Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9281 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 19:53

Co je na tom složitého?
Trasove body - pridat - napsat souřadnice - potvrdit.
Jak bys to chtěl zkrátit?
  • 0

#9282 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 19:57

A proč pomocí nějaké tradičky jak píše?
  • 0

#9283 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 20:06

Zeptám se: to se fakt v oficiální aplikaci od GS musí zadávat cílové souřadnice multiny tak strašně kostrbatě jak je popsáno v listingu výše uvedené kešky?
Odkaz: https://coord.info/GC80DVW

Já bych to  tak hrozně neviděl. Souřadnice ve formátu

N 50°0'(A-1),A64" E 14°(A*4-B)'1A,414" jsou přece
N 50° XX'  XX.XXX"  E 14° XX' XX.XXX",
které lze nastavit i na mém prastarém Garminu eTREX.

Ale 0.001" je asi 30 cm...
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#9284 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 20:09

A proč pomocí nějaké tradičky jak píše?

 

Jen hádám - není to kvůli omezení BM v té aplikaci, která ukazuje snad jen tradičky?


  • 0

#9285 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 20:17

Aha, tak proto. Já tu appku vyzkoušel, ohodnotil jsem si ji jako pro mě hrozná a odinstaloval. Ale jsem PM takže toto jsem nezjistil. Takže je ještě horší než jsem si myslel.
Ale jistě se najdou i tací, kterým se líbí
  • 0

#9286 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 21:13

Aplikace má hezký design, ale to je asi tak všechno. Omezení pro bm jsou velmi rozsáhlá, od lovení tradiček do D/T 2 po nemožnost odlovit si multinu, mysterku...

edit: D/T 2


Tento příspěvek byl upraven od DanielKotmel: 20 listopad 2018 - 21:16

  • 0

#9287 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 21:24

Aplikace má hezký design, ale to je asi tak všechno. Omezení pro bm jsou velmi rozsáhlá, od lovení tradiček do D/T 2 po nemožnost odlovit si multinu, mysterku...

edit: D/T 2

 

To není omezení appky, ale omezení geocaching API pro BM, to mají všechny oficiálně podporované aplikace.
Omezení nemá jen c:geo, ale to není ofic. podporovaná aplikace, nepoužívá GC API.


  • 1

#9288 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 21:53

To není omezení appky, ale omezení geocaching API pro BM, to mají všechny oficiálně podporované aplikace.
Omezení nemá jen c:geo, ale to není ofic. podporovaná aplikace, nepoužívá GC API.

 

Nevím, co znamená Kotmelovo "D/T do 2", ale já přes API vidím tradičky všechny.


  • 0

#9289 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 22:50

Snažím se svá dítka seznamovat postupně se základy fyziky. Takže ví, že duha nekončí v hrnci s dukáty, ale při pohledu z letadla vypadá jako neúplný kruh a experimentálně si se zahradní hadicí vyzkoušela vyrobit duhu vlastní. V první třídě šokovala dcerka učitelku, když jí vysvětlila, že bublina z bublifuku je duhová protože se jedná o interferenci světla na tenké vrstvě. :)

 

Mimochodem, jako první slovo jsem se děti snažil naučit slovo "infinitezimální", což zvládne napoprvé vyslovit i málokterý dospělý. Sice se to nesetkalo s přílišným pochopením matky, takže jsem musel upřednostnit "máma" a "táta", ale dnes už to zvládají mistrně. :)

Nepřeháníš to? Takové znalosti neměl v první třídě ani Einstein :D .


  • 1

#9290 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 23:11

Nevím, co znamená Kotmelovo "D/T do 2", ale já přes API vidím tradičky všechny.

Fakt? : https://www.geocachi...id=102&pgid=764


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#9291 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2018 - 23:25

 

To ale znamená, že není pravda "To není omezení appky, ale omezení geocaching API pro BM, to mají všechny oficiálně podporované aplikace." Omezení na 2/2 si dal do appky samotný GS nad rámec veřejného API.


  • 0

#9292 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 5:43

Dle odkazu omezeni u Appky na 2/2 platí, ověřit to jako PM nemohu.

Vycházel jsem, ze to je omezeni dane API, ale asi to je v ofic.appce ještě utaženější než by mělo být :-(
Tak pardon.
  • 0

#9293 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 7:38

Aplikace má hezký design, ale to je asi tak všechno. Omezení pro bm jsou velmi rozsáhlá, od lovení tradiček do D/T 2 po nemožnost odlovit si multinu, mysterku...

edit: D/T 2


Pro tvůj styl logování keší u kterých jsi nebyl je tohle pro tebe bezvýznamné omezení. 


  • 3

#9294 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 7:40

Nikdo BM nebrání aby si v terénu otevřeli na mobilu stránky Geocaching.com a mají přístup ke všemu. I k těžkým mysterkám a multinám. A vyluštěné souřadnice se dají nahrát do jakéhokoli navigačního programu. Já tohle omezení beru. Lze se dostat ke všemu, jen to není tak pohodlné. Hlavně i proto, že GS ještě nezjistil, že by mohl své stránky trochu optimalizovat i pro malé displeje. Třeba ČSOB to už pochopila a její Smartbanking je už v podstatě zbytečný, dá se používat i běžné el. bankovnictví na stránkách.


  • 2

#9295 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 7:49

Doma nám začalo tohle období otázek, na které se těžko hledá odpověď, do které by se člověk ještě víc nezamotal. Včera bylo po setmění "a kde spí sluníčko?".

Definice lesa bude určitě sepsaná v nějakých skriptech a bude vyžadována u zkoušky v přesném znění. :-)

 

 

Vždycky jsem chtěl vědět, proč se koleje na konci sbíhají...


  • 1

#9296 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 8:43

Tady se furt mluvi o pojmu les a tak jsem to hodil to googlu a nestacil jsem se divit a tak davam odkaz na pekny clanek:

NĚKOLIK POZNÁMEK K POJMU “LES” PODLE § 2, PÍSM. a) LESNÍHO ZÁKONA

 

a wikipedie to vidi takto:

 

Les je území hustě porostlé stromy. Odborně řečeno jde o soubor biocenóz, jehož determinantou jsou dřeviny stromového vzrůstu. Jedná se o velmi složitý ekosystém, tvořený složkou rostlinnou (fytocenóza), živočišnou (zoocenóza) a abiotickým prostředím (biotopem). Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %.[zdroj?] Ovšem podle různých definic se pak liší i pokrytí lesy.[1] Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9297 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 9:49

Vždycky jsem chtěl vědět, proč se koleje na konci sbíhají...

A byl jsi se tam podívat?

 

Já jo a byl jsem zklamaný neb jsem tam našel zaražedlo a ne žadne sbíhajícíse koleje a tak jsem přišel o jeden ideál, stejně tak jako "Hrdý Budžes vytrval".

 

Jo to je ten rozdíl mezi zvídavým mládím a tvrdým zjištěním ve stáří.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 21 listopad 2018 - 10:05

  • 5

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9298 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 9:57

To ale znamená, že není pravda "To není omezení appky, ale omezení geocaching API pro BM, to mají všechny oficiálně podporované aplikace." Omezení na 2/2 si dal do appky samotný GS nad rámec veřejného API.

 

Víš, ona jsou ta dneska API dvě! Staré, které se bude příští rok vypínat. A nové, na které se postupně přechází. A v tom novém to přísnější omezení pro BM opravdu je. Takže je dost možné, že ta jejich vlastní aplikace už jede na novém API, ne?


  • 2

#9299 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 11:38

Vždycky jsem chtěl vědět, proč se koleje na konci sbíhají...

Zrovna tohle bych dokázala nakreslit, vysvětlit a třeba i v angličtině.  :D  Jen nevím, zda by jí to ve třech letech zaujalo. Asi by mi to během vysvětlování všechno orazítkovala. 

Btw. a už to víš?  :D

 

Tady se furt mluvi o pojmu les a tak jsem to hodil to googlu a nestacil jsem se divit a tak davam odkaz na pekny clanek:

NĚKOLIK POZNÁMEK K POJMU “LES” PODLE § 2, PÍSM. a) LESNÍHO ZÁKONA

 

a wikipedie to vidi takto:

 

Les je území hustě porostlé stromy. Odborně řečeno jde o soubor biocenóz, jehož determinantou jsou dřeviny stromového vzrůstu. Jedná se o velmi složitý ekosystém, tvořený složkou rostlinnou (fytocenóza), živočišnou (zoocenóza) a abiotickým prostředím (biotopem). Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %.[zdroj?] Ovšem podle různých definic se pak liší i pokrytí lesy.[1] Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté

Zjednodušeně, co to je Pozemek určený k plnění funkce lesa.

Pozemky s lesními porosty a plochy, na nichž byly lesní porosty odstraněny za účelem obnovy, lesní průseky a nezpevněné lesní cesty, nejsou-li širší než 4 m, a pozemky, na nichž byly lesní porosty dočasně odstraněny na základě rozhodnutí orgánu státní správy lesů. Dále to jsou zpevněné lesní cesty, drobné vodní plochy, ostatní plochy, pozemky nad horní hranicí dřevinné vegetace, s výjimkou pozemků zastavěných a jejich příjezdních komunikací a lesní pastviny a políčka pro zvěř, pokud nejsou součástí zemědělského půdního fondu a jestliže s lesem souvisejí nebo slouží lesnímu hospodářství.

 

 

Jo to je ten rozdíl mezi zvídavým mládím a tvrdým zjištěním ve stáří.

A proto raději ať zatím věří, že sluníčko jde spát a duha ať si třeba končí v hrnci. Na realitu bude mít celý život.


  • 2

#9300 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 20:25

C:geo pomalu reaguje kdyz mas malo vykonej telefon a moc ulozenych kesi.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 21 listopad 2018 - 20:28

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama