Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10441 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 20:13

Největší geodepresi mám z Českých drah. Den úspěšný, ale pak hodinu a půl potmě jsem čekal na přípoj na malém nádraží bez čekárny. Osobák hodinu zpoždění, nakonec ho předjel pozdější rychlík. A zpožděné bylo dnes všechno. Nějak se nádražákům ten přesun na soukromé dopravce nevede, a to u nás jezdí skoro všechno přes ČD.


  • 0

#10442 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 22:49

Android umožňuje "mock location", tedy podvržení polohy na systémové úrovni. ... Aplikace tak nemají jak poznat, že poloha, kterou jim systém dává, je falešná.

Ačkoliv to nevím jistě, mám tušení, že aplikace nějak dokáže poznat, jestli je "mock location" zapnutá, nebo ne. Rozhodně některá z aplikací (možná Pokémon Go, možná jiná, nevím už jistě) se odmítla spustit, pokud simulace polohy byla zapnutá, musela se v telefonu vypnout. A na iOS simulace polohy snad nejde vůbec, u starších verzí to snad nějak šlo nějakým "jailbreakem", ale u novějších už ani to. Jednou jsem to hledal kvůli ladění wheriga, ale neuspěl jsem.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10443 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 23:03

Zkušený a upřímný programátor neříká nejde, ale neumím...


  • 2

#10444 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 23:57

Největší geodepresi mám z Českých drah. Den úspěšný, ale pak hodinu a půl potmě jsem čekal na přípoj na malém nádraží bez čekárny. Osobák hodinu zpoždění, nakonec ho předjel pozdější rychlík. A zpožděné bylo dnes všechno. Nějak se nádražákům ten přesun na soukromé dopravce nevede, a to u nás jezdí skoro všechno přes ČD.


Řízení provozu na železnici zajišťuje SŽDC, stejně jako provoz nádraží (ČD nezůstala skoro žádná).
Co se změn v dopravě na železnici týče, tak já teď potřebuji na trase, kterou jezdívám, ne jednu jízdenku, ale dvě (z toho jednu musím platit v hotovosti...). Namísto relativně pohodlné Regionovy mi jezdí část strasy tramvaj (nedělám si srandu, ta jednotka jezdila v Německu na systému tram-train, katastrofa, zlaté předělané 814) a místa v rychlíku druhého dopravce, na něhož přestupuji, už jsou skoro jako v autobuse (po dvou). Za mě tedy vážně zlepšení...


  • 0

#10445 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 5:36

Řízení provozu na železnici zajišťuje SŽDC, stejně jako provoz nádraží (ČD nezůstala skoro žádná).
Co se změn v dopravě na železnici týče, tak já teď potřebuji na trase, kterou jezdívám, ne jednu jízdenku, ale dvě (z toho jednu musím platit v hotovosti...). Namísto relativně pohodlné Regionovy mi jezdí část strasy tramvaj (nedělám si srandu, ta jednotka jezdila v Německu na systému tram-train, katastrofa, zlaté předělané 814) a místa v rychlíku druhého dopravce, na něhož přestupuji, už jsou skoro jako v autobuse (po dvou). Za mě tedy vážně zlepšení...


Aspon se neco priucis. Ariva nasazuje bulharske strojvedouci a pruvodci. :D
  • 0

#10446 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 8:31

Já bych klidně rád zůstal u toho, jak to bylo dosud. :wacko:


  • 2

#10447 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 8:45

Ja jel v utery do Pardubic. V Nymburce jsem presedal na osobak do Kolina a zrovna jel zpozdenej rychlik. Bohuzel Ariva. Kdybyb to bylo jako v sobotu krasne bych se svezl. Takhle leda s dalsim listkem.


  • 0

#10448 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 9:04

Jo, když si koupím lístek na vlak v 16.08, o kterém vím, že je zpožděný a najednou slyším, že předchozí zpožděný vlak je připraven k odjezdu stejným směrem, jízdenka mi platí až od těch 16.08. Hrozilo že mi ujede přípoj. Myslel jsem že flexi jízdenka je platná od doby zakoupení a ne až od konkrétního vlaku. Ukecal jsem to. A všechno to vozí ČD.

Buď se zavedou jednotné jízdenky, nebo bude muset být povolen nákup přímo ve vlaku, jako v autobusech (GW train má automaty ve vozech, jiní dopravci nevím). Jinak se to na delší trasy nedá kombinovat. Průšvih je, když někam jezdí víc dopravců. Na Šumavu jezdí jen GW train, takže ČD lístky neprodá, ale do Krumlova jezdí rychlík z Prahy, takže do Krumlova lístek prodá. A pak se lidi z Plzně diví, že si v Budějcích musí kupovat další lístek, pokud nechtějí čekat na ten rychlík. Mě se tohle stalo v Liberci, měl jsem jízdenku až do Hrádku nad Nisou, ale z Liberce jel jiný dopravce.

Je to možná náhoda, porucha lokomotivy může postihnout kohokoli, ale že tato hromadná zpoždění (zpožděné bylo všechno) jsou právě po změně jízdních řádů a vstupu nových dopravců?


  • 0

#10449 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 9:11

A ještě jedna souvislost: když vrátili Virtuálky, proč zavádět LABky? Vždyť je to to samé - hledáš odpověď na souřadnicích. I virtuálky mohou suplovat průvodce městem. Virtuálky si v klidu zaloguješ na stejném webu, jako ostatní keše, až budeš mít čas, chuť, a log si přečtou i ti, co aplikaci mít nemohou/nechtějí.

 

 

Jednu jsem vyfasoval a ted resim, co s ni..

 

Me nove LABky mnohem vic pripominaji Wheriga, ktera vicemene podporovana nejsou. Zasadni rozdil oproti virtualkam je, ze LABky umoznuji umistovani nefyzickych krabek na mista, kde fyzicka krabicka neni prakticka nebo mozna a tim postupne rozvijet pribeh. Pripadne zobrazit ukol ke zjisteni hesla az na miste. Jinymi slovy, nemusite hned vsechno narvat do listingu.

Logovani v miste opet z myho pohledu jen nahrazuje potrebu odehrani Wiga primo v terenu.

 

Kazdopadne muj dojem je, ze uz puvodni LABky jsou nesystemove a hodne narychlo navrzeny a tudiz jakakoliv nova verze postavena na stejnejch zakladech vetsi smysl davat nebude.


  • 0

#10450 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 9:27

V Polsku museli pri liberalizaci nasadit parni lokomotivy neb zjistili, ze nemaji cim tahat vagony :P .

Jeste jsem po novu nejel vlakem, ale desim se, ze pojedu nekam do Horni-Dolni a jeste budu prekracovat krajske hranice. Zatim mam koupenou jizdenku z Prahy do Brna a to je bez problemu. Mam takovy pocit, ze zlate casy zeleznice letos skoncily a budem vzpominat na to jak jsme jeli vlakem a neresili jizdenku, jen jsme resili zda chytnem pripoj. Bohuzel ministerstvo dopravy selhalo na plne care, neb dalo slib, ze se napred zprovozni jednotna jízdenka a rok na to spustí liberalizaci zeleznicni dopravy. Jeste ze jsem si objel republiku v jeden den s jednim dopravcem, to uz dnes nejde :( .

A za par let skonci zlate casy automobilizmu, neb se zakazou spalovaci motory a budou jen elektroauta s dojezdem cca 300km. To pak bude byznys pro mobilni dobijecky s dieselagregaty :blink:.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10451 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 9:53

Jo, když si koupím lístek na vlak v 16.08, o kterém vím, že je zpožděný a najednou slyším, že předchozí zpožděný vlak je připraven k odjezdu stejným směrem, jízdenka mi platí až od těch 16.08.

 

Jízdenka začíná platit už 15 minut před pravidelným odjezdem zvoleného vlaku.

 

Buď se zavedou jednotné jízdenky, nebo bude muset být povolen nákup přímo ve vlaku.

Jednotné jízdenky budou příští rok (ministerstvo "my makáme" to nestihlo zavést včas). Nákup přímo ve vlaku možný je, po přestupu z vlaku jiného dopravce bez přirážky.


  • 0

#10452 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 12:41

Jednotná jízdenka bude určitě dražší, bude (minimálně ze začátku) zcela jistě problém ji koupit a pokud bude aplikace/eshop, nechci si ani představovat, jak bude nebo spíše nebude uživatelsky přívětivá. Holt mám negativní pohled na věc, nějak mi nic nezavdává přemýšlet jinak.
  • 0

#10453 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 13:10

Když si koupím flexi jízdenku na pokladně, platí hned. Když z MujVlak, platí od vlaku, na který jsem si ji koupil. Nedomyšlené. Flexi by neměli vázat na konkrétní vlak, právě proto, že si ji koupím a hned můžu jet čímkoli, třeba o hodinu zpožděným, který právě přijel. V pokladně jsem si kupoval jízdenku po hodně dlouhé době. Byla o dost dražší. Tak nevím, v systému cen a slev se nevyzná nikdo. Jak se teď počítají cesťáky, když se počítala cena veřejnou dopravou, když člověk neměl jízdenku?


  • 1

#10454 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 13:21

Ačkoliv to nevím jistě, mám tušení, že aplikace nějak dokáže poznat, jestli je "mock location" zapnutá, nebo ne. Rozhodně některá z aplikací (možná Pokémon Go, možná jiná, nevím už jistě) se odmítla spustit, pokud simulace polohy byla zapnutá, musela se v telefonu vypnout. A na iOS simulace polohy snad nejde vůbec, u starších verzí to snad nějak šlo nějakým "jailbreakem", ale u novějších už ani to. Jednou jsem to hledal kvůli ladění wheriga, ale neuspěl jsem.

 

Ono je to těžké. Mě by se nejvíc líbilo modifikovat tak, že by si aplikace "poznačila", že už jsem na místě byl, pouze by mi zobrazila otázku a mohl bych si zalogovat až v klidu později. Tím by zmizela nutnost mobilních dat na místě (zahraničí, nedostupný signál apod.). Pokud se ale vžiju do role programátora, tak by tato data prostě musela aplikace mít někde uložené a zkušený uživatel je prostě aplikaci podvrhne.

 

Varianta s detekcí "fake gps" může být rozdílná pro iOS nebo Android. Principielně ale rootnutý telefon musí umožňovat i tuto ochranu obejít.

 

Pro změnu předchozí varianta LABek umožňovala poslat si odpovědi a logovat bez fyzické přítomnosti na daném místě.

 

Obecně je to ale opět snaha, která normálním lidem omezí používání a kdo bude chtít, možnost obejití ochrany si vždy najde. V Ingress měli třeba zabudovanou detekci rychlého pohybu a hráče štvalo, že nemůžou portály "hacknout" třeba během jízdy na dálnici...


  • 1

#10455 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 13:29

Flexi koupena na netu je podle mne omezena vlakem proto, aby si ji lide nekupovali az ve vlaku a teprve tehdy, blizi-li se pruvodci.
  • 0

#10456 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 13:40

Na to stačí opožděná aktivace o 2 minuty, jako u SMS v městské dopravě. Už jsem viděl, jak někdo platil pokutu, že nastoupil ihned po přijetí SMS, přitom ten revizor ho viděl jak nastupuje a musel vidět, že s telefonem nemanipuloval. A podle času se dá poznat, kdy si to člověk koupil. Opravdu, stačilo by aby Mujvlak nezačínal vyhledáním vhodného spoje, ale přímo zakoupením flexi jízdenky na danou trasu. Stejně si většinou kupuju vázanou, protože vím, čím pojedu. A předpokládám, že v případě zpoždění a ujetého přípoje můžu jet jiným, pokud tedy to budou ČD.


  • 0

#10457 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 14:33

Duvodem je hlavne to, ze kdyz si jizdenku koupite na pozdejsi spoj a vyjedete hned a nikdo by vas nekontroloval, tak ji podle pravidel musite mit moznost stornovat. Coz by se dohromady s ceskou povahou moc neslucovalo.

 

Na dlouhych trasach to byva trochu problem, ale treba na hodinove ceste kdy nepotrebuju mistenku, tak koupim listek o 4 hodiny drive nez mam v planu jet a neni problem.  Mam toho sjezdeno vlakem celkem dost a musim rici, ze aplikace MUJVLAK patri k tem uzivatelsky a funkcne nejlepsim. A to i v mezinarodnim srovnani.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 19 prosinec 2019 - 14:37

  • 0

#10458 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 15:09

Clovek si chce precitat o depresii z GC a ono je to tu o vlakoch :-)


  • 2

#10459 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 15:24

Duvodem je hlavne to, ze kdyz si jizdenku koupite na pozdejsi spoj a vyjedete hned a nikdo by vas nekontroloval, tak ji podle pravidel musite mit moznost stornovat. Coz by se dohromady s ceskou povahou moc neslucovalo.

 

Na dlouhych trasach to byva trochu problem, ale treba na hodinove ceste kdy nepotrebuju mistenku, tak koupim listek o 4 hodiny drive nez mam v planu jet a neni problem.  Mam toho sjezdeno vlakem celkem dost a musim rici, ze aplikace MUJVLAK patri k tem uzivatelsky a funkcne nejlepsim. A to i v mezinarodnim srovnani.

Zato webové rozhraní je naschválníček. Když se spletu v parametrech vyhledávání spoje při objednání (kdy se mi ukazuje už seznam vlaků) a dám "zpět" na návrat na nový výběr, veškeré údaje (od, do, parametry cestujících, prostě všechno) to zapomene a já je musím vyplňovat znovu... :-( U konkurence se to pamatuje.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 19 prosinec 2019 - 15:26

  • 0

#10460 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 15:30

Clovek si chce precitat o depresii z GC a ono je to tu o vlakoch :-)

Geocaching ale přeci není jen nález krabičky. Ale vše od publikace po nález. :-) Někdo má hru dokonce za životní styl. Ostatně nezřídka je cesta vlaky za keškami delší nežli samotné hledání.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 19 prosinec 2019 - 15:31

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama