Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7981 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 12:06

A ty děláš GC kvůli tomu, aby sis porovnával statistiky s ostatními? Já tedy ne.


Ne nedělám. Nicméně člověk je tvor soutěživý a věřím, že spousta lidí by se chtěla vidět v popředí statistik. Jenže pokud tuhle hru hrají poctivě nemají šanci. Protože vepředu jsou ty "motorkáři". 


  • 5

#7982 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 19:39

Geodepresivní koutek III oslavil čtyřstou stránku!!!

Pohodové plkací vlákno je teprve na straně 225.....


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#7983 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 20:20

Geodepresivní koutek III oslavil čtyřstou stránku!!!

Pohodové plkací vlákno je teprve na straně 225.....

A Georadostný koutek je teprv na straně 111...  :(  (a ten je ještě o rok starší)

Takže deprese na druhou.


  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#7984 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 20:39

Pro tomy.22: Nevím, které statistiky, kterým kralují "motorkáři" konkrétně máš na mysli, ale pokud to myslíš úplně obecně, tak jsem toho názoru, že to tak nemusí být vždycky.


  • 0

#7985 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 20:56

Ne nedělám. Nicméně člověk je tvor soutěživý a věřím, že spousta lidí by se chtěla vidět v popředí statistik. Jenže pokud tuhle hru hrají poctivě nemají šanci. Protože vepředu jsou ty "motorkáři". 

 

Ano, proč ne, každého baví něco jiného. Někoho baví dlouhé multinky v pěkné přírodě, někoho baví luštit a následně lovit těžké mysterky, někoho baví soutěžit o to, kdo odloví nejvíc kešek (na tom nevidím nic špatného, když ty kešky loví poctivě). Díky finálkářům mají v jistém smyslu smůlu i ti, které baví těžké mysterky. Reálná obtížnost mysterky je podle mne daná zejména tím, kolik kačerů je schopných ji vyluštit. Když se někomu podaří lousknout čtyřhvězdičkovou mysterku, kterou v Praze během prvních tří měsíců vyluštilo pouze pět kačerů, udělá mu to zpravidla větší radost (teď myslím ve smyslu pocitu úspěchu, ne ve smyslu, jak se mu líbil způsob luštění), než pětihvězdičková, kterou vyluštilo během měsíce 100 kačerů. Jenže pokud jsou tři dny po publikaci všechny mysterky na finálkových serverech, tak o toto porovnání kačeři přijdou. Což mi přijde škoda.


  • 3

#7986 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 22:26

Ano, proč ne, každého baví něco jiného. Někoho baví dlouhé multinky v pěkné přírodě, někoho baví luštit a následně lovit těžké mysterky, někoho baví soutěžit o to, kdo odloví nejvíc kešek (na tom nevidím nic špatného, když ty kešky loví poctivě). Díky finálkářům mají v jistém smyslu smůlu i ti, které baví těžké mysterky. Reálná obtížnost mysterky je podle mne daná zejména tím, kolik kačerů je schopných ji vyluštit. Když se někomu podaří lousknout čtyřhvězdičkovou mysterku, kterou v Praze během prvních tří měsíců vyluštilo pouze pět kačerů, udělá mu to zpravidla větší radost (teď myslím ve smyslu pocitu úspěchu, ne ve smyslu, jak se mu líbil způsob luštění), než pětihvězdičková, kterou vyluštilo během měsíce 100 kačerů. Jenže pokud jsou tři dny po publikaci všechny mysterky na finálkových serverech, tak o toto porovnání kačeři přijdou. Což mi přijde škoda.


Ale jo, s tímhle souhlasím. Mě jde spíš o takové to logování od stolu, kdy logicky uvažující člověk ví, že je nesmysl aby jeden člověk stihl takovou porci keší, kterou zaloguje, za jeden den.


  • 1

#7987 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 22:27

Pro tomy.22: Nevím, které statistiky, kterým kralují "motorkáři" konkrétně máš na mysli, ale pokud to myslíš úplně obecně, tak jsem toho názoru, že to tak nemusí být vždycky.

 

 

Já taky nenapsal, že to musí být vždycky. ;) Ale určitý lidi jsou jasný. 


  • 0

#7988 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2018 - 8:34

Ok. S tím souhlasím.


  • 0

#7989 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2018 - 11:23

No, když se podívám na prvních pět míst statistiky v počtu nálezů, tak min. 3 jsou na 100% "motorkáři" (jak jinak by zvládli zalogovat 20 tis. kešek za 1 jediný měsíc, to by zvládl jedině superman).

U Dalších je možné, že to někteří dali poctivě. Ovšem v případě, že nepracují a věnují se leda geokešingu. V tom případě je ale spíše lituji, protože pak žijí hodně jednostranný život. Odlovit 10 tisíc ročně z toho tisícovku mysterek? Jak to zvládají? Ano dá se to. Ale mě by nebavilo věnovat veškerý čas jen jednomu - honbě za body. A ještě víc lituji jejich děti, když jsem četl článek, jak jejich rodiče propadli bodům v geokešingu.

 

Geokešing má být hra, ne soutěž o to, kdo dá víc...

Stejně jako už před řadou let tu byl článek o kačerovi z Ameriky, který už nasbíral 100 tisíc keší. Říkal jsem si, že to ani není možné...


  • 11

#7990 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2018 - 21:26

A ty děláš GC kvůli tomu, aby sis porovnával statistiky s ostatními? Já tedy ne.

A jak k tomu ti honibodi přijdou, že se jim nekoukáš na počty nálezů a nesedneš si z toho na zadek, vždyť z toho dostanou geodepresi!!! 


  • 1

#7991 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2018 - 22:12

Geodepresivní koutek III oslavil čtyřstou stránku!!!

Pohodové plkací vlákno je teprve na straně 225.....

deprese jsou zajímavější :-)


  • 0

#7992 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2018 - 23:09

Geodepresivní koutek III oslavil čtyřstou stránku!!!

Pohodové plkací vlákno je teprve na straně 225.....

 

O depresi se kazdy rad podeli, ale radost si kazdej necha. (Nebo jinak - je o moc lepsi pocit zkazit den dalsim lidem, nez jim ho vylepsit ;) )


  • 2

#7993 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2018 - 9:40

O depresi se kazdy rad podeli, ale radost si kazdej necha. (Nebo jinak - je o moc lepsi pocit zkazit den dalsim lidem, nez jim ho vylepsit ;) )

Hodne lidem dokaze zkazit naladu to, ze je nekdo jiny stastny  :)​ 


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 15 březen 2018 - 9:40

  • 7
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7994 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:55

Tak GS začal revírníkům poskytovat nějaké udělátko na řetězení eventů, takže s nějakými hezky navazujícími eventy nebo třeba dvěma večerními eventy v Praze bude asi brzy útrum.
  • 0

#7995 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:05

Tak GS začal revírníkům poskytovat nějaké udělátko na řetězení eventů, takže s nějakými hezky navazujícími eventy nebo třeba dvěma večerními eventy v Praze bude asi brzy útrum.

Nejednalo se pouze o dny a místa, kdy někde byl mega ?


  • 0

#7996 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:08

Ne
Jak mi teď RW potvrdil, to pravidlo platí už dlouho, ale teď to GS začíná revirnikum usnadnovat
Já si třeba teď asi budu muset překopat domluvenou prohlídku v muzeu. Protože o dva kilaky vedle je půl hodiny před tím dikzabod event
  • 0

#7997 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:13

Mirku, tohle by ale přece neměl být "zřetězený event". O ten by se mělo jednat jedině tehdy, když ty eventy mají nějakou spojitost. Aspoň tak to "zřetězení" chápu já.
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7998 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:19

Cituji: "ale to řetězení se budu snažit hlídat. V rámci Prahy bych to viděl na cca 3 hodiny mezi eventy, ono totiž třeba zde hrozí, že se ti tam přiženou honibodi co se honem poženou na ten další a o tom být eventy opravdu nemají."

Takže to asi chápeš špatně. Výsledek? Honibodi, kteří přijdou jen orazit nick přijdou tak jako tak a akorát GS zase naštve další kačery, případně ty dlouhodobě nastvane naštve ještě víc (za sebe se vždycky divím, že to ještě jde)
  • 0

#7999 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:54

Pokud má být řetězení chápáno takto, pak to bohužel jenom potvrzuje to, co jsem nedávno psal v jiném vlákně: „Groundspeak pokulhává za kreativitou a mnohotvárností hry, kterou vytvořil“ a „Groundspeak dělá všechno možné, aby zadusil veškerou kreativitu, která je mimo jeho chápání“.

 

A jestli je zdůvodněním pro toto pravidlo „boj proti honibodům“, pak je zajímavé, že veškerý tento boj se děje výhradně způsobem, který se honibodů nijak nedotkne, ale omezuje všechny ostatní, především ownery.

 

Já si budu „řetězení eventů“ i nadále chápat podle svého. Zatím jsem uspořádal dva. Pokud budu chtít uspořádat třetí a bude tam nějaký problém jenom kvůli tomu, že se někde v Praze koná v časovém rozmezí nějaký jiný, s mým naprosto nesouvisející event, pak to u těch dvou uspořádaných taky zůstane. Nikdo mi nestojí s pistolí u hlavy a nenutí mě, abych nějaký event pořádal.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8000 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 12:58

A i když vím, že cituješ reviewera (předpokládám, že Rica) a ta připomínka není tedy na tebe, tak ještě zareaguji na tohle:

 

Cituji: "ale to řetězení se budu snažit hlídat. V rámci Prahy bych to viděl na cca 3 hodiny mezi eventy, ono totiž třeba zde hrozí, že se ti tam přiženou honibodi co se honem poženou na ten další a o tom být eventy opravdu nemají."

 

Jestliže tedy eventy nemají být o tom, že se tam přiženou honibodi a hned poženou na další event, tak řešením rozhodně podle mého názoru není omezovat pořádání eventů, ale podmínit zalogování eventu aktivní účastí na jeho programu. Tím by se problém honibodů vyřešil sám od sebe. Honibody vyrobil GS rozvolněním pravidel pro logování eventů.


  • 12
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama