Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11401 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2020 - 7:44

Tak ja radsi min kvalitnich nez spoustu "trailiku o nicem". Jako parazit si neprijdu :)
P.S.: 4149/2(nebo 1)

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 20 červen 2020 - 7:45

  • 4

#11402 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2020 - 19:40

Tak mi píše český kačer, že můj první a jediný travelbug není v německé keši kousek za hranicemi, kde by měl být. Vypuštěn na konci minulého roku, sbalili ho Germáni co s ním procestovali Indii, ale přivezli ho zase zpátky. Pak to chvíli cestovalo v okruhu pár kilometrů (s mezivýletem do Mnichova). No a to je asi vše. Ach jo.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 20 červen 2020 - 20:29

  • 0

#11403 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2020 - 19:54

Tak to máš dobrý. Spousta mi jich zmizela hned z první keše, kam jsem ho vložil. Tahle část hry (GC, TB) už pomalu začíná být minulostí. Mám pocit, že čím jsou vzácnější, tím víc se kradou. A kradou se proto, že si z toho lidi dělají sbírky. A protože někdo nemá tolik peněz, aby si vytvořil sbírku, kterou se jezdí chlubit na eventy, tak si ji nakrade. Mockrát se mi u ztracených coinů objevily logy Viděno na eventu. Kdyby to lidi kupovali za tím účelem, pro který to bylo vymyšlené a nacházely se v každé páté keši jako dřív, tak by se jich tolik neztrácelo, protože by to nebylo nic vzácného a nic k chlubení se na eventech. Někteří borci už ani coiny sebou nenosí, ale jen papírky s kódy. A lidi jim rvou ruce.


  • 1

#11404 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2020 - 21:31

Já bych řekl, že problém se ztrácením cestovatelů je tu už dávno. Taky spousta hráčů vůbec netuší, že to nejsou věci na výměnu, ale na cestování. Mě se třeba probudil v roce 2019 geocoin co zmizel v roce 2010. Takže 9 let byl u někoho a ten ho pak konečně vyslal zpátky do světa. Ale je fakt, že je to jediný ze 24 který ještě cestuje.


  • 3
MaFa

#11405 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2020 - 22:56

Vydedukuješ, s pomocí vyhledávače. Jde i nick.


Poznat jméno podle nicku?? Není možná!!
  • 2

#11406 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 12:22

Zvláštní, že když někdo zná jméno podvodníka, nechce ho zveřejnit.


  • 4

#11407 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 19:39

Jedna věc je to vědět a postupně si to dovodit, druhá je to umět dokázat.
  • 4

#11408 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 21:42

Zvláštní, že když někdo zná jméno podvodníka, nechce ho zveřejnit.

 

Jednak to jméno, které asi chceš, tady už padlo, stačí hledat.

Druhak existuje presumpce neviny, takže víceméně manipulativní příspěvek s použitím slova "podvodník" má na mě právě opačný efekt - ve veřejné identifikaci rozhodně ani naznačováním pokračovat nebudu, i kdybych o tom předtím byla uvažovala.

 

Jinak kdybych sem měla postovat seznam všech lidí, o kterých vím nebo si jen myslím, že někdy v něčem podváděli, dostala bych ban za zahlcení serveru a musela bych začít i sebou. A když přemýšlím o opačném řešení - sepsat ty, kteří podle mě určitě nikdy nic proti pravidlům nebo etice neudělali - nenapsala bych nikoho. Za nikoho totiž ruku do ohně nedám, všichni jsme lidi a všichni si občas nějaké to pravidlo přiohnem.


  • 4

#11409 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 7:37

Jednak to jméno, které asi chceš, tady už padlo, stačí hledat.

Druhak existuje presumpce neviny, takže víceméně manipulativní příspěvek s použitím slova "podvodník" má na mě právě opačný efekt - ve veřejné identifikaci rozhodně ani naznačováním pokračovat nebudu, i kdybych o tom předtím byla uvažovala.

 

Jinak kdybych sem měla postovat seznam všech lidí, o kterých vím nebo si jen myslím, že někdy v něčem podváděli, dostala bych ban za zahlcení serveru a musela bych začít i sebou. A když přemýšlím o opačném řešení - sepsat ty, kteří podle mě určitě nikdy nic proti pravidlům nebo etice neudělali - nenapsala bych nikoho. Za nikoho totiž ruku do ohně nedám, všichni jsme lidi a všichni si občas nějaké to pravidlo přiohnem.

Tak, teď jsi se zachovala jako "čecháček" myslím v tom pejorativním smyslu. Buď na to mám (u chlapa bych řekl koule), nebo držím hubu a krok a nekličkuju jako střelenej zajíc. To, že někdo sem tam udělá nějakou neplechu, neznamená, že musí být nutně podvodník a podvádět v geocachingu. Je jasné, že podle majitele domény nejde najít nick kačera podvodníka. Ale na druhou stranu, pokud půl metru od funkční keše najdu pytlík s několika nicky a stejným datumem, tak tyto kačery jako podvodníky jednoznačně kvalifikuji. Uvědomuji si, že můj příspěvek je minimálně genderově nevyvážený, ale možná už bychom měli začít nazývat věci pravými jmény. :D


Tento příspěvek byl upraven od None: 22 červen 2020 - 7:38

  • 0

#11410 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 7:41

Ne, zachovala jsem se tak, jak cítím, protože vím proč, a je mi jedno, co píšeš, i tohle je pro mě manipulace. Když budu mít sama za sebe pocit, že někdo něco dělá nefér, vyřídím si to s ním sama za sebe. Pytlíkáři mě s..ou stejně jako tebe a do logů to píšu ostošest. A řekla bych jim to i do očí.

Ale účastnit se diskuzí, které se mění na hon na čarodějnice, nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 22 červen 2020 - 7:42

  • 5

#11411 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 7:53

Nedá mi to nezareagovat slovy Vladimira Vysockého v překladu Jarka Nohavici:

Jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda,
ale až dokáže to, co dokáže Lež

  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11412 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 8:00

Co je to pravda? - Pilát Pontský, Jan 18,38


  • 5

#11413 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 8:14

Pravda je shoda tvrzení se skutečností. Skutečnost je vše, co skutečně existuje.

Můžeme se snažit pravdu relativizovat, jak chceme, můžeme třeba tvrdit, že něco není černé, ale tmavě šedé, můžeme třeba tvrdit, že něčeho je víc, než dvě, ale skutečnost (pravou podstatu věci) tím nezměníme ani o píď. A minimálně příroda se našim snahám vysměje, neboť jen ona to je, která rozhoduje, co platí.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11414 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 8:24

 

A minimálně příroda se našim snahám vysměje, neboť jen ona to je, která rozhoduje, co platí.

Tak s tou poslední větou souhlasím bez výhrad, zvlášť protože zhusta potvrzuje toho Piláta.:-D


  • 1

#11415 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 8:48

A pointa prispevku?

Jen mě pobavilo, že se jako první proti termínu "parazitování" ohradil ten, kdo skoro 5 tisíc cizích keší našel a pro ostatní neudělal žádnou ;)

Dotaz na pointu byl, myslím, zbytečný, asi ti docvaklo, jak to myslím...


  • -1

#11416 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:08

 

 ...ale vadi mi vicemene termin "parazitovani".

Dal uz radeji nebudu do tematu zabrusovat.....

Není divu, když 4905/0 ;) - teď už se nemusíš ptát na pointu  ;)

Asi se snadno shodneme, že jen těžit z práce druhých a nic nepřidat není v geocachingu snad něco proti pravidlům. Termín "parazitování" v těch pravidlech také není. Můžeme ho používat v rámci této hry jedině v nějaké rovině morální, pocitové.

 

No a v této rovině ty si můžeš zcela oprávněně subjektivně myslet, že využívat energii druhých a sám žádnou nevložit vůbec žádné parazitování není, ale kdokoliv jiný si úplně stejně oprávněně může subjektivně myslet, že to parazitování je - oba na to máme úplně stejné právo a nemá ani smysl si to vyvracet ;)


  • 1

#11417 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:27

Ok, chapu, ze bez zalozene kese tento diskusni boj nemuzu vyhrat.

Napada me spousta odpovedi, ale asi bych byl vic a vic otravenej!

 

Jen toto.

 

Celou dobu jsem na strane takto poskozenych owneru, vadi mi finalkari a vubec jelita, kteri kazi hru. 

Ale taky mi vadi pouzivani podobnych vyrazu a skatulkovani kaceru na zaklade ruznych kriteriii.

Energii se snazim vracet pozitivnim logem, ktery pochvali a podekuje ownerovi. A dalsi cinnosti, ktera nemusi byt jenom o zakladani krabek!


  • 8

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#11418 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:42

Jj, řekla bych, že fajn je sem tam po dohodě někde pomáhat s údržbou. Sama jsem před lety četla na starém fóru, jak je chyba hned zakládat...a tak jsem se dvěma ownerům, kteří mají keše v mém okolí, zatímco sami už jsou hodně daleko, o ně postarala (nahradila), když se ztratily/ byly poničené. Nepotřebuji mít na profilu své keše a sbírat body oblíbenosti, mohu ke hře přispívat ze stínu. ;-) Ne že bych neměla nápady, ale nejsem kutil. Navíc kdyby zakládal každý.... lepší je, když se každý rozhodně, do čeho se pustit a po jak dlouhé době.

( Současně skóre 7 eventů, jedny LABky. )
  • 2

#11419 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:44

Zakládání keší musí bavit. A lepší míň keší udělaných tak, aby bavily i lovce, než hafo nakladených nezajímavých na podivných místech, co se nakonec loví jen kvůli úklidu mapy, ale na místě si člověk říká, jestli to stálo za to...

Podle mě představa, že každý, kdo loví, by měl i zakládat, je posttotalitní deformace.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 22 červen 2020 - 9:45

  • 8

#11420 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:57

Minulý týden jsme byli na dovolené. Přes menší "nepřízeň" počasí jsme si ji docela užili a využili jsme chvíle, kdy nepršelo a projezdili jsme toho docela dost. Na dovolené jsem si četl nebývale hodně logů na našich keších, hlavně z data, kdy u nás byl v den odjezdu třetí ročník moc fajn eventu na letišti s létáním kluzákem. Taky jsme se tam stavili, aby se na to kluci podívali, i když to znamenalo zdržení na cestě... Letos se event konal s ikonkou CCE eventu...

Jen mě překvapilo, co lidí např. vychvalovalo, jak je fajn keš, která už léta nemá fyzickou stage, bez které by neměla jít odlovit. Že ji dotyčná keš nemá jsem kontroloval naposledy někdy na jaře (původně jsem ji chtěl doplnit, ale majitel kešky to nechtěl). Nikdo nenapsal, že chybí stage, všichni logovali, jak odloveno během CCE eventu. Krom toho jsem měl i na svém wherigu a na dalších keších log od výpravy MT a dalších rychlolovců (opět ani slovo o tom, jak se líbilo wherigo, jen povídačky o tom, jak odloveno v rámci CCE eventu).

Trochu to zamrzí. Bohužel v okolí několika našich kešek vznikly dvě série, takže si zvykám na logy, které se keší moc netýkají :-(

 

A to mne přivedlo i k tomu tématu finálek. Přečetl jsem si tu, že skončily finálky. Tak jsem se podíval. Zjistil jsem, že ty známější bohužel neskončily. Zkusil jsem druhý server, který jsem si pamatoval, alespoň ten skončil...

 

Jinak na CZ.NIC se u jednoho, v současnosti právě zrušeného serveru, dá najít:

Registrace od     14.11.2013
Poslední aktualizace     03.07.2019
Datum expirace     14.11.2020
Držitel     C4-VLADIMIR-KANTOR Vladimír Kantor

Překvapuje mne, že doména je v současnosti s chybou 404 "Služby serveru xxxxx.cz jsou pozastaveny."

Jméno mi připomíná jeden nick, ale že bych se odvážil ho přesně přiřadit, to bych musel mít další důkazy.

 

U druhého finálkového serveru (fxxxxxx.cz) o kterém vím je na CZ.NIC údaj o majitelce Lucii Sedláčkové, jak tu už zaznělo. Jak je vidno nejen před nedávnem, ale i před 6 lety: http://www.geocachin...inálkami/page-2 Údaje z CZ.NIC: Adresa : Tadeusza Zielińskiego, 54705 Wrocław, PL Údaje registru Registrace od 30.10.2013 Poslední aktualizace 01.04.2016

 

Údaje jsou veřejně dohledatelné a přístupné. Záměrně nepíšu správné jména serverů.

 

Schválně jsem zkusil hledat v rychlosti na Internetu ještě nějaké finálkové servery, kde další "fxxxxxxkesky.cz" hlásí taky nenalezen (naštěstí). Ještě jsem tu kdysi viděl i jednu mapu, ale tam se naštěstí finálky dnes taky nezobrazují. Snad to nebyla jen krátkodobá chyba.


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama