Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10461 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 16:40

Už když jsem před změnami sledovala, jak každý kraj má jinou variantu, bylo to na depku. Ovšem jak vás tak čtu, skoro bych se bála někam vlakem jet - tenhle systém je fakt na  super depku a obzvlášť pro starší lidi horor. Moc nevěřím, že za rok v prodeji jízdenek udělají slíbenou změnu - když to nezvládli do teď.....Proti tomu změny prováděné GS jsou pohodička.  :)


  • 2

#10462 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:06

Nejlepší je, jak v rámci úspor zrušili nejen pokladny, ale i čekárny. Čekárny sice jsou, ale zamčené, protože by se musely vytápět a uklízet. Pak takové hodinové čekání v Ražicích stojí za to, dá se jen chodit po peróně sem a tam, aby nebyla zima. Právě proto, že na hlavním tahu jezdí rychlíky po hodině nebo i častěji by vyhovovalo, aby se dala jízdenka koupit od libovolného času a člověk mohl jet i tím, co zrovna přijel zpožděný. Taky vím, že to omezení platnosti shora zavedli právě pro možnost jízdenku stornovat do 15 minut před odjezdem, má to ale vedlejší nepříjemné efekty. Dráhy nepočítaly se zpožděním.


  • 2

#10463 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:28

Proto taky vlakem nejezdim a vyhejbam se mu jak cert krizi. Pro me jizda vlakem je jedno velky prikori od zacatku do konce, na kazdym kroku me necim se... Obvykle to ale skonci uz v zarodku ze ani nejsem schopnej se kvalifikovat nakupem listku, protoze ani to psychicky nedam. Pamatuju doby kdy to normalne fungovalo. Clovek sel na nadrazi, tam byla pokladna, koupil se listek zaslo se na pivo do nadrazni hospody, pak se nekal dojelo a bylo hotovo. Jediny co se mohlo stat ze vlak mel zpozdeni. To zpozdeni zustalo dodneska, Ale v ramci pokroku pribyly dalsi vymozenosti. Neexistujici pokladny. Zamceny cekarny. Zavreny nadrazni hospody. Pro me zcela nepochopitelnej system listku kde v podstate neni mozny bez nasrani koupit normalni lupen. Pokud nejsem stamgast co jezdi furt, nebo skupina vice osob atd, ale jen si proste dojdu na nadrazi na vlak, stoji to pomalu jak jet taxikem a evidenten delaj co muzou abych je uz vickrat svoji pritomnosti neobtezoval.

 

Muj uplne posledni kontakt s drahou bylo v lete nadrazi v Teplicich kam jsem vezl dceru na vlak. To je neco neuveritelnyho. Dum hruzy, totalne vybydlenej, vetsina obrovsky budovy pozavirana, zbejva minimalni prostor v hale kde je jedna jedina pokladna a hnusnej automat na kafe nebo co z toho tece. Okoli nadrazi tez naprosto pochybny. Po hospode ani pamatky, motaj se tam existence ze jsem se neodvazil tam dceru nechat samotnou a pockal jsem tam az bude ve vlaku a vlak odjede. Neuveritelny psycho. A to je hlavni nadrazi ve velkym meste. Tohle je zazitek kterej asi malokdo je ochotnej absolvovat. Pak se divej ze kdo nemusi, tak vlakem nejede.


  • 11

#10464 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:46

Prakticky každá jizdenka pro dva lidi je dražší než auto. A to, co se dneska děje v tom našem absurdistánu je k neuvěření. Tohle všechno je možné ve třetím tisíciletí. :-(


  • 3

#10465 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:50

Modráku, udělal jsi s depresí radost - potěšilo mě, že nejsem jediná, kdo se vlakům vyhýbá. Podle toho, co o cenách říkala před časem kolegyně, tak vlak je už dražší než použití auta při jednom člověku.....Takže až jako poslední nouzovka.


  • 1

#10466 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:55

Samozřejmě záleží na tom, kde člověk bydlí, kam chce jet a s kterým dopravcem. Já mám s vlaky tu nejlepší zkušenost. Jsou levné, rychlé a komfortní.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 19 prosinec 2019 - 17:55

  • 0

#10467 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 18:09

Taky mám obavu, že si už nikdy nikam nebudu schopná koupit jízdenku a to jsem to do teď využila jen minimálně. A což teprv ty automaty na jízdenky ve vlaku, zatím jsem se ještě nesetkala, až se setkám, budu asi jen bezradně zírat, co když to bude s přestupem? A co když mi nestačí drobný? A co když si nebudu pamatovat kde je konec kraje a nový dopravce? A co když si zapomenu brýle?


  • 2

#10468 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 18:46

Flexi koupena na netu je podle mne omezena vlakem proto, aby si ji lide nekupovali az ve vlaku a teprve tehdy, blizi-li se pruvodci.

Důvod je úplně jiný. Jízdenka se kupuje na základě vyhledaného spojení, protože běžný jouda netuší, kudy vlak jede a často by nebyl schopný zadat správně trasu. Nicméně volba "chci platnost celý den" tam klidně mohla zůstat.


  • 0

#10469 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 19:28

Platebnich revoluci jsem zazil na drahach uz nekolik a nejednou jsem privedl pruvodci do rozpaku, kdy videli novy listek poprve.

Kdyz zavedli automaty na jizdenky, napred v Brne a pak v Praze, tak jsem vyrazil do Mostu s listkem z automatu a v Ustni na Labem mi ten novy listek pruvodci jen prohlidla ze vsech stran a pro sichr radsi neorazila aby nemela problemy s revizorem kdyby nahodou orazila neco co neplati.

Nekde u Chebu jsem pruvodci presvedcil az kdyz jsem vytahl vytisteny Prikaz generalniho reditele CD, pak listek rychle otiskla a vypadla :D, ja tehda nejak podvedome tusil, ze bude problem a ze se budu muset branit.

U Srbska jsem pruvodcimu malem privodil infarkt, kdyz jsem na nej vytahl novou, tyden starou, IN-kartu, chudak si myslel, ze jsem revizor.

 

I tim mnozstvim dopravcu se nejak popasuji, jen skoda, ze neexistuje "Dopravni karta" ktera by platila u vsech dopravcu. Myslim ze to maji v Holandsku, tez se o tom u nas uvazovalo, ale pak se vzal jiny model a to drobeni do co nejmensich jednotek navzajem nekompatibilnich. Chtelo by to alespon nejakou jednotnou aplikaci, ktera by vyhledala spojeni skrz republiku nazavislou na dopravci a nakonec umoznila zaplatit a vygenerovat vsechny listky.

Problem nastane az pojedu jednim vlakem a koupeny listek mi bude platit jen na hranice kraje a dalsi listek si budu moci koupit ve vlaku az v tom dalsim kraji

:huh: .

 

Ale tez netusim jak to mysli vazne s placeni kartou ve vlaku, vsichni to maji velky tahak, ale kdo si zkusil nekdy ve vlaku zaplatit kartou tak vi o cem je rec. Treba z Brna do Letovic jsem jednou platil v jidelnim voze asi 15 minut (neustale padalo internetove spojeni), taktez v useku Chocen - Usti nad Orlici to nejde, tam uz zkuseny personal vlaku chce rovnou hotovost.

 

No v ramci "trhu" maji lide zamotanou hlavu, ale chce se to nedat, ono to ted s temi jizdenkami bude tak slozite, ze tomu nikdo nebude rozumet. A vim, ze i rok az dva do spusteni nejake novinky jsem v listkach nachazel problemy o kterych dopravci nemeli tuseni.

 

Klasika byla kdyz jsem se vydal na cestu: Praha - Pisek - Tábor - Praha a hle cela cesta byla za zvyhodnenou cenu i kdyz mela byt zvyhodnena jen cesta Praha - Pisek - Praha a Praha - Tabor - Praha a ta cesta Pisek - Tabor nikoliv. Tak jsem jim napsal a uznali chybu a to uz rok platilo.

 

No nevim nevim, myslim ze nam stat vytvoril jednu velkou mysterku a nikdo nezna reseni.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10470 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 21:16

No, právě v tom vychvalovaném Holandsku jsem měl celodenní autobusovou jízdenku pro provincii Genderland a netušil jsem, že jedu už do jiné. Ale autobusák mi ji nakonec uznal, i když brblal, že to vidí poprvé (asi, Holandsky neumím). Je to to samé, jako naše kraje. Z Náměšti do Třebíče je to mezi dvěma krajskými soustavami a čert ví, co tam bude platit. Většinou jezdím rychlíkem a tam se to snad měnit nebude.Jediné co mě těší, že když Jančura před lety převzal velkou část autobusů ČB-Brno, dráhy zrušily první ranní rychlík, nechali ho jen v pondělí. Teď ho vrátili na celý pracovní týden. Jančura linky už před pár lety zrušil.


  • 0

#10471 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 21:43

Muj uplne posledni kontakt s drahou bylo v lete nadrazi v Teplicich kam jsem vezl dceru na vlak. To je neco neuveritelnyho. Dum hruzy, totalne vybydlenej, vetsina obrovsky budovy pozavirana, zbejva minimalni prostor v hale kde je jedna jedina pokladna a hnusnej automat na kafe nebo co z toho tece. Okoli nadrazi tez naprosto pochybny. Po hospode ani pamatky, motaj se tam existence ze jsem se neodvazil tam dceru nechat samotnou a pockal jsem tam az bude ve vlaku a vlak odjede. Neuveritelny psycho. A to je hlavni nadrazi ve velkym meste. Tohle je zazitek kterej asi malokdo je ochotnej absolvovat. Pak se divej ze kdo nemusi, tak vlakem nejede.


Za první republiky se na tom nádraží pořádaly plesy... :)
  • 0

#10472 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 21:50

Za první republiky se na tom nádraží pořádaly plesy... :)

To fakt pamatujes?  :o 

 

Muselo to tam kdysi bejt pekny, to je videt jeste ted.


  • 0

#10473 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:33

Jak to tady čtu, tak v době mého logu to byly ještě zlatý časy - kdy jsem si jen virtuálně testoval, jaké by to bylo jet vlakem...

 

Pro upřesnění šlo o trasu Chýnov - Teplice nad Metují, po silnici 230km, vlakem o 5,5h delší než autem (ve všední den). A pouze o 20Kč levnější než v jedné osobě v tom autu...

 

Kdoví jak je to dneska s časem a cenou, ale navíc aby se člověk ještě třásl, jestli a kam mu platí jízdenka a jak koupit ty správné všechny potřebné...


  • 0

#10474 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:34

To fakt pamatujes?  :o 
 
Muselo to tam kdysi bejt pekny, to je videt jeste ted.

Vyprávěl mi to děda. Ja pamatuju hodně, ale tohle přeci jen ne... :)
  • 0

#10475 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:40

"Není bez zajímavosti, že teplické nádraží bylo poté považováno jak architektonicky, tak i vybavením prostor za nejlepší v tehdejším Rakousku-Uhersku i v Německu."


  • 0

#10476 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:41

nádražka


  • 0

#10477 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:42

Já bych klidně rád zůstal u toho, jak to bylo dosud. :wacko:

Souhlas, Arriva mne taky nezaujala...


  • 0

#10478 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:50

Vypadá to, že jsem asi jedinej, který na dráhy nenadává. Mám IN 100 a jezdím každý den do Prahy. Tím pádem nemusím řešit kupování lístků. Na naší trati taky jezdí jenom ČD, takže mi zatím lítačka platí. Jezdím taky každý třetí týden autem (pohotovost) a moc nadšený z toho nejsem. Denně tři hodiny koncentrace, nervů a konfrontace s neskutečnou blbostí a agresivitou některých taky řidičů mě fakt baví čím dál tím míň. Proti tomu je vlak úplná pohoda. Navíc ta idea že si každý bude vozit svůj individuální zadek v káře je fundamentálně špatně.


  • 0

#10479 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:52

 Chlouba mocnarstvi holt uz neni co bejvala:  https://teplicky.den...i-20180524.html


  • 0

#10480 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 0:18

Tak já asi taky jezdím vlakem v nějaké paralelní realitě, kde to docela funguje k mé spokojenosti. Ne že by nebylo co zlepšovat (on by ten seznam byl dost dlouhý...), ale už jsem zažil na dráze ledasco, takže mě nějaká nepříjemnost nezaskočí a co se kvality a i rychlosti na delší trasy týče, s dobou před nějakými deseti lety se to nedá srovnávat. Naposledy jsem přejel vlakem republiku tam i zpět před týdnem (Modří už vědí ;)) a dokonce mě dokázaly ČD mile překvapit. Na zaručenou depresi jsou jinačí věci...


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama