Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10261 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 23:11

Kuníkům fandím a samozřejmě chápu jejich jednání. Sám již také balancuji na té hranici, kdy řeknu a dost a během týdne zmizí všech mých cca 40 keší. Zatím to ještě nějak udejchávám, ale už to "dře" a fest.

Jo, mám to podobně. Ale těch důvodů je víc. Všechny ale víceméně souvisí s kačery, ne s tím, že bych údržbu (tedy aspoň drtivé většiny keší) nedával nebo z jiného negeocachingového důvodu.

 

Keš je nejen pro radost lovců, ale i pro radost ownera. A pokud mu tu radost přestane přinášet, tak proč by nemohla skončit v archivu. Přestože keše je škoda, tak tenhle důvod k archivaci je zcela legitimní. Přestože já bych jako první krok keš přesunul na jiné místo.

Bohužel to v dnešní době často představuje překopání celé keše, změna pouze místa nemá často význam, když je na finálkách úplně všechno, což mě třeba taky často časově tak úplně neba.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 03 prosinec 2019 - 23:13

  • 0

#10262 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 5:28

Bohužel to v dnešní době často představuje překopání celé keše, změna pouze místa nemá často význam, když je na finálkách úplně všechno, což mě třeba taky často časově tak úplně neba.

 

Co všechno je na finálkách? Kromě souřadnic třeba detaily luštění?


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 04 prosinec 2019 - 5:28

  • 0

#10263 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 8:16

Odpovědi na earthky.
  • 0

#10264 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 9:01

Co všechno je na finálkách? Kromě souřadnic třeba detaily luštění?

 

Cokoliv, kromě souřadnic u mysterek třeba způsob vyluštění, u EC a virtuálek odpovědi na úkoly/otázky, čísla pro získání bonusovek, případně stage multin...


  • 0

#10265 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 9:38

A zapoměl jsi dodat, kompletně dekompilované wigo, GPX všech zón včetně názvů ....

Je mi z toho na blití velebnosti


  • 1

#10266 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 9:39

Po depresivních dnech s mlhami a mraky je konečné nádherný den, mrazivo a sluníčko - ideální na procházku na zahnání chmur ze všech negativ, které hra přináší. ;-)
Včera se u nedělního eventu objevilo Pepovo WN, že projížděli pozdě - budu sledovat, aby se omylem nezměnilo na Attended. ;-) To už se párkrát stalo, že.....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 prosinec 2019 - 9:40

  • 1

#10267 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 9:52

... ideální na procházku na zahnání chmur ...

Vzala sis dovolenou? Až ve čtyři vylezu, bude už pomalu tma :unsure: .


  • 1

#10268 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 11:47

Zajímavé, jak to všichni vědí co tam je. Zkusil jsem se zkusmo kdysi zaregistrovat, ale bez zadání jiné finálky mě to pustilo max. na to, že mi ověřilo, že ta keš má či nemá finálku zadanou... Krom toho slyšel jsem asi o dvou serverech a nedělám si iluze, že jich nebude ještě více. Takže se tím raději ani nezabývám...

 

Nedělám si sice iluze, že tam nejsou i mé keše, ale na druhou stranu prostě je raději dělám pro ty poctivé, které i tak bude min. polovina. A nebudu přece kazit hru těm, co právě luštili poctivě. Krom toho u toho případu, že najednou vyluštilo a v ověření bylo 5 zelených a žádná červená to mohlo být stejně, že pár těch poctivých taky vyluštilo. Tak proč hned kvůli těm pár honibodům kazit radost těm, co poctivě vyluští...

 

 

Po depresivních dnech s mlhami a mraky je konečné nádherný den, mrazivo a sluníčko - ideální na procházku na zahnání chmur ze všech negativ, které hra přináší. ;-)
Včera se u nedělního eventu objevilo Pepovo WN, že projížděli pozdě - budu sledovat, aby se omylem nezměnilo na Attended. ;-) To už se párkrát stalo, že.....

 

Koukám, jak ta naše malá republika je velká...

U nás bylo krásně včera, dnes je zataženo a sychravo. K tomu malej nemocnej, takže na nějaké výlety můžu stejně zapomenout. Krom toho jsem v práci... Takže na prd.


  • 5

#10269 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 12:07

Koukám, jak ta naše malá republika je velká...

U nás bylo krásně včera, dnes je zataženo a sychravo. K tomu malej nemocnej, takže na nějaké výlety můžu stejně zapomenout. Krom toho jsem v práci... Takže na prd.

 

Po roce a půl kešování jedu konečně pracovně do Brna. Samozřejmě práce je v noci a hned jak ji udělám, tak se vracím. To jsem zvědav, jestli se mi něco podaří ve tmě, zimě a kdovíčem ještě něco ulovit.


  • 0

#10270 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 13:31

V Brně v noci zatím jen tma a protivná zima cca -4.


  • 0

#10271 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 13:59

Podle nedávného příspěvku Šolima je v Brně pro rychlý a jednoduchý odlov pár virtuálek.
Tyjo, já si stěžuji na zimu až kolem - 20°C, jinak jen na zamrzlá okna u auta. :-) Sice nejsem tak otužilá jako kolega z pískoven, který se stále ještě koupe venku, ale běžně nosím o vrstvu méně než dcera. Vzpomínám, za jakého mrazu jsme byli loni na eventu při přesunu času, vydrželi jsme v březnu až někdy do pěti do rána.
  • 1

#10272 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 14:09

No jo,ale tohle je taková ta vlhká zima kdy brzo ráno dojdu k autu a nejde to ani oškrabat. Jak pustím topení, tak se udělá jinovatka zevnitř. Jinak -20 a sníh by mě nevadil, ale sněhu bývá v Brně skoro nic a když, tak hned z něho udělají kalamitu a rozsolenou břečku :D .


  • 0

#10273 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 16:43

Depresi z vlhkosti v autě prý zahání kuličky, které vlhkost absorbují - zrovna jsem někdy během víkendu četla, že by se měly dát koupit i na váhu, nechat v autě třeba ve staré punčoše a je po problému. Jen kdybych se vždycky nezapomněla se na ně někde v příslušném obchodě zeptat. .-) 

Stejně tak jsou na geovýpravy šikovné¸=skladné sušené řasy v malé krabičce. Napadly mě proto, že u nich sáčky na absorbci vlhkosti také bývají. No a včera, když jsem byla v ČB, tak jsem si pro oblíbené řasy do jednoho nejmenovaného řetězce nedošla - u nás je samozřejmě nemají. Řasy mají jednu výhodu, že chutnají málokomu.  :D Obvykle se o svačiny dělím, i vozím záměrně větší - o řasy nějak není zájem. ;)


  • 0

#10274 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 17:00

Kolik vody myslíš, že ty kuličky pohltí?

Jo když jich budou aspoň dvě kila a budeš je každou hodinu vyměňovat ....


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 04 prosinec 2019 - 17:00

  • 0

#10275 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 17:30

Silikagel mám v autě ve fusekli. Trochu to pomůže, ale všechno má svoje hranice. Za pár dní to zmodrá a vysušit se to dá jedině v troubě..... a tím manželka nějak nesouhlasila. Neřekla sice přímo a kategoricky "NE". Řekla jen.... buďto silikagel nebo husa.


  • 7

#10276 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 17:33

Docela by mě zajímala něčí osobní zkušenost. Když vezmeš, jaký minisáček s nimi bývá třeba u bot, tak přepočteno na velikost auta, bych jich pro začátek zkusila odhadem 10 - 20 dkg? Fakt je, že někdy mokrý deštník, bunda, rifle atd. způsobí problém se zamlžováním na kolik dnů. Vzpomínám na Focuse s vyhřívaným čelním sklem, i když ofuk u současného auta také není špatný. Sklo zamrzlé zevnitř také pamatuji, naposledy asi u Feldinky po předchozích několika dnech deště. 

 

Psali jsme současně - takže odhad váhy by odpovídal? 

Dilema husa - gel bych neřešila, husu snad žena nepeče každý týden? 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 prosinec 2019 - 17:36

  • 0

#10277 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 17:39

Zajímavé, jak to všichni vědí co tam je. Zkusil jsem se zkusmo kdysi zaregistrovat, ale bez zadání jiné finálky mě to pustilo max. na to, že mi ověřilo, že ta keš má či nemá finálku zadanou...


Asi jsi byl na jinym serveru.
  • 0

#10278 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 17:43

No nepeče . .. škoda.

Nicméně jsem gel zkusil jednou vysušit v práci (svařeč má žíhací pec a zrovna se dochlazovala). A než ty kuličky začaly měnit barvu z modré na původní žluto/oranžovou trvalo to asi 7 hodin. Takže doma v troubě si to nedovedu asi ani představit.

...a váha je cca 1 kg


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 04 prosinec 2019 - 17:44

  • 0

#10279 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 20:13

důvod k archivaci - pár zelených a žádná červená v checkeru...jako důkaz keše ve finálkách ??? WTF

GC6HXX2


Chybí ti začátek našeho sdělení, napíšeme ho sem celé: "obvykle jsou každé čtvrtletí jedno, dvě správná ověření na x chybných pokusů. Během posledních třech dnů bylo šest správných ověření a ani jedno chybné. Náhodička?"
x označuje 20 až 40 chybných pokusů, z toho zhruba tretina ověřovala finální souřadnice platné v roce 2017, kdy jsme s finálními souřadnicemi, kvůli prvnímu finálkářskému ataku, ve výpočtu o pár metrů hýbli)
Nevím, jaké statistiky poskytuje GeoChecker, který používáš na své keši, ale GeoCheck zaznamenává všechny pokusy,takže jistá vypovídající hodnota, která ukáže i neobvyklou anomálii, tam je.
  • 0

#10280 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 21:55

Chybí ti začátek našeho sdělení, napíšeme ho sem celé: "obvykle jsou každé čtvrtletí jedno, dvě správná ověření na x chybných pokusů. Během posledních třech dnů bylo šest správných ověření a ani jedno chybné. Náhodička?"
x označuje 20 až 40 chybných pokusů, z toho zhruba tretina ověřovala finální souřadnice platné v roce 2017, kdy jsme s finálními souřadnicemi, kvůli prvnímu finálkářskému ataku, ve výpočtu o pár metrů hýbli)
Nevím, jaké statistiky poskytuje GeoChecker, který používáš na své keši, ale GeoCheck zaznamenává všechny pokusy,takže jistá vypovídající hodnota, která ukáže i neobvyklou anomálii, tam je.

 

Mohu potvrdit, že to takto funguje. Stejně jako černá magie  :) tak i temná strana gc zanechává stopy. Protože ty pokusy o ověření mají nějaký průběh a poměr správných a špatných odpovědí. A když je to najednou úplně jinak, je to divné. A pak v některých oblastech už jsou známé nicky, jejichž návštěva na keši značí, že je to začátek jiné éry (barevná tradička) života keše. Nemusí to nutně znamenat, že informace jsou hned veřejné, mohou být uzavřené v nějaké skupině, ale dříve nebo později někdo ty veřejně dostupné finálkové servery stejně nakrmí. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama