Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7861 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 14:09

Spousta lidí to určitě používá, že to je cool, ale někdy jsou tyto patvary motivovány obejitím kontroly nevhodných slov.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7862 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 14:25

Myslím že má na mysli tzv. hackerské písmo: t0hl3 j3 t0t1z p05l3dn1 d080u 5tr/\5n3 c00l :D


Jo jo, já tenhle nesmysl znám, ale tady jsem na něj ještě nenarazil. Proto jsem si říkal, že možná myslí mne. Ale můj nick opravdu není uvedeného typu, byť k tomu trochu svádí. Původ je zcela jiný a je to delší příběh ;)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7863 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 14:26

a je to delší příběh ;)

Tak sem s ním :-)

Nebo jsme na to ve špatném vlákně?


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 13 únor 2018 - 14:28

  • 0

#7864 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 14:31

Máš-li na mysli mou maličkost (jinde jsem to tu nezaznamenal - leda by to bylo v tom příspěvku který jsem nedočetl) tak věz, že ta trojka není místo "E", její původ a důvod je zcela jiný. ;)

Tvoje přezdívka mě opravdu nenapadla, je to jak píše mikeant dále. Ten tvůj případ znám z rodného města.

Nojono,

"Jestli se někdo neumí vyjádřit tak, aby mu každý rozumněl, je debil! Rozumíte?"

"Ne."


  • 0

#7865 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 15:24

Máš-li na mysli mou maličkost (jinde jsem to tu nezaznamenal - leda by to bylo v tom příspěvku který jsem nedočetl) tak věz, že ta trojka není místo "E", její původ a důvod je zcela jiný. ;)

Zdravím Mistra Třísku. A těším se na tu historii.

Ale teď mě omluvte, duševně se připravuji na ošetření u zubařky...

(Přidám radu: když vám budou "trhat" zub, tak neberte preventivně Ibuprofen. Zablokuje receptory nervových zakončení a injekční anestetikum se už nemá kam navázat. Výsledkem je, že to bolí tak, jako byste žádnou injekci nedostali. Mladí zubaři to už nevědí. Mně se to taky stalo. Po Ibuprofenu a injekci bolest hrozná, že jsme to vzdali, ale druhý den bez Ibuprofenu jsem při zákroku už žádnou bolest necítil.)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 14 únor 2018 - 15:35

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#7866 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 15:32

ladislavappl na to kápnul. Jen můj příběh není smutný takže určitě nepatří do koutku depresivního.

Svene, ani jsem to nemyslel tak, že by mne to nějak "nadzvedlo" že židle. I když je dost lidi, kteří namísto zmíněného mistra Třísky používají kvůli té tebou zmíněné variantě psaní "mreska". Do dneška nevím co tohle slovo má znamenat. ;)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 14 únor 2018 - 4:36

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7867 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 15:37

Nudíte se? Kupte si medvídka Mývala nebo Mívala ? Ono je to jedno, když vznikne gramatická debata.


  • 0

#7868 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 19:50

Tak jsem prave narazil na pro me novou modu.
Pokud se ocitnete na miste eventu o nejaky ten den drive, nebojte se ho zalogovat. Treba jako betatest. To je opravdu neuveritelne.
https://coord.info/GLV2JZFY
  • 0

#7869 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 19:52

Ono jich je cela banda
https://coord.info/GC7GMZT
  • 0

#7870 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 20:13

Greenhair pro mě představovala takového Jamese Joyceho zdejšího fóra...zajímavé myšlenky plné nedokončeností, otevírání. Věřím, že se sem vrátí, aby ředila masu zdejších europříspěvků od řádně prolinkovaných přispěvatelů v plné argumentační zbroji do nekonečného boje, jejž nikdo nevyhlásil.

Přesně Jamese Joyce, konkrétně Odyssea, jsem si vybavil při čtení zdejší disputace na téma "Čeština a jazyk", neboť ten je krásnou ukázkou, jak se také dá s jazykem pracovat. Bohužel jsem vypozoroval, a to je objev v pravdě depresivní, takže jsem tady správně, že jakékoliv internetové diskuze už z podstaty sklouzávají do černobílého vnímání (pojmenovávání?) světa a "různobarevné" myšlenky či formy vyjadřování tak v nich nemají příliš šanci se uchytit a dále se rozvíjet. Takže ačkoliv pozorně pročítám téměř vše na tomto fóru, přispívám do něj jen velmi výjimečně. Důvodů k takovému jednání je plný nejen geodepresivní koutek...


  • 1

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#7871 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 20:47

Přesně Jamese Joyce, konkrétně Odyssea, jsem si vybavil při čtení zdejší disputace na téma "Čeština a jazyk", neboť ten je krásnou ukázkou, jak se také dá s jazykem pracovat. Bohužel jsem vypozoroval, a to je objev v pravdě depresivní, takže jsem tady správně, že jakékoliv internetové diskuze už z podstaty sklouzávají do černobílého vnímání (pojmenovávání?) světa a "různobarevné" myšlenky či formy vyjadřování tak v nich nemají příliš šanci se uchytit a dále se rozvíjet.

Měl jsem nápad zde ocitovat některou pasáž z Joyceova Odyssea. Jenže to nešlo, protože najít přiměřeně dlouhý úsek textu bez vulgarit nebo obscéností je úkol skoro nadlidský (trochu přeháním, ale zas ne tak moc). Při tom je užití takových jazykových prostředků plně na místě (jako třeba u Haška, Hrabala nebo K. H. Borovského), nikterak v chápání smyslu sdělení nepřekáží, ba naopak. A nepřekáží třeba ani styl psaní textu v jediné mnohastránkové větě bez interpunkce (v poslední kapitole Odyssea).

Nakonec nejde jen o literaturu: Hudba Leoše Janáčka je taky vystavěna z krátkých motivů (poslechněte si třeba Lišku Bystroušku!), nebo obrazy impresionistů a fauvistů (barevné tečky a čárky, ze kterých si člověk musí udělat syntézu v mozku).

Ovšem to jsou mistři svého oboru. Kdo jim nesahá ani po kotníky, napodobuje jejich formu a ještě se přitom tváří jako bůhvíjaký umělec, tak je jen (v lepším případě) epigon, v horším mazálek, pisálek či grafoman, nebo co se týče hudby, řekl bych šumař, ale to není správné slovo (lepší mě teď nenapadlo), tím bych totiž urazil spoustu poctivých amatérských muzikantů.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#7872 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 21:11

Předpokládám, že příspěvkem na diskusním fóru chce přispěvatel prezentovat nějakou myšlenku (názor, postoj,...). A je tedy v jeho zájmu, aby ostatním neházel špalky pod nohy v chápání.

Pokud nějak zaumně przní formu, neprezentuje myšlenku, ale předvádí se.

Ano, podávám to černobíle. Záměrně.

Literatura je něco jiného než diskusní fórum. Aspoň já je vnímám rozdílně.


  • 7

#7873 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 23:15

Pokud někdo przní jazyk v mluvené či písemné formě záměrně, ptám se, proč to dělá?


  • 1

#7874 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 23:54

Greenhair pro mě představovala takového Jamese Joyceho zdejšího fóra...zajímavé myšlenky plné nedokončeností, otevírání. Věřím, že se sem vrátí, aby ředila masu zdejších europříspěvků od řádně prolinkovaných přispěvatelů v plné argumentační zbroji do nekonečného boje, jejž nikdo nevyhlásil.

James Joyce - neznal jsem, našel jsem si pár ukázek, zajímavé, je to někde na netu celé? Moje oči už nějak odmítají číst z papíru, z obrazovky to zatím jde. Myslím, že Greenhair psala docela srozumitelně ve srovnání s ním :) .


  • 0

#7875 VZAL team

VZAL team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 10:18

jen tak pro depresi  ;)

https://insmart.cz/d...at-se-s-blbcem/


  • 2

#7876 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 10:32

Jednoduše řečeno:

Blbec nikdy nepochopí

že je blbcem skutečně.

Pravdu o tom že je blbec

blbci říkáš zbytečně.


  • 4

#7877 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 11:08

Jo, Pepa Fousek... Ten epigram má název "Beznadějný boj". Jak přesně vystihuje celou dlouhou vědeckou práci :-). Mít tak podobný dar vystihnout podstatu věci v pár slovech! (http://www.pepafouse...ovinyfront.htm)

 

 

 

Bohužel lži často zvítězí a blbci je šíří v domnění, že to musí být pravda, na rozumné argumenty nereagují a ten, kdo se snaží používat věcnou argumentaci většinou nemá šanci. I když to dělá člověk trpělivě, tak se setká max. s mlčením. Bohužel to jsme viděli před pár týdny ve velkém...


  • 1

#7878 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 11:55

Trochu odbočím do větší geodeprese:

Přichystal jsem multinu a trochu jsem se bál kolizí s finálkami čtyř mysterek, které nevyluštím. Leč skutečnost předčila mé očekávání. Z 8 stage a jedné finálky jich bylo v kolizi celých šest!

Ale ani mi to moc nevadí. Když jsem je zaměřoval, tak kousek ode mne spadla na zem asi 20metrová bříza. Jen tak, v bezvětří, z ničeho nic. Naštěstí to byla velká rána. Uhnil jí kmen hned u kořenů. Prý houba teď napadá břízy, habry, jilmy a ledacos dalšího.

Ale aspoň budu mít klidné spaní, zvlášť když jsem viděl tohle:

https://www.novinky....em-neuhnul.html


  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#7879 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 12:57



 Z 8 stage a jedné finálky jich bylo v kolizi celých šest!

 

Tak a teď už víš, kde hledat na BF :D .


  • 2

#7880 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2018 - 14:41

Tak jsem prave narazil na pro me novou modu.
Pokud se ocitnete na miste eventu o nejaky ten den drive, nebojte se ho zalogovat. Treba jako betatest. To je opravdu neuveritelne.
https://coord.info/GLV2JZFY


Tak super. Uz si to opravili. Je to sice do georadostneho, ale kvuli zachovani pribehu to davam sem. Jako prihodu s dobrym koncem
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama