Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8021 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 23:46

Problém je v tom, že event tak, jak je chápán Groundspeakem a pravidly, a event tak, jak je chápán ownery eventů v ČR, se značně liší. Event je prostě setkání kačerů...

 

Ano, nejspíš máš pravdu, ale já dodávám bohužel. Kouknul jsem se na nabídku aktuálních eventů v Seattlu a v Berlíně a všechny, na které jsem narazil, byly jenom setkáním bez jakéhokoliv jiného programu.

 

 

Že jsme si na to v ČR naroubovali nějaký program? Ten je dobrovolný a není součástí eventu tak, jak je chápán pravidly ... Já osobně nechápu, i když se jich rád účastním, proč jsou různé přednášky, prohlídky, polosoukromé chlastačky, cestovatelské besedy, negeocachingové soutěže apod. organizovány jako eventy za bod. Resp. chápu, pípnutí notifikace a ikonka na mapě je dobrá propagace, jinak by se o akci zdaleka nedozvědělo tolik lidí.

 

S tímhle názorem se ovšem neztotožňuju. Nemyslím si, že by většina organizátorů eventů s programem využívala (nebo zneužívala?) systém notifikací a zobrazení na mapě k nějaké propagaci. Troufám si tvrdit, že většina těchto ownerů to dělá jenom proto, aby kolegům kačerům nabídli něco zajímavého, co normálně třeba nemají šanci zažít. Většinou to dělají buď úplně zdarma anebo jenom za pokrytí těch nejnutnějších nákladů, kolikrát to i dotují ze svého. Jenom pro tu radost z toho, že něco takového dokáží uspořádat a že tím udělají radost účastníkům.

 

Když jsem se v roce 2010 účastnil svého prvního eventu, tak byl s programem. A myslel jsem si, že to je smyslem eventů — uspořádat pro kačery něco zajímavého. Teď vidím, že to zase byla pouze nejspíš kreativita Čechů, protože běžný Američan v zásadě kreativní není (než aby sám vymyslel něco sofistikovanější, než grilovačku nebo uliční bazar, tak si na to najme firmu, která z toho dělá vědu).

 

Tomu bych i rozuměl, ne každý na to má schopnosti. Čemu ale nerozumím, je podle mého názoru nesmyslné omezování kreativity lidí, kteří mají chuť tu energii do toho věnovat. Klidně přece vedle sebe můžou existovat eventy „o ničem“ a eventy „s programem“. Oba typy si své příznivce najdou.

 

 

v poslední době je ta inflace eventů opravdu vysoká a je podle mě dobře, že se to začne trochu regulovat

 

Regulace většinou nic dobrého nepřináší. Obzvlášť tady, kdy vlastně o nic nejde. U fyzických keší je krabičkami „zaplevelováno“ okolí, takže tam je nějaká regulace smysluplná. Ale u eventů, které proběhnou a zůstanou po nich jenom vzpomínky? Proč by se zrovna tohle mělo regulovat?

 

 

pokud se někde nějaké koná, je zbytečné, aby se o hodinu později nebo dokonce ve stejný čas konalo ve stejném městě jiné.

 

A co třeba kvůli tomu, že o hodinu dříve prostě nemůžu, protože jsem třeba ještě v práci? Nebo protože to na místo A nestihnu, ale na místo B bych to stihnul?

 

 

Pravidlo je pravidlo. Některý lidi nejsou ochotný respektovat pravidla a myslí si, že jen oni mají správný názor.

 

Promiň, myslím, že jsi trochu vedle. Ten, kdo má pocit, že jen on má správný názor, je v tomto případě Groundspeak. Nikdo z nás přece neříká, že eventy bez programu nemají být. Ale na druhou stranu GS omezuje eventy, které nepasují do jeho šablony.

 

Máš pravdu, že pravidlo je pravidlo. Ale to neznamená, že se nemůžeme ozvat, když se nám pravidlo nelíbí. To není známka neochoty pravidlo respektovat. To jenom znamená, že se nám nelíbí.

 

Mně osobně eventy žíly netrhají. Nijak zvlášť je nevyhledávám, a pokud jsem se nějakého zúčastnil, tak jedině kvůli programu. Když nebudou, tak nebudou. Myslím, že se s tím bez problémů vyrovnám.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8022 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 23:55

Když si vzpomenu na Terezín a možnost získat tisíc bodů za tisíc eventů v jeden den, chtělo se mi zvracet a raději jsem tam nikdy nejel.

 

Tady bych tě chtěl upozornit, že zrovna Terezínské hry byly megaevent a ty naopak jsou Groundspeakem protežované jak kráva. A navíc v loňském roce už byly jenom za jeden „bod“, protože žádná z doprovodných akcí nesměla být samostatným eventem. Takže zase mimo terč.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8023 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 8:23

Líp než mh.mail bych to nenapsal. Čím to že je svět dnes plný soudruhů, kteří pořád něco zakazují a omezují ? :(


  • 2

#8024 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 10:49

Tak jinak. Aby se eventy neřetězily, stačí posunout hodinu, aby začínaly nastejno. Podle striktního výkladu pravidel pak nemůže nastat řetězení.


  • 0

#8025 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 14:02

Před nějakým časem se tady probíralo téma kačer Zlobivák. Dnes jsem se kouknul na jeho profil a momentálně se pohybule v Mongosku, Indii, Rusku a Finsku. Samozřejmě že myší po mapě. Ale proč sem píšu:

na jeho mysterce se objevil pěkný WN log, takže už je známý i v cizině


  • 1

#8026 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 14:38

O depresi se kazdy rad podeli, ale radost si kazdej necha. (Nebo jinak - je o moc lepsi pocit zkazit den dalsim lidem, nez jim ho vylepsit ;) )

tak já teda nevím, mám dneska depresi z toho, že jsem byla nepozorná a jela jsem kamsi kvůli nečemu důležitému,jak se později ukázalo zbytečně a tím pádem jsem udělala radost někomu kdo přijde po mně :-) A stalo se to tím, že jsem chtěla někomu udělat radost. Zamotané? ;)


  • 0

#8027 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 14:40

Před nějakým časem se tady probíralo téma kačer Zlobivák. Dnes jsem se kouknul na jeho profil a momentálně se pohybule v Mongosku, Indii, Rusku a Finsku. Samozřejmě že myší po mapě. Ale proč sem píšu:

na jeho mysterce se objevil pěkný WN log, takže už je známý i v cizině

dovolila jsem si mu napsat gratulaci k celosvětovým lovům a vůbec nereaguje, se dalo čekat. Ještě se o tom tak bude s někým bavit. To ho nikdo nezná osobně?


  • 0

#8028 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 15:34

Předně musím říct, že si vážím těch, co jsou ochotni organizovat akce pro druhé, není to jednoduché, vím to z vlastní zkušenosti. A teď trochu kontroverzní otázka. Organizovali byste akci stejně i bez toho, že by za ni nebyl bod? Pokud odpověď zní ano, pak omezení od GS je jenom nepříjemné v tom, že musíte pak hledat jinou formu sdělení, že se akce koná a jinou formu přihlášení. Což není málo, ale lze to řešit. Například přes zdejší fórum. Pokud ne, tak je opravdu cíl pořádat něco pro jiné nebo bod za event?


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 17 březen 2018 - 15:39

  • 1

#8029 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 17:30

A teď trochu kontroverzní otázka. Organizovali byste akci stejně i bez toho, že by za ni nebyl bod? Pokud ne, tak je opravdu cíl pořádat něco pro jiné nebo bod za event?


Já můžu odpovídat jen sám za sebe: Ano, protože se tak již děje. S geocachingem jsem začal v roce 2009 a od roku 2001 pořádám tajný závod, takže dávno předtím, než jsem gc poznal.
A k tomu bodu za pořádání: Ani jeden ze svých dvou uspořádaných eventů jsem si nezalogoval Attended, takže za ně bod nemám. I když vím, že to možné je, připadá mi to stejné jako logovat FI na vlastní keši.

Ale jak jsem psal, píšu jen sám za sebe.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8030 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 21:04

Zlobivák očividně nebude mít úplně vyrovnanou psychiku a jakákoli pozornost, kterou svým jednáním vyprovokuje, bude pro něj potěšením.
Docela je mi takových lidí líto, že se jejich život točí kolem virtuálních bodů, které nic neznamenají.
  • 2

#8031 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 189 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 21:35

Nemyslím si, že je vysoká inflace eventů. Jsou různé. Já už nechodím na hospodské, tam si pokecám jedině, kdybych se předem s někým domluvil. Přednáškové mě zajímají, ale cestovatelské zase tak moc ne. Takže jsem už dlouho na žádném nebyl.

A proč to nedělat jako mudloakci? Šlo by to. Ale organizační náročnost je velká. Publikovat jako event se to dá snadno a účast bývá zaručena. Jak jinak to publikovat? Na facebooku? Ten každý nepoužívá.

U nás v práci se dělají přednášky pro veřejnost a bývají plné. Už to má svůj okruh zájemců, kteří to sledují a přijdou, i když se třeba na první přednášku nestačí ani vytisknout plakáty. Ale měli jsme tam i dva eventy a bylo taky plno, i když žádné plakáty nebyly. Propagace plakáty je dost drahá a nikdo, kdo z toho nic nemá, to dělat nebude. Kačeři jsou dost velká komunita a systém stránek a notifikací zaručuje, že se to k lidem dostane. Je pravdou, že jsou eventy, typicky návštěvnické a přednáškové, kde omezení jen na kačery je dáno spíš prostorovými možnostmi. Mudla by tam klidně být mohl.

Vysoká inflace eventů je jak kde. Řekl bych, že hlavně ve velkých městech. U nás v kraji těch eventů zase tolik není. I když těch "díkyzabodovek" je bohužel čím dál více i zde (často někdo jede na dovolenou, tak je půlhodinka někde, ale na ty nejezdím).

 

Prostě to pravidlo je blbost. GS není ochotný akceptovat, že může existovat taky jiný geocaching, než ten jejich americký. A přesně, jak píše mh.mail, jestli mi budou moje termíny kazit nějaký dikzabod eventy, tak se na to brzo vyprdnu.

Smysl mělo pravidlo o nemožnosti "řetězit eventy" pro právě takové eventy, které dělala skupina lidí, kteří udělali jeden a hned šli společně na druhý. Jenže to by mělo být posuzováno jednotlivě, ne takto hromadně. Např. právě megáče, u kterých byly desítky eventů. To si myslím byl docela nesmysl.

 

 

Pravidlo je pravidlo. Některý lidi nejsou ochotný respektovat pravidla a myslí si, že jen oni mají správný názor. Když si vzpomenu na Terezín a možnost získat tisíc bodů za tisíc eventů v jeden den, chtělo se mi zvracet a raději jsem tam nikdy nejel. Lidičky pochopte jednou, že co člověk to vlastní názor.

Jak píše Mh.Mail, pravidla se respektovat musí, co nám také jiného zbývá. Ovšem to, že se nám nelíbí, s tím asi nikdo nic neudělá.

 

A proto mám právo si myslet, že je to blbost. Stejně tak mám právo si myslet, že téměř nic jiného, než omezení a právě ty blbosti GS produkovat neumí. A mám kapku pocit, že nejsem jediný, kdo si to myslí. BTW věc respektovat a myslet si, že je to kravina se vzájemně nevylučuje.

No, občas GS taky něco dobrého vyprodukuje. Bohužel z mého hlediska je těch špatných věcí spíše více :-(

 

Tady bych tě chtěl upozornit, že zrovna Terezínské hry byly megaevent a ty naopak jsou Groundspeakem protežované jak kráva. A navíc v loňském roce už byly jenom za jeden „bod“, protože žádná z doprovodných akcí nesměla být samostatným eventem. Takže zase mimo terč.

Kdyby raději GS protěžoval normální eventy. Ze statistik, co jsem kdysi viděl mi vyplývalo, že je čím dál více eventů, ale počet zalogovaných je zhruba stejných. A to včetně mega a giga. Takže čím dál méně lidí chodí na eventy :-( Tedy, viděl jsem je na nějakém eventu, tak jsem si je jen mohl blbě vyložit...

 

Předně musím říct, že si vážím těch, co jsou ochotni organizovat akce pro druhé, není to jednoduché, vím to z vlastní zkušenosti. A teď trochu kontroverzní otázka. Organizovali byste akci stejně i bez toho, že by za ni nebyl bod? Pokud odpověď zní ano, pak omezení od GS je jenom nepříjemné v tom, že musíte pak hledat jinou formu sdělení, že se akce koná a jinou formu přihlášení. Což není málo, ale lze to řešit. Například přes zdejší fórum. Pokud ne, tak je opravdu cíl pořádat něco pro jiné nebo bod za event?

 

Akce jsem pořádal kdysi se skauty, byly předobrazem i mých eventů, dnes organizuji akce pro rodiny s dětmi (ne eventy). Pořádal bych asi jiné akce. Eventy prostě organizuji pro kačery. Pokud nebudu moct pořádat akce s programem, budu organizovat akce asi pro jiné... Alespoň budu organizovat třeba čarodějnice právě pro rodiny kamarádů a ne pro kačery jako dnes. Ovšem líto mi to bude.


  • 1

#8032 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 23:21

 

 

No, občas GS taky něco dobrého vyprodukuje. Bohužel z mého hlediska je těch špatných věcí spíše více :-(

 

Proto je tam to slovíčko "téměř". Rozdíl mezi námi je, že z mého pohledu těch špatných věcí není "spíš více" ale "o mnoho více". GC hraju 5 let, kdybych měl udělat výčet toho dobrého, co se za tu dobu událo, tak si myslím, že mi stačí prsty jedné ruky, i kdybych se pořádně zamyslel. U výčtu toho špatného, kdybych se pořádně zamyslel, by ten výčet byl hoooodně dlouhej.

 

Předně musím říct, že si vážím těch, co jsou ochotni organizovat akce pro druhé, není to jednoduché, vím to z vlastní zkušenosti. A teď trochu kontroverzní otázka. Organizovali byste akci stejně i bez toho, že by za ni nebyl bod? Pokud odpověď zní ano, pak omezení od GS je jenom nepříjemné v tom, že musíte pak hledat jinou formu sdělení, že se akce koná a jinou formu přihlášení. Což není málo, ale lze to řešit. Například přes zdejší fórum. Pokud ne, tak je opravdu cíl pořádat něco pro jiné nebo bod za event?

Nevím, jak ti odpovědět, aniž bych lhal tobě či sobě. Ten event mi prostě dává možnost pro kačery, tj. lidi mě blízké, něco udělat. Něco jim ukázat většinou, někam je vzít (OK, mám i "díkzabod" eventy, kde ta přidaní hodnota moc není). Neexistovat ty eventy, tak to nedělám, to je fakt. Ale tady nejde o bod, tady jde spíš o to, že mám tu možnost ty lidi nějak nenáročně seskupit a udělat jim radost. Těžko říct, nevím, jak přesně odpovědět, to by bylo asi na hodně hluboký rozbor. A možná bych došel k tomu, že to třeba z malinký části třeba pro ten bod dělám. Nestydím se k tomu přiznat. Ale nejsem si tím vůbec jistý.


  • 3

#8033 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 17:20

Předně musím říct, že si vážím těch, co jsou ochotni organizovat akce pro druhé, není to jednoduché, vím to z vlastní zkušenosti. A teď trochu kontroverzní otázka. Organizovali byste akci stejně i bez toho, že by za ni nebyl bod? Pokud odpověď zní ano, pak omezení od GS je jenom nepříjemné v tom, že musíte pak hledat jinou formu sdělení, že se akce koná a jinou formu přihlášení. Což není málo, ale lze to řešit. Například přes zdejší fórum. Pokud ne, tak je opravdu cíl pořádat něco pro jiné nebo bod za event?

 

Ano, bod neni tim podstatnym. Ovsem pokud bude problem akci publikovat na serveru GS a udelat tim radost kacerum, publikuji ji jinde a pro jine publikum - at uz soukrome pro pratele a nebo verejne na jine platforme.


  • 0

#8034 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 17:45

Řekla bych, že zejména v okresních městech se lidi chodí na eventy bavit. Možná v Praze je to trochu jinak, co tak slyším od známých?

 

U nás jsme se díky eventům  poznali osobně - dřív jsme se znali jen z logbooků. Byla doba, kdy se v Písku skoro nic nepořádalo, na eventy jsme jezdili po okolí. Pamatuji, jak jsem se s některými píseckými poznala v ČB nebo Táboře.

Momentálně se jako owneři eventů střídáme a je docela veselo. Nemyslím si, že eventy pořádáme pro bod - chceme se scházet a  bavit, když jsme se svolávali přes maily, bylo to složitější než napsat listing. Navíc listingy mají tu výhodu, že podle programu osloví i lidi vzdálenější které by nás třeba osobně nenapadlo mailem pozvat. Za mě eventy mají smysl a do gc patří. Kdo chce, může se přihlásit, kdo nechce, může je minout stejně jako míjíme některé keše. Nevidím problém.


  • 0

#8035 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 18:34

U nás k nějakýmu řetězení ani dojít nemůže, těch 6 - 8 eventů za rok se spolu potká max ve 14. dnech.  B)  :rolleyes:  :D


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#8036 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 20:32

Řekla bych, že zejména v okresních městech se lidi chodí na eventy bavit. Možná v Praze je to trochu jinak, co tak slyším od známých?

 

U nás jsme se díky eventům  poznali osobně - dřív jsme se znali jen z logbooků. Byla doba, kdy se v Písku skoro nic nepořádalo, na eventy jsme jezdili po okolí. Pamatuji, jak jsem se s některými píseckými poznala v ČB nebo Táboře.

Momentálně se jako owneři eventů střídáme a je docela veselo. Nemyslím si, že eventy pořádáme pro bod - chceme se scházet a  bavit, když jsme se svolávali přes maily, bylo to složitější než napsat listing. Navíc listingy mají tu výhodu, že podle programu osloví i lidi vzdálenější které by nás třeba osobně nenapadlo mailem pozvat. Za mě eventy mají smysl a do gc patří. Kdo chce, může se přihlásit, kdo nechce, může je minout stejně jako míjíme některé keše. Nevidím problém.

Lépe bych to nenazvala. Mně eventy pomohly nejdříve se trochu "socializovat" a teď naposled při přestěhování. Nejdřív jsem našla bezvadný kamarády, se kterýma jezdíme na dovolené, a teď mě eventy vytáhnou z bytu do společnosti. Ano, ne vždycky eventy mají super úžasnou náplň, ale zajdu, jak na event do hospody-pokecat, tak na promítání cestopisných fotek nebo exkurzi.


  • 0

#8037 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 23:19

http://coord.info/GLV926KA


  • 0

#8038 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 189 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2018 - 7:21

Zde máš jednoduché řešení. Jsi vlastník kešky. Požádej toho kačera, že pokud tam nebyl, ať si log smaže, že na něj nemá právo, případně ho smažeš při další kontrole logbooku, protože tam není zapsaný...

Zveřejněním zde nic moc neuděláš.

 

Posláním zprávy tomu kačerovi mu dáš jasně najevo, že se tohle NEDĚLÁ!


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 22 březen 2018 - 7:22

  • 8

#8039 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2018 - 8:35

Takovéhle logy mažu rovnou. V případě, že je v FI logu napsáno, že v krabičce zápis není, tak není co kontrolovat. 


  • 0
Vložený obrázek

#8040 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 287 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2018 - 8:49

Jste příliž ohleduplní a korektní. Já si logy fotím, abych je nemusel opisovat a doma při kontrole prostě chybějící nicky smažu a pošlu mail nenalezen zápis v logbooku. Párkrát jsem dostal sprostej mail, jednou mi kačer psal, že se logoval na papírek, ale papírek vedle poloprázdného logbooku mě fakt nezajímá. Stejně tam nic nebylo. Nejvíc mě dostalo, když u jedné mé keše byly ve vzálenosti cca 3 metry dvě další krabičky. Na druhou stranu klidně akceptuju fotolog. Nemám tužku, vyfotím logbook v ruce - pohoda. Hlavně docela přesně vím, jak se která keška hledá a když mi přide FI log při 10 cm sněhu a já vím, že všechny nápisy na kamenech a skalách jsou neviditelné, zpozorním.

 

Teď v poslední době mám pocit, že spousta mých keší je na nějakém finálkovém serveru a asi i v Německu. Přišlo mi pár hromadných logů na mé wheriga a upřímě, přijde mi to divné. Do kontroly říkám divné. :-) Protože se wigu docela dost věnuju a upřímě, je to na "výrobu" ta nejsložitější keš, tak už delší dobu uvažuju nad nějakou fintou na finálkáře. Protože v žádném případě nechci omezovat hráče, celá tahle "sranda" běží na pozadí a na konci vygeneruje takový VINkód, jako mají auta. Bude to 8 čísel a písmen. Samozřejmě hráče slušně požádám, aby to VIN napsali do logu. Krom toho, že trasu prošli, nic jiného nezjistím. Když ho nenapíšou, sorry já sám si pro sebe napíšu varovnou poznámku. 

 

Geocaching je sice jenom hra a fakt o nic nejde, ale na druhou stranu je to i MOJE hra a já si jí nenechám kazit. Vůbec nepotřebuju bejt politicky korektní a když narazím na nějaké "nesrovnalosti" klidně je i zveřejním. Jistě, nechci a nebudu žádnej Mirek Dušín, to je ten druhej extrém, ale zavírat oči před podvody nebudu docela určitě.


  • 10




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama