Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11001 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 22:38

Koukám, že všichni tu maj z něčeho depku co ani ovlivnit nemohou, hlavně když se vyjádří.

Tudle nám přišel mail z Portugalska:

 

Hello, I'm from Portugal and as this epidemic continues to unhappily plague the world, and while I hope it passes and better days come, I am taking the opportunity to organize and prepare some itineraries ... and I would like to know if it was possible for yours part, to help me with some final coordinates of your region. Whatever you can find me would appreciate very much.
take cover

.....

 

Tak nevim, co si o tom mám myslet? Stejně se sem minimálně rok nedostane a za tu dobu se dá vyluštit ledacos  B)

A pak že u nás máme toho nej.... Kam ten geocaching spěje  :blink:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#11002 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 23:11

Koukám, že všichni tu maj z něčeho depku co ani ovlivnit nemohou, hlavně když se vyjádří.

Tudle nám přišel mail z Portugalska:

 

Hello, I'm from Portugal and as this epidemic continues to unhappily plague the world, and while I hope it passes and better days come, I am taking the opportunity to organize and prepare some itineraries ... and I would like to know if it was possible for yours part, to help me with some final coordinates of your region. Whatever you can find me would appreciate very much.
take cover

.....

 

Tak nevim, co si o tom mám myslet? Stejně se sem minimálně rok nedostane a za tu dobu se dá vyluštit ledacos  B)

A pak že u nás máme toho nej.... Kam ten geocaching spěje  :blink:

A ted si predstav ze takovej Pepa z Portugalska natrefi mailem na Pepu z Brna. To je pak jizda. Jiste najdou spolecnou rec, databaze se pekne vycenzujou, nasledne rozsirej, a jen co virus pomine, muze se jezdit na vejlety.

 

Ono tohle jde krasne pozorovat, treba jak se casove shodujou prvni vypravy ceskejch finalkaru do jisty lokality v Nemecku, odkud naopak ve stejny dobe mistni celebrita vyrazila na plundrovani ceskejch mysterek. Div ze se nepotkali v Rozvadove.
 


  • 7

#11003 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:26

Pokud mi někdo nabízí jakékoliv zhodnocení mého majetku, tak mu rád vysvětlím, že peníze jsem si vydělal sám svejma rukama a stejně tak si je i utratím. Jinak na statistiky se koukám s velkou nedůvěrou. Klíčové u statistiky je její zadavatel, neb interpretace dat je vždy poplatná tomu kdo platí. :-)

 

Mam svuj oblibeny citat:

"Neverim statistice, kterou si sam nezfalsuji"
Nejde ani tak o pravdivost vyroku, ale o to, kdo jej rekl a komu je prisuzovany...


  • 1

#11004 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 11:09

1. 4. 2020 9:32
Vojtěch: Plošné testování Česko neplánuje


Ministr míní – náměstek mění...

 

V rozhlasových zprávách citovali dr. Prymulu, že se už příští týden chystá plošné testování promořenosti naší populace.

Samozřejmě ne stoprocentní, ale výběrové.  Viz https://zpravy.aktua...bd0cc47ab5f122/

Pokud vás to nezajímá, tak goto

     KONEC tohoto příspěvku

else

  Řada lidí celkem oprávněně věří tomu, že čím více lidí se zařadí do testovaného souboru (výběrového souboru, výběru), tím přesnější bude odhad testovaného jevu v základním souboru (zde asi v populaci ČR, spíš ale asi jen kraje). Ale přesnost statistického odhadu nezávisí jenom na velikosti výběru, ale hlavně na tom, jak je ten výběr proveden. K tomu byly vypracovány určité techniky. Jde o to, aby každý prvek základního souboru měl stejnou pravděpodobnost, že bude zařazen do výběru. To se snadno řekne, ale hůř dělá.

   Dá se provést mechanický výběr (např. všichni narození 1. a 15. v měsíci), ale jsou metody sofistikovanější. Třeba stratifikovaný výběr: populace se rozdělí na podskupiny podle pohlaví a věku (stačí např. 0-14, 15-64 a 65+ let) a výběr se provede tak, aby respektoval zastoupení pohlaví a věkovou strukturu populace (základního souboru). Samozřejmě to pak musejí být náhodné výběry z těchto podskupin. Problémem jsou i pacienti, kteří vyšetření odmítnou. I jejich parametry je třeba vzít v úvahu, protože mohou určitým způsobem  zkreslit celkové výsledky.

   Je pravda, že čím je výběr větší, tím je odhad přesnější. Ale jsou tu omezení logistická, ekonomická apod. Existují jednoduché vzorce, kam zadáme požadovanou přesnost odhadu, hladinu významnosti a odhad měřené veličiny (zde třeba procento lidí, kteří onemocnění prodělali nebo zrovna prodělávají) a vyjde nám odpovídající (tj. minimální) počet vyšetřených. Např. pro odhad 10 % nakažených, 1% přesnost výsledku a   5% hladinu významnosti potřebujeme vyšetřit jen n=3 600 osob. Odhadneme-li počet nakažených 20 %, tak to bude 6 400 osob. N naštěstí neroste do nekonečna, maximum při odhadu 50% nakažených bude 10 000. (Pokud vyšetříme místo 3600 osob jen 1000, tak dosáhneme přesnosti ne 1%, ale necelá 2 %)

   Ale opakuji, abychom mohli výsledek (s vypočtenou přesností) vztáhnout na celou populaci (resp. základní soubor), tak musí být výběr proveden metodicky správně.

Konec


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 duben 2020 - 18:25

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11005 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 16:02

Takže v Praze bude plošné náhodné testování, co jsem porozuměl z titulku článku a z perexu.

Chystá se plošné testování v Praze, náhodně se vybere 5000 lidí

https://www.novinky....0-lidi-40318984

Jdu přečíst pořádně celý článek.


  • 0

#11006 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 18:45

Co se týká testování, tak pro Prahu bych vybral okolo milionu náhodných lidí. :-) Jen tak pro jistotu. Je to nadsázka pro odlehčení situace.   

Ale opět je tu krásně vidět, tu zneužitelnost nebo minimálně nekorektní interpretace statistiky. Praha je nejnakaženější část republiky,(to slyším posledních 14 dnů z médií) je tam v této chvíli 768 nakažených pro sichr 800. Ale Praha má milion lidí, je to tedy nemocnost 0,8 promile. No a vesnička ve které mám chaloupku je velká a má 610 lidí a je tam nakaženej jeden člověk a už je to 1,6 promile, tedy 2x víc než Praha.  


  • 2

#11007 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 4:18

Pavel Žáček: Trasování po česku. Ochrana zdraví by neměla snížit ochranu ústavních práv


https://www.forum24....ovani-po-cesku/

Trasování po česku, díl druhý: Jak nezákonně sledovat občany za nouzového stavu

https://www.forum24....ouzoveho-stavu/

Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 02 duben 2020 - 4:19

  • 0
bobasso

#11008 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:01

Pavel Žáček: Trasování po česku. Ochrana zdraví by neměla snížit ochranu ústavních práv
https://www.forum24....ovani-po-cesku/
Trasování po česku, díl druhý: Jak nezákonně sledovat občany za nouzového stavu
https://www.forum24....ouzoveho-stavu/

Zavádění chytré karantény pokračuje sice nenápadně, ale asi do konečného stádia dospěje. Problém není v tom, že nakažený nemusí udělit souhlas se zpracováním svého putování v posledních dnech, ale v tom, že na koho pak asistent hygienické služby ukáže (že se vyskytl nakaženému na blízku), ten skončí v karanténě. Ať chce nebo nechce. Ani majitelé předplacených karet nejsou z obliga: operátoři odedávna nabízejí bonus (kdysi 100 Kč kreditu), když jim sdělíte své osobní údaje.

Přesnost lokalizace se ve městě udává kolem 10 metrů (?). Takže jdete po chodníku, kousek s vámi jde nakažený v odstupu třeba 10 metrů - a už vás lapí a zavřou do karantény. Bez možnosti odvolání.


  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11009 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:13

Mno, jak mám ráda seznamácké mapy, tak mám obavy z jejich chování kolem udělení souhlasu právě pod záminkou Covid-19.
Sice nedělám nic tajného, ale jde mi o princip plus proč by kdo měl vědět, kde a s kým jsem se sešla nebo kde byla na vikend?
Budou blbnout tak dlouho, že bude část populace radši nechávat mobily doma? Nebo je mít většinu času vypnuté?

Jedu na kartu, mobil nemám jen jeden a pokud si vzpomínám, tak jsme kdysi operátorovi bez nějakého bonusu asi své základní údaje dávali. Zrovna tak poslední číslo, které má jen pár známých, má asi operátor ztotožněné - karta byla jako bonus k objednanému mobilu kupovanému přes Datart.
Mno a jsme v Čechách, takže moc nevěřím, že pravidla u trasování někdo neporuší.... Známé přece případy, kdy se prodávaly před nějakými lety celé dtb klientů - selhal lidský faktor.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 02 duben 2020 - 20:25

  • 2

#11010 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:21

Zdá se, že je akorát čas zase dát baterie go Garmina a poslat do něj GPX...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11011 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:21

Tuším, že si začnu mimo domov vypínat mobil :D.


  • 2

#11012 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:12

Tuším, že si začnu mimo domov vypínat mobil :D.

K tomu Tě samozřejmě nenavádím! ;)

Spíš spoléhám na to, že si ministr Vojtěch a vysoce postavení lidé z hygieny vzpomenou třeba na bývalé ministryně Parkanovou a Součkovou. Stačí pár trochu aktivnějších státních zástupců - a do konce života je budou vláčet po soudech kvůli § 180 tr. z. (Neoprávněné nakládání s osobními údaji). Ale mám dojem, že se nějaký takový sebevrah najde...

http://zakony.centru...-2-paragraf-180


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 02 duben 2020 - 21:16

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11013 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:19

@Ladislav: Navádět mě nemusíš, já jsem dlouho dlouho vůbec žádnej mobil neměla a ani dnes ho nemívám u sebe pořád, navíc nemám mobilní data a GPS zapínám jen když potřebuju, neb baterka dlouho nevydrží. Takže jezdit s vypnutým, to není žádná extra změna :D. Předpokládám, že ve chvíli, kdy si budu z toho mobilu potřebovat zavolat rychlou po pádu z kola, budu snad schopná si ho i zapnout :D.


  • 0

#11014 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:30

Na Taiwanu (nebo v Hongkongu? teď se mi to nechce hledat) se s tím nepářou. Vypneš mobil - a už je za dveřmi policie a následuje tučná pokuta.

Tady doufám, že se při zavádění takovýchto restrikcí orientálního typu napřed dlouho budou hádat (a neshodnou se) právníci, pak poslanci a nakonec senátoři. A do té doby snad toho vira zvládneme. Nebo spíš - budou volby a nikdo z kandidátů si s tím netroufne vylézt na veřejnost.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11015 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:30

Liberecký kraj se chystá na hezké počasí. Zákazovými značkami u turistických míst

Doufám, že se v jiných krajích nebudou inspirovat.


  • 0

#11016 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:41

Na Taiwanu (nebo v Hongkongu? teď se mi to nechce hledat) se s tím nepářou. Vypneš mobil - a už je za dveřmi policie a následuje tučná pokuta.

Tady doufám, že se při zavádění takovýchto restrikcí orientálního typu napřed dlouho budou hádat (a neshodnou se) právníci, pak poslanci a nakonec senátoři. A do té doby snad toho vira zvládneme. Nebo spíš - budou volby a nikdo z kandidátů si s tím netroufne vylézt na veřejnost.

Sorryjako :D Ale u nás doma ani mobil všichni nemají, neexistuje nižádná povinnost ho mít, natožpak ho mít u sebe :D


  • 0

#11017 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:42

Toho se dost bojím u parkovišť kolem pískoven. Váhala jsem, jestli kolo nebo paddlebord a mám obavy právě z parkování. Dodržela bych pravidlo dvou, žádné skupinky, ale pro jistotu přemýšlím o náhradním programu. Dneska je problém u místa na procházku najít parking pro dva kombíky, řada plácků je na jedno auto.
  • 0

#11018 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 22:12

Vezměte si změnu situace v NY po útocích 11 září, analogické kroky se budou zavádět po celém světě. Někde to půjde snáz, někde to bude drhnout, ale k radikálním změnám včetně omezení svobod na které jsme zvyklí zcela jistě dojde. A když se k tomu vezme bouřlivý vývoj technologií, mnohdy naprosto neuvěřitelná naivita v jejich používání a je zaděláno na malér. Stačí už jenom to kamerové zlo, které nás nahrává na každém kroku prakticky všude. Povinné uchování telefonních rozhovorů a SMS zpráv několik měsíců dozadu ... Skoro mi přijde, že míra nesvobody rok od roku stoupá a komančové musí čumět, co všechno v demokracii lze.


Tento příspěvek byl upraven od None: 02 duben 2020 - 22:23

  • 2

#11019 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 4:56

https://zdopravy.cz/...ych-mist-46117/

Myslím si, že u 30 zakázaných míst nezůstane a že se budou inspirovat i jiné kraje Kéž bych se mýlil. Ve článku je i odkaz na seznam zakázaných míst a v diskusi to hezky bublá.


  • 0

#11020 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 6:12

Pokud je tam zákaz VJEZDU, nebo PARKOVÁNÍ, což zaparkovat někde ve městě a jít tam pěšky?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama