Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12001 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2020 - 18:42

Oddělení se už asi nedočkáme. Nějak si nedovedu představit, že by provozovatel hry najednou lidem sebral stovky bodů, o které zde jde až v první řadě :-)

to si asi nepamatuješ challenge (ne cache)

 

http://wiki.geocachi.../wiki/Challenge


  • 0

#12002 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2020 - 22:49

 

Nebyl náhodou Waymarking taky součástí GC a pak to oddělili. Nevím jen se ptám. To se může klidně stát i s Labkama.

 

 

Nebyl. Waynarking byl vymyšlen a postaven na samostatném serveru jako náhrada Locationless keší.
 


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12003 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2020 - 23:59

Bohužel omezuje. Na mapě jsou vidět labkové bonusovky a je jich čím dál tím víc.

A popravdě mně už je líto o ta kvanta mysterek přicházet, takže asi před měsícem jsem se rozhodl, že do labek jdu taky. Nicméně hraju si je na jiném profilu a za sebe loguji jen ty bonusy.
Kdyby z toho udělali fakt keš, budiž. Mě přijde i ujetý to, že člověk odpoví na pět otázek na 200 metrech a má 5 "bodů". Mě by to přišlo zajímavější asi spíš jako koncept nějaké chytré mysterky. Ale tenhle kočkopes je prostě divnej.

A co si budeme, majorita labky kvituje (jsou za to "body", že jo).


  • 3

#12004 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 0:05

Jsem na tom stejně jako Mirek, labky procházím pod jiným profilem a bonusovou keš loguji za sebe.


  • 1

#12005 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 0:40

Přiznám se, že jsem si teď jednu LABku odlovil. Bylo to ze studijních důvodů, abych věděl jak vypadá ta appka, protože jsem od GS dostal taky nabídku na vytvoření jedné LAB procházky. Kromě cita a eventu mám už založené všechny typy keší a tak zkusím i jednu LABku, ale bez bonusu. Docela mě to zklamalo, fotky jsou v appce pekelně oříznuté a místa pro text taky moc není a do listingu taky nejdou obrázky. S wigem se to nedá srovnávat ani náhodou. Na druhou stranu je fakt, že to dokáže splodit i průměrně blbej američan. Doufám, že to zůstane oddělené od normálních kešek.


  • 2

#12006 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 9:06

Jak vím, tak už je nás mnohem více, kdo LABky prochází pod jiným nickem a bonusy pak pod sebou...


  • 0

#12007 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 9:41

Ja teda LABky muzu a musim uznat, ze vetsina i docela pobavila. Ale ted jsem si vsimnul v aktualizovane appce, ze je mozne zazadat o prideleni LABky (kreditu).


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#12008 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1215 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 11:19

Ja teda LABky muzu a musim uznat, ze vetsina i docela pobavila. Ale ted jsem si vsimnul v aktualizovane appce, ze je mozne zazadat o prideleni LABky (kreditu).

Volba tam je, ale (asi protože již dvoje mám) se po kliknutí na volbu ukáže jen prázdná stránka. Ani žádné vysvětlení či tak. Ale přiznám, že jsem neočekával, že by to měli dořešené.


  • 0

#12009 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 14:22

Jsem na tom stejně jako Mirek, labky procházím pod jiným profilem a bonusovou keš loguji za sebe.

 

Tohle mě taky napadlo, ale zatím se úspěšně bráním. :)


  • 0

#12010 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1224 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 16:10

Nový jiný nick pro labky byl pro mě jasná volba, protože nechci, aby mi tento paskvil zaneřádil profil na gc.com nějakými body, ke kterým nelze na profilu najít žádný log, ani kde jsou a čeho se týkají.

 

Věnoval jsem pozornost labkám jenom proto, že mi blízko vznikla skutečná keš jakožto jejich bonusovka. Tu jsem si ale poctivě odlovil čistě na platformě gc.com bez použití nějaké aplikace a pak teprve jsem si došel vyzkoušet ty labky, co to vůbec je a jak se to chová. Pochválil jsem je v logu, že se velmi dobře hodí jako alternativní stanoviště multiny, na to mi přijdou dokonce skvělé, protože jsou trvanlivé, bezúdržbové. Ale keš to není.

 

Cíleně je lovit nebudu, leda, že bych se snad někde nudil. Taky mohou ukázat nějaké zajímavosti, netvrdím, že ne. A nikomu to neberu. Ale GS z toho neměl dělat polovičatý nesmysl, za který je bod, ale na profilu nejsou zobrazeny, jen jejich počet.


  • 2

#12011 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 17:45

Tak ja jsem zacal LABky cilene lovit po urazu patere. Ze dne na den se pro mne zmenila obycejna cache, lezici na zemi, na cache s terenem 5, ohnout jsem se nemohl a kdyz jsem se nejak dostal k zemi, tak jsem zas nemohl vstat. Po trech mesicich jsem poprve vyrazil na houby a pokud mne nekdo sledoval, tak asi musel umrit smichy, neb k te hoube jsem se dostal, ale k zvednuti sebe od zeme jsem musel po ctyrech k nejbizsimu stromu a tam vyruckovat do svisle polohy. A tak virtualni LABky byly v te dobe reseni, navic jsem byl vdecny za jakoukoliv lavicku po ceste. Stejne tak tradicky za okapem a pod parapetem, ktere jsem do te doby prehlizel, mne vysvobodily. Tak je nezatracujte a schovavejte si je na doby kdy nebudete moct. Pak si na ne vzpomenete, navic geocaching je vyborny prostredek na rehabilitaci.

 

Kupodivu ne vzdy resim bonusovku, neb ne vzdy se mi podari zjistit, ze nejaka bovusovka k LABkam existuje a nebo je mimo muj akcni radius, ktery se mi po urazu zkratil na cca 10km.

 

Stejne tak biltema cache od te doby vyhledavam, nahodim lehky 12-ti metrovy teleskopicky klacek jak batoh na zada a mohu v pohode vyrazit na vychazku, jen ty delsi zaklony pri hledani mne nedalaji moc dobre a tak cache hledam radsi z vetsiho odstupu.


  • 7

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12012 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2020 - 18:06

Ja teda LABky muzu a musim uznat, ze vetsina i docela pobavila. Ale ted jsem si vsimnul v aktualizovane appce, ze je mozne zazadat o prideleni LABky (kreditu).


Díky za upozornění...

You have successfully opted in.
If you are qualified, we will email you within the next few months.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12013 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 14:42

My LABky sbíráme, jen když mají bonusovou mysterku. Po získání potřebných indícií si LABky z profilu smažeme.
  • 1

#12014 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 15:36

To svět neviděl. Kačeři tady mají něco zadarmo a oni nad tím ohrnují nos. Vypnuté servery na vás :P .


  • 0

#12015 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 16:38

Přiznám se, být LABky za jeden bod, tak to bude interaktivní multinka a to vcelku mohl. Takhle je to fakt těžkej nedodělek jak filosofií a neprovázaností s GC, tak i provedením appky, která taky za moc nestojí. I když možná jsem jen já "přibržděnej" a appka je OK.


  • 4

#12016 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 21:02

Přiznám se, být LABky za jeden bod, tak to bude interaktivní multinka a to vcelku mohl. Takhle je to fakt těžkej nedodělek jak filosofií a neprovázaností s GC, tak i provedením appky, která taky za moc nestojí. I když možná jsem jen já "přibržděnej" a appka je OK.

 

Buď jsme přibrždění všichni, nebo mám jen smůlu na lidi - zatím nevím o nikom, komu by se apka líbila. Je to taková hodně nedokonalá betaverze...


  • 0

#12017 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 21:36

Mno, dovedu si představit lepší apku, ale asi jsem nenáročná, protože mi takhle v podstatě stačí. Asi jsem fakt divná, ale mě baví hledat cestu a nepřepínat obvykle ani na jinou mapu. Říkám si, jestli obecně nejsme moc líní a nesnažíme se ve všem si až moc ulehčovat cestu a jestli se nesnižuje schopnost řešit problémy....
  • 0

#12018 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 22:12

Já stahuju labky do Geogetu, takže v telefonu je mám v a:Draku. Když naviguju na Labku, přepnu právě do a:Drake, protože OSM je přehlednější než Google mapy (ty sestávají v podstatě jen z několika odstínů šedé :) ).

No a když z a:Drake na místě přepnu zpět do Adventure Lab aplikace, obvykle ta apka nabíhá znovu. A znovu musím vybírat labkovou sérii a hledat ji mezi ostatními na mapě... :( Přijde mi to od nich, jako že si neváží času kačerů, když pustili ven takovou betaverzi.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12019 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1087 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 22:27

Já stahuju labky do Geogetu, takže v telefonu je mám v a:Draku. Když naviguju na Labku, přepnu právě do a:Drake, protože OSM je přehlednější než Google mapy (ty sestávají v podstatě jen z několika odstínů šedé :) ).
No a když z a:Drake na místě přepnu zpět do Adventure Lab aplikace, obvykle ta apka nabíhá znovu. A znovu musím vybírat labkovou sérii a hledat ji mezi ostatními na mapě... :( Přijde mi to od nich, jako že si neváží času kačerů, když pustili ven takovou betaverzi.

A pokud ta série má ikonu třeba na druhé straně města, tak je to taky super.
  • 0

#12020 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 22:30

Já stahuju labky do Geogetu, takže v telefonu je mám v a:Draku. Když naviguju na Labku, přepnu právě do a:Drake, protože OSM je přehlednější než Google mapy (ty sestávají v podstatě jen z několika odstínů šedé :) ).

No a když z a:Drake na místě přepnu zpět do Adventure Lab aplikace, obvykle ta apka nabíhá znovu. A znovu musím vybírat labkovou sérii a hledat ji mezi ostatními na mapě... :( Přijde mi to od nich, jako že si neváží času kačerů, když pustili ven takovou betaverzi.

 

Pokud používáš gpx stažené z labgpx.cz, tak v sobě obsahují na začátku "listingu" odkaz na labkovou sérii. Tj. stačí na něj kliknout (používám c:geo, ale předpokládám, že v a:Drake to bude stejné) a otevře se Lab aplikace přímo s uvedenou sérií. Ta navíc (jedna z mála inteligentních funkcí) vybere nejblížší labku dané série, takže by nemělo být ani nutné hledat ji.

 

Tím je možné používání Lab Aplikace omezit na minimum, což je skvělé...


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama