Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5701 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2017 - 20:37

Tak zas nějaký dva mamlasové změnili  velikosti keší a dva dny z everydaye jsou pryč.....ach.jo a zrovna v lednu....

Omlouvám se. Jsem mamlas. Občas změním velikost a i obtížnost keše, ale určitě ji nikdy nebudu archivovat. Nikdy to nedělám jen tak pro radost. Vždy to má pádný důvod. Hledal jsem na GeoWiki slovo mamlas, ale je tam jen owner. Podle GeoWiki jsem stále owner a to jsme rád. 


  • 13

#5702 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2017 - 20:55

Ja uz jsem to uvedl nedavno jinde... Opravdu po mne jakozto ownerovi nemuze nikdo chtit, abych krabicku udrzoval v takovem stavu (rozumej velikost/teren/obtiznost) v jakem ji zrovna nekdo urcity z treba 1000 nalezcu nasel. Stejne tak po mne nemuze nikdo chtit abych pri zmene podminek v okoli kes archivoval a vytvoril novou, s novym kodem a d/t hodnocenim, ale stejnym nazvem a listingem. To, receno slovy jednoho nepopularniho cloveka "Sorry jako..."

Pokud nekdo lovi takovouhle vyzvu, tak holt musi pocitat, ze se svemu lovu musi prizpusobit on sam a ne jeho okoli.
  • 21

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5703 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2017 - 21:18

Ale jo, tak to já bych taky asi spíš nearchivoval, ale změnil tu velikost nebo tak. Ale tohle se snažím minimalizovat a mimo jedné ze svých 112 keší si nepamatuju, že bych někdy něco měnil, D/T možná ano, ale šlo o běžné kombinace. Velikost nikdy, typ, pravda, jednou, ale mělo ji uloveno třeba já nevim, 12, 15 lidí, tak snad se to nikoho nedotklo.

 

Ale pochop, že když se o nějakou takovou výzvu snažím, tak mě to zamrzí. Což see.bee evidentně nechápe a chápat nechce. Nadruhou stranu abych ownerům za to nadával, to taky ne...

 

Jaký poměřování? Ty děláš GC pro poměřování? Pro mě ta challenge znamená, jestli já sám tohle dokážu, ale abych se s někym poměřoval? Proč? To sis něco vnuknul? Zřejmě...

 

Mimochodem, když tím nechceš ztrácet čas, tak proč ho tím ztrácíš zde na foru? Nejdeš tak trochu proti sobě?


  • 1

#5704 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 7:57

To je snad věc ownera, jak si upraví velikost krabičky (případně D / T) v průběhu času. Pochopitelně se musí brát potaz na pravidla, revírníka atd.....

Velice dobře ty výzvy chápu. Podívej se do minulosti, jak se průběhem času zakládali čím dál tím větší blbosti a ve větším počtu. Pokud tě podobné výzvy lákají, musíš počítat s rizikem, že se v průběhu času nějaké krabičky změní.


  • 4

#5705 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 8:23

Ja uz jsem to uvedl nedavno jinde... Opravdu po mne jakozto ownerovi nemuze nikdo chtit, abych krabicku udrzoval v takovem stavu (rozumej velikost/teren/obtiznost) v jakem ji zrovna nekdo urcity z treba 1000 nalezcu nasel. Stejne tak po mne nemuze nikdo chtit abych pri zmene podminek v okoli kes archivoval a vytvoril novou, s novym kodem a d/t hodnocenim, ale stejnym nazvem a listingem. To, receno slovy jednoho nepopularniho cloveka "Sorry jako..."

Pokud nekdo lovi takovouhle vyzvu, tak holt musi pocitat, ze se svemu lovu musi prizpusobit on sam a ne jeho okoli.

Jak jsem psal výše o několik příspěvků. Chápu stanovisko ownera, že nelze udržovat keš ve 100% stavu v jakém jí založí. To že sem tam se změní velikost keše je jasné, ale když se to stane po 5. v průběhu jednoho roku tak to prostě naštve obzvláště proto, že regularek je málo. Čert vem mikrošky a smallky, těch jsou mraky. Nutit archivovat samozřejmě nikoho nechci, podle mého názoru je prostě změna velikosti = změna keše, pokud ovšem neproběhne během několika dnů po publikaci, kdy se její chod "zajíždí".


  • -5

#5706 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 8:42

Jako cache hodně z nás chápe nejen fyzickou krabičku, ale i listing a téma. Pokud se některý parametr keše změní, kór takový relativně marginální jako fyzické provedení krabičky, tak to mnoho lidí zdaleka nepovažuje za důvod založit nový listing, pouštět ho do publikační fronty, zatěžovat tím reviewera atd.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 07 březen 2017 - 8:43

  • 7

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5707 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 8:45

Jak říká Svatopluk Karásek: Je třeba říci těmto ďáblovým čelendžím NE!
  • 1

#5708 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 8:48

už sem na pár svých keší měnil velikost - a proč ne? regularku mě 2x ukradli, takže to šoupnu kousek jinam a dám tam PETku nebo filmovku - její ukradnutí není taková škoda... proč bych hned měl archivovat a publikovat ten samý listing znovu? RW má asi málo práce a uvedený důvod - "2-3 kačeři si to tak přejí" by ho jistě potěšil - takže můj názor -  že někomu to nabourá statistiky je jeho problém (nemusí přece mé keše lovit - má ignore list), ne můj. 


  • 11

#5709 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:05

už sem na pár svých keší měnil velikost - a proč ne? regularku mě 2x ukradli, takže to šoupnu kousek jinam a dám tam PETku nebo filmovku - její ukradnutí není taková škoda... proč bych hned měl archivovat a publikovat ten samý listing znovu? RW má asi málo práce a uvedený důvod - "2-3 kačeři si to tak přejí" by ho jistě potěšil - takže můj názor -  že někomu to nabourá statistiky je jeho problém (nemusí přece mé keše lovit - má ignore list), ne můj. 

OK a jaký máš recept na to abys poznal, která keš se v budoucnu změní z regularky třeba na micro? Abych na ní nechodil a hodil si jí na ignor list? :-))) Mohl bys mi poradit? na geowiki to nejní.....


  • 0

#5710 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:06

Jak říká Svatopluk Karásek: Je třeba říci těmto ďáblovým čelendžím NE!

Jak říká Svatopluk Karásek: Je třeba říci těmto ďáblovým D3,5 a výše....... NE! :-)))

Jak říká Svatopluk Karásek: Je třeba říci těmto ďáblovým podvodním ...... NE! :-)))

Jak říká Svatopluk Karásek: Je třeba říci těmto ďáblovým UV....... NE! :-)))

 Takhle by se dalo pokračovad dále....


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 07 březen 2017 - 9:07

  • 1

#5711 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:12

Když Vás tolik s....e změna velikosti, co Vám brání, aby jste danému ownerovi zajistili údržbu tak potřebné krabičky? Evidentně se nikomu z místních uplakánků do něčeho podobného nechce.....


  • 0

#5712 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:33

Když Vás tolik s....e změna velikosti, co Vám brání, aby jste danému ownerovi zajistili údržbu tak potřebné krabičky? Evidentně se nikomu z místních uplakánků do něčeho podobného nechce.....

třeba proto, že když jsem začínal a udělal jsem to 2x nebo 3x dostal od takových jako ty sprdunk, co jsem, si to dovolil? a nemám potřebu si za obnovu nechat nadávat?


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 07 březen 2017 - 9:33

  • -3

#5713 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:38

Když tu údržbu s ownerem nedokážeš pořádně zajistit, tak si nestěžuj....... Buď owner chce pomoct nebo nechce.....


  • 0

#5714 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 9:39

třeba proto, že když jsem začínal a udělal jsem to 2x nebo 3x dostal od takových jako ty sprdunk, co jsem, si to dovolil? a nemám potřebu si za obnovu nechat nadávat?

 

A zeptal jsi se pred nevyzadanym zasahem do kese ownera? Tak se nediv...


  • 1

#5715 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 10:07

A zeptal jsi se pred nevyzadanym zasahem do kese ownera? Tak se nediv...

Ano to máš pravdu, bylo to tak před 6-7. lety  v mých GC začátcích kdy se tady na foru tvrdilo, že keše v přírodě je možné a i vhodné a správné obnovit alespoň provizorně ssebou přinesenou pixlou na obnovu. Tímito jsem byl vyléčen a již to nedělám. 


  • 0

#5716 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 10:08

OK a jaký máš recept na to abys poznal, která keš se v budoucnu změní z regularky třeba na micro? Abych na ní nechodil a hodil si jí na ignor list? :-))) Mohl bys mi poradit? na geowiki to nejní.....

Hral jsi nekdy clovece nezlob se? A vyhodili ti figurku ktera uz byla skoro v domecku? A taky ses pritom takhle rozciloval? Jestli jo, tak bych s tebou teda hrat nechtel.

 

Ja tech challengi teda plnim docela dost a ne zrovna jednoduchejch a samozrejme se mi taky leccos podela. Obcas to namichne, zejmena kdyz je to naprosto bezduvodne, treba takove ty kosmeticke zmeny D nebo T o pul hvezdy, coz se stejne nepozna. Velikost kesi se samozrejme meni naprosto bezne a vetsinou to ma rozumny duvod, typicky je to z vetsi kese na mensi protoze velka se na tom miste neda udrzet. Nevidim sebemensi duvod proc by kvuli tomu mel owner kes archivovat a delat tutez znovu, nebo podobny kraviny. Kes proste zije a musis se s tim smirit. Pockej jak polezes po strope az ti nekdo zmeni dkonce typ kese. I to uz se mi stalo. Ja uz prisel o vic veci nez 5 regularek, a taky se nezblaznim.Uz se mi dokonce i stalo ze jsem prisel o dve 5/1 za jeden den.

 

Pokud na challenge nemas nervy, tak asi bude lepsi je ignorovat.


  • 11

#5717 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 10:23

Modráku, štvalo mě to včera, dneska se tím už jen bavím (Ne nadarmo jedno staré české přísloví praví: ráno moudřejší večera). Proto ten smajlík za tázací větou.


  • 0

#5718 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 10:45

Modráku, štvalo mě to včera, dneska se tím už jen bavím (Ne nadarmo jedno staré české přísloví praví: ráno moudřejší večera). Proto ten smajlík za tázací větou.

 

Ale jo, to se dá pochopit. Něco člověka naštve, vybrečí se v geodepresívním koutku (od toho tady taky je) a druhý den s čistou hlavou se už na to dívá jinak. Jenže ty jsi taky (a ne jednou) k tomu napsal:

 

Proto zastávám ten názor: archivovat a založit novou s novou velikostí.

 

A to už není výron z momentální frustrace, ale prezentování názoru. A protože jsi to zopakoval, tak to znamená, že na tom názoru trváš. A většina z reakcí je o tom, že dotyční tento názor nesdílejí (a taky vysvětlují proč).


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5719 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 11:26

Ano na tomto svém názoru trvám, ale zároveň RESPEKTUJI i ownery, který mají jiný názor, i když to tak třeba nevypadalo. A prostě to už dnes to beru jako fakt regularky budou ubývat a to je asi tak vše co se stím dá dělat.


  • 0

#5720 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 11:34

Ano na tomto svém názoru trvám, ale zároveň RESPEKTUJI i ownery, který mají jiný názor, i když to tak třeba nevypadalo.

 

To opravdu tak nevypadalo  ;) :

 

Tak zas nějaký dva mamlasové změnili  velikosti keší....


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka