Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12041 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 17:37

To by mohla byt celkem zajimava anketa. Neudela na to nekdo diplomku? :)

Osobne taky uprednostnuji fyzicke kese. Neustalym vyvojem a digitalizaci se svet posouva do virtualniho a to nejen pracovni svet. A ty fyzicke krabicky jsou proste super, clovek neco hleda, pak to ma v ruce a radost. Skoro jako sekat drivi. :)

Ale chapu, ze nekoho labky berou, me ted mijeji. Kdyby se tim smerem GS vydal, tak to je na velkou depresi.

Jestliže by se něco takového jednoho dne stalo, asi bych s GC skončil. Bez těch fyzických krabek to nemá smysl.
Nicméně, nemyslím si, že by se vše přesunulo jen do online světa. GS si musí být vědomo toho, že pokud by se pro něco takového rozhodlo, odešla by spousta lidí jinam a tedy i peněz z PM. Možná je to však jen můj dojem, nemám ke svému tvrzení žádné podklady.


  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#12042 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 18:14

Tak já to mám naprosto jasný, konec krabiček, konec GC.


  • 0

#12043 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 22:02

Díky, když je výchozí prohlížeč Chrome, otevře to Lab appku. Pokud tam mám moji oblíbenou Operu, tak tam na Lab appku nepřepne.

Díky za popostrčení, kde je zakopán pes.

Aha, já mám jako výchozí Firefox. Takže to bude stejná příčina.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12044 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 7:55

Že by novej Jonea? Včera toodoo v našem kraji bouchnul krásných 360 keší. Zřejmě slušnej oddíl...  :D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12045 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 17:18

Ze začátku jsem myslel, že mohou být LABky zajímavé zpestření. Když jich bude tak asi jako virtuálek. Těch taky nechali udělat jen omezený počet.

Ovšem nyní to vypadá, jako když chtějí přesedlat úplně na LABky a toho se trochu bojím. Už jich je trochu moc. Kdyby v každém městě byly jedny či dvě. Ale když se pak začínají překrývat a v okresním městě jich je pět, přijde mi to už moc.

Stále mi taky vadí osekání délky logování, délky jednotlivých polí pro zakládání LABek i to, že se logy nedají přeposílat na mail apod. Daleko lepší by byla integrace s ostatními keškami a to ještě 1 série LAB = 1 bod. Udělat z toho něco jako Wherigo.

 

Jinak překvapuje mě i to zažádání o další sérii LABek v aplikaci, když původně GS psal, že některým dá možnost druhých LABek po založení prvních bez nějakého zažádání, když založí sérii do konce července (nebo srpna, už nevím) a bude mít dostatečné ohodnocení LABek), pak se člověk dozvěděl, že někdo měl už možnost druhou sérii LABek založit, aniž by měl první ještě založené. Docela divný postup. Odvolat, co slibovali, a vymyslet úplně něco jiného... 


  • 2

#12046 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 17:31

Hlavně ať je nenapadne jimi nahradit wigo. To já mám moc rád a nerad bych o něj přišel.
  • 4

#12047 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 19:04

Abych tady nepsal jen své pocity, nainstaloval jsem si aplikaci a zkusil labky. A moje tušení se potvrdilo. Labky jsou vlastně něco jako stage multiny nebo jednoduchého wheriga. Ale dostávat bod za to, že spočítám schody nebo písmena na nějaké tabuli, je velká degradace hry. Smysl by to mělo, kdyby ke každé sérii labek byla bonusovka, za kterou by byl bod a to, co se nyní nazývá labky byly stage. Pak ten kdo si netroufne na wherigo by mohl udělat i pěknou procházku, klidně s nějakým příběhem. Další aspekt je to, že geocaching byla (a snad pořád je) hra na hledání krabiček. A tady je bod za spočítání schodů. Teď už někdo mě chce chytit na virtuálkách a earthkách. Ano, ty nemají krabičku, ale u earthek aspoň musím vynaložit nějaké úsilí na zodpovězení otázek. A virtuálky by se měly dělat jen tam, kde nejde fyzickou krabičku dát a navíc je jejich počet omezován (což je správné).

Takže můj závěr je ten, že samotné labky je úplně jiná hra než geocaching a labky s bonusem je speciální typ multiny.

A jen tak na okraj - je možné hrát labky bez datového připojení?


  • 4
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#12048 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 21:01

Da se to nějak zpytlikovat i bez dat, ale jednoduché to neni a vetsinou to chce vice nez jednu navstevu
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#12049 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 21:04

Že by novej Jonea? Včera toodoo v našem kraji bouchnul krásných 360 keší. Zřejmě slušnej oddíl...  :D

A to ještě nevíš, že loguje neviditelným inkoustem. Byli jsme ve středu na jedné opravdu vypečené záležitosti (ZOJA) půl roku od posledního nálezce zapsaného v logbooku, ovšem tenhle tüüdüüt ji má na webu napsanou v listopadu. Vzhledem k tomu, že v logbooku je celých šest zápisů, se to přehlédnout opravdu nedá...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12050 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 21:17

A jen tak na okraj - je možné hrát labky bez datového připojení?

 

Nezkousel jsem, ale mel by fungovat postup - na datech si musis serii nacist. Pote obejdes stage a poznacis si bokem spravnou odpoved. Nasledne zase na datech zalogujes z aplikace.


  • 0

#12051 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 21:48

A to ještě nevíš, že loguje neviditelným inkoustem. Byli jsme ve středu na jedné opravdu vypečené záležitosti (ZOJA) půl roku od posledního nálezce zapsaného v logbooku, ovšem tenhle tüüdüüt ji má na webu napsanou v listopadu. Vzhledem k tomu, že v logbooku je celých šest zápisů, se to přehlédnout opravdu nedá...

 

Jo, ja uz mu na svy kesi log smazal a zaznamenal jsem jeho logy ve spolecnosti s joneou, takze je celkem jasny, jak funguje. Tuctovej neoriginalni podvodnik.


  • 0

#12052 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 23:57

Treba se jen oddelil od teamoveho nicku skupiny pod nazvem MT Jonea.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#12053 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 1:03

ZOJU nenašel ani (MT) Jonea...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12054 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 7:38

Jo, ja uz mu na svy kesi log smazal a zaznamenal jsem jeho logy ve spolecnosti s joneou, takze je celkem jasny, jak funguje. Tuctovej neoriginalni podvodnik.


Je fakt, že Jonea na FB plánoval na 25.12. výpravu na Orlickoústecko. Jeho log jsem ale ještě nezaznamenal.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12055 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 8:21

Abych tady nepsal jen své pocity, nainstaloval jsem si aplikaci a zkusil labky. A moje tušení se potvrdilo. Labky jsou vlastně něco jako stage multiny nebo jednoduchého wheriga. Ale dostávat bod za to, že spočítám schody nebo písmena na nějaké tabuli, je velká degradace hry. Smysl by to mělo, kdyby ke každé sérii labek byla bonusovka, za kterou by byl bod a to, co se nyní nazývá labky byly stage. Pak ten kdo si netroufne na wherigo by mohl udělat i pěknou procházku, klidně s nějakým příběhem. Další aspekt je to, že geocaching byla (a snad pořád je) hra na hledání krabiček. A tady je bod za spočítání schodů. Teď už někdo mě chce chytit na virtuálkách a earthkách. Ano, ty nemají krabičku, ale u earthek aspoň musím vynaložit nějaké úsilí na zodpovězení otázek. A virtuálky by se měly dělat jen tam, kde nejde fyzickou krabičku dát a navíc je jejich počet omezován (což je správné).
Takže můj závěr je ten, že samotné labky je úplně jiná hra než geocaching a labky s bonusem je speciální typ multiny.
A jen tak na okraj - je možné hrát labky bez datového připojení?


Je potřeba neplakat tady, ale psat to primo Zememluvu. Oni to treba jednou vyslysi. :)
  • 0

#12056 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 9:45

Ale dostávat bod za to, že spočítám schody nebo písmena na nějaké tabuli, je velká degradace hry. Smysl by to mělo, kdyby ke každé sérii labek byla bonusovka, za kterou by byl bod a to, co se nyní nazývá labky byly stage. Pak ten kdo si netroufne na wherigo by mohl udělat i pěknou procházku, klidně s nějakým příběhem. Další aspekt je to, že geocaching byla (a snad pořád je) hra na hledání krabiček. A tady je bod za spočítání schodů. Teď už někdo mě chce chytit na virtuálkách a earthkách. Ano, ty nemají krabičku, ale u earthek aspoň musím vynaložit nějaké úsilí na zodpovězení otázek. A virtuálky by se měly dělat jen tam, kde nejde fyzickou krabičku dát a navíc je jejich počet omezován (což je správné).

Takže můj závěr je ten, že samotné labky je úplně jiná hra než geocaching a labky s bonusem je speciální typ multiny.

U virtuálek s jednoduchým zadáním to může být úplně stejné. Pravda, není jich tolik. Navíc k degradaci hry došlo už dávno sériemi a powertraily. Ale zájem kačerské veřejnosti jde bohužel tímto směrem. Náročné keše už skoro nikdo neloví. A jestli někdo na geocachingu řeší pouze počet ulovených keší, tak ať si to řeší, zajímavá část té hry je někde úplně jinde. Jo, labky přidaly možnost podvádět, ale opět to není nic, co by musel řešit běžný kačer. GC přece není hra na to, kdo urve nejvíc bodů. Kdo chce, má možnost labky nelovit. A bonusovky k labkám (které já osobně nevnímám pozitivně) se dají klidně udělat tak, aby ten, kdo labky procházet nechce, mohl bonus odlovit. Někteří owneři to už pochopili. Je pak jen otázka, proč takové bonusové keše nevznikly už dávno a musel čekat na labky...

 

Ten nápad, co tu prezentuješ, je vlastně celkem zbytečný, na tohle labky nepotřebuješ. Na tohle už nástroje jsou, multiny a mysterky. Labková aplikace by pouze pomohla tomu, že můžeš v terénu odpovědět a hned víš, že to máš správně. Ale pokud owner bude u zadání přemýšlet a vymyslí jasné zadání, nic takového nepotřebuješ. Navíc máme ověřovače. A bonusová krabička zase vymaže ten efekt labek, stejný jako u virtuálek, tedy možnost dát je na místa, kde by fyzická krabička šla jen těžko. Nebo to dopadne tak, že bonusová krabička bude někde daleko na místě, které s tím původním vůbec nesouvisí. Nebylo by možná špatné, kdyby ten bod byl až za celou sérii, ne pouze jednu z labek.

 

S labkami já osobně vidím jiný problém, než samotná jejich existence. Jak bylo výše napsáno, jsou i lidé, co je ocení, například kvůli zdravotním omezením. Labek jich zbytečně moc. Labky má možnost udělat kde kdo a taky to podle toho vypadá. Nejasná nebo gaučová zadání, lokace o ničem nebo se špatným umístěním či signálem, texty o ničem. Zajímavých labek je dost málo. Ale jsou. Pravda, s kešemi to není jiné. A to nešťastně řešené logování a tragicky navržená i (ne)funkční aplikace jsou známé věci. Alespoň jedna změna už nastala, lze schovat nalezené lab série. Tak snad si časem vezmou do parády i jiné věci, co jim kačeři napsali. I ode mě tam mají rozsáhlý příspěvek.


  • 2

#12057 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 10:00

Zeptám se možná blbě, ale zajímá mě to:
Dají se u již publikovaných labek měnit otázky a odpovědi?
Mám totiž už rok přidělené LABky a nějak se mi do nich nechce, odpovědi z gauče by mě štvaly. Ale kdyby se daly občas změnit otázky a odpovědi, pak bych gaučing aspoň trochu ztížil. Mám totiž představu, že když už bych ty LABky udělal, byly vy hlavně pro děti, pohádkový příběh s bonusem...
  • 0

#12058 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 10:08

Ano, muzes zmenit cokoli - polohu labek, jmena a popis labek i cele serie, otazku, obrazky ... Muzes klidne udelat uplne jinou serii. Ovsem pak tim delas zmatek tem, co tu predchozi odlovili a o teto uz se nedozvedi, protoze ji vlastne maji odlovenou.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12059 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 10:52

Dají se u již publikovaných labek měnit otázky a odpovědi?
kdyby se daly občas změnit otázky a odpovědi, pak bych gaučing aspoň trochu ztížil.

Jak píše gord, dá se změnit vše. Ale "gaučovým" odlovům tím na 100% nezabráníš, jen to možná trošku v některých případech ztížíš.

U jedné z labek jsem byl donucen kvůli změnám na místě už 2 x změnit otázku a odpověď, naštěstí při zachování původních souřadnic místa. Pokud by se totiž změnily i tyto, popř. i název místa, tak naštveš ty, kteří si stahují gpx soubory s labkami.


  • 0

#12060 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 11:14

Nene, vše by zůstalo, jen odpověď pro zalogování labky jiná. Čísla pro bonus taky stejné pro ty, kdo by to chtěli hrát po kouskách. Proto by zustal stejný i výpočet bonusu i pro ty, kdo by to měli jako mysterku bez labek.
Ale spíš je delat nebbudu, je jich už moc a nějak mám divný pocit, že GS vsadil na divnou kartu a bojím se co z toho vzejde
  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama