Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10241 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 21:16

Lesáci za to nemohou, většinou jde o nemocné stromy, popřípadě ty, co mají věk... Uvažuj o situaci.
  • 0

#10242 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 21:58

Jo, už dvě keše jsem archivoval, protože les prostě zmizel. A obávám se, že bude následovat třetí. Pravděpodobně neexistuje nic, co bych nesnášel víc, než lesáky.

Ty toho nadelas s par stromama. https://coord.info/GL10A9BWR :P


  • 1

#10243 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 22:47

Lesáci za to nemohou, většinou jde o nemocné stromy, popřípadě ty, co mají věk... Uvažuj o situaci.

Nikdo nedovede roz**** tak jako oni. Nikdo. A je mi jedno, jaký je důvod, já je prostě nesnáším a tečka. Možná jsem úplně blbej, ale v tomhle ohledu úplně klidně budu. To i ty podělaný finálkaři jsou proti nim zlatíčka. Keš archivuju a nazdar, polibte si šos. Les roste několik desetiletí. A věř mi, že když píšu o podvodnících tohle, tak nasazuji těžkej kalibr.
(To máš jako ČD. Všichni nadávají na ně, ale obvykle jsou poslední, kdo za problémy může.)
  • -1

#10244 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 23:04

Lesáci za to nemohou, většinou jde o nemocné stromy, popřípadě ty, co mají věk... Uvažuj o situaci.

Ono nejde o ty pokaceny stromy. To je jejich prace a neco se pokacet musi, to je v poradku. Ale chovaj se k tomu lesu jak dobytek. Znicej cesty ze z nich jsou schopni udelat T3 a stezi se tam da projit. Jak to svazej tak orvou i ty stromy co se ani znicit nemely. Tuhle jsem po nich nasel dokonce ohen od kteryho utekli a nechali ho bejt. A ne malinkej, normalne metrovy ohniste s dohorivajici hromadou dreva, ze jsem chvili premejslel jestli mam volat hasice. Takze Miru celkem chapu, u me sice finalkari jsou horsi, ale tihle drevorubci jsou hned za nima. Jsou placeni od kubiku a nic jinyho je nezajima. Jsou horsi nez kurovec. Protoze les znicenej od kurovce je aspon prirozenej, jen je docasne mrtvej. Zatimco po nich je to totalni apoklaypsa.


  • 7

#10245 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 23:11

Ono nejde o ty pokaceny stromy. To je jejich prace a neco se pokacet musi, to je v poradku. Ale chovaj se k tomu lesu jak dobytek. Znicej cesty ze z nich jsou schopni udelat T3 a stezi se tam da projit. Jak to svazej tak orvou i ty stromy co se ani znicit nemely. Tuhle jsem po nich nasel dokonce ohen od kteryho utekli a nechali ho bejt. A ne malinkej, normalne metrovy ohniste s dohorivajici hromadou dreva, ze jsem chvili premejslel jestli mam volat hasice. Takze Miru celkem chapu, u me sice finalkari jsou horsi, ale tihle drevorubci jsou hned za nima. Jsou placeni od kubiku a nic jinyho je nezajima. Jsou horsi nez kurovec. Protoze les znicenej od kurovce je aspon prirozenej, jen je docasne mrtvej. Zatimco po nich je to totalni apoklaypsa.


Asi tak..
  • 0

#10246 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 6:45

Pánové, je podstatný rozdíl dřevorubci x lesáci! Dřevorubec jen těží, kdežto skutečný lesák se o les především stará. Takže je otázka, koho vlastně Míra skutečně nenávidí. Jestli ono nejde o termíny a termity?

Pravda je, že někde se netěží, ale drancuje. :-( Záleží, komu les patří a kdo se mu o něj stará. Skoro mám chuť Mírovi domluvit procházku s ředitelem Lesů Písek - také jsem po něm kdysi vystartovala kvůli těžbě, ale vysvětlil mi situaci ( spolužák ze základky). Nakonec nám i hodně vyšel vstříc s eventem.
  • 6

#10247 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 7:06

Ono si stačí přečíst Klostermanna V ráji šumavském (a prokousat se tím) aby člověk pochopil, že ty dnešní krásné a zničené lesy (nejen) na Šumavě vyrostly po vichřici a následné kůrovcové kalamitě (broučkový ráj) v 70. letech 19. století.Jen dneska to už není ráj, tj. příležitost k snadnému výdělku, protože toho kalamitního dřeva je tolik, že ho nechtějí ani v Číně. Ale co se týká lesáků a dřevorubců - někdy se s nimi těžko domlouvá, nemluví řečí našeho kmene. A nestačí umět ukrajinsky, jsou tu i jiní, včetně Švédů (na harvestrech). Znal jsem lesáka, který byl schopen po čuchu běžět 4 km za čundráky, cítil jejich ohýnek. A když jsme pálili klestí, rozdělal 20 ohňů po celém svahu, ať fouknul vítr odkudkoli, byli jsme v kouři. Ono záleží na situaci, v zimě je problém vůbec oheň zapálit, v létě a suchu i malý ohýnek uteče. A pálit by se mělo v zimě, pokud vůbec. Ale jinak, vyhánět z lesa cyklisty, že ničí cesty a pak to projet po dešti Lakatošem...


  • 1

#10248 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 7:34

Tak já znám jednoho lesáka hajného, který nás jezdí dokonce navštěvovat na eventy :-). Vzhledem k tomu, že je děláme v jeho areálu Vstupte bez klepání, nechává nám dokonce dřevo na čarodějnice apod. Je pravda, že mu tam děláme i CITO. Dělá úžasné věci pro návštěvnost lesů lidmi a Lesy ČR jeho snahy podporují... Sice, když jsem chtěl dělat noční keš, tak mi to rozmluvil, kvůli myslivcům (vysvětlili jsme si, jaký je vztah myslivců k honitbě, kde bychom rušili zvěř a v místech, kde to myslivcům nevadí mi zase nepřišlo dobré dělat nočku), ale nemusím realizovat všechny nápady. Myslím, že v některém vláknu zde se tu i rozebíral rozdíl myslivec x lesník a jejich postoj ke keškám.

Ono jako mezi kačery i mezi lesníky se najdou ti špatní i ti dobří...


  • 2

#10249 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 10:57

Trošku zapomínáte, že to není primárně o profesích, ale o lidech. Idiot se bude chovat jako idiot ať je lesák, hajný, kačer nebo co já vím, třeba právník. A samozřejmě opačně. Znám myslivce kačera, který to má v hlavě srovnané a z jeho nasazení, zápalu pro hru a smyslu pro fair-play by se mnozí jiní mohli učit. Stejně tak jsem se potkal s lesákem (no dobře, ředitelem organizace spravující lesy), který sice není kačerem, ale GC mu nijak nevadí (naopak mi pomohl se zjišťovaním informací ke keší v jeho revíru) a vím, že se o lesy opravdu stará, snaží se rozvíjet edukativní programy pro školy, už před kůrovcem se sázela bohatší skladba lesa místo monokultur a mimojiné pamatuje i na takové "banality", jako osazování okrajů lesa a pasek planými ovocnými a jinak plodícími stromy, kvůli ptákům a drobným živočichům. Stejně je to i s těma cestama, holt se občas nějaká cesta rozjezdí, během intenzívní těžby zvláště ve vlhkém období, to mnohdy jinak nejde, ale důležité je pak tu cestu dát zase do pořádku. A i to se občas děje. Takže když se chce, jde to dělat i jinak, ale jak říkám, je to o lidech. Aneb jak říká má oblíbená replika z prvního dílu Mostu! "On není rasista, on je jen debil".


  • 7

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#10250 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 12:28

Pravda, je to hodně o lidech. Jenomže aktivní b..c s pravomocí nebo s flintou může napáchat víc škody než obyčejný b..c.


  • 0

#10251 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 12:50

během intenzívní těžby

 

Tohle je klíčová část. Pokud jsou lesy primárně k intenzivní produkci dřeva, tak to nikdy lepší nebude. Rychle vytěžit, rychle zasadit nové smrčky, aby se co nejdřív mohlo zase těžit. Lesy jsou fabrika na dřevo a podle toho se k nim přistupuje. Možná jsou nějaké ostrůvky pozitivní deviace někde, kde jsem nebyl, ale co jsem třeba viděl vloni v Českém Švýcarsku mě moc optimismem nenaplňuje.


  • 1

#10252 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 13:46

Tady je hlavní rozdíl proti zemědělství, že lesy přežijí několik generací lidí, málokterý lesník se dočká vzrostlého lesa, který zakládal. Mezitím se mnohokrát změní vláda a často i režim. A zisk z toho má jen ten, kdo to vlastní v okamžiku těžby, před tím jsou to jen náklady a nemalé. Proto vlastnictví třeba půl hektaru lesa žádná velká výhra není.

A chyba udělaná z počátku se projeví třeba za 80 let a nejen naše, chyba Schwarzenberských lesníků se projevila v 80. letech, osázeli na Šumavu smrky z jiného kraje, které se pak začaly lámat a vyvracet. Rychle vyhnané sazeničky mohou třeba mělce zakořenit a problém je zase načasovaný. Nebo jsem viděl les plný rozklovaných stromů, vyhnilých, to byla evidentně před mnoha desetiletími zalesněná vlhká louka a vysázeli tam nevhodně smrky.


  • 1

#10253 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 19:44

důvod k archivaci - pár zelených a žádná červená v checkeru...jako důkaz keše ve finálkách ??? WTF

 

GC6HXX2


  • 0

#10254 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 20:05

Ono nejde o ty pokaceny stromy. To je jejich prace a neco se pokacet musi, to je v poradku. Ale chovaj se k tomu lesu jak dobytek. Znicej cesty ze z nich jsou schopni udelat T3 a stezi se tam da projit. Jak to svazej tak orvou i ty stromy co se ani znicit nemely. Tuhle jsem po nich nasel dokonce ohen od kteryho utekli a nechali ho bejt. A ne malinkej, normalne metrovy ohniste s dohorivajici hromadou dreva, ze jsem chvili premejslel jestli mam volat hasice. Takze Miru celkem chapu, u me sice finalkari jsou horsi, ale tihle drevorubci jsou hned za nima. Jsou placeni od kubiku a nic jinyho je nezajima. Jsou horsi nez kurovec. Protoze les znicenej od kurovce je aspon prirozenej, jen je docasne mrtvej. Zatimco po nich je to totalni apoklaypsa.


Jo, tady jsi hezky vystihl, proč mi tak vadí.
  • 0

#10255 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 20:13

důvod k archivaci - pár zelených a žádná červená v checkeru...jako důkaz keše ve finálkách ??? WTF
 
GC6HXX2

Docela dobře to owner trefil. Na finálkách se objevila dva dny před archivací.
  • 0

#10256 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 20:22

Docela dobře to owner trefil. Na finálkách se objevila dva dny před archivací.

 

Otázka je, jestli tenhle přístup něčemu pomůže. Lidem, co to na finálky dávají je to nejspíš šumák.


  • 0

#10257 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 20:51

Těžko, přetěžko může někdo vědět líp než owner, co ho motivovalo keš založit. Stejně tak proč a pro koho to všechno udělal. Takže bych s pokorou nechal jen a jen na něm, zda a z jakých důvodů ji zruší...
  • 11

#10258 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 20:57

Otázka je, jestli tenhle přístup něčemu pomůže. Lidem, co to na finálky dávají je to nejspíš šumák.

No právě, naštve to akorát ty, co věnovali čas luštění a nakonec to ani neodloví...je to kontraproduktivní


  • 6

#10259 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 22:47

Kuníkům fandím a samozřejmě chápu jejich jednání. Sám již také balancuji na té hranici, kdy řeknu a dost a během týdne zmizí všech mých cca 40 keší. Zatím to ještě nějak udejchávám, ale už to "dře" a fest.

 

No právě, naštve to akorát ty, co věnovali čas luštění a nakonec to ani neodloví...je to kontraproduktivní

Na to je jediná odpověď "kdo pozdě chodí ......" :-) Ale jak psal Erik, owner může.


  • 0

#10260 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2019 - 23:02

Keš je nejen pro radost lovců, ale i pro radost ownera. A pokud mu tu radost přestane přinášet, tak proč by nemohla skončit v archivu. Přestože keše je škoda, tak tenhle důvod k archivaci je zcela legitimní. Přestože já bych jako první krok keš přesunul na jiné místo.


  • 3




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama