Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10421 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 13:06

Ale pánové, není to od GS jen chytrý marketingový tah? ;-) Nabídnout co nepestřejší možnosti, aby si pokud možno každý vybral, co ho baví?
 

 

Nemyslím, že by to byl promyšlený tah. Spíš mám dojem, že přijali někoho, kdo umí naprogramovat mobilní aplikaci místo databázového odborníka.

 

Jsou tu náhle dva odporující si přístupy: podporujeme MEGA, aby se lidi sešli - a vzápětí je rozeženeme po dalekém širokém okolí.

 

A ještě jedna souvislost: když vrátili Virtuálky, proč zavádět LABky? Vždyť je to to samé - hledáš odpověď na souřadnicích. I virtuálky mohou suplovat průvodce městem. Virtuálky si v klidu zaloguješ na stejném webu, jako ostatní keše, až budeš mít čas, chuť, a log si přečtou i ti, co aplikaci mít nemohou/nechtějí.

 

LABky stojí mimo stávající hru - stejně jako kdysi oddělili Waymarking při rušení Locationless keší. A kdo dneska proklikne odkaz na nejbližší waymarky, který je uveden v úplně každém listingu?


  • 7

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10422 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 14:18

No... měl bych možná k labkám nápad. Jestlipak oni jen nezkoušejí, jak jde logovat na místě v terénu a hlavně v nějakém okruhu od místa "uložení". Víte co mám na mysli?
  • 1

#10423 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 14:20

Jo, tuším. To by byl průser až na půdu.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10424 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 14:41

Já byl jednou na maličkém eventu v Libčicích nad Vltavou a tam byly tuším dvě labky. Jedna na nádraží, kterou si odlovilo pár lidí, co přijelo vlakem, a druhá byla přímo na místě. A heslo se lovilo přímo na jednom z organizátorů, byla to docela prča.


  • 1

#10425 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 14:43

Nestraš. To by byla hrůza.


  • 0

#10426 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 14:45

Tohle logování na místě se zkoušelo na Munzee a neujalo se to. Navíc tak jak jsou teď labky, tak se dá na místě jen otevřít a logovat (napsat odpověď) i potom, jak už tu bylo psáno. Takže že by chtěli udělat hru jen online, to by asi v nějakém terénu, např. v horách asi nešlo, myslím že i v Americe mají pláně a hory místy bez signálu, nebo ne?


  • 0

#10427 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 15:51

A není v plánu nějaké 100% pokrytí netem od Muska? ;-) Byla jsem někdy v září na přednášce, nevybavují se.mi termíny, ono u něj je to všechno stejně posunuté vzhledem k havárii, ale po první zkušební vlně satelitů už to má jít poměrně rychle a kapacita při vynášení je hodně velká.
  • 0

#10428 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 16:03

No... měl bych možná k labkám nápad. Jestlipak oni jen nezkoušejí, jak jde logovat na místě v terénu a hlavně v nějakém okruhu od místa "uložení". Víte co mám na mysli?

Už vidím, jak loguju někde v bývalém VVP Ralsko nebo ve skalních roklích Českého ráje...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10429 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 16:34

A když se zprovozni celosvětový satelitní internet?
Dívala jsem se právě na Wiki, kde jsou starší informace než zazněly na přednášce, ale Musk to tam fakt má, momentálně bez data plánovaného zprovoznění.
  • 0

#10430 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 16:46

Pochopili jste co mám na mysli. Ale ono by to šlo lehce udělat i tak, že bych si na místě v appce "nabral" souřadnice, tedy ověřil, že jsem na místě a pak logy odeslal hromadně.
Ale je to jen příspěvek do diskuse o tom, proč je najednou na labky extra appka
  • 0

#10431 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 17:01

Před nějakou dobou jsem to tu "kacířsky" otevřela a KulišekW mě chtěl upálit. ;-) Jsem ráda, že podobně uvažuje vic lidí.

Jinak ještě k rozšíření nabidky hry - pokud zájem o gc klesá, je snaha alespoň udržet počet hráčů platících PM... dívám se z více úhlů.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 prosinec 2019 - 17:02

  • 0

#10432 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 22:09

Víc lidí podobně uvažuje, ale třeba se jim to vůbec nelíbí... A úbytek platících hráčů by dle mého mínění takovým krokem spíš podpořili než zvrátili.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10433 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 22:34


 

LABky stojí mimo stávající hru - stejně jako kdysi oddělili Waymarking při rušení Locationless keší.

A už je to tady - to byla jen intuice nebo přístup k tajným informacím ? :-).

 

Další ikonku bude mít každej, kdo půjde 2020 na megáč.

https://www.geocachi.../?newsletter=PM


  • 0

#10434 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 2:51

No... měl bych možná k labkám nápad. Jestlipak oni jen nezkoušejí, jak jde logovat na místě v terénu a hlavně v nějakém okruhu od místa "uložení". Víte co mám na mysli?


Jestli tohle někoho v GS napadlo, musel předtím vypít asi hodně ohnivé vody a k tomu požít ještě nějaké houbičky. Velká blbost by to byla.
 

Před nějakou dobou jsem to tu "kacířsky" otevřela a KulišekW mě chtěl upálit. ;-) Jsem ráda, že podobně uvažuje vic lidí.
Jinak ještě k rozšíření nabidky hry - pokud zájem o gc klesá, je snaha alespoň udržet počet hráčů platících PM... dívám se z více úhlů.


Tebe by přeci nikdo neupálil, neboj. I když, poslední duben už se zase blíží...  :ph34r: 

Co se té úvahy týče, mám na to stejný názor jako taxoft.


  • 3

#10435 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 13:51

Tohle logování na místě se zkoušelo na Munzee a neujalo se to. Navíc tak jak jsou teď labky, tak se dá na místě jen otevřít a logovat (napsat odpověď) i potom, jak už tu bylo psáno. Takže že by chtěli udělat hru jen online, to by asi v nějakém terénu, např. v horách asi nešlo, myslím že i v Americe mají pláně a hory místy bez signálu, nebo ne?

 

Munzee se (tolik) neujalo z úplně jiných důvodů. Třeba v Pokemon Go je také potřeba být pořád online a ujalo se bez problémů. Spíš se ukázalo, že kdo chce, stejně omezení obejde. Takže se vesele fixluje GPS poloha a sdílí účty s dalšími hráči.


  • 0

#10436 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 14:02

Však ono Munzee je nemlich to samý jako dnešní LABky, jen místo odpovědi musíš načíst QR kód. Nebo mi uniknul ještě jiný rozdíl?


  • 0

#10437 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 15:41

Rozdíl fakt velký - munzee jsem kdysi zkusila na výzvu jihočeského kolegy, ale rychle odinstalovala. Z Labek jsem se vždycky dozvěděla něco zajímavého plus mi ukázaly místa, která stojí za návštěvu.  Munzee bylo jen o obíhání sloupů kolem Kaulandu, když si vzpomenu třeba na ČB.....takže pro mě rozdíl asi jako mezi Watrburgem a BMW.  Munzee mi kromě pár kroků fakt nic nedalo. 


  • 3

#10438 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 18:56

Jinak pokud by se do budoucna i u jiných keší používal způsob, jaký teď popisují kačeři v případě LABek ( čili je kontrola, kdo u keše fyzicky byl a kdo ne - doma se otevře jen opravdu navštívená labka ), tak by to bylo fajn, líbilo by se mi to. ALE co rodiny, které jdou s jedním telefonem
nebo GPS a přitom mají každý svůj nick? To by se přehlašovali sem tam, aby měli všichni místo navštívené nebo jak? Mít společný nick se už více rodinám neosvědčilo, to řešení není. Fakt jsem zvědavá, co GS vymýšlí.
Navíc se tu zmiňoval simulátor polohy - jde tohle nějak ošetřit, aby zase nějací "borci" nenašli keše doma v obýváku?
  • 0

#10439 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 19:28

S tou GPS asi jak na kterém OS. Android umožňuje "mock location", tedy podvržení polohy na systémové úrovni. To je potřeba například kvůli možnosti využívat externí GPS.  Aplikace tak nemají jak poznat, že poloha, kterou jim systém dává, je falešná.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10440 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 20:09

Jinak pokud by se do budoucna i u jiných keší používal způsob, jaký teď popisují kačeři v případě LABek ( čili je kontrola, kdo u keše fyzicky byl a kdo ne - doma se otevře jen opravdu navštívená labka ), tak by to bylo fajn, líbilo by se mi to. ALE co rodiny, které jdou s jedním telefonem nebo GPS a přitom mají každý svůj nick? To by se přehlašovali sem tam, aby měli všichni místo navštívené nebo jak? Mít společný nick se už více rodinám neosvědčilo, to řešení není. Fakt jsem zvědavá, co GS vymýšlí.
Navíc se tu zmiňoval simulátor polohy - jde tohle nějak ošetřit, aby zase nějací "borci" nenašli keše doma v obýváku?


Takováto "inovace" by mě asi také donutila vyhledat nějaké udělátko pro simulování polohy. Třeba už jenom kvůli tomu, že se mi stalo, že jsem byl nucen lovit jen s papírovou mapou a v takovém případě si člověk jenom těžko ověří nebo zaznamená svou polohu. Nebo jsem měl skoro vybitý telefon a šel jen podle mapy, kterou jsem si na chvíli zobrazil na displeji (bez GPS). Ve městech není vždy přesná poloha potřeba.
Ačkoli by to tedy bylo hezké opatření proti rádoby kačerům, myslím, že by nadělalo více škody, nežli užitku.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka