Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5741 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 11:16

Kdyby to bylo 10%, tak jsem jako owner spokojeny a nic neresim, ale takhle nema smysl delat nic jineho nez tradicky

 

Chápu, že je to depresivní, ale ve smyslu "šíření radosti" nevidím rozdíl mezi tím, jestli kešku odloví 30 poctivců nebo 30 poctivců a 70 nepoctivců.


  • 1

#5742 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 11:17

Mě to nedalo, schválně jsem si prošel svoji D5, no vychází mi to na takových nějakých řekněme 40-50% luštících, ale řekl bych, že jsem optimista. 

Před dvěma asi třemi měsíci jsem ji přesunul, finálkaři to (aspň zatím) nemají a já si přečetl nějakých 7 hezkých logů, kdy vím, že to ti lidé luštili. Takže mi teď zas dělá radost. 

Ale ty megáčový výpravy, to mi taky vždy pilo krev!

 

Tak ještě edit to vláček: těch 30 poctivých ji šíří stejně. Ale je hodně velkej rozdíl, když ti tu radost neubere nikdo a když ti ji ubere 70 evidentních finálkařů. 


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 09 březen 2017 - 11:19

  • 2

#5743 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 19:27

Hmmm.

Konkrétně u této keše jsem měl velké dilema.

Dost často chodím na keše s dětmi, které mají svůj nick a keše si logují.

I ty, které vyluštím já, což se vždy snažím popsat ve svém logu.

Když jsem tady viděl "seznam pirátů", tak jsem fakt váhal, jestli jim logování "povolit".

Bylo mi jasné, že dřív nebo později se to tu bude probírat.

A vida, už je to tady.

Takže 2 z těch pirátů si můžeš odškrtnout, můžu za ně já :-(

 

 

Nemám nic proti odlovům dětí, ale pokud bych kdekoliv připustil vyjímky, tak se bude za "děti" vydávat i spousta podvodníků, stačí aby to jeden prošel a zbytek řekne, no my tam byli s XY a ten to vyluštil...

 

Hodně lidí nepochopilo tu keš, že za trest je to, že každý uvidí, že podvádí a za odměnu je to místo a pocit, že všichni uvidí kdo luštil, to že je keš oser je logické, kdyby to luštění bylo na pohodu, tak protože návod na luštění si lidi nasdílí, tak si tím každý projde (viz mysterka v Praze kde je také veřejně listina, ale luštění je tak přímočaré, že do toho padlo jen pár kombajnérů...) a efekt to nebude mít žádný, pokud by tam ta statistika nebyla, tak je tam naprosto v klidu více jak 60% pirátů i bez dětí, to nepočítám že spousta lidí se pokusila podvádět během luštění a hned pátý to pustil na finálky... ale tyhle věci už nejsou veřejné, musel bych to analyzovat ručně a na to čas nemám, teď vše jede plně automaticky a splňuje to počáteční záměr keše.

 

Pirát je prostě člověk, co neprošel luštěním a záleží na jeho logu, jak to vysvětlí, proto tam ty logy jsou, aby si každý udělal úsudek, není to prostě jen nějaká listina podvodníků, je to prostě seznam lidí co to udělali jinak a je na každém, jak si ten seznam přečte :)


  • 2

#5744 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 19:15

Další anonymní blbeček úřadoval... http://coord.info/GC6PFTB


  • -2

#5745 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 19:32

Nevim proc mas potrebu lidi nazyvat blbecky. Pokud narazim na kes, ktera je nekolik mesicu vypnuta a bez dalsi reakce ownera, tak tam ten NA log dam taky. Jediny rozdil je, ze ho tam dam pod vlastnim nickem. To je asi jedina vec co se da vytknout - ze to udelal anonymne, ale po zkusenosti s nekolika vlastniky se tomu ani nedivim. Neni nic snazsiho, nez napsat write note se stavem/duvodem a vyhnout se tak zbytecnemu NA.

 

Pravidla jsou v tomhle jasna a opravdu nevidim chybu v upozorneni RW na dlouhodobe neaktivni kes. Pokud uvidim rozumny duvod, tak tam ten log samozrejme nedam. Je na ownerovi, aby by aktivni, kdyz uz je v rozporu s pravidlu a nepridelaval RW zbytecnou praci.


  • 8

#5746 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:05

Mě neštve až tak moc to NA, jasan, owner se má o keš starat a v tom s tebou souhlasim. Rozčilujou mě ta móda se dnes se vším schovávat za anonymní nick. Taky jsem poslal tímto stylem pár dlouho neaktivních keší ze světa, to schvaluju, ale taky se za to nestydím a píšu to pod svym nickem.

Teda ještě edit. nejdřív se snažím aspon pomocí WN zjistit, jestli třeba owner jen nezapomněl nebo není v nějaké neschopné situaci.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 12 březen 2017 - 20:10

  • 6

#5747 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:06

Na tohle bych NA log nedával. Včera jsem jeden dal, hned se na mě sesypaly nadávky... ale oprávněně. Teď si rozmyslím, co a kam budu psát.
  • 0

#5748 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:11

Nevim proc mas potrebu lidi nazyvat blbecky. Pokud narazim na kes, ktera je nekolik mesicu vypnuta a bez dalsi reakce ownera, tak tam ten NA log dam taky. Jediny rozdil je, ze ho tam dam pod vlastnim nickem. To je asi jedina vec co se da vytknout - ze to udelal anonymne, ale po zkusenosti s nekolika vlastniky se tomu ani nedivim. Neni nic snazsiho, nez napsat write note se stavem/duvodem a vyhnout se tak zbytecnemu NA.

 

Pravidla jsou v tomhle jasna a opravdu nevidim chybu v upozorneni RW na dlouhodobe neaktivni kes. Pokud uvidim rozumny duvod, tak tam ten log samozrejme nedam. Je na ownerovi, aby by aktivni, kdyz uz je v rozporu s pravidlu a nepridelaval RW zbytecnou praci.

Obávám se, že v tomto případě má Mirek pravdu. Dennysak nepatří k ownerům, kteří by se o svoje keše nestarali a podle všeho se zdá, že si s ním někdo anonymně vyřizuje účty :unsure: .


  • 2

#5749 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:22

Ten log je krom toho, že ho poslal anonym, jak napsal Blexa zcela v pořádku. Kdyby se owner domluvil s RW nemusí k těmto věcem vůbec docházet.


  • 4

#5750 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:24

To je klidne mozne a lze to i podle logu predpoklad, ale v principu to na veci nic nemeni, protoze postup je porad stejny...

 

1) Prijde NA log a kes se zaradi RW do fronty k prezkoumani.

2) Kdyz ma RW cas, tak se do fronty koukne a dostane az ke kesi. To trva od par hodin u Rica, az po mesice u DL.

3a) RW najde informaci proc to vazne, vyhodnoti a NA odlozi jako zbytecne/neopravnene.

3b) RW nenajde informaci proc to vazne nebo vyhodnoti NA jako opravnene a napise vyzvu k uvedeni kese do provozu do jednoho mesice.

 

Jinak receno, napsani duvodu dlouhodobeho vypnuti muze problem opet rovnou vyresit. Kazdopadne ma owner porad minimalne mesic na uvedeni do provozu.

 

Nicmene pokud se nekdo snazi kes s vymazlenou krabickou cilene zlikvidovat, tak se mu to bohuzel povede...


  • 5

#5751 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 20:38

Nevim proc mas potrebu lidi nazyvat blbecky. Pokud narazim na kes, ktera je nekolik mesicu vypnuta a bez dalsi reakce ownera, tak tam ten NA log dam taky. Jediny rozdil je, ze ho tam dam pod vlastnim nickem. To je asi jedina vec co se da vytknout - ze to udelal anonymne, ale po zkusenosti s nekolika vlastniky se tomu ani nedivim. Neni nic snazsiho, nez napsat write note se stavem/duvodem a vyhnout se tak zbytecnemu NA.

 

Pravidla jsou v tomhle jasna a opravdu nevidim chybu v upozorneni RW na dlouhodobe neaktivni kes. Pokud uvidim rozumny duvod, tak tam ten log samozrejme nedam. Je na ownerovi, aby by aktivni, kdyz uz je v rozporu s pravidlu a nepridelaval RW zbytecnou praci.

No, tak ja si teda myslim ze na tuhle konkretni kes bys NA log nedal. Zas tak dlouho vypnuta neni. Bohate by stacilo se slusne ozvat WN nebo NM logem. Coz by kdokoliv mohl normalne udelat pod svym nickem. Dat za tyhle situace NA je sice v zasade podle pravidel mozny, ale slusny to neni. To se obvykle dela az po delsi dobe a opakovanych vyzvach. No a protoze se tohle mezi slusnymi lidmi nedela, tak celkem pochopitelne to dotycny udela anonymne, protoze sam moc dobre vi ze je to svinstvo. Jasne ze teoreticky to nevadi, furt ma owner cas to zachranit. Ale proste tohle se nedela a anonymne uz vubec ne. S oznacenim dotycneho souhlasim.


  • 11

#5752 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 22:07

Zastávám názor, že pokud má někdo potřebu něco sdělit, měl by se pod to podepsat. Je to hra, takže nehrozí ani exkomunikace, ani vězení, ani poprava  :) Pokud se někdo podepsat nezvládne, znamená to, že chce jenom prudit. Tím pádem je možné někoho takového zcela ignorovat. Škoda, že to owner keše neudělal. Protože takto anonym přesně dosáhl svého. Na druhou stranu, pokud se owner nechce s někým hádat nebo riskovat případné zničení keše od nějakého duševního chudáka, tak se reakce asi dá pochopit.


  • 9

#5753 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 22:43

No, tak ja si teda myslim ze na tuhle konkretni kes bys NA log nedal. Zas tak dlouho vypnuta neni. Bohate by stacilo se slusne ozvat WN nebo NM logem. Coz by kdokoliv mohl normalne udelat pod svym nickem. Dat za tyhle situace NA je sice v zasade podle pravidel mozny, ale slusny to neni. To se obvykle dela az po delsi dobe a opakovanych vyzvach. No a protoze se tohle mezi slusnymi lidmi nedela, tak celkem pochopitelne to dotycny udela anonymne, protoze sam moc dobre vi ze je to svinstvo. Jasne ze teoreticky to nevadi, furt ma owner cas to zachranit. Ale proste tohle se nedela a anonymne uz vubec ne. S oznacenim dotycneho souhlasim.

 

Nemuzu souhlasit. 3,5 mesice je dost dlouho, takze ten NA log bych tam s ledovym klidem dal taky. Neni to ani v horach, aby tam byl snih a zduvodnoval prodlevu. Kdyby owner v prubehu tech 3,5 mesicu nejak komunikoval (napsal neco ke stavu/zdrzeni), tak by to byl jiny pripad.

Proc bych mel nekoho uhanet, doprosovat se informace a delat si z toho pakarnu? Pokud pominu, ze jsem na WN a NM u takovychto kesi v 90% pripadu nedostal zadnou odpoved, tak je to jen duplikace prace RW. To owner je v rozporu s pravidly a tak by se mel snazit tomu predejit a ne naopak. 


  • 4

#5754 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2017 - 23:39

Nemuzu souhlasit. 3,5 mesice je dost dlouho, takze ten NA log bych tam s ledovym klidem dal taky. Neni to ani v horach, aby tam byl snih a zduvodnoval prodlevu. Kdyby owner v prubehu tech 3,5 mesicu nejak komunikoval (napsal neco ke stavu/zdrzeni), tak by to byl jiny pripad.

Proc bych mel nekoho uhanet, doprosovat se informace a delat si z toho pakarnu? Pokud pominu, ze jsem na WN a NM u takovychto kesi v 90% pripadu nedostal zadnou odpoved, tak je to jen duplikace prace RW. To owner je v rozporu s pravidly a tak by se mel snazit tomu predejit a ne naopak. 

Mylis se. Precti si https://support.grou...=kb.page&id=134.

 

Owner neni "unresponsive to previous DNF and Needs Maintenance logs". Na problem s kesi reagoval hned aspon disablovanim. Nic dalsiho se nedelo, zadne dalsi logy tam nebyly, az rovnou NA. Owner na tom mohl pracovat (coz se asi delo), mohl taky na to jen zapomenout. Zadnej duvod k panice nebyl. Kazdej normalni clovek by bud byl jeste v klidu, nebo by tam normalne neco postnul aby ownera upozornil ze uz je to dlouho. Doprosovat se informace jak rikas a delat si pakarnu neda o nic vic prace nez dat ten NA log. Je to tataz jedna veta, jen s jinym typem logu. Pakarnu mas uplne stejnou. Akorat ze tim NA logem ji pridelas jeste reviewrovi, ktery ji ma i tak dost. Muzes se pokusit mu kousek prace usetrit, aniz bys sam delal neco navic. A aniz bys sral ownera. A nebo si muzes zahrat na policajta a zahlasit to urednim postupem a nasrat  vsechny. Evidentne je ti blizsi to zahlasit a nasrat vsechny. Me ne, ja ten pokus o normalni lidske reseni veci udelam. NA log tam dam az kdyz tam uvidim ze uz par pokusu po dobrym selhalo. Tady takovy pokus ale neprobehl ani jeden. O zadnou duplicitu prace reviewra nejde. Naopak mu ji tim usetris. Kdyz ho do toho nebudes predcasne zatahovat, tak se k tomu dostane az kdyz uz je fakt zle a o to jednodussi pak ma to reseni.

 

Vzhledem k tomu ze jsme na verejnem foru, tak bych tady rad jasne deklaroval ze takhle se to nedela a ani v pravidlech takove pocinani zadnou primou oporu nema. Nerad bych aby se toho zas nekdo chytil a zacal hlidat listingy a 3 mesice po problemu na kesi automaticky posilal NA logy padni komu padni. Takovyho jsme v Praze uz meli, resp. mame dodnes, ale uz ho to nastesti preslo.


  • 2

#5755 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 5:37

Precetl jsem si, ale tam je pouze par prikladu (doslovne).

 

Pointa je v tom, ze ja log NA nepovazuju za panicky, ale za proste upozorneni RW, ze neco proste neni v poradku. Delani pakarny vidim v tom, ze napisu WN nebo NM, pak bych mel dle tebe cekat (jak dlouho?) a pak se k tomu vratit kvuli NM. Nasledne tu samou otazku polozi RW (to je ta duplicita). Pokud NM se** ownera, ktery ma kes vypnutou vic nez 3 mesice a neni k tomu zrejmy objektivni duvod, tak je to spis jeho problem.

 

Ze se to nedela je ciste tvuj postoj, jasnou oporu v pravidlech nema ani jedno. No, mozna by bylo lepsi se zeptat se na postoj rovnou RW a nasledne to sloucit s odpovedi do noveho tematu, aby se to dalo snaze vyhledat a odkazat na to v budoucnu. :-)


  • 5

#5756 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 5:51

http://www.geocachin...e-nez-3-mesice/


  • 0

#5757 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 7:20

NA je oficiálně "Needs Archived", ale líbí se mi, jak to občas nazývají kačeři na anglickém fóru - "Needs Attention". Což je dle mého přesnější. :)

 

Nicméně na tomto případu mě nejvíc zklamal owner. Svoji cache archivoval na základě logu "pitomečka, co se rozhodl prudit". Což svádí k myšlence, že pro takové ji dělal a když o ni nestojí, tak ji archivuje. Neumím si představit, proč bych archivoval cache, která se mnoha kačerům líbí, napsali mi pěkné logy a pro takové je určena, kvůli NA logu, který je tady na místě, to bych sebekriticky uznal. I pokud bych se neozval reviewerovi, dostanu standardní měsíc, což dohromady bude skoro pět měsíců mimo provoz, což zas není tak málo na opravu. A pokud bych mezitím hodil WN pro reviewera, že se na tom maká, určitě by se to o nějaký ten další měsíc zas dalo natáhnout. Nevím o českém reviewerovi, který by archivoval cache, když vidí aktivitu ownera.


  • 7

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5758 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 7:23

Nemuzu souhlasit. 3,5 mesice je dost dlouho, takze ten NA log bych tam s ledovym klidem dal taky. Neni to ani v horach, aby tam byl snih a zduvodnoval prodlevu. Kdyby owner v prubehu tech 3,5 mesicu nejak komunikoval (napsal neco ke stavu/zdrzeni), tak by to byl jiny pripad.

Proc bych mel nekoho uhanet, doprosovat se informace a delat si z toho pakarnu? Pokud pominu, ze jsem na WN a NM u takovychto kesi v 90% pripadu nedostal zadnou odpoved, tak je to jen duplikace prace RW. To owner je v rozporu s pravidly a tak by se mel snazit tomu predejit a ne naopak. 

 

1) mi to připadá neuctivé k vlastníkovi keše - snažíš se ho obejít, místo toho, abys ho poprosil, jestli s tím nemůže něco udělat, nebo se ho nezeptal na to, jestli už třeba něco nedělá a jen není keš před opravou a bez znalosti podrobností už prudíš. Vlastník tu keš udržuje pro nás, není to jeho povinnost. 

2) geokešing je jen hra, není nejdůležitější v životě, takže jsou období, kdy člověk kešuje méně, protože má jiné starosti a třeba zrovna se na místo nedostane, nebo není čas opravit keš...

3) Přímo NA logem přiděláváš práci RW. V případě, že bys napsal nejdříve WN nebo NM log, přiděláš práci nejdříve sám sobě, to bys asi nerad, že?

 

Takže za mě - souhlasím s Modrákem, že daleko lepší postup je nejdříve by měla před NA logem (v případě, že se nejedná o nebezpečnou keš či keš odporující pravidlům) předcházet zpráva (osobní, WN, NM log) a teprve v případě, že vlastník keše do cca 14 dní na to nereaguje tak teprve NA log.

Jenže tím by si dotyční stěžovatelé přidělávali práci. Jednodušší je napsat rovnou NA log, nejlépe z anonymního účtu, aby jim nikdo nemohl nadávat.


  • 3

#5759 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 7:29

Precetl jsem si, ale tam je pouze par prikladu (doslovne).

 

Pointa je v tom, ze ja log NA nepovazuju za panicky, ale za proste upozorneni RW, ze neco proste neni v poradku. Delani pakarny vidim v tom, ze napisu WN nebo NM, pak bych mel dle tebe cekat (jak dlouho?) a pak se k tomu vratit kvuli NM. Nasledne tu samou otazku polozi RW (to je ta duplicita). Pokud NM se** ownera, ktery ma kes vypnutou vic nez 3 mesice a neni k tomu zrejmy objektivni duvod, tak je to spis jeho problem.

 

Ze se to nedela je ciste tvuj postoj, jasnou oporu v pravidlech nema ani jedno. No, mozna by bylo lepsi se zeptat se na postoj rovnou RW a nasledne to sloucit s odpovedi do noveho tematu, aby se to dalo snaze vyhledat a odkazat na to v budoucnu. :-)

Proc bys mel cekat a vracet se k tomu? Proste tam napises WN nebo NM a muzes to pustit z hlavy. Vracet se k tomu vubec nemusis. Bud owner zareaguje a tim je to vyrizeny, nebo nezareaguje, a pak se tam ty logy hromadej. Az tam takovejch par bude (treba od ruznejch lidi, ty osobne uz ten listing nemusis vickrat otevrit) a stejne to nikam nepovede, pak je skutecne owner unresponsible a NA je zcela na miste.

 

Ono taky zalezi o co ti jde. Bud chces aby kes fungovala proto, ze si ji sam chces odlovit. Pak asi je rozumnejsi primy pokus o domluvu s ownerem, jinak hrozi ze se stane to co se stalo tady a mas po kesi i ty. Druha moznost je ze proste si jen nahodou vsimnes nefunkcni kese, zadny zasadni zajem na ni nemas protoze lovit ji treba nebudes, jen chces pomoct dat veci do poradku. Pak ale staci  tam napsat cokoliv a vracet se k tomu uz nikdy nemusis, proc bys to delal? No a nebo chces z nejakych duvodu prudit. Pak tam postnes NA z anonymniho uctu.

 

Cely mi to prijde jako kdyz na silnici potkas auto kterymu nesviti svetlo. Podle pravidel je nezpusobily provozu a v zasade na nej muzes zavolat benga at ho vyresej, abys zjednal poradek. A nebo na nej muzes jen bliknout abys mu dal najevo ze je neco spatne. Me je prijemnejsi zit ve svete kde si lidi takovyhle drobnosti vyresej sami mezi sebou a na uredni autority dojde az kdyz to fakt nejde jinak.

 

Ze se to nedela neni jen muj postoj. Viz logy u kese a i prispevky zde ve foru.


  • 12

#5760 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2017 - 7:55

Njn, samozvaní spasitelé lidstva... Dřív se mohli aspoň realizovat jako pomocníci VB. Nyní např. jako "pomocníci" reviewera. Když holt nedokáží být užitečnější jinde...


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama