Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7961 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 12:04

Když na horu postaví lanovku, přestane být výzvou na ni vyjít pěšky?


Nepřestane. Ale pokud jsou na vrcholku hory davy turistů, pak to trochu ztratí takové to “kouzlo”. Třeba když vylezeš v Tatrách na Gerlach (není lanovka) vs. vylezeš na Lomničák (lanovka a davy mačkajících se turistů).



Mimochodem, ty vlajkové stožáry jsou multinka tak na 4 hodiny, těch je v Praze spoustu.
  • 4

#7962 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 12:25

Tomuhle vtipu nerozumím, ale v každém případě mě docela nasral. Pouze jsem naprosto smířlivě a nekonfliktně poznamenal, že mě po čase prěstala bavit. Ale jak správně podotknul owner, jakou si jí udělal, takovou jí má.

 

Podle mě totiž hlavní efekt rozdělení na více keší by byl počet bodů za odlov získaných. Pak ještě to, že obejdeš část a můžeš hledání uzavřít. Jenomže v Praze je mnohem jednodušší hledat místo na jednu keš a udržovat jednu keš, než jich udržovat třeba deset. Asi by šlo udělat "Vlajkové stožáry Staré Město", "Vlajkové stožáry Malá Strana", ... ale proč 10 keší se stejným tématem jenom v jiných částech Prahy? A když by ses zaměřil na určité typy, tak to zase bude roztahané a zase budou lidi brblat. Je to takto, někoho to bude bavit, někoho ne. Tebe to nebaví, tak to nelovíš. Někoho jiného to nebaví, tak to zprasí.


  • 4

#7963 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 17:02

Myslím, že jsem to ještě neudělal, ale o tenhle log se musím podělit: https://coord.info/GLV65AN1

Kdo nevíte, co je to za keš, rozklikněte si listing.

 

Tím je asi zodpovězena otázka, jestli při čtení logů vidím sklenici poloprázdnou nebo poloplnou. Spíš prasklou od okraje do půlky a dole na...

tahle keš rychlovka rozhodně nebude, obsahuje snad čtvrtku Prahy? Ale aspoň víš, co všechno Neonka dělala a má pěkný fotky :-) z přírody.


  • 0

#7964 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 17:07

Vždyť o log dříve její partner píše, jak to pro něj byl projekt na roky.

Pro ženy je prostě důležité se dobře vdát a po rozvodu ji už tuhle multinu nikdo nevezme.

:Dještě,že si odpovědi na Stožáry čtu zpětně .Tohle je vtipný  :lol: 


  • 0

#7965 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 18:04

Stožáry mi leží v šuplíku takových pět let. Myslím, že mi chybí poslední tři v Ječné. Ne, že bych se tam za tu dobu nedostala, ale vždycky si říkám, že si to nechám na příště...Stejně, když tam jedu, tak si nepamatuji, které to vlastně jsou.:)
A lovení v Praze mě teď nějak nebaví.
  • 0

#7966 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1982 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2018 - 19:05

O těch stožárech jsem ani nevěděl. Prostě radši lovim někde v přírodě. Nicméně tohle vypadá, že by to mohlo bejt i zajímavý a tak si to musim někam zapsat, až pojedu do města...


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7967 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 8:30

Když na horu postaví lanovku, přestane být výzvou na ni vyjít pěšky?

Pokud nahore bude horolezecka vrcholova knizka a ti pitomci z lanovky se do ni budou hromadne zapisovat, tak samozrejme ztrati smysl tam lezt.


  • 0

#7968 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 8:34

Myslel jsem si, že tam lezu, protože tam chci vylézt a ne se zapsat do vrcholové knihy. Aneb čekal bych, že v tomto případě je cesta cílem. Pak mi existence lanovky nemůže nijak vadit.
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7969 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 8:51

I kdyz na horu vede lanovka, vyzva dostat se tam pesky zustava. Tu preci lanovka nijak ovlivnit nemuze. Lanovka vsak ovlivni lenochy, kteri by tam pesky nesli. Takze je to otazka osobniho pristupu. Je vyzvou zabehnout maraton pod 3 hodiny i v dobe, kdy mame motorky nebo auta, ktera to na stejne trati hrave zvladnou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7970 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 9:27

Pokud nahore bude horolezecka vrcholova knizka a ti pitomci z lanovky se do ni budou hromadne zapisovat, tak samozrejme ztrati smysl tam lezt.


Smysl to mít samozřejmě pořád bude, ale jak jsem psala, pro lezce to ztratí jisté kouzlo, když bude muset svůj podpis muset vmáčknout mezi 500 lidí (z nichž se 300 zapsalo osobně) v potrhané návštěvní knize umaštěné od hranolek s kečupem, než kdyby tam byla zachovalá kniha s 10 podpisy. Špičkoví horolezci také jistě nelezou kvůli statistikám úspěšných výstupů, ale pokud jejich kolega udělá svou fotomontáž na vrcholu K2, a pak se ukáže, že tam vůbec nebyl, populární mezi kolegy rozhodně nebude.
  • 1

#7971 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 10:09

No zrovna u horolezců bych to nečekal. Lezou na skály, kam se dost často dá dojít oklikou za podstatně kratší dobu. Tam je opravdu cílem ta cesta a ne to místo. Na spoustě skal by se dalo udělat vrcholové foto, legální, žádná fotomontáž, a přitom po skále vůbec nelézt.

A co se týká stožárů - lovit je nebudu. Na to nemám čas. Jedině že bych byl nuceně na pár dní v Praze, třeba na školení. Kdyby to bylo v našem městě, nebo kdybych bydlel v Praze, určitě bych si to obešel a považoval bych to za pěknou multinu. Nápad je to vynikající. Jen se mi u takto dlouhých se spoustou zastávek nelíbí, že stačí malá chyba, něco trochu přehlédnout, a nevyjde to. Tohle by chtělo nějaké částečné ověřovátko, kdyby byla chyba, tak aby se dalo zjistit, kde. Já ale v takovém případě většinou pošlu čísla autorovi a ten pokaždé poradí. I mě občas chodí žádosti o kontrolu na mých keších.


  • 1

#7972 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 10:13

Smysl to mít samozřejmě pořád bude, ale jak jsem psala, pro lezce to ztratí jisté kouzlo, když bude muset svůj podpis muset vmáčknout mezi 500 lidí (z nichž se 300 zapsalo osobně) v potrhané návštěvní knize umaštěné od hranolek s kečupem, než kdyby tam byla zachovalá kniha s 10 podpisy. Špičkoví horolezci také jistě nelezou kvůli statistikám úspěšných výstupů, ale pokud jejich kolega udělá svou fotomontáž na vrcholu K2, a pak se ukáže, že tam vůbec nebyl, populární mezi kolegy rozhodně nebude.

Presne tak jsem to myslel. Kdyz vylezu na K2 a bude tam vrcholova knizka (coz zrovna tady nebude), tak ocekavam za tam najdu Messnera, Rakoncaje atd, a ne autobus japonskejch turistu co tam prijeli lanovkou a zapsali tam i babicku ktera sedi doma.

 

U tech horolezcu to ale funguje. Ono vetsinou dost dobre vedi kdo kam vylezl a kdo ne a proto pripadu nejakejch podvodu je zanedbatelne malo. Kdo by to udelal tak se naprosto znemozni. Problem geocachingu je ze to dela kde kdo, klidne si zaloguji vsechny osmitisicovky za jeden den i kdyz je nemozny je za den stihnout a jeste se ostatnim smeji do xichtu.


  • 1

#7973 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 10:19

I kdyz na horu vede lanovka, vyzva dostat se tam pesky zustava. Tu preci lanovka nijak ovlivnit nemuze. Lanovka vsak ovlivni lenochy, kteri by tam pesky nesli. Takze je to otazka osobniho pristupu. Je vyzvou zabehnout maraton pod 3 hodiny i v dobe, kdy mame motorky nebo auta, ktera to na stejne trati hrave zvladnou.

S tim maratonem je to dobrej priklad. Jasne ze je to vyzva i kdyz se to da ujet na motorce. Ovsem v momente kdy se ti co behaj nerozlisej od tech na motorce, tak to smysl ztrati. Pochybuju ze by lidi behali treba Bostonskej maraton, kdyby zaroven s nima jeli ti na tech motorkach a vysledky vsech by se vyhlasovaly spolecne, bez ohledu na to jak se kdo do cile dostal.


  • 2

#7974 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 10:28

Jo. Jenomže v maratónu na rozdíl od geocachingu, se vyhrává.

Já to nikdy nepoběžím, ale spousta lidí to běhá jen pro pocit, stejně jako v GC.

Protože proti Keňanům, co by zvítězili i před cyklisty, šanci na výhru nemají.


  • 0

#7975 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 10:57

Takový ten instinkt: Vím, že se nevyhrává, ale chci být první.


  • 1

#7976 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 11:08

Takový ten instinkt: Vím, že se nevyhrává, ale chci být první.

Tak ono to neni o tom bejt prvni. Kdo byl prvni na K2 je davno dany a nikdo dalsi uz ho nepredbehne. Totez na ty kesi, FTF je taky dany a o nej nejde. Ani u toho maratonu nejde o to kdo vyhraje. O vyhru bezi 10 kenanu a ne tech 1000 dalsich co to bezej 2x tak dlouho. Presto myslim ze toho kdo bezi na cas 4 hodiny a o zadnou vyhru mu nejde, tak ho nepotesi ze tam budou ti motorkari.


  • 0

#7977 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 11:35

Tak ono to neni o tom bejt prvni. Kdo byl prvni na K2 je davno dany a nikdo dalsi uz ho nepredbehne. Totez na ty kesi, FTF je taky dany a o nej nejde. Ani u toho maratonu nejde o to kdo vyhraje. O vyhru bezi 10 kenanu a ne tech 1000 dalsich co to bezej 2x tak dlouho. Presto myslim ze toho kdo bezi na cas 4 hodiny a o zadnou vyhru mu nejde, tak ho nepotesi ze tam budou ti motorkari.

 

Ten pocit, že jsi to zvládl uběhnout, ti nikdo nevezme, ani ten motorkář. Problém by byl pouze v momentě, kdy by ten motorkář tvrdil, že to ve skutečnosti uběhl. Ale jak jsi správně napsal, o výhru soutěží těch pár Keňanů a reprezentantů, ten zbytek soutěží hlavně sami se sebou. A stejně u těch keší. Jestliže někoho těší nasbírat co nejvíce bodů ve hře, která nejde vyhrát, je to jeho věcí. Sám přichází o to zajímavé.


  • 0

#7978 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 11:57

Já tedy nevím, ale na Bostonský maraton jsem koukal a že by naposled vyhrál Keňan nějak přesvědčivě, mi nepřišlo. Druhý Američan zaostal o pár vteřin.

Jinak souhlas s Modrakem a jeho přirovnáním běžec vs motorkář. Prostě pokud si někdo chce v GC porovnávat statistiky s někým jiným, tak to v mnoha případech nemá vůbec žádný smysl.  


  • 0

#7979 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 11:59

Tak ono to neni o tom bejt prvni. Kdo byl prvni na K2 je davno dany a nikdo dalsi uz ho nepredbehne. Totez na ty kesi, FTF je taky dany a o nej nejde. Ani u toho maratonu nejde o to kdo vyhraje. O vyhru bezi 10 kenanu a ne tech 1000 dalsich co to bezej 2x tak dlouho. Presto myslim ze toho kdo bezi na cas 4 hodiny a o zadnou vyhru mu nejde, tak ho nepotesi ze tam budou ti motorkari.

Alo ano, rozumím.

Zrovna u horolezců: Když někdo byl na Everestu, není to dnes už nic moc. Ale úplně něco jiného je, pokud byl na Everestu bez kyslíku, byl na Everestu jihozápadní stěnou, byl na Everestu alpským stylem. V geocachingu platí jen, že je v logbooku. A jestli alpským stylem jihozápadní stěnou nebo lanovkou (načerno) není jak rozlišit.


  • 0

#7980 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2018 - 11:59

Prostě pokud si někdo chce v GC porovnávat statistiky s někým jiným, tak to v mnoha případech nemá vůbec žádný smysl.  

 

A ty děláš GC kvůli tomu, aby sis porovnával statistiky s ostatními? Já tedy ne.


  • 1




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama