Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11941 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 18:59

Zřejmě je to nemocný člověk, kterému by pomohla léčba v ústavu MUDr. Chocholouška.


  • 1

#11942 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 20:13

Pamatujete, jak jsme tu nadávali, když udělali kulaté ikony keší? A když se duch změnil z bílého na současného?


  • 0

#11943 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 23:51

Pamatujete, jak jsme tu nadávali, když udělali kulaté ikony keší? A když se duch změnil z bílého na současného?

Tak mně se ty ikony nelíbí dodneška a konkrétně ty pro založenou keš mě štvou dodneška - proč nemůžou být žluté jako prý jsou v aplikaci?


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 12 listopad 2020 - 23:51

  • 2

#11944 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 0:01

Pamatujete, jak jsme tu nadávali, když udělali kulaté ikony keší? A když se duch změnil z bílého na současného?

To jsem nevydejchal dodnes. Zrovna tak zmrseny logovani (nastesti jde zatim opt-outnout), zmrseny bookmarky (ty opt-outnout nejdou). Zniceny externi obrazky. Zniceny related web page. Smajlici co uz tam nejdou dat prirozene. Atd. Tezko si vybavit neco co jeste nepredelali k horsimu. Nove mi tou nesmyslnou gratulaci u D/T tabulky parakticky znemoznili ji vytisknout na tiskarne. Ale makaj fakt usilovne, kazdou chvili znicej neco co fungovalo a nahradej to necim nesmyslnym.
 


  • 6

#11945 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 2:38

Tak mně se ty ikony nelíbí dodneška a konkrétně ty pro založenou keš mě štvou dodneška - proč nemůžou být žluté jako prý jsou v aplikaci?

 

V aplikaci od GS jsou stejné jako na webu. Je to věc zvyku, já jsem jiné ikony nepoznal a tak se mi líbí ty stávající a moc nechápu, co s tím máte.


  • -1

#11946 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 9:45

V aplikaci od GS jsou stejné jako na webu. Je to věc zvyku, já jsem jiné ikony nepoznal a tak se mi líbí ty stávající a moc nechápu, co s tím máte.

Jenom to, že z přehlednějšího a čitelného dělají systematicky nepřehledné a hůře čitelné.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11947 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 9:47

Jenom to, že z přehlednějšího a čitelného dělají systematicky nepřehledné a hůře čitelné.

 

Nemusis chodit do daleke minulosti - staci se podivat na nedavnou zmenu v LAB aplikaci, kde z mapy udelali zmatek plny jednotnych zelenych kolecek.


  • 6

#11948 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 9:52

V aplikaci od GS jsou stejné jako na webu. Je to věc zvyku, já jsem jiné ikony nepoznal a tak se mi líbí ty stávající a moc nechápu, co s tím máte.

Jo? Tak možná jo, ale někde jsem určitě viděl ikonu pro založené keše žlutou barvou (ono by pak bylo zase diskutabilní, zda se to neplete s multinami, ale to bych asi vydýchával lépe) - bavím se o těchto konkrétních, ostatní vím, že jsou stejné.


  • 0

#11949 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 10:36

Hlavně, že je si na co stěžovat. To že se za poslední roky změnil xicht a ovládání prakticky všech větších webů je prostě přirozenej vývoj. Já taky nejsem zvědavej na vytlemený xichty v bankovní aplikaci. Pro samý "samoobsluhy, výhody ....." je třeba u mBanky docela hoňka udělat výpis z účtu za určité období. Nakonec jsem musel volat na help lajnu, opět si vyslechnout spousty zbytečnejch keců a teprve potom mi borec poradil. Počkejte, až tu budou 5G sítě a bude všechno interaktivní.


  • 0

#11950 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 10:42

Hlavně, že je si na co stěžovat. To že se za poslední roky změnil xicht a ovládání prakticky všech větších webů je prostě přirozenej vývoj. Já taky nejsem zvědavej na vytlemený xichty v bankovní aplikaci. Pro samý "samoobsluhy, výhody ....." je třeba u mBanky docela hoňka udělat výpis z účtu za určité období. Nakonec jsem musel volat na help lajnu, opět si vyslechnout spousty zbytečnejch keců a teprve potom mi borec poradil. Počkejte, až tu budou 5G sítě a bude všechno interaktivní.

 

No ja dokazu pochopit, kdyz se menilo rozhrani smerem k dotykovym zarizenim - zvetsovani ikon a ploch kvuli snadnejsimu "tlapkani prstem". Nelibi se mi to, ale chapu. Spis me zarazi zmeny, ktere jdou k horsimu, viz treba ta Adventure aplikace - kazdemu musi byt na prvni pohled na mapu jasne, ze sjednocenim barev utrpela prehlednost.

 

Neda mi to, ale musim citovat Krytona z jednoho z dilu cerveneho trpaslika:

Je to ohavné! Tohle je nejlepší model, co vymysleli? To mi chcete tvrdit, že proběh´ konkurz a někdo řek´: „Áh, tohle, to je ono, tenhle tvar jsme hledali, konečně výstavní zoufalec.“ Shakespeare ho měl taky? Einstein? Perry Commo zpíval „Memories are made of this“ s tímhle schovaným v kalhotách?


  • 0

#11951 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 12:42

Jenom to, že z přehlednějšího a čitelného dělají systematicky nepřehledné a hůře čitelné.

A můžu někde vidět, jak to bylo původně? Mně teda osobně stávající ikony přijdou pěkné a přehledné. Ostatně nejčastější jsou rozlišené baravami (tradička zelená, multina oranžová, mysterka modrá...).


  • 0

#11952 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 13:39

Tiez neviem ci je to dost ale hrajem GC myslim od roku 2016 a nemam pocit, ze by to nejako islo k horsiemu. Akurat je treba si stale zvyknut na nieco nove, co trva mesiac - dva


  • 0

#11953 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 13:48

A můžu někde vidět, jak to bylo původně? Mně teda osobně stávající ikony přijdou pěkné a přehledné. Ostatně nejčastější jsou rozlišené baravami (tradička zelená, multina oranžová, mysterka modrá...).

https://web.archive...._Geocaching.pdf


  • 1

#11954 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 13:52


Starší verze ikonek keší jsou vlastně vidět v listingu v té malé mapce. Další důkaz, jak to plácají.
Ale já si nestěžuji.


  • 0

#11955 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 13:58

A můžu někde vidět, jak to bylo původně? Mně teda osobně stávající ikony přijdou pěkné a přehledné. Ostatně nejčastější jsou rozlišené baravami (tradička zelená, multina oranžová, mysterka modrá...).

Staré logování vs nové logování. (Tam navíc zařízli možnosti formátování a vkládání odkazů.)

Starý listing vs nový listing.

Starý bookmarklist vs nový bookmarklist.

Ikony jsou jenom jeden z detailů.

 

Všude je to "modernější", tedy více roztahané, méně kontrastní (šedá na světle šedé s bílým pozadím et vice versa) a méně přehledné. Na stejnou plochu obrazovky se stejným rozlišením se po novu vejde méně hůře čitelných informací.

Neříkám, že to dělá jenom HQ, dělá to spousta společností, ale tím se od sebe přestávají v online světě odlišovat.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11956 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 16:21

Staré logování vs nové logování. (Tam navíc zařízli možnosti formátování a vkládání odkazů.)

Podle tohoto návodu to už nejde?


  • 0

#11957 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 17:02

Ano jde, pro logy platí i nadále formátování Markdown. Nevim tedy jestli v plném rozsahu, používám jen "hvězdičkové" formátování, to mi stačí a to funguje.
  • 0

#11958 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 17:07

Starší verze ikonek keší jsou vlastně vidět v listingu v té malé mapce. Další důkaz, jak to plácají.
Ale já si nestěžuji.

Jo když vidím zmínku o mapce. Dřív v listingu bývávaly dvě. Jedna ještě nahoře v mapě s menším měřítkem. To bylo super, že člověk hned po otevření listingu věděl, kde se asi pohybuje. Dnes se musí sjet dolů a většinou ještě oddalovat. Jasně, člověk to udělá, ale jen chci poukázat, že zase jen zařízli jednu z těch fajn funkcí.


  • 2

#11959 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 17:26

Tak u listingů mě taky štve jejich datová náročnost. Když člověk potřebuje zjistit z terénu nějakou nějakou věc ohledně logů a nechce se mu to hledat někde přes nějakou aplikaci, protože zná třeba GC kód, tak je jednodušší zadat coord.info a kód, ale v případě připojení Edge to trvá hrozně dlouho, než se to vůbec začne načítat :-(

Přitom nevěřím, že v Americe jsou všude 3G a modernější sítě... Na těch plochách co tam maj bych řekl, že s tím signálem to musí být ještě horší. Tak proč je kurnik nenapadne trochu optimalizovat tu velikost dat.


  • 4

#11960 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 20:13

No já pamatuju US robotic (modem), rychlost 64 kbit, jako žhavou novinku.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama