Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6561 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 11:54

https://www.geocachi...5d-0454bfe07afc

 

...nahodou nasli klic od nejake kese tak si pro ni dojeli...

V mziku bez pripravy vylusteno, no budis, dostanu napad jak na to, pak ano,

...ale ani si neoverim souradnice, jestli ten muj napad neni nahodou uplne mimo?!

 

Asi to spolu uplne nesouvisi... , ale da se nejak bojovat proti tomu aby NASE kes, nebyla znehodnocovana nejakym finalkarskym webem?

 

Nemam rad finalkare ale v tomhle pripade bych si nedovolil soudit jen dle logu.

Jen tak pro zabavu jsem si tuhle kes spocital - u kafe za 4 minuty vcetne overeni a princip je jasny kazdemu kdo si precte listing, v terenu bych se na to overeni vykaslal taky. Zejmena kdyz to nevychazi zrovna doprostred zahrady, fotbaloveho hriste nebo reky.


  • 2

#6562 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 12:47

https://www.geocachi...5d-0454bfe07afc

 

...nahodou nasli klic od nejake kese tak si pro ni dojeli...

V mziku bez pripravy vylusteno, no budis, dostanu napad jak na to, pak ano,

...ale ani si neoverim souradnice, jestli ten muj napad neni nahodou uplne mimo?!

 

Asi to spolu uplne nesouvisi... , ale da se nejak bojovat proti tomu aby NASE kes, nebyla znehodnocovana nejakym finalkarskym webem?

 

Přesně tak, jak píše vvity. Tohle je luštění docela jednoduché, zvlášť když najdeš tu nápovědu, co tam máš, tak je to jasné a nedá se ani v ničem splést... Vyluštěno za 5 minut i se zadáním do GeoGetu, kde jsem zjistil, že již mám finálku zadanou. A vůbec si nepamatuji, že bych ji už někdy luštil, přitom to byly souřadnice z geochecku (výpočtem vyšly těsně jiné - asi zaokrouhlením)... Občas se mi to stává, když jsem měl naimportovány některé keše v době, kdy byly otevřeny při otvírání pokladů a měly viditelné FWP a ani nevím, jak se tam objeví, ale tady ta podle logů otvíraná nikdy nebyla. Zajímavé.


  • 0

#6563 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 13:27

Ahoj,

 

mrzí mě, že si myslíš, že jsem finálkář. Ano do logu jsem o luštění nic nepsal, ale popravdě princip luštění je zřejmý přímo z listingu. Zjištění finálových souřadnic je obtížnost 1. Spíše bych předpokládal, že nastavená obtížnost je nutná kvůli nutnosti získat klíč. Ano souřadnice jsem neověřoval, ale vypadaly rozumně, tak jsme na místo zajeli a schránka byla nepřehlédnutelná. Pokud něco vyluštím v terénu, tak to málokdy ověřuji a zde (znovu opakuji) je princip luštění přímo napsán v listingu. Přes Golčův Jeníkov jezdím celkem pravidelně, proto jsem i o existenci klíčku věděl (mimochodem 3.9. jsem psal do jiné keše, že jsem tam ten klíček neviděl). A to nemluvím o tom, že mívám celkem dost keší vyluštěných dopředu a lovím až je čas a cesta okolo.

 

pepi124

 

Tak to jsi mi udelal velkou radost a omlouvam se. Pak jsem asi prehnane paranoidni. Bylo hodne kaceru, kteri si stale nevedeli rady ani po nekolika napovedach i kdyz indicie jsou psane tak, aby byly naprosto jednoznace.


  • 1

#6564 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 13:38

Tohle je luštění docela jednoduché

 

Luštění? Vždyť je tam přímo napsané, kam se má jít. Finální souřadnice ani není potřeba počítat.


  • 0

#6565 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 13:14

Luštění? Vždyť je tam přímo napsané, kam se má jít. Finální souřadnice ani není potřeba počítat.

 

Presne. Akorat pri rozpazovani se budou trosku plest ty baraky po ceste, ale tak natahovali jsme lano od 25 poledniku tak tenhle kousek taky vzladneme :D :D :D


  • 0

#6566 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 13:44

Dát zubra do bonusovky Železniční série by byla docela pěkná zlomyslnost. Myslím, že to ještě nikdo neudělal.
Edit: Židovské série, pardon.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 26 září 2017 - 13:45

  • 0

#6567 Anajbi

Anajbi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 14:04

Dát zubra do bonusovky Železniční série by byla docela pěkná zlomyslnost. Myslím, že to ještě nikdo neudělal.
Edit: Židovské série, pardon.

Posledni log na tehle kesi GC1JRYX  se mi taky docela (ne)libi


  • 2

#6568 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 14:45

To už je vyloženě drzost
  • 0

#6569 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 17:16

Posledni log na tehle kesi GC1JRYX  se mi taky docela (ne)libi

To je teda mazec.


  • 0

#6570 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 17:34

To je teda mazec.

No, vzhledem k tomu, že podobně má zalogované i slovenské jeskyně (poslední 4 EC v nálezech), nedá se čekat nic jiného...


  • 0

#6571 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 18:01

Njn, občas jsou na depku spíš než keše NĚKTEŘÍ jedinci.

 

Ale zase člověk ví, koho radši jen minout. ;)  I negativní zkušenost může být do budoucna pozitivem.

 

Letos jsem si udělala představu např.o jedné "dámě", kterou jsem před eventem zaměřeným na výměnu přineseného jídla potkala hned u dvou keší - jednu jsem sama vzdala, protože vyžadovala časově náročnější procházku, druhá byla drajvka, kde se dotyčná "pochlubila", že bude mít před eventem minimálně tři keše.  A jaké bylo překvapení, když na event přišla s tím, že neměla čas nic uvařit a přinesla brambůrky z Kauflandu. Takže na keše čas byl, ale jako ostatní cokoliv uvařit nebo udělat alespoň pár jednohubek nějak ne, hm.... :rolleyes:  Víc už říkat nemusela, tohle mi stačilo.


  • -1

#6572 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 18:57

Tak třeba vařit neumí. Dnes to není neobvyklé. Takže vám na event koupila, jak je zvyklá, polotovar v pytlíku
  • 1

#6573 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 13:09

Pokusil jsem se po dlouhé době o FTF. Dokonce v Itálii, při zájezdu na Gardu. Tedy, že by to mělo být FTF, jsem zjistil víceméně náhodou, ta cache (GC7AJR9) byla publikovaná asi před měsícem ale dosud nenalezená. Na místě jsem pochopil proč - dát micro někam do rozpadající se zídky z nasucho kladených kamenů a jako hint napsat "kámen" je nápad, s prominutím, na přesdržku. Zajímalo by mne, kolik lidí tam hledalo, DNF jsme zatím přiznali dva. 

Ono vůbec severní okolí Gardy je na depresi, asi tak dva nebo tři owneři to zamořili desítkami microcachí, často schovaných v různých kamenných zídkách, micra i v přírodě, u jednoho z ownerů i bez jakéhokoliv hintu. Na druhou stranu objeveny i cache na super místech (GC1VBB1, GC57HM4, GC16M30)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#6574 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 18:28

Jj, microcache jsou tam časté. Já jsem tam lovil jednu a taky byla micro ( GC1D34X ).
  • 0

#6575 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 15:37

Tak to vypadá, že se někde chystá nový trail. Od rána v keškoměrce přibylo asi 100 keší ke schválení.
  • -1

#6576 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 8:13

Vkládání obrázků schránek keší na FB skupinách věnovaných GC.

Dotyčný se nedokáže ovládnout aby se nepochlubil a vše tak vyzradil.

Momentálně Samaellova Naštvávací. :-(


  • 0

#6577 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 10:02

To je asi stejný, jako když se spousta lidí neudrží a dává souřadnice na finálkářské weby. 


  • 0

#6578 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 10:53

Posledni log na tehle kesi GC1JRYX  se mi taky docela (ne)libi

 

Čekal bych, že ten log owner smaže...


  • 0

#6579 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 10:56

Čekal bych, že ten log owner smaže...


Tak odpovědi asi poslal. A fotka je nepovinná.
  • 0

#6580 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 11:28

Čekal bych, že ten log owner smaže...

 

Striktne vzato v miste - tedy prirodni pamatce - byl, protoze trat vede presne prostredkem. Takze pokud poslal i odpovedi, neni duvod. Ale tak mohl si aspon v tom vlaku udelat fotku - i kdyz je nepovinna.


  • 1




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka