Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8741 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 23:04

Já našel geologický park, kde se z písku vyhrabává zkamenělá kostra dinosaura. Přišlo mi to jako parádní věc na earthku. Dal jsem tam pár otázek z klasické cesty podél kamenů s popisky a pak pár otázek k tomu dinosaurovi, aby se to nedalo logovat od stolu (typu kolik je vidět prstů, jestli hlava leží vlevo nebo vpravo...). A taky jsem dostal odpověď, že se tam nikdo nic nového geologického nenaučí. Přitom pro mě byla hlavní ta sranda při hraní si na vykopávky. No nic, nakonec to dopadlo tak, že i když je to virtuální keš v geologickém parku, tak je hned vedle záchranné zvířecí stanice, která slouží jako malá zoo. Tak jsem se jich zeptal, jestli souhlasí s virtuální keškou a řekli mi, že ji tam nechtějí, protože by to tam přivedlo další lidi navíc. Kdysi tam měli tradičku a taky jim vadilo, že tam chodili lidi jen pro ni a nezaplatili si vstup dovnitř. Tak to mi už hlava nebrala. Pro lidi tam udělají mini zoo, aby měli peníze na péči o zvířata, vybudují tam geopark a pak nechtějí, aby tam někdo chodil.


  • 1

#8742 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 23:30

Já našel geologický park, kde se z písku vyhrabává zkamenělá kostra dinosaura. Přišlo mi to jako parádní věc na earthku. Dal jsem tam pár otázek z klasické cesty podél kamenů s popisky a pak pár otázek k tomu dinosaurovi, aby se to nedalo logovat od stolu (typu kolik je vidět prstů, jestli hlava leží vlevo nebo vpravo...). A taky jsem dostal odpověď, že se tam nikdo nic nového geologického nenaučí. Přitom pro mě byla hlavní ta sranda při hraní si na vykopávky. No nic, nakonec to dopadlo tak, že i když je to virtuální keš v geologickém parku, tak je hned vedle záchranné zvířecí stanice, která slouží jako malá zoo. Tak jsem se jich zeptal, jestli souhlasí s virtuální keškou a řekli mi, že ji tam nechtějí, protože by to tam přivedlo další lidi navíc. Kdysi tam měli tradičku a taky jim vadilo, že tam chodili lidi jen pro ni a nezaplatili si vstup dovnitř. Tak to mi už hlava nebrala. Pro lidi tam udělají mini zoo, aby měli peníze na péči o zvířata, vybudují tam geopark a pak nechtějí, aby tam někdo chodil.

 

Škoda, asi i vím, kde to je. Kdybys to pojal trochu jinak... třeba to postavil na dinosaurovi, vysvětlil třeba jak zkameněl či jaké horniny způsobili zkamenění a proč - určitě by to prošlo.

A cache s dinosauřími ostatky jsou v ČR vzácné. Mám mám založené na toto téma 2 a lovil jsem v ČR jen jedinou.

 

Kdyby ses k tomu tématu chtěl vrátit - rád pomohu.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 03 srpen 2018 - 23:38

  • 1

#8743 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2018 - 1:09

Vyčkejte, Daniel je momentálně prstem na Slovensku.Az se vrátí , jistě se vyjádří

 

To by bylo fajn.,.. Třeba i v tom smyslu, kde je zhruba 20-30 TB které zanechal v eventu ale zjevně je tam z těch pár návštěvníků nikdo neviděl... A odpověď "někomu jsem je předal" opravdu nestačí, když stále i po více jak 2 měsících všechny v inventáři toho eventu leží... GC7N8JV

 

Z cizího holt krev neteče a cizí investice jsou šumafuk...


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 04 srpen 2018 - 1:09

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8744 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:35

Při projíždění mapy jsem si všiml dalšího eventu GC7VQ18, který si dělají "dovolenkáři" jen pro sebe. Co je to za módu? Jedu někam s partou, udělám si event pro sebe (možná bude mít čas pár zdejších, pokud si vezmou volno).

Nevadilo by mi, kdyby trochu zapřemýšleli a udělali něco s programem, ale když vidím eventy ve všední den dopoledne, co to je? Kdo tam má přijít? Parta, která to pořádá, plus max. pár místních, kteří mají náhodou volno + náhodou pár, kteří jsou okolo?

Říkám si, to ti lidé nepřemýšlejí, kdy ostatní mají volno a jestli mají i ostatní čas? To ty eventy dělají fakt jen pro sebe?

 

Přitom v okolí nám poslední dobou vznikají samé podobné eventy: GC7PC18, GC7RT48


  • 2

#8745 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:48

Udělat event jen tak bez programu (který je stejně nepovinný), protože zrovna budu tam a tam v tolik a tolik je snadné a je to de facto bod zadarmo. No neber to. :)


  • 0

#8746 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:49

Při projíždění mapy jsem si všiml dalšího eventu GC7VQ18, který si dělají "dovolenkáři" jen pro sebe. Co je to za módu? Jedu někam s partou, udělám si event pro sebe (možná bude mít čas pár zdejších, pokud si vezmou volno).

Nevadilo by mi, kdyby trochu zapřemýšleli a udělali něco s programem, ale když vidím eventy ve všední den dopoledne, co to je? Kdo tam má přijít? Parta, která to pořádá, plus max. pár místních, kteří mají náhodou volno + náhodou pár, kteří jsou okolo?

Říkám si, to ti lidé nepřemýšlejí, kdy ostatní mají volno a jestli mají i ostatní čas? To ty eventy dělají fakt jen pro sebe?

 

Přitom v okolí nám poslední dobou vznikají samé podobné eventy: GC7PC18, GC7RT48

 

Pro splnění některých challenge keší potřebuješ i eventy v zahraničí a nejjednodušší způsob je si ten event uspořádat. A nepořádají to jenom pro sebe, protože tam může přijít kdokoliv. Jenom primární cíl opravdu není event s programem, jak jsme u nás zvyklí. Ale HQ to takto chce, ne? Setkání o ničem. A i když je to v době, kdy to zrovna tobě nevyhovuje, takže někomu jinému to vyhovovat může.


  • 3

#8747 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 10:03

Co je to za módu? Jedu někam s partou, udělám si event pro sebe (možná bude mít čas pár zdejších, pokud si vezmou volno).

Nevadilo by mi, kdyby trochu zapřemýšleli a udělali něco s programem, ...

 

Přitom v okolí nám poslední dobou vznikají samé podobné eventy

 

Romane, to bychom znovu rozjížděli kolečko diskuzí nad nesmrtelností chrousta. Prostě musíme překousnout to, že Groundspeak chápe event jinak než my. Program eventu je nepovinný, spíše trpěný než cokoliv jiného, a od tohoto pojetí se odvíjejí poslední změny pravidel v oblasti eventů. Myslím, že můžeme být rádi, že ten program zatím není zakázaný a že nejsou definovány typizované důvody k uspořádání eventů (podobně jako byly typizovány důvody k napsání NM logu).

 

Nelze se tedy zlobit na ty, kteří pořádají eventy přesně v souladu s představami Groundspeaku. Že to tobě, mně a několika dalším úplně nevyhovuje, je čistě náš problém. Pořád máme šanci na takové eventy nechodit a pořád ještě můžeme zakládat eventy s programem podle svého gusta, jen to máme díky debilnímu pravidlu o „kolizi“ zase o něco těžší..


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8748 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 10:43

Tak kdyby se alespoň zamysleli nad tím eventuálním časem a místem. Když už je pěkné místo, tak to zabijí časem - všední den dopoledne?

 

Třeba event u Teplických skal - pěkný cíl na nějaké víkendové odpoledne s nějakým tábořením nebo něco podobného, když už tam jsou. Ale proč v týdnu, kdy většina lidí je v práci...

 

Já vím, že s tím nic moc nenadělám, ale depresi z toho mám. Proto to píšu sem... Že podobných eventů je bohužel čím dál více... A to jsem ještě nevypsal zdaleka všechny.


  • 0

#8749 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 10:52

Tak kdyby se alespoň zamysleli nad tím eventuálním časem a místem. Když už je pěkné místo, tak to zabijí časem - všední den dopoledne?

 

Třeba event u Teplických skal - pěkný cíl na nějaké víkendové odpoledne s nějakým tábořením nebo něco podobného, když už tam jsou. Ale proč v týdnu, kdy většina lidí je v práci...

 

Já vím, že s tím nic moc nenadělám, ale depresi z toho mám. Proto to píšu sem... Že podobných eventů je bohužel čím dál více... A to jsem ještě nevypsal zdaleka všechny.

Měli jsme tu taky takový případ a důvod nevhodného času owneři vysvětlili - byli odkázaní na veřejnou dopravu a o času rozhodovaly jízdní řády.


  • 0

#8750 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:56

Jedinné správné řešení je DNF připadně i NM. Pokud něco takového dokonce nabízí owner je to na NA log. Fotolog je ochcávka pravidel.

Pamatuju před lety, že měl jednu takovou pseudovirtuálku i jeden reviewer. Tehdá to bylo kvůli stavebním úpravám v okolí atraktivního místa.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8751 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 22:22

Při projíždění mapy jsem si všiml dalšího eventu GC7VQ18, který si dělají "dovolenkáři" jen pro sebe. Co je to za módu? Jedu někam s partou, udělám si event pro sebe (možná bude mít čas pár zdejších, pokud si vezmou volno).
Nevadilo by mi, kdyby trochu zapřemýšleli a udělali něco s programem, ale když vidím eventy ve všední den dopoledne, co to je? Kdo tam má přijít? Parta, která to pořádá, plus max. pár místních, kteří mají náhodou volno + náhodou pár, kteří jsou okolo?
Říkám si, to ti lidé nepřemýšlejí, kdy ostatní mají volno a jestli mají i ostatní čas? To ty eventy dělají fakt jen pro sebe?
 
Přitom v okolí nám poslední dobou vznikají samé podobné eventy: GC7PC18, GC7RT48

No, výjimečně s tebou úplně nesouhlasím. Já teď rajzoval po Bělorusku a Ukrajině a tyhle eventy jsem po cestě sekal jak Baťa cvičky. Setkání s místními (vždy jeden až tři lidi) bylo moc bezva. Mě ohromně bavilo poznávat tamní kačery, užíval jsem si to. A oni taky, protože tam mají eventy jednou za čas. Popovídat si o jejich keších, vyměnit s nimi zkušenosti a vůbec bylo prostě bezva. Dost možná tedy i proto, že se nás obvykle sešlo tak pět a tak jsme si popovídali opravdu dobře. Navíc poznáš lidi, jejichž keše tam dost lovíš, získáš rady, kontakty... Já jsem byl za ty eventy fakt rád a mám pro ně teď mnohem větší pochopení.
Čas. Tady ty eventy jsem dělal večer, většinou v šest, právě, aby místní mohli dorazit. Ale chápu i eventy v "blbé" časy, když jsem byl s kamarádem na počátku léta v Drážďanech, dělali jsme taky event v blbý čas - od 10:30 do 11:00. Proč? Protože jsme věděli, že v 10 přijedeme a tušili jsme, kde se budeme pohybovat. Vědět, že odpoledne se musíme v ten a ten čas dostat na to a to místo by pro nás bylo dost omezující. A třeba v Praze jsou tyto časy skoro dobře, protože "neblokují" potenciální večerní eventy s programem. Těch já mám třeba v plánu docela dost a když mi to blokují tyhle eventy "o ničem" (záměrně uvozovky), tak je to k naštvání.

Udělat event jen tak bez programu (který je stejně nepovinný), protože zrovna budu tam a tam v tolik a tolik je snadné a je to de facto bod zadarmo. No neber to. :)

No neberu. Protože někde musíš trčet půl hodiny a uděláš jeden jedinej bod a nikam se neposuneš. Za půl hodiny se toho dá stihnout mnohem víc. Třeba ve Vitebsku (kam nepřišel nikdo), mě ta půlhodina docela štvala :D

S zbytek viz bejcci
  • 0

#8752 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 22:32

No, výjimečně s tebou úplně nesouhlasím. Já teď rajzoval po Bělorusku a Ukrajině a tyhle eventy jsem po cestě sekal jak Baťa cvičky. Setkání s místními (vždy jeden až tři lidi) bylo moc bezva. Mě ohromně bavilo poznávat tamní kačery, užíval jsem si to. A oni 

Tobě se podařilo že ti v Bělorusku někdo přišel? My tam byli začátkem května, publikované na .com i na .ru - a nikdo nedošel. Ve Lvově přišel aspoň jeden místní.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8753 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 22:47

Tobě se podařilo že ti v Bělorusku někdo přišel? My tam byli začátkem května, publikované na .com i na .ru - a nikdo nedošel. Ve Lvově přišel aspoň jeden místní.

V Minsku přišel místní (boayt) a jedna kačerka, která vůbec neloguje, ale měla WA a normálně kešuje (taky místní). A pak dva Češi na dovolené.
Na CITO v Minsku nedorazil nikdo, asi věděli předpověď lépe než my (v půlce nám začalo šíleně lejt) a ve Vitebsku nebyl taky nidko, s čímž jsem celkem počítal.
V Kyjevě oba dva místní (Tracker a vit.vizual), v Lucku oba dva místní (Olexandr78 a outlaw166) + kačer Australan žijící ve Švédsku, který tam jezdívá, protože má odtamtud manželku (Flashary), na CITO Flashary a outlaw166, Olexandr78 nemohl a ve Lvově tři místní nevím z kolika (one.woman a Kaleostro a masq) plus Flashary a dva čeští turisté.
  • 1

#8754 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 6:56

Jenom taková technická, na event se musí sejít minimálně 15 lidí a pořadatel se do toho nepočítá.


  • -6

#8755 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 7:20

Jenom taková technická, na event se musí sejít minimálně 15 lidí a pořadatel se do toho nepočítá.

 

Jenom taková technická. Je lepší si napřed ověřit aktuální pravidla na oficiální stránce - viz - včetně odkazů.

Speciálně pro výše uvedené případy pak bod 3.3


  • 0

#8756 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 7:52

Tak sorry. Když jsem chtěl dělat event pro 10 lidí, tak mi to revírník nepovolil. A protože anglicky neumím, tak jsem se dnes koukal do české a tam je 15 lidí.


  • 0

#8757 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:09

V oficiálních pravidlech teď nic o počtu lidí není (s výjimkou mega a gigaeventu), je tam jen podmínka, že se musí event konat minimálně 30 minut na jednom místě. A co se týká "dovolenkových" eventů, o kterých byla řeč, tak ty má smysl dělat jen na místech, kde je šance, že přijde někdo místní, ne jen "účastníci zájezdu". Ale i tak se stává, že nikdo z místních nakonec nepřijde. Zajímavá je zmínka o výjimce, kdy je možno uspořádat event i na jinak nepovolených místech, tj. nádražích, přístavech či letištích, pokud je tam veřejně přístupné místo bez poplatků, např. nádražní restaurace, což by mohli ocenit kačeři cestující veřejnými dopravními prostředky, pokud je dost času při zastávkách či přestupech. Ale stejně nakonec záleží na reviewerovi, co povolí. Koná se spousta eventů na turisticky atraktivních místech, kde žádní místní kačeři nejsou, ale počítá se s tím, že by tam mohl dorazit nějaký jiný kačer-turista. 

PS: Akorát je blbý, když má vlak zpoždění, a nedorazí ani owner. Ale i takový event jsem zažil, stejně jako takový, kdy owner zkejsl v zácpě na D1  B)


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 14 srpen 2018 - 8:10

  • 0

#8758 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:14

To pravidlo o minimálně 15 lidech se týká horní meze kapacity eventu. U dolní meze by to ani nedávalo smysl, protože dopředu nemůžeš vědět, kolik lidí opravdu dorazí. Čili kapacita eventu musí být alespoň 15 lidí, ale pokud je kapacita neomezená a dorazí třeba jen 10, tak to není problém.


  • 3

#8759 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:18

Tak sorry. Když jsem chtěl dělat event pro 10 lidí, tak mi to revírník nepovolil. A protože anglicky neumím, tak jsem se dnes koukal do české a tam je 15 lidí.

 

Ale to je minimum, které tam musíš akceptovat. Ale neříká nic o tom, že tam to minumum lidí musí přijít. Takže pokud zařídíš exkurzi pro 10 lidí, je to málo, kapacita musí být alespoň pro 15 lidí. Ale pokud tam pak dorazí nakonec pouze 5 lidí, už to ničemu nevadí. Ale v oficiálních pravidlech jsem nic o minimálním počtu lidí pro které event pořádáš nenašel.


  • 0

#8760 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2018 - 8:25

Tak mě napadá, když je program eventu nepovinný a vlastně event samotný, pokud se jedná o nějakou exkurzi, se většinou koná tu půlhodinu před začátkem daného programu, platilo by omezení pro minimálně 15 lidí? Myslím to tak, že na event může přijít kdokoli, třeba stovka kačerů, ale po uplynutí půlhodiny by se na prohlídku vypravilo třeba jen deset vybraných.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama