Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11581 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 14:00

Proč stále neberete LABky a wigo jako dvě různé možnosti? Wigo nabízí příběhy od pohádek po válečné a LABky poskytnou většinou akorát příjemně dlouhé info o místě. Moje shodou okolností mají ve dvou zastaveních i pověst - jde kombinovat LABky s nenápadnými tabulkami na místě a místy s pověstí spojenými. Kdo v Bechyni byl, ten může potvrdit.
Proč nechcete nechat žít vedle sebe wigo a LABky? Že mají wiga malou návštěvnost? Já se právě díky LABkám k wigu po letech vracím, pár jich mám stažených a připravených. ;-)
  • 0

#11582 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 14:08

Kdyby to byl další produkt firmy, tak OK. Jenže ono je to tak trochu spojené s krabičkovým geochachingem.

 

To spojení je tak minimální, že ignorování LABek mě nestojí vůbec žádnou energii (na rozdíl třeba od ignorování stromovek nebo biltem). Kdybych neznal nikoho, kdo LABky loví, tak ani nevím, že existují.


  • 1

#11583 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 15:48

Mne na labkach vadi odklon od fyzickeho hledani k chozeni s mobilem a nutnost aplikace, na druhou stranu pokud maji vlastivednou hodnotu, tak je plusem "nenutnost" se nekde hrabat (stejne u virtualek)

Zvedavko, i mne labky pripominaji wherigo, jdes s pristrojem do zony, neco si prectes, splnis ukol... nevidim zasadni rozdil.
  • 3

#11584 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 15:49

... a trochu mam obavy, ze to zacne byt standard a skutecnych krabicek bude ubyvat.
  • 1

#11585 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 15:55

Ale depresi z toho nemam, ani tu geo :)
  • 0

#11586 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 22:05

Beetovy: Můj osobní názor je,že si GS chce ověřit zájem o LABky mezi hráči a zároveň jak se budou owneři chovat, co vytvoří. Proto zkouší zalabkovat podle plochy - většina lidí zakládá poblíž bydliště, málokdo někde hodně daleko. Výhodné jsou i z hlediska, že nezatěžují rews schvalováním a nepůsobí konflikty s mudly jako občas fyzické keše. Myslim si, že časem by se možnost LABky zakládat uvolnila pro všechny nebo třeba pro lidi, co hrají pět let, aby nevznikaly úplně paskvily od kdekoho bez základů...

Si piš, že bude zájem. Je za to přece tzv. bod. O ty bude zájem vždy.
Asi je nesprávné, že se mi nelíbí něco, co jsem ani nezkusil, ale plný souhlas s None a Zaglobou.
A pokud jde o zmíněná wiga, tak mě trochu mrzí, že každej jouda, který dnes chce ikonu v založených, udělá pseudowherigo - reverse a je hotovo. Člověk má radost z wiga a pak zjistí, že je to tohle. Teď mě vážně dostalo jedno ve Frýdku-Místku. Obejdi 6 (asi) stagí, zjisti a spočítej si numera pro reverse. Tak proč teda rovnou nenaprogramuje wigo na ty stage jako zóny? Nerozumím. O to víc mám radost, když nějaké pěkné potkám (a nutno říct, že jsou!) a o to víc mě mrzí, že jsem sám sebe k nějaké lepší hře ještě nedokopal (nedávno ale konečně přišel nápad, tak bych to rád do konce roku stihl).
  • 2

#11587 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 7:06

Si piš, že bude zájem. Je za to přece tzv. bod. O ty bude zájem vždy.
Asi je nesprávné, že se mi nelíbí něco, co jsem ani nezkusil, ale plný souhlas s None a Zaglobou.
A pokud jde o zmíněná wiga, tak mě trochu mrzí, že každej jouda, který dnes chce ikonu v založených, udělá pseudowherigo - reverse a je hotovo. Člověk má radost z wiga a pak zjistí, že je to tohle. Teď mě vážně dostalo jedno ve Frýdku-Místku. Obejdi 6 (asi) stagí, zjisti a spočítej si numera pro reverse. Tak proč teda rovnou nenaprogramuje wigo na ty stage jako zóny? Nerozumím. O to víc mám radost, když nějaké pěkné potkám (a nutno říct, že jsou!) a o to víc mě mrzí, že jsem sám sebe k nějaké lepší hře ještě nedokopal (nedávno ale konečně přišel nápad, tak bych to rád do konce roku stihl).

 

Nenaprogramoval, protoze skoro nikdo nevi, ze reversni wigo je otazka jednoho prikazu. Taky jsem se s tim trapil a pak mi None poradil, timto mu diky. A trivialnejsi wherigo neexistuje. Tak az pojedes do Lyse stahni si Ctvrteho krale. Mohlo by se ti to libit :)


  • 0

#11588 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 7:17

Ono napsat wigo není až tak jednoduché (na rozdíl od toho reverzního), proto se do toho owneři zas tak nehrnou. GS zvolil poměrně neznámou platformu, jazyk LUA jsem (po skoro 40 letech programování) viděl poprvé, takže zaplaťpánbůh za URWIGO. A ani s tím to není triviální.

 

Oproti tomu labky jsou jen o vyplňování kolonek, to zvládne skoro každý. Chybí tady krabičky, ale než neudržovanou krabičku od mýdla s plesnivým logbookem, to radši tu labku.


  • 3

#11589 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 7:25

Nenaprogramoval, protoze skoro nikdo nevi, ze reversni wigo je otazka jednoho prikazu. Taky jsem se s tim trapil a pak mi None poradil, timto mu diky. A trivialnejsi wherigo neexistuje. Tak az pojedes do Lyse stahni si Ctvrteho krale. Mohlo by se ti to libit :)


Vím o něm, vím jak funguje. To bylo přesně to zklamání. Jsem se těšil na nějaký hezký příběh odbojáře a zase de facto reverse. Já neříkám, že je to špatně, že jsou, ale když pak každé druhé dnešní wigo, které pípne, je reversní. Člověk má radost a pak zjistí, že nic.
  • 0

#11590 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 7:42

Ono napsat wigo není až tak jednoduché (na rozdíl od toho reverzního), proto se do toho owneři zas tak nehrnou. GS zvolil poměrně neznámou platformu, jazyk LUA jsem (po skoro 40 letech programování) viděl poprvé, takže zaplaťpánbůh za URWIGO. A ani s tím to není triviální.
 
Oproti tomu labky jsou jen o vyplňování kolonek, to zvládne skoro každý. Chybí tady krabičky, ale než neudržovanou krabičku od mýdla s plesnivým logbookem, to radši tu labku.

To nepopírám. Spíš ten princip chci wigo, tak si kliknu reverse. Jedno odehraju, appka vyhodí kód, tak ho někam vrazim a mám wigo. Prostě instantní řešení jako u spousty jiných věcí. Ten nápad na wigo špatný není. Ale proč tím způsobem musí fungovat asi každé šesté v republice (možná každé páté)?
  • 0

#11591 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 8:02

Odpovídáš si sám - je to jednoduché, instantní řešení.


  • 0

#11592 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 8:19

Trošku jiný pohled. Reverse Wigo beru jako pěknou procházku se zjišťováním směrů, takový geocaching naslepo - docela rád si to projdu. Normální Wigo většinou ignoruju, nikdy mě nebavily počítačové hry a když jsem počrvrté během čtvrt hodiny musel jít kolem zahrádky restaurace, kde se už divili, proč chodím sem a tam, vykašlal jsem se na to a nedohrál. Jinak, Wherigo je podle mě počítačová hra, zamrzlá v 90. letech, nebo ještě dřív, na úrovni textovek. Grafika převážně žádná, ono to taky bylo dáno možností grafiky navigací, pro které to bylo určeno.

Vzpomínám na jedno pěkné, tradiční wherigo, Koza vlk a zelí, klasika, zóny od sebe 70 metrů, ale přes řeku. Člun nemám, plavat s Oregonem se mi nechtělo, tak to bylo dohromady 120km na kole, na několikrát. I tam jsem ale napoprvé nepochopil co mám dělat a zapoměl jsem kozu vyložit.


  • 3

#11593 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 8:23

Není možnost reversního wiga taková malá odměna pro ownera, že si dal práci s předchozím wigem? Jen tak o tom přemýšlím nezaujatě a trochu v souvislostech, žádné reversní jsem ještě nezkusila.

Ještě k LABkám. Včera jsem byla na eventu v Třeboni, shodou náhod si mě pamatovala kačerka z Plzně z nějakých eventů u nich a když slyšela, že se seznamuji s ownery místních LABek a bavíme se o nich, přišla se zeptat, jak s apkou, kterou měla staženou. Podobně jako nedávno pár po eventu ve Strakonicích... přitom jde o lidi zhruba +/- v mém věku. Přijde mi, že se lidi bojí něco zkoušet - prostě otevřu a intuitivně vyzkouším. Druhá věc je, že se stydí zeptat, natož někoho mladšího - dost mě překvapuje oboje, gc je o hledání a tak je běžné hledat i cesty, jak si poradit s něčím novým. A když nevím nebo mi přijde rychlejší se zeptat, tak se prostě zeptám. Zajímavý moment, že část populace 50+ potřebuje trochu postrčit a ostýchá se to přiznat. Mno, protože sama se ptám nebo zkouším, nemám problém informace předávat dál - jen zrovna labková apka je tak jednoduchá, že stačí ji otevřít a zkoušet, jak funguje. To jen pro ty, co s Labkami nezačali, protože se bojí začátků - není proč, nic se tam nedá zkazit. ;-)

Jak psal MR, že o labky zájem bude kvuli bodům, tak moje zkušenost je taková, že mí vrstevníci mají zájem hlavně o hru jako takovou a přibývající počet nálezů je jen vedlejší produkt hry. ;-)
Mno, přiznám se, že jsem před druhým eventem v ČB načala troje labky a nedalo mi to, po eventu jsem promyslela postup a na troje přeparkování si krásně za téměř mudloprázdna a bez rozpálených ulic prošla noční ČB. Bavilo mě to mnohem víc než ve dne, bonusy jsem už o půlnoci neřešila, připravím si je v klidu na někdy příště. Jít pro fyzickou keš mi ve městě dělá docela problém, při LABkách pohoda - pro mě podstatné.
  • 1

#11594 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 8:35

Ještě k LABkám. Včera jsem byla na eventu v Třeboni, shodou náhod si mě pamatovala kačerka z Plzně z nějakých eventů u nich a když slyšela, že se seznamuji s ownery místních LABek a bavíme se o nich, přišla se zeptat, jak s apkou, kterou měla staženou. Podobně jako nedávno pár po eventu ve Strakonicích... přitom jde o lidi zhruba +/- v mém věku. Přijde mi, že se lidi bojí něco zkoušet - prostě otevřu a intuitivně vyzkouším. Druhá věc je, že se stydí zeptat, natož někoho mladšího - dost mě překvapuje oboje, gc je o hledání a tak je běžné hledat i cesty, jak si poradit s něčím novým. A když nevím nebo mi přijde rychlejší se zeptat, tak se prostě zeptám. Zajímavý moment, že část populace 50+ potřebuje trochu postrčit a ostýchá se to přiznat. Mno, protože sama se ptám nebo zkouším, nemám problém informace předávat dál - jen zrovna labková apka je tak jednoduchá, že stačí ji otevřít a zkoušet, jak funguje. To jen pro ty, co s Labkami nezačali, protože se bojí začátků - není proč, nic se tam nedá zkazit. ;-)

 

Podobně jsem to měl na astronomickém eventu v Praze - potkal jsem se se dvěma příjemnými kačerkami důchodového věku, dali jsme si 15min školení, mezi tím si malá poběhala kolem nás a všichni jsme se s úsměvem rozešli. Snad jim to pomohlo. Tehdy ale LAB aplikace v podstatě začínala a povědomí o ní moc nebylo.

 

Máš pravdu, že je intuitivní, ale právě nutnost přeskakovat mezi aplikacemi (a často v rámci LAB ještě mezi sériemi) odvádí pozornost a buď je nutné hledat jen něco, nebo pořád čumět do mobilu.


  • 0

#11595 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 8:48

Vím o něm, vím jak funguje. To bylo přesně to zklamání. Jsem se těšil na nějaký hezký příběh odbojáře a zase de facto reverse. Já neříkám, že je to špatně, že jsou, ale když pak každé druhé dnešní wigo, které pípne, je reversní. Člověk má radost a pak zjistí, že nic.

 

No to nemužeš říct, že je to uplně reversní. Jen ta první část a i ta je doplněna o případné doplnovaní benzinu. No a pak tam máš vysílačku. Nechtěl jsem to moc komplikovat ať to lidi neodradí. Ale máš pravdu. Většina by chtěla o něco delší příběh. Tak počkej jestli vydám druhé wigo. To mě pak budeš proklínat za délku  :)


  • 0

#11596 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 9:23

Trošku jiný pohled. Reverse Wigo beru jako pěknou procházku se zjišťováním směrů, takový geocaching naslepo - docela rád si to projdu. Normální Wigo většinou ignoruju, nikdy mě nebavily počítačové hry a když jsem počrvrté během čtvrt hodiny musel jít kolem zahrádky restaurace, kde se už divili, proč chodím sem a tam, vykašlal jsem se na to a nedohrál. Jinak, Wherigo je podle mě počítačová hra, zamrzlá v 90. letech, nebo ještě dřív, na úrovni textovek. Grafika převážně žádná, ono to taky bylo dáno možností grafiky navigací, pro které to bylo určeno.

Vzpomínám na jedno pěkné, tradiční wherigo, Koza vlk a zelí, klasika, zóny od sebe 70 metrů, ale přes řeku. Člun nemám, plavat s Oregonem se mi nechtělo, tak to bylo dohromady 120km na kole, na několikrát. I tam jsem ale napoprvé nepochopil co mám dělat a zapoměl jsem kozu vyložit.

 

Reverse wigo bylo pěkné na začátku, kdy jich bylo málo. Bylo to něco nového. Jenomže teď jich je spousta a je to stále stejné. Mnohdy autor vytvoří wigo, aby měl založené wherigo, ale smysl to nemá, tradička by stačila. Fajn byla třeba Kreditka. Princip sice podobný, ale s příběhem. Zato pěkné (optimálně příběhové) wherigo zasazené vhodně do terénu, je většinou výborná věc u které se nenudíš. Jasně, není to pro každého (není to snadný bod) a vytvoření není jednoduché (vím z vlastní zkušenosti), ale pokud si s tím owner dá práci, tak může být výsledkem zážitek na který budeš dlouho vzpomínat.


  • 3

#11597 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 9:35

No to nemužeš říct, že je to uplně reversní. Jen ta první část a i ta je doplněna o případné doplnovaní benzinu. No a pak tam máš vysílačku. Nechtěl jsem to moc komplikovat ať to lidi neodradí. Ale máš pravdu. Většina by chtěla o něco delší příběh. Tak počkej jestli vydám druhé wigo. To mě pak budeš proklínat za délku  :)


Proklínat za délku? Já? S tím, co sám zakládám? Fakt mi nebude vadit, když bude mít 15 i více kilometrů :)
  • 0

#11598 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 10:25

Není možnost reversního wiga taková malá odměna pro ownera, že si dal práci s předchozím wigem?

 

Nikoliv, je to "odměna" za to, že jsi jedno reverzní odehrála. K vytvoření pak stačí zadat souřadnice vlastní krabičky, dostaneš tři šestimístné kódy, ty zveřejníš na stránce keše a máš hotovo. Nemusíš vytvářet žádnou cartridge, ta už existuje.
 


  • 1

#11599 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 11:35

U nas je rozsirene v podstate jen jeden typ reverzniho wiga, ale jsou prinejmensim 4, treba s casovym limitem ... Ale v podstate se to da resit pomoci mobilni aplikace pro hledani pruseciku tri kruznic ... Par prvnich jsem si obesel, bylo to nove a zajimave. Dalsich par jsem si pocital doma a ted je vetsinou ignoruji.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11600 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2020 - 11:45

Přiznávám se, že co jsem překročil šedesátku, mám poněkud radikálnější názory, neb už mě unavila ta současná "politická a jiná korektnost", aplikovaná v celé společnost. Nějak to vnímám, že už jsem dost starej na to, abych nazýval věci pravým jménem. Proto třeba nazývám LABky americkou instatntní sračkou a naprosto je ignoruji, byť se pohybuju na místech, kde vím že jsou. Podle mě, ve třetím tisícíletí se sítěmi čtvrté a páté generace máme úplně jiné možnosti. Totéž k wigu, na samém začátku opět sračka v jazyce LUA (ten má ale v zásadě své opodstatnění), kdy udělat hru byl fakt problém. Po rozchodu s Garminem v podstatě koncovka. Ve chvíli, když se objevilo Urwigo, jsme se ale posunuli fakt o několik levelů výš. A jakmile se udělala platforma pro telefony byl na světě naprosto unikátní nástroj. Má to ale háček, jsou k tomu potřeba vědomosti, to ani k LABkám nebo k reverznímu wigu potřeba není, tam prostě nahrneš pár údajů do appky a je vše hotové a u LABek máš za 5 stagí rovnou 5 bodíků, o které samozřejmě vůbec nikomu nejde. A když chceš udělat pěkné wigo, tak se to musíš nejdřív naučit (to jde i za pochodu), ale co potřebuješ určitě je scénář hry, pak nějaké ty kulisy, pár desítek hodin programování a ejhle první alfaverze je na světě. Wigo verzi "Houbiček" jsem dělal víc jak půl roku. Samotné testování v terénu tak 20x, hodin u počítače moc. Výsledkem je hra, která je pro každého hráče jiná. Ale jinak ve své podstatě jsou algoritmy vcelku primitivní, když kouknu na nějaká wiga miloše - mh_mail, tak to už je naprostá špica to nemá s "hrama z 90. let" nic společného. 


Tento příspěvek byl upraven od None: 08 červenec 2020 - 11:46

  • 9




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama