Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11981 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:43

Tohle ale není žádná novinka. 1200 bps byl běžný limit rychlosti napříč odbornou literaturou, většinou ale s připomínkou, že hlavní omezení jsou analogové ústředny.

 

Obecně se pásmo na klasické lince udávalo někde kolem 3 kHz. No a z Nyquistova-Shannonova vzorkovacího teorému vyplývá, že na rekonstrukci spojitého signálu potřebuješ aspoň dvojnásobnou vzorkovací frekvenci. Takže modemy s vyšší rychlostí než těch 1200 bps používaly nějaké kódování, které kódovalo víc bitů najednou, případně další pokročilejší triky.


  • 1

#11982 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 14:59

Tak jsem vyrazil na keše a po příjezdu na místo jsem zjistil, že telefon zůstal doma :angry: .


  • 0

#11983 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 15:10

Jak daleko jsi dojel? Že bys už taky kamarádil s pánem od A?
Kdybys radši místo toho vyzkoušel vánoční tvarohovou štolu, co mi poradila Zverinec, tak se ti to nestane a ještě si pochutnáš. Opravdu výborná, doporučuji. Příprava jednoduchá, na keše dobrá svačina. Já se včera za sluníčka na keše nedostala, i když jsem 1-2 poblíž místa měla vyhlédnuté.
Na dnešek jsem uvazovala, že se vypravím na labky k vám a do okolí, ale není nic moc počasí a nechce se mi, včera jsem byla většinu dne na sluníčku.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 listopad 2020 - 15:12

  • 0

#11984 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 15:29

No, asi 30 kilometrů. To je tak, když člověk před odjezdem musí ještě tohle a ještě tohle a dopadne to tak, že má všechno, jenom ten mobil ne. A dej pokoj s pečením, potřeboval bych alespoň 15 kilo shodit, teplota venku klesá, den se krátí a jaro daleko. A taky už blbnu z těch anti-covid opatření, to člověku taky nepřidá...

 

A doporučuju labky v Sušici i na Klenové, jsou moc pěkné a příští týden snad dojde i na Nýrskou přehradu nebo Chanovice. Nové plzeňské si nechavám až zas budeme moci volně dýchat.


  • 0

#11985 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:03

Tak jsem vyrazil na keše a po příjezdu na místo jsem zjistil, že telefon zůstal doma :angry: .

To já včera došel 30m od branky a zjistil jsem, že nemám roušku :angry: . No samozřejmně mne chyběl i mobil, propiska, brýle, čepice a listing, kam jsem si chtěl zapsat jednu multinu :wacko: . Jen jsem si nezapoměl hůlku, bez které nedám ani ránu :rolleyes: .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11986 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 20:41

Obecně se pásmo na klasické lince udávalo někde kolem 3 kHz. No a z Nyquistova-Shannonova vzorkovacího teorému vyplývá, že na rekonstrukci spojitého signálu potřebuješ aspoň dvojnásobnou vzorkovací frekvenci. Takže modemy s vyšší rychlostí než těch 1200 bps používaly nějaké kódování, které kódovalo víc bitů najednou, případně další pokročilejší triky.

Presne tak. Ale neznamenalo to ze to nejde.


  • 0

#11987 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 21:07

To já včera došel 30m od branky a zjistil jsem, že nemám roušku :angry: . No samozřejmně mne chyběl i mobil, propiska, brýle, čepice a listing, kam jsem si chtěl zapsat jednu multinu :wacko: . Jen jsem si nezapoměl hůlku, bez které nedám ani ránu :rolleyes: .


Tak já se přiznám, nejste v tom sami. V pátek jsem měla už všechno na víkend v autě, vrátila se do bytu pro svazek klíčů, že zaběhnu do sklepa, jenze jsem si neuvědomila, že tam už od výměny zámku nemám klíče od bytu...a zůstala jsem hezky na chodbě, klíče od auta i bytu v něm a mohla jsem tak akorát do sklepa. Ještě se mi povedlo zazvonit na sousedy místo na náš byt. Spolubydlící hluchý, i když bych zvoněním probudila mrtvého. Naštěstí mi v kapse zůstal mobil a odjela jsem se zpožděním půl hodiny. Cestou objížďka, cesta s couráním dvakrát tak dlouhá.
Při návratu jsem zastavila pro benzín - vletěla jsem platit bez roušky, uvědomila si to až u paní. Ta byla naštěstí tolerantní a zastavila mě, ze se pro ni do auta vracet nemusím. Došlo jí, že jsem jen potrhlá a zasmály jsme se.
  • 1

#11988 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 18:51

Tak já si ten svůj kalendář, co ho mám jak řešeto, zkouším zalepovat labkama a ono ejhle... Na gc.com se labky do kalendáře sice počítají, project-gc je ale okázale ignoruje, přestože do celkového počtu s nima počítá.

Měli by si to chlapci poladit... Protože jinak to nedolepím nikdy.  B)


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#11989 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 18:59

Na gc.com se sice do kalendare pocitaji, ale podle jejich lokalniho casu, ne podle naseho lokalniho casu, kdyz jsi je nasel u nas. Tedy dopoledne zalogovane ti (treba do stejku) zapocitaji jako nalezene vcera. Ale nemaji to tak vsude! No, zase jejich dokonalost.

 

EDIT: myslim, ze uz to tady bylo - Project nema k labkovemu serveru potrebny pristup, tak s nimi pocitat nemuze.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 21 prosinec 2020 - 19:01

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11990 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 22:31

Na gc.com se sice do kalendare pocitaji, ale podle jejich lokalniho casu, ne podle naseho lokalniho casu, kdyz jsi je nasel u nas. Tedy dopoledne zalogovane ti (treba do stejku) zapocitaji jako nalezene vcera. Ale nemaji to tak vsude! No, zase jejich dokonalost.

EDIT: myslim, ze uz to tady bylo - Project nema k labkovemu serveru potrebny pristup, tak s nimi pocitat nemuze.


To je přesně ono. Furt si myslím, ze to jsou dve skoro separatni hry. GC a Labky a pořád se nemají k tomu to sjednotit, nebo úplně oddělit. Naštěstí Labky na mapě ani jinde nevidím, takze me to pri hrani GC nijak neomezuje.
  • 1

#11991 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 9:12

Bohužel omezuje. Na mapě jsou vidět labkové bonusovky a je jich čím dál tím víc.
  • 4
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#11992 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 9:22

Bohužel omezuje. Na mapě jsou vidět labkové bonusovky a je jich čím dál tím víc.

Moje řeč! Přibývá jich jako hub po dešti. Nejsem z těch, co by si něco dával na Ignore List, ale největší radost bych měl, kdyby bonusovky byly také labky. To bych o těchto ne-keších vůbec nevěděl


  • 2

#11993 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 10:52

Hodně LABkových bonusovek lze lovit jako normální mysterku. Autoři myslí i na odpůrce LABek a jejich souřadnice dají jako waypointy do listingu té mysterky.


  • 0

#11994 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 10:53

Tak já si ten svůj kalendář, co ho mám jak řešeto, zkouším zalepovat labkama a ono ejhle... Na gc.com se labky do kalendáře sice počítají, project-gc je ale okázale ignoruje, přestože do celkového počtu s nima počítá.

Měli by si to chlapci poladit... Protože jinak to nedolepím nikdy.  B)

 

Project-GC to umí, ale je to placená funkce a defaultně vypnutá. V checkeru to samozřejmě místo normálních keší (naštěstí) použít nejde.


  • 0

#11995 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 10:56

To je přesně ono. Furt si myslím, ze to jsou dve skoro separatni hry. GC a Labky a pořád se nemají k tomu to sjednotit, nebo úplně oddělit. Naštěstí Labky na mapě ani jinde nevidím, takze me to pri hrani GC nijak neomezuje.

 

Oddělení se už asi nedočkáme. Nějak si nedovedu představit, že by provozovatel hry najednou lidem sebral stovky bodů, o které zde jde až v první řadě :-)


  • 2

#11996 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 11:04

Oddělení se už asi nedočkáme. Nějak si nedovedu představit, že by provozovatel hry najednou lidem sebral stovky bodů, o které zde jde až v první řadě :-)

 

Ono by bylo lepsi reseni je spojit. Najednou by slo pouzivat jednu aplikaci, filtrovat si mapu jako u ostatnich cache apod. Ano, jsem si vedom, ze to ted diky labgpx.cz jde, ale je to prece jen slozitejsi. Ale zaroven to je nerealne, protoze LABky maji trosku jinou funkcnost, napr. uvedeni bonusoveho cisla po nalezeni, nutnost online logovani na miste, moznost vyzadovani sekvencniho postupu atd.


  • 0

#11997 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 12:43

Když ne spojit, aspoň přiblížit. Dávat jim GC kód, zobrazovat je v mapě na GC, zpřístupnit přes API, zahrnout do nálezů. A vlastní odlov, ať se dělá klidně v té jejich psychoaplikaci. Když si že své aplikace kliknutím otevřu labkovou na dané keši jen na zalogování, přežiji to bez problémů.
  • 3

#11998 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 12:45

Když ne spojit, aspoň přiblížit. Dávat jim GC kód, zobrazovat je v mapě na GC, zpřístupnit přes API, zahrnout do nálezů. A vlastní odlov, ať se dělá klidně v té jejich psychoaplikaci. Když si že své aplikace kliknutím otevřu labkovou na dané keši jen na zalogování, přežiji to bez problémů.

 

Jj, to uz nastesti jde. Neni to zasluhou GS, ale lidi kolem labgpx.cz - muzes si stahnout gpx pro ceske labky, importovat je do mobilni aplikace (c:geo, locus) a videt je na mape. V podrobnostech cache je odkaz, ktery se otevre v psychoaplikaci a tam jen zalogujes. Pred temito zmenami bylo obchazeni LABek opruz...


  • 2

#11999 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 12:46

Bohužel omezuje. Na mapě jsou vidět labkové bonusovky a je jich čím dál tím víc.

Jiného zase omezují biltemy, jiného T5, jiného powertraily. Mohl by na ty biltemy či labbonusy být atributy a byli by všichni spokojeni. Nikdo by nebyl omezen.
  • 5

#12000 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 13:06

Bohužel omezuje. Na mapě jsou vidět labkové bonusovky a je jich čím dál tím víc.

 

To zatím neřeším a nelovím. Zas jich není IMHO tak moc.

 

Oddělení se už asi nedočkáme. Nějak si nedovedu představit, že by provozovatel hry najednou lidem sebral stovky bodů, o které zde jde až v první řadě :-)

 

Nebyl náhodou Waymarking taky součástí GC a pak to oddělili. Nevím jen se ptám. To se může klidně stát i s Labkama.

 

Zeměmluvu to píšu při každě příležitosti, ať s tím něco dělají, tak třeba se někdy dočkáme. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka