Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5721 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 11:57

To jsem přehnal a taky jsem se o nějaké 3-4 příspěvky pod tím omluvil, ale samozřejmě to zaniklo. :-)


  • 1

#5722 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 13:21

... A prostě to už dnes to beru jako fakt regularky budou ubývat a to je asi tak vše co se stím dá dělat.

 

No nevím, dlouhodobá údržba občas prostě vyžaduje změnu. Za posledního půl roku jsem měnil velikost asi u tří keší. Pokud bych měl při každé úpravě archivovat starou verzi a publikovat novou, tak mám na kontě nejmíň 200 založených. Dobrá zpráva pro tebe je, že někdy se při té úpravě najde prostor pro větší krabici, a tak můžou regularky i přibývat. Z mých keší se mi vybavuje zvětšení schránky u GCQXY7GC1AD5C nebo GC19D4M.


  • 4

#5723 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 13:35

No nevím, dlouhodobá údržba občas prostě vyžaduje změnu. Za posledního půl roku jsem měnil velikost asi u tří keší. Pokud bych měl při každé úpravě archivovat starou verzi a publikovat novou, tak mám na kontě nejmíň 200 založených. Dobrá zpráva pro tebe je, že někdy se při té úpravě najde prostor pro větší krabici, a tak můžou regularky i přibývat. Z mých keší se mi vybavuje zvětšení schránky u GCQXY7GC1AD5C nebo GC19D4M.

Tak to je poprvé co o něčem takovém slyším.  Je to samozřejmě dobrá zpráva.


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 07 březen 2017 - 15:16

  • 0

#5724 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 21:54

Mě spíš naštve, když hledám regulárku a je tam Petka. Nebo naopak, když obrovská pixla, co by mohla být Large, je Other. Protože Large je vzácná a mám jich málo. Co se týče výzev, nechávají mě v klidu, takže si pro své statistiky držím stav, v jakém jsem je našel. A když výzvy, tak svoje. Třeba najít blízkou krabici do týdne od publikace, nebo i v týž den, což se mi mnohokrát povedlo. Ale na FTF eventy nechodím a nejezdím. Spíš pro mě bylo výzvou tohle zapracovat do Statoru.


  • 2

#5725 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2017 - 23:04

Mě spíš naštve, když hledám regulárku a je tam Petka. (...)


Mě spíš naštve, když hledám a nenajdu.

Promiň, mně to nedalo. :D


  • 7

#5726 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2017 - 7:55

Mě spíš naštve, když hledám a nenajdu.

Promiň, mně to nedalo. :D

a pak zjistíš, že ta keš na tebe "řvala" tady jsem....


  • 3

#5727 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2017 - 7:56

Mě spíš naštve, když hledám a nenajdu.

Promiň, mně to nedalo. :D

I neúspěch patří ke hře...


  • 4

#5728 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2017 - 21:48

Mě spíš naštve, když hledám a nenajdu.

Promiň, mně to nedalo. :D

 

Tohle ve mně vyvolává kolikrát úplně největší deprese ze všeho. ^_^


  • 0

#5729 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2017 - 22:13

To snad ne? Není na depku spíš když s hrou pomalu končí někdo, kdo vymýšlel nápadité keše? Právě dneska jeden takový oblíbený owner, Nerd Angel, nabízel své keše k adopci. Moc ráda vzpomínám na jeho Povolávací rozkaz, který jsme si užili hned na třech místech u Vimperka nebo na jeho multinku Alej smíření. Odlovili jsme i Karmatského kapra, ale na další keše už tehdy nedošlo......Takže vlastně smíšené pocity - příjemné vzpomínky na keše, které se mezi jinými člověku hned jasně vybaví, tak trochu smutku, že další už zřejmě nebudou.


  • 0

#5730 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2017 - 23:31

To snad ne? Není na depku spíš když s hrou pomalu končí někdo, kdo vymýšlel nápadité keše? Právě dneska jeden takový oblíbený owner, Nerd Angel, nabízel své keše k adopci. Moc ráda vzpomínám na jeho Povolávací rozkaz, který jsme si užili hned na třech místech u Vimperka nebo na jeho multinku Alej smíření. Odlovili jsme i Karmatského kapra, ale na další keše už tehdy nedošlo......Takže vlastně smíšené pocity - příjemné vzpomínky na keše, které se mezi jinými člověku hned jasně vybaví, tak trochu smutku, že další už zřejmě nebudou.

Jezismarja, to snad ne. Nejlepsi owner v okoli Vimperka. Vodnik Vaclav, pak ta lisci nora. Povolavaci rozkaz jsem jeste neodlovil. Ale ono se fakt neni co divit. Owneri dostavaji tak na prdel ze je tezky po nich chtit aby se o kese starali. Pred chvili dostal Samaell od reviewra predarchivacni warning na Mlocich. To jsem fakt zvedavej jestli sebere silu to dat do kupy, kdyz je tam 80% logu od finalkaru. Kdyby si lidi tech kesi vazili tak je owneri udrzovat budou.


  • 5

#5731 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 6:51

Zájmy se mění a to nejen u studentů, kteří třeba dostudují a začnou mít jiné povinnosti. Tady u nás třeba prakticky skončili Patmati, kteří měli nápadité keše a na kole jsem při jejich hledání najezdil hodně kilometrů. Uvědomte si taky, jak je naše zábava mladá, pouhých 15 let a jak se to rychle vyvíjí.


  • 0

#5732 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 7:52

Jezismarja, to snad ne. Nejlepsi owner v okoli Vimperka. Vodnik Vaclav, pak ta lisci nora. Povolavaci rozkaz jsem jeste neodlovil. Ale ono se fakt neni co divit. Owneri dostavaji tak na prdel ze je tezky po nich chtit aby se o kese starali. Pred chvili dostal Samaell od reviewra predarchivacni warning na Mlocich. To jsem fakt zvedavej jestli sebere silu to dat do kupy, kdyz je tam 80% logu od finalkaru. Kdyby si lidi tech kesi vazili tak je owneri udrzovat budou.

 

Nazdar nacelniku. Nakonec jsem se rozhodl to zprasit. Keska bude pruchozi, ale stage obnovovat nebudu. Nejak na to nemam silu investovat energii a prachy do neceho co potesi jednoho cloveka za rok. :-(

Z cehoz vyplyva, ze treti dil uz delat nebudu :-/


  • 1

#5733 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 8:11

Strašení s těmi finálkáři nejspíše přeháníte. Pokud vám vadí, měli byste to říkat hlavně jim... Případně zkuste jim znepříjemnit odlov, třeba právě zadáním falešných finálek nebo čímkoliv takovým.

 

Ono se to dělalo už před léty, jen k tomu nebyly takové možnosti...

Už před 8 lety vzal jeden kačer mou keš poté co jsem tam vložil před publikací TB-čka bez mého souhlasu na event ještě před publikací a všichni se tam zalogovali. Taky takové finálkáření...

Už když před lety jsem zaznamenal diskuzi o finálkách, tak jsem se chtěl podívat, jestli mé keše tam někde jsou... A přitom jestli si dobře pamatuji, viděl jsem někde na uloz.to soubor s finálkami už z roku 2009 a bylo jich tam myslím kolem tisícovky - už tenkrát.

 

Své keše dělám hlavně pro ty, co si je projdou poctivě. A z mých keší bych neřekl, že těch finálkářů by bylo víc jak 10%. I když jsem třeba idealista, ale doufám v to lepší v lidech. Ti finálkáři u pěkných keší ochudí hlavně sebe.


  • 4

#5734 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 8:21

Strašení s těmi finálkáři nejspíše přeháníte. Pokud vám vadí, měli byste to říkat hlavně jim... Případně zkuste jim znepříjemnit odlov, třeba právě zadáním falešných finálek nebo čímkoliv takovým.

 

Ono se to dělalo už před léty, jen k tomu nebyly takové možnosti...

Už před 8 lety vzal jeden kačer mou keš poté co jsem tam vložil před publikací TB-čka bez mého souhlasu na event ještě před publikací a všichni se tam zalogovali. Taky takové finálkáření...

Už když před lety jsem zaznamenal diskuzi o finálkách, tak jsem se chtěl podívat, jestli mé keše tam někde jsou... A přitom jestli si dobře pamatuji, viděl jsem někde na uloz.to soubor s finálkami už z roku 2009 a bylo jich tam myslím kolem tisícovky - už tenkrát.

 

Své keše dělám hlavně pro ty, co si je projdou poctivě. A z mých keší bych neřekl, že těch finálkářů by bylo víc jak 10%. I když jsem třeba idealista, ale doufám v to lepší v lidech. Ti finálkáři u pěkných keší ochudí hlavně sebe.

 

Prvni z mloku je hrana na webu. Takze naprosto presne vim, kdo ji prosel a kdo sel na finale. Nehlede na to, ze 3 roky tam chybela jedna stage a kdo ji prochazel poctive ji ode mne dostal v SMS. takze muzu s klidnym svedomim rici, ze Valku s Mloky finalkari cca 70% lovcu. U Mloci se vraci to cislo uz nemam.

https://coord.info/GC6R2RW - tahle keska se tim netaji. vse je verejne, takze ji zfinalkari jenom velmi otrly jedinec a udelej si predstavu sam: http://gc6r2rw.nejhosting.eu/stats

 

Kdyby to bylo 10%, tak jsem jako owner spokojeny a nic neresim, ale takhle nema smysl delat nic jineho nez tradicky


  • 0

#5735 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 10:01

Prvni z mloku je hrana na webu. Takze naprosto presne vim, kdo ji prosel a kdo sel na finale. Nehlede na to, ze 3 roky tam chybela jedna stage a kdo ji prochazel poctive ji ode mne dostal v SMS. takze muzu s klidnym svedomim rici, ze Valku s Mloky finalkari cca 70% lovcu. U Mloci se vraci to cislo uz nemam.

https://coord.info/GC6R2RW - tahle keska se tim netaji. vse je verejne, takze ji zfinalkari jenom velmi otrly jedinec a udelej si predstavu sam: http://gc6r2rw.nejhosting.eu/stats

 

Kdyby to bylo 10%, tak jsem jako owner spokojeny a nic neresim, ale takhle nema smysl delat nic jineho nez tradicky

Hmmm.

Konkrétně u této keše jsem měl velké dilema.

Dost často chodím na keše s dětmi, které mají svůj nick a keše si logují.

I ty, které vyluštím já, což se vždy snažím popsat ve svém logu.

Když jsem tady viděl "seznam pirátů", tak jsem fakt váhal, jestli jim logování "povolit".

Bylo mi jasné, že dřív nebo později se to tu bude probírat.

A vida, už je to tady.

Takže 2 z těch pirátů si můžeš odškrtnout, můžu za ně já :-(


  • 1

#5736 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 10:18

Strašení s těmi finálkáři nejspíše přeháníte. Pokud vám vadí, měli byste to říkat hlavně jim... Případně zkuste jim znepříjemnit odlov, třeba právě zadáním falešných finálek nebo čímkoliv takovým.

 

Své keše dělám hlavně pro ty, co si je projdou poctivě. A z mých keší bych neřekl, že těch finálkářů by bylo víc jak 10%. I když jsem třeba idealista, ale doufám v to lepší v lidech. Ti finálkáři u pěkných keší ochudí hlavně sebe.

 

Řeší se to tu pořád a vždycky narazíme na to, že někdo lovil s dětmi a ty mají vlastní nicky a zjevně to neluštily. Nebo tenhle šel s kamarádem. Ale pak si přečteš logy a zjistíš to a mávneš nad tím rukou, protože je to sem tam. Ale když už je to tento stav https://coord.info/GLQA96GR tak mě nepřesvědčuj o tom, že je všechno stále v pořádku. Tebe by jako ownera bavilo číst ve vlnách chodící univerzální logy o ničem? Dnes je takových sérií keší všude po republice, že by se všichni sběrači bodů uspokojili tam. Ale to je lepší jet do Prahy a zprasit tam desítky keší, ne? Ono totiž, kdyby se to mělo všechno procházet, tak to asi nebude taková zábava a hlavně těch bodů nebude tolik. Argument, že oni sami se okrádají o zážitky, je jistě na místě. Ale pak jako owner logicky přemýšlíš, proč ji investoval čas do toho, abys těm lidem ukázal něco víc, když o to nestojí. Možná dnes lidé chtějí jednoduché tradičky všude, bez přidané hodnoty. Pak se nedá nic dělat. Ale ta hra logicky ztrácí na zajímavosti, protože ta je v rozmanitosti, ne v uniformitě. A pro ownery s nápady je tento stav ubíjející.


  • 6

#5737 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 10:38

Chtěl jsem napsat něco podobného o týmech. Často se stává, že několik lidí spolupracuje. Bohužel se nedá nikde změřit, jak hodně se kdo do té spolupráce zapojí, někdo víc, někdo méně.

U mě doma je to tak, že já jsem hlavní plánovač, zapisuji vyluštěné keše, iniciuji luštění a při luštění se Dany ptám, jestli to a to neví líp, takže mi často pomáhá s luštěním. Je pak pirát kvůli tomu, že si tu cestu nezapíše na webu? Stejně tak to za ní můžu udělat u podobné keše já....

Další věc je, že dnes už rodiče logují i mimina. To bys měl odsuzovat i to...

 

Podíval jsem se zběžně na své dvě keše, kde se část luští "korespondenčně". Obě mají kolem 100 nálezů a přišlo mi přes 75 odpovědí u obou. Některé z těch odpovědí sice jsou od nicků, kteří ještě nebyli na keších, ale je to jen menšina. I tak zdaleka nejsem na těch 80% finálkářů. A z těch, kdo neposlali odpovědi je určitě min. polovina těch, jak říká Milan.k rodinných příslušníků, případně těch, co loví v týmech.

Proto já osobně toleruji ty, co týmově keš i vyluští. Bohužel se nedá až tak zjistit, kdo luštil týmově a jestli se někdo jen "nevezl" a nedostal souřadnice na zlatém podnosu... To už je na svědomí každého jednotlivce.

 

Osobně mám zkušenosti s lidmi z obou stran:

Případ A: Kačer na eventu se klidně přizná, že má vylovenou celou Prahu. Když se podivím, jak to zvládne, tak řekne, že to neluští...

Případ B: Známý, který s námi občas jezdí na výlety. I když odlovíme nějaké keše, občas si neloguje ani tradičky se slovy, že je sám nenašel. Multiny ani mysterky neloguje skoro vůbec, i když je prošel spolu s námi a tím i s námi je splnil (byl při získávání indícií atp.). Přitom se v klidu mohl zapsat do logbooku, protože dokonce prošel často i celou trasu té multiny...

 

Osobně se stýkám většinou spíše s těmi případy B. Na případy typu A narážím většinou spíše na webu (hlavně zde, nebo v lozích - a to hlavně u těžkých mysterek, nebo u těch v hojně navštěvovaných keších, i když občas na ně narazím i u svých keší).


  • 0

#5738 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 10:41

A proc jim to nesmazes? Jak na to tak koukam, vypada to ze v kesi byl akorat UO8 ktery FI zalogovano nema, ale naopak FI loglo hafo lidi kteri temer jiste nemaji zaznam v logbooku. Zasel bych to overit, dle pravidel jsi jako owner povinnen tyto podvodne logy smazat.


  • 1

#5739 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 11:04

Mě to taky nebaví číst univerzální logy, ale ty keše prostě dělám pro ty, co si to užijí... Ne pro ty, co se podvádí.

 

Vždy mě pak potěší pěkný log, který mi dodá energii k tomu, abych svou keš i dál udržoval, i když za poslední půlrok jsem 

 

Snažím se to brát z té lepší strany, proto jen říkám, že to vidíte z té horší strany.

 

A to i přesto, že na cestování nemám skoro čas, takže jsem za poslední půlrok našel jen necelou stovku keší...

 

Stejně tak se snažím doufat v to, že to, co tu bylo výše zmiňováno, že spousta lidí odchází od geokešingu - neznamená žádné zhoršení geokešingu.

Podle statistik se zmenšuje počet zakládaných keší, zmenšuje se počet odlovů, geokešing se již nezvětšuje a vypadá to, že jeho móda začíná upadat, protože u spousty z nás "opadla" první vlna zájmu a tím pádem zůstávají z těch starších opravdu jen ti "vytrvalí". Na jednu stranu si říkám, jestli to není lepší, když geokešing nebude takový módní... Ale je to ke škodě? Skoro si říkám, jestli to naopak není lepší...

Ano, spousta pěkných keší zanikne, ale všímáte si, že přes 10-ti lety tu zdaleka nebylo tolik pěkných keší?

U nás v okolí se také našli nováčci s pěknými keškami i třeba zajímavým luštěním...


  • 0

#5740 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 11:09

Formálně bych mohl, zcela podle pravidel. Podle logovaných keší prošli kolem všichni. Proto jsem usoudil, že to nechám. I když to zprasili.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama