Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6641 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2017 - 20:10

A ty mu věříš? :wacko:

Dál už je to na rozhodnutí dotyčného soudruha.

Nicméně stěžejním bodem mé životní filosofie je, že úplně každej hříšník může činit pokání a napravit se :D


  • 5

#6642 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2017 - 23:52

Nojo, to pak musí napsat, jak se prohrabával inverzním zdrojákem z dekompilátoru a jaká to byla fuška zjistit, které souřadnice jsou ty správné  :D

 

Jo, presne tak jsem to udelal v tech asi 2 pripadech, kdy jsem to takhle fejknul. A nestydim se za to, protoze nez jsem to odladil, zabil jsem na tom hrubyho casu pul roku a cistyho urcite par desitek hodin :-)


  • 0

#6643 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 0:23

A můžu se zeptat, co tě k tomu vedlo? Protože kdybys to normálně odehrál, tak by ti to tak dlouho netrvalo. A to, že "cracknout" keš někomu trvalo déle, než ji poctivě vyluštit / odehrát, není argument, tím spíš vyvstává otázka: "Proboha, proč tedy?"
  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6644 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 4:51

Tak odepsal docela slušně a napsal, že to teda s tim luštěním ještě zkusí :).

 

...čili v překladu "napíšu někomu jinému, třeba se podělí" :D


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#6645 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 7:26

A můžu se zeptat, co tě k tomu vedlo? Protože kdybys to normálně odehrál, tak by ti to tak dlouho netrvalo. A to, že "cracknout" keš někomu trvalo déle, než ji poctivě vyluštit / odehrát, není argument, tím spíš vyvstává otázka: "Proboha, proč tedy?"

 

Mne to, ze Maxinoha mel jedno wigo, ktere prave na tom bylo zalozeno. Bohuzel, tyden na to, co jsem se tim uspesne prohrabal, archivoval to. Pochopitelne pred tim, nez jsem to odlovil. Tenkrat me to vazne nastvalo, protoze jsem tim stravil fakt hodne casu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6646 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 8:58

Gorde, to je něco jiného. Pochopil jsem od Svena, že takto dekompiloval dvě normální cartridge. A tady mě zajímá, jaké pohnutky ho k tomu vedly a proč si to radši jednodušeji neodehrál.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6647 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 9:55

Luboši, nedokážu považovat za hrdinu někoho, kdo se, obrazně řečeno, snaží půl dne odvrtávat zámek místo toho, aby následoval několik málo instrukcí a získal od těch dveří klíč legálně.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6648 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 11:48

Někdo se na dekompilacích učí. A pak to třeba ani neodloví. Několikrát jsem se musel prokousávat cizím kódem  (ne Wherigo) a tvrdím, že je často jednodušší se to naučit a napsat si to sám. A to většinou byl jen cizí zdroják, text, ne binárka prohnaná dekompilátorem.Takže za tu práci bych mu ten bodík přál. I když to taky nechápu, pokud tedy v té destinaci má dost času, aby to odehrál. A když ten čas nemá, tak aby si odlovil něco, na co čas má, i wherig je teď dost. Jak to skoro nehraju, tak se mi v okolí hromadí.


  • 0

#6649 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 12:02

Luboši, nedokážu považovat za hrdinu někoho, kdo se, obrazně řečeno, snaží půl dne odvrtávat zámek místo toho, aby následoval několik málo instrukcí a získal od těch dveří klíč legálně.

Kdo si alespoň jednou nezkusil lousknout multinu od počítače, ať hodí kamenem.


  • 2

#6650 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 12:32

Kdo si alespoň jednou nezkusil lousknout multinu od počítače, ať hodí kamenem.

Tak ono lousknout multinu od PC je trošku o něčem jiném, takže tohle srovnání dost pokulhává.


  • 0

#6651 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 12:49

Kdo si alespoň jednou nezkusil lousknout multinu od počítače, ať hodí kamenem.

 

A je špatné to udělat, když to zadání umožňuje? Třeba to tak autor zamýšlel. Kdo chce, má mysterku, kdo nechce, projde se. Je špatné se složitě probíjet přes hlavní bránu, když zjistíš, že jsou tam nehlídaná zadní vrátka? Jenom chci rozvířit debatu, když už se to nakouslo  :)


  • 0

#6652 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 12:52

Tak aby se zvířený kal hned neusadil - bereme-li to pohledem, že podvod je, pokud se k finálním souřadnicím dostaneme jiným způsobem než owner zamýšlel, tak to špatné je. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6653 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 12:54

Tak ono lousknout multinu od PC je trošku o něčem jiném, takže tohle srovnání dost pokulhává.

 

Kdo to umí, tak je to pro něj to samé nebo třeba i lehčí.  


  • 0

#6654 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 13:27

Kdo to umí, tak je to pro něj to samé nebo třeba i lehčí.  

Tak jsem to nemyslel. 


  • 0

#6655 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 14:46

Ještě k logování. Štve mě, že se hodně lidí asi stydí za DNF. Teprve když je navštěvovaná keš měsíc bez nálezu, mi to začne být divné. U té co má 1 nález měsíčně, na to nikdy nepřijdu. Teď jsem byl zkontrolovat keš u chaty, kam to mám daleko a jezdím tam párkrát za rok - a bez jakéhokoli upozornění keš byla pryč. Měl jsem Locklockovku a vyrobil jsem notýsek, takže jsem ji obnovil, ale kdybych o tom věděl, připravil bych se lépe.

Takže při obnově píšu "Pište DNF, pokud keš nenajdete", ale je to marný, je to marný, je to marný.

 

 

ahoj,

reaguju na tvůj "povzdech"... ;)

a sypu si popel na hlavu.... :)

 

asi občas patřím mezi ty,který označuješ jako stydlíny.... ;)

 

ale neloguju DNF proto,že bych se styděla...ale proto,že si nejsem jistá,jestli to nezavinila má slepota,že jsem nenašla.....a nechci svým modrým ksichtíkem lidi demotivovat...

 

pamatuju si svou zkušenost na kešce "Vilém Kajer"...

lovila jsem po asi čtyřech nebo pěti modrých zápisech...a už jsem to vzdávala,protože bylo jasný,že keš není....

ale někdy bejvám paličák...a tak se nakonec zadařilo,i když tehdejší aplikace v mobilu mi nad keškou ukazovala asi 9 metrů...

a přiznám,že chuť na odpískání mi dodávaly hlavně ty "nesmajlíci".... :huh: 

 

takže z toho důvodu DNF šetřím,i když i tady už jsem na sobě zapracovala a sem tam se nějakým "pochlubím"... ;)


  • -1

Žij a nech žít.


#6656 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 15:41

Někdo se na dekompilacích učí. A pak to třeba ani neodloví. Několikrát jsem se musel prokousávat cizím kódem  (ne Wherigo) a tvrdím, že je často jednodušší se to naučit a napsat si to sám. A to většinou byl jen cizí zdroják, text, ne binárka prohnaná dekompilátorem.Takže za tu práci bych mu ten bodík přál. I když to taky nechápu, pokud tedy v té destinaci má dost času, aby to odehrál. A když ten čas nemá, tak aby si odlovil něco, na co čas má, i wherig je teď dost. Jak to skoro nehraju, tak se mi v okolí hromadí.

 

Myslim, ze na dekompilaci se Wigo programovat nenaucis a ani nepoznas, jak to ma autor udelane - tedy pokud chces pouzivat Urwigo a dekompilovana cartridge je v nem "naklikana". Pokud je napsana primo v Lua a ty take chces pouzivat jen Lua, je to jina pisnicka. Tam bys mel pravdu.

 

Schvalne se nekdy podivej, jak ten kod votvoreny Urwigem vypada. Ne, ze by byl spatne, ale na to, abys podle nej poznal, jak je to v Urwigu postavene, jake vlastnosti a podminky, co tam ma autor naklikane, ... to rozhodne neni. Je to podobne, jako by ses disassemblovanim chtel naucit treba objektovy C#. (Programovat jsem se kdysi davno ucil prevodem strojoveho kodu jednoho operacniho systemu do assembleru, takze nejakou predstavu o teto technice mam. Podobne metody mohu doporucit jen masochistum. Bohuzel pro me tehdy jinych moznosti nebylo.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6657 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 15:52

... neloguju DNF proto,že bych se styděla...ale proto,že si nejsem jistá,jestli to nezavinila má slepota,že jsem nenašla.....


To je právě ten omyl. DNF totiž neznamená "keš tam prokazatelně není", ale pouze "nenašel jsem". To kromě ztráty keše v sobě zahrnuje i geoslepotu, špatné souřadnice, nevhodné momentální podmínky apod. Stejně jako jedna vlaštovka jaro nedělá, tak ani jedno, dvě DNF nemusí znamenat problém s keší, ale owner i lovci mohou zpozornět. Proto chce psát DNF poctivě, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu. Není to hanba ani pro hledače, ani pro ownera.

Obdobně Need maintenance není hanbou, pouze upozorňuje ownera na potřebu keš zkontrolovat. To jen hloupý GS to možná použil k nějakým nepodloženým závěrům při jedné své promoakci.
  • 12
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6658 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 13 říjen 2017 - 15:58

Tak aby se zvířený kal hned neusadil - bereme-li to pohledem, že podvod je, pokud se k finálním souřadnicím dostaneme jiným způsobem než owner zamýšlel, tak to špatné je. :)

 

Lenže ako zistiť akým spôsobom to owner zamýšľal? Prečo sa okamžite podsúva, že len fyzická návšteva je tá zamýšľaná? Nepodceňujme ownerov! V dnešnej virtuálnej dobe môže byť jeho druhý (či tretí) plán aj virtuálna návšteva. Napríklad v podobe dekompilovania LUA kódu. Zahral som si 37 wherigo a nepamätám si, že by tam owner niekedy napísal ktorý spôsob získania je podvod.

 

A ešte o inom: Návšteva aktívnych zón v teréne alebo virtuálne cez dekompilátor pre istú skupinu hráčov (myslím IT znalých problematiky) príde na stejno. T.j. trvá to približne rovnaký čas a pre nich je to aj rovnaká zábava.


  • 1

#6659 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 16:08

Lenže ako zistiť akým spôsobom to owner zamýšľal? Prečo sa okamžite podsúva, že len fyzická návšteva je tá zamýšľaná? Nepodceňujme ownerov! V dnešnej virtuálnej dobe môže byť jeho druhý (či tretí) plán aj virtuálna návšteva. Napríklad v podobe dekompilovania LUA kódu.

 

Promiň, ale to jsou kecy.

 

Zahral som si 37 wherigo a nepamätám si, že by tam owner niekedy napísal ktorý spôsob získania je podvod.

 

To jako chceš říct, že každý majitel nemovitosti, který nevyvěsí cedulku „Kdo mi vylomí dveře nebo rozbije okno a vloupá se dovnitř, dopouští se trestného činu“, má ve druhém nebo třetím plánu, aby se k němu někdo vloupal?

 

 

A ešte o inom: Návšteva aktívnych zón v teréne alebo virtuálne cez dekompilátor pre istú skupinu hráčov (myslím IT znalých problematiky) príde na stejno. T.j. trvá to približne rovnaký čas a pre nich je to aj rovnaká zábava.

 

To je mi novina. Ale chápu, že některé skupiny obyvatel nedělají rozdíl mezi tím, když si něco ukradnou nebo si to koupí v obchodě. Dokonce bych řekl, že ta první možnost jim přijde daleko lepší.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6660 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2017 - 16:10

Tak zrovna v tomto pripade mi pripada uplne jasne, co autor zamyslel. Protoze pokud se pokusi hru treba hrat na simulatoru, dostane neco ve smyslu "Nepodvadej, jdi to hrat do terenu."


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama