Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8761 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:26

Co vím, tak jsem kdysi četl něco o tom, že event musí být koncipovaný pro min. 15 lidí. Teď to na reviewerovských stránkách nevidím. Pokud se jich tolik nesejde, to nevadí. A že nesmí být jen pro zvané. Osobně na tom nevidím nic špatného. Kromě nějakých opravdu specializovaných prohlídek se ten počet v pohodě dá zařídit.

 

Osobně jsem eventy typu "někam jedu, tak si udělám event, abych si pokecal" nedělám. Trochu mi to postrádá smysl. Keše a eventy dělám hlavně pro ostatní, ne pro sebe (pro svůj bod). Ale je pravda, že to je spíše můj názor. Prostě doba PWT se překlopila i do doby PWE - rychlých eventů díky za bod.

Jsem rád, že ještě i dnes je pár eventů, které trvají déle a mají i nějaký program.


  • 0

#8762 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:34

V Minsku přišel místní (boayt) a jedna kačerka, která vůbec neloguje, ale měla WA a normálně kešuje (taky místní). A pak dva Češi na dovolené.
Na CITO v Minsku nedorazil nikdo, asi věděli předpověď lépe než my (v půlce nám začalo šíleně lejt) a ve Vitebsku nebyl taky nidko, s čímž jsem celkem počítal.
V Kyjevě oba dva místní (Tracker a vit.vizual), v Lucku oba dva místní (Olexandr78 a outlaw166) + kačer Australan žijící ve Švédsku, který tam jezdívá, protože má odtamtud manželku (Flashary), na CITO Flashary a outlaw166, Olexandr78 nemohl a ve Lvově tři místní nevím z kolika (one.woman a Kaleostro a masq) plus Flashary a dva čeští turisté.

Jo Kaleostro nám taky přišel, one.woman byla tehdy někde mimo. V Brestu možná chtěl jeden přijít, ale taky bouřka :-)


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8763 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:35

Osobně jsem eventy typu "někam jedu, tak si udělám event, abych si pokecal" nedělám. Trochu mi to postrádá smysl.

 

HQ to vidí přesně naopak, ale naštěstí máme tu demográcii:

"An Event Cache is a gathering of geocachers, focusing on the social aspect of geocaching. In some situations an event while traveling is a great way to meet the local geocachers. In regions that don’t have a local geocaching population however, vacation events often don’t see any attendance except for the geocachers holding the event. Therefore, reviewers may limit the number of Events during a vacation to ensure the social aspect of geocaching is met."


  • 0

#8764 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:38

Tak mě napadá, když je program eventu nepovinný ..., platilo by omezení pro minimálně 15 lidí? Myslím to tak, že na event může přijít kdokoli, třeba stovka kačerů, ale po uplynutí půlhodiny by se na prohlídku vypravilo třeba jen deset vybraných.

 

Samozřejmě, že ano. To je vedlejší efekt tohoto současného pojetí pravidel o eventu. Pro nepovinný program neplatí žádná pravidla, ta se vztahují pouze k eventu jako takovému. To znamená, že musíš umožnit účast na eventu minimálně stanovenému počtu kačerů, ale pro účast na nepovinném programu si můžeš stanovit pravidla, jaká chceš. A pokud navíc to omezení již v oficiálních pravidlech ani není, tak už bych se tím vůbec nezabýval.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8765 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:45

Chtěl jsem dělat speciální event na "výrobu keší", případně na "jednoduchou elektroniku" a to se dá udělat pouze tam, kde je vybavení - tedy v dílně. Protože tu mám dva lasery a další stroje, okamžitě byli vyřazení kačeři do 18ti let. Pak jsem tu měl kamaráda právníka a bavil jsem se o tom s ním a ten mi to rozmluvil.


  • 0

#8766 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:51

Luboši, všechno je podle mě jenom v tom, jak to pojmeš a jak to napíšeš do listingu.

 

Pokud bys napsal, že se event koná před tvým domem, trvá půl hodiny a pak pro maximálně x zájemců starších 18 let, kteří třeba i podepíšou nějaké prohlášení, následuje dobrovolná návštěva dílny, tak si myslím, že by to muselo projít.

 

Jiná věc je názor právníka. Asi ví, o čem mluví. Tohle v dnešní době, kdy se u všeho musí najít viník, vždycky trochu zavání. Ale to je případ všech akcí pořádaných někým pro druhé.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8767 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:56

Ano, i tady nešlo o samotné povolení, to jsem s revírníkem vyladil, ale opravdu pouze o administrativu samotného pořádání. Představ si, kontrola občanek - povinná, minimálně 15ti minutové bezpečnostní školení ... A pak by mě všichni poslali do prde...le.


  • 0

#8768 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 9:15

Jasně, nezpochybňuji, že ten právník ti poradil dobře. Naopak si myslím, že ano.

 

Ale upřímně s tím posláním do prdele — pokud se chci někam podívat, tak musím akceptovat určité vstupní podmínky, ne?

 

Nicméně pro tebe samotného je asi nejlepší nic takového nepořádat.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8769 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2018 - 9:34

A teď jedna jobovka ze severu. Z důvodu sucha zákaz vstupu do lesa. viz:http://www.tisa.cz/uredni-deska/2


  • 0

#8770 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 6:54

A teď jedna jobovka ze severu. Z důvodu sucha zákaz vstupu do lesa. viz:http://www.tisa.cz/uredni-deska/2

Nic tam nevidím. Jestli to zase nesmázli, tak to mají hodně nepřehledné.

 

EDIT - už jsem to našel. Ale to jsem věděl, co hledám.


Tento příspěvek byl upraven od Aviatik: 17 srpen 2018 - 7:00

  • -1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8771 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 6:59

Nepřehledné to mají, ale je to tam.

 

V části "Veřejné vyhlášky":

15.8.2018 31.10.2018 Veřejná vyhláška - rozhodnutí o dočasném vyloučení vstupu do lesa [PDF, 158 kB] Milena Ritschelová


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8772 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 19:29

uredni desky jsou neprehledne z principu :D


  • 0

#8773 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 21:40

Hm, tak mě letos do deprese přivádí spíš podstatná část obyvatelstva, která asi blbne ze sluníčka přímo na kvadrát! :-) Mám na mysli machříky za volanty a lovce na plážích i jinde. A naopak geocaching mi zlepšuje náladu, byť se mu věnuji minimálně, protože jsem většinu léta naložená ve vodě. :-) Ale jo, i příprava eventů mě baví a dělá mi radost. :-)

Omlouvám se za chyby, tablet mi neustále přepisuje slova. :-(

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 srpen 2018 - 21:42

  • 0

#8774 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2018 - 7:37

... a lovce na plážích ...


Jdou po tobě? Nebo jsi ležela na kešce? :-)
  • 0

#8775 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2018 - 11:47

Na kešce jsem neležela, k té jsme s bodyguardem plavali přes pískovnu. 

 

Možná A12 způsobím geodepresi, ale díky předchozí přípravě cestou okolo mám odeslaný ke schválení další event. Aby toho nebylo málo, následovat bude hned za cca měsíc další k přesunu času - na přání účastníků jarního. Sice jsem měla původně v plánu uspořádat něco crazy právě na pískovnách, ale i tak si říkám, že tři eventy za rok jsou až až a nechám něco na příští rok. 

Pro rejpaly: na nuda pláži to nebude.  :P


  • 0

#8776 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2018 - 14:09

...

Pro rejpaly: na nuda pláži to nebude.  :P

 

Docela by mne zajímalo, kolik odvážlivců by přišlo, kdyby bylo :)


  • 1

#8777 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2018 - 14:26

Tak já určitě ne, nerada děsím lidi .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8778 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2018 - 17:59

Kdybys tam viděla některé postavičky, neměla bys problém. ;-)
Beru si sebou knížku, takže čas mimo plavání věnuji čtení a okolí mě moc nezajímá. Tedy pokud si nepřijdou popovídat děti nebo někdo rozumný.
  • 0

#8779 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2018 - 18:22

S nuda plazi nemam problem, nicmene kulturni a jakesi ohleduplne chovani lidi napr ve wellness a saunach je tristni.
  • 1

*


#8780 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2018 - 18:43

Ono je to často na depku i na pláži, jedna rodinka dovede vyhnat o kus jinam několik dalších. :-(
Dnešek byl zářným příkladem. Ale jak to tak bývá, všechno má rub i líc - díky tomu jsem dneska měla velmi zábavnou společnost a přišla na jiné myšlenky. Čili bych vlastně rozeřvaným nevychovancům měla poděkovat. :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama