Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6581 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 14:56

Striktne vzato v miste - tedy prirodni pamatce - byl, protoze trat vede presne prostredkem. Takze pokud poslal i odpovedi, neni duvod. Ale tak mohl si aspon v tom vlaku udelat fotku - i kdyz je nepovinna.

Fakt je, že odpovědi se dají často dohledat i na internetu - jenže pokud se podíváte dotyčnému na nálezy EC, loguje věci stylem "jezdívali jsme sem jako děti", "byli jsme kdysi při jiné příležitosti" a podobně. Pokud opravdu posílá odpovědi, předem se omlouvám, ale mám o tom svoje pochybnosti, a fotky jednoznačně tam, kde se požadují nemá. Ale budiž mu přáno, a o zajímavých místech alespoň ví kde jsou...


  • 0

#6582 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 18:03

Vkládání obrázků schránek keší na FB skupinách věnovaných GC.

Dotyčný se nedokáže ovládnout aby se nepochlubil a vše tak vyzradil.

Momentálně Samaellova Naštvávací. :-(

 

Jeste ze xichtoknihu nevlastnim. Ale at si to uzijou. Sem si rikal, proc mam poslednich par dnu vyssi navstevnost.


  • 0

#6583 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 21:27

:-)
Tak fajn, ze to bereš takto.
Já se to chlápkovi pokusil vysvětlit, ale nešlo to. Proč by prý neměl fotky na FB dávat, na FB to podle něj spoiler prý není.
Pak už je to marný a argumenty jsou zbytečné.

Jeste ze xichtoknihu nevlastnim. Ale at si to uzijou. Sem si rikal, proc mam poslednich par dnu vyssi navstevnost.


  • 0

#6584 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 17:59

Kdyby snad náhodou někdo chtěl napsat něco o úpadku geocachingu v Čechách, tak ono to je zřejmě všeobecný jev. Teď jsem narazil na cache GC57H3D u Lago di Ledro v Itálii. Micro v přírodě, od ownera, který má založeno přes 200 cachí a údržbu zjevně nestíhá. Cache v podobě nevyfouklé PET v plastovém držáčku. 

4.7.2016 první log upozorňující na to, že je cache pryč a na místě je jenom držák; nicméně logováno FI.

5.7.2016 první regulérní NM log, že je cache pryč, také logováno FI.

A vesele se loguje FI, někteří se přiznali, že viděli jenom držák, někteří ne.

8.8.2016 NA log s tím, že je cache pryč a owner cache navštívil naposledy v únoru.

Další dva FI logy.

11.8.2016 disablováno reviewerem

A FI logují další a další, žádné DNF...

30.9.2016 Archivováno

Další 4 FI logy.

Od prvního upozornění, že je cache pryč 57 FI logů a jenom 8DNF. Jeden cacher uložil náhradní cache, ale do jiného místa, zřejmě ji nikdo nenašel a "logoval" se nadále prázdný držák. Němci, Češi, Slováci, Švýcar, Belgičan...

 

A proč jsem se v tom vrtal? Hledal jsem o dovolené cache z téže série a našel jenom provázek na kterém cache podle všeho visela. Zajímalo mne, jestli ji náhodou někdo nenašel jinde a ejhle, vesele se loguje provázek. Tak jsem se podíval, jak na tom jsou okolní ownerovy cache.

 

Lidi jsou všude stejní.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#6585 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 18:17

Hele to je ale dobrý, logovat na provázek. Tam nikdy nebude vidět že je plnej logbůk a je to tudíž bezúdržbová keš :-)
  • 2

#6586 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 10:19

Z všech keší se stanou virtuálky bez logbooku a bude klid na všech stranách :-)

Žádná údržba, žádné důkazy, žádné podvody. Logování jen na webu. "Vyhraje" ten, kdo první sestrojí logovací automat :-)


  • 0

#6587 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 10 říjen 2017 - 10:55

Lidi jsou všude stejní.

 

Súhlasím s tebou.


  • 0

#6588 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 11:55

Nic se nezmění, dokud podvodné logování nezačne Groundspeak trestat. A to na obou stranách - i na straně ownera, který takové logy toleruje nebo k nim přímo vyzývá, i když podle pravidel je má mazat.


  • 4

#6589 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 12:04

Teď zbývá určit, co by se mělo jako podvodné logování brát. Pochopím, když je někde vymudlená keš a owner povolí zatím logovat podle fotologu. Podle mě by se to nemělo přehánět. Mě by naštvalo, kdybych si zapomněl tužku a owner by mi to ani s fotologem neuznal. Takže jako podvodné logování beru, když hledač keš nenašel.
  • 0

#6590 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 12:32

To by předpokládalo pravidelnou kontrolu logbooku a skončilo by to hromadným logováním poté, co by se rozneslo, že krabička je pryč, do doby, než owner disabluje, protože to je nekontrolovatelné.

Většina mých logbooků skončila někde v nenávratnu i s krabičkou, jen několik jsem vyměňoval, že byly popsané.

Nebudeme z toho snad dělat právnickou záležitost.

Mimochodem, vždycky jsem si myslel, že zákony jsou psány tak složitě, aby byl vyloučen jiný výklad. Ale vidím, že čím složitější pravidla, tím víc potenciálních právnických kliček, jak to obejít.

To bychom došli až k tomu, jestli na T5 musí každý vylézt sám včetně nahození a stažení lana, nebo naopak jeden vyleze a ostatní se podepíšou. Oba jsou to extrémy, ale podle pravidel a kontrolou logbooku se to nepozná.


  • 1

#6591 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 12:45

Mě by naštvalo, kdybych si zapomněl tužku a owner by mi to ani s fotologem neuznal.

 

Fotbalistu taky naštve, když dá gól z ofsajdu. No a? Nejsou náhodou pravidla od toho, aby se dodržovala?

V sobotu jsem dorazil ke kešce a zjistil, že je T5. Mohu si ji zalogovat, aby mě nenaštvalo, že nemám bod, když už jsem tam byl?


  • 3

#6592 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 12:48

 
Největší malér logování "provázku" či "držáku" je, že většina z těch, co to logují, to jako problém nevidí a budou se hádat do krve, že na nález mají právo... 
 

To by předpokládalo pravidelnou kontrolu logbooku a skončilo by to hromadným logováním poté, co by se rozneslo, že krabička je pryč, do doby, než owner disabluje, protože to je nekontrolovatelné.

 

No nedělejme si iluze, tohle se děje i v současnosti.


  • 0

#6593 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 13:44

Jak to chceš udělat ve chvíli, kdy kačer je línej se podívat za kámen (rostl tam hajzl smrček) a raději pohodil před kamen filmovku. A další lidi se tam v pohodě logovali. Přišel jsem na to náhodou, když dvě kačerky kritizovaly kvalitu keše. :-( A co teď v pseudo keši 12 logů. Nakonec jsem to vyřešil tak, že pokud nebude log v origo označeném logbooku, tak FI neuznám. Přesně podle požadavků GS.

 

V tomto případě ovšem pravidla GS hovoří jasně. Falešnou keš co nejdříve odstranit. Tomu, kdo ji umístil, log neuznat a všem ostatním ano, protože logovali v dobré víře a nemohli vědět, že keš je falešná.


  • 6

#6594 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 13:49

V tomto případě ovšem pravidla GS hovoří jasně. Falešnou keš co nejdříve odstranit. Tomu, kdo ji umístil, log neuznat a všem ostatním ano, protože logovali v dobré víře a nemohli vědět, že keš je falešná.

Přesně - pokud ten kámen nebyl velikosti řádné skály, netuším, jak ti ostatní měli zjistit, že je něco špatně. Chápu že tenhle případ tě jako majitele štve, ale ti další za to opravdu nemůžou.


  • 2

#6595 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 14:08

Tak nějak pořád nechápu o čem je řeč. Pravidlo ohledně logování zní naprosto jasně. Dotyčný není zapsán v logbooku keše  - nemá nárok na FI. Je to přece zcela jasné a srozumitelné. Fotolog a další jsou už jen na benevolenci ovnera. 

To že jsou lidi, co zapisují do logbooků i své kamarády, kteří keš nikdy nenašli a ani u ní nebyli, je už věc jiná. Ale tenhle nešvar se dá mnohdy odhalit, když se člověk koukne co dotyčný odlovil a logicky si u některých podvodníků odvodí, že časově to nemohl nikdy dát. 


  • 0

#6596 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 14:26

Tak nějak pořád nechápu o čem je řeč. Pravidlo ohledně logování zní naprosto jasně. Dotyčný není zapsán v logbooku keše  - nemá nárok na FI. Je to přece zcela jasné a srozumitelné. Fotolog a další jsou už jen na benevolenci ovnera. 

To že jsou lidi, co zapisují do logbooků i své kamarády, kteří keš nikdy nenašli a ani u ní nebyli, je už věc jiná. Ale tenhle nešvar se dá mnohdy odhalit, když se člověk koukne co dotyčný odlovil a logicky si u některých podvodníků odvodí, že časově to nemohl nikdy dát. 

Tak odhalit se sice da, ale je ti to tak akorat k prdu. Log plati i kdyz dotycnej prokazatelne byl v ty dobe na jinym kontinentu.


  • 0

#6597 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 14:45

Samozřejmě, že je to k prdu o tom se nepřu. Dá se na ně tak akorát upozornit.  Řeč je o tom, když není zapsán v logbooku. 


  • 0

#6598 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 18:54

Fotbalistu taky naštve, když dá gól z ofsajdu. No a? Nejsou náhodou pravidla od toho, aby se dodržovala?

V sobotu jsem dorazil ke kešce a zjistil, že je T5. Mohu si ji zalogovat, aby mě nenaštvalo, že nemám bod, když už jsem tam byl?

 

Stat pod stromem a civet vztekle nahoru na T5 je, obavam se, jiny pripad, nez drzet kesku v ruce, dostat se k logbooku a z nejakeho duvodu se nezapsat. Treba proto, ze jsem zapomnel tuzku, nebo je plny logbook, ci do kesky nedavno nateklo a logbook pripomina hromadku hnoje. V takovem pripade je imho zcela legitimni logovat nalez (delam to, poctive to v logu priznam a uvedu i duvod).

Napr. takhle nejsem zapsany zhruba v pulce Radotinske serie Bud Fit. Kdyz jsem tam dorazil, bylo skoro v kazdem logbooku plno, s sebou jsem mel blok, tak jsem zacal davat nahradni papiry s mym podpisem a v pulce serie mi holt dosel blok. Smula. Ale jako podvodnik si fakt nepripadam.


  • 0

#6599 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 19:08

Jak to chceš udělat ve chvíli, kdy kačer je línej se podívat za kámen (rostl tam hajzl smrček) a raději pohodil před kamen filmovku. A další lidi se tam v pohodě logovali. Přišel jsem na to náhodou, když dvě kačerky kritizovaly kvalitu keše. :-( A co teď v pseudo keši 12 logů. Nakonec jsem to vyřešil tak, že pokud nebude log v origo označeném logbooku, tak FI neuznám. Přesně podle požadavků GS.

Já bych to takto nehrotila. Také loguju do něčeho, co aspoň vypadá trochu jako logbook, hned při prvním sáhnutí a nedívám se, jestli v okolí není náhodou schovaná jiná krabička.
Naštěstí mi za ty roky nikdo log nemazal, i když dost logbooků by tomu odpovídalo.
  • 0

#6600 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 19:31

Stat pod stromem a civet vztekle nahoru na T5 je, obavam se, jiny pripad, nez drzet kesku v ruce, dostat se k logbooku a z nejakeho duvodu se nezapsat. Treba proto, ze jsem zapomnel tuzku, nebo je plny logbook, ci do kesky nedavno nateklo a logbook pripomina hromadku hnoje. V takovem pripade je imho zcela legitimni logovat nalez (delam to, poctive to v logu priznam a uvedu i duvod).

Napr. takhle nejsem zapsany zhruba v pulce Radotinske serie Bud Fit. Kdyz jsem tam dorazil, bylo skoro v kazdem logbooku plno, s sebou jsem mel blok, tak jsem zacal davat nahradni papiry s mym podpisem a v pulce serie mi holt dosel blok. Smula. Ale jako podvodnik si fakt nepripadam.

 

 

Jasně, jenže v tomhle případě musíš počítat s tím, že pokud ti ovner log smaže, nic s tím neuděláš. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama