Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12021 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1215 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 23:00

Pokud používáš gpx stažené z labgpx.cz, tak v sobě obsahují na začátku "listingu" odkaz na labkovou sérii. Tj. stačí na něj kliknout (používám c:geo, ale předpokládám, že v a:Drake to bude stejné) a otevře se Lab aplikace přímo s uvedenou sérií...


Používám Locus a buď se mi to otevře v interním prohlížeči v Locusu nebo v browseru Opera, ale zaboha nevím, jak systém přinutit, aby to otevíral v ofiko appce.
  • 1

#12022 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2020 - 23:01

Já to nijak nehrotím. Někdy mám náladu na procházku a když tamtudy vedou labky, tak si cestu projdu. Někdy se zase ocitnu na místě, kde nějaká je, tak z celé série odlovím jen tu jedinou. Cíleně je většinou nevyhledávám, ale pokud si jí všimnu, tak ji nevynechám. Beru to jako virtuální keš.


  • 0

#12023 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 330 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 6:59

... jsem od GS dostal taky nabídku na vytvoření jedné LAB procházky...

Takže labku nemůže založit každý? Diskriminace BM asi? 


  • 0

#12024 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 8:26

Jsem na tom stejně jako Mirek, labky procházím pod jiným profilem a bonusovou keš loguji za sebe.


Jo a pak to plne zaimplementuji do GC a budes to muset prochazet znovu. :-D
  • 0

#12025 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 8:27

Mno, dovedu si představit lepší apku, ale asi jsem nenáročná, protože mi takhle v podstatě stačí. Asi jsem fakt divná, ale mě baví hledat cestu a nepřepínat obvykle ani na jinou mapu. Říkám si, jestli obecně nejsme moc líní a nesnažíme se ve všem si až moc ulehčovat cestu a jestli se nesnižuje schopnost řešit problémy....

 

Člověk je obecně tvor líný :). Ale to spíš labky mi přijdou jako ulehčení hledání a posun do čistě virtuálního světa... A obecně taky radši pracuješ s (jakýmkoliv) nástrojem, který ti práci ulehčí než s něčím napůl hotovým. (Třeba brambory oloupu i nožem, ale škrabkou mi to jde výrazně rychleji a lépe).


  • 0

#12026 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 8:41

Já stahuju labky do Geogetu, takže v telefonu je mám v a:Draku. Když naviguju na Labku, přepnu právě do a:Drake, protože OSM je přehlednější než Google mapy (ty sestávají v podstatě jen z několika odstínů šedé :) ).

No a když z a:Drake na místě přepnu zpět do Adventure Lab aplikace, obvykle ta apka nabíhá znovu. A znovu musím vybírat labkovou sérii a hledat ji mezi ostatními na mapě... :( Přijde mi to od nich, jako že si neváží času kačerů, když pustili ven takovou betaverzi.

Dělám to taky tak, jen tu Adventure Lab spouštím přimo z listingu a:Drake kdy mne to nabídne přímo "start" nebo "obnovení" té konkrétní LABky. Takže přeskakuji to zdlouhavo hledání v mapě Adventure Lab :) .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12027 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 8:43

To Zverinec:
Přes lezavé počasí radši hledám odpověď než fyzickou krabku v kdoví jakém, často humusoidním, stavu. Navíc u jednoho člověka bývá u fyzické keše problém s nenápadností - dobře náhodně okomentoval kolega kačer při nedávném potkání. Prý blondýna v lese, natož samotná, se tak moc často nevidí, proto si jí každý hned všimne a zkoumá, co tam dělá
...a zjistí, že jde o známou kolegyní. Jo, začínám uvažovat o nenápadné paruce. :-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 December 2020 - 8:46

  • 2

#12028 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 8:46

... (Třeba brambory oloupu i nožem, ale škrabkou mi to jde výrazně rychleji a lépe).

No když vezmu vařenou bramboru, tak tam se škrabkou pohořím, ale nožem to jde rychle :) . Ale je fakt, že si taky rád ulehčuji práci a tak na LABky používam a:Drake kde mám všechny LABky (a tam mám právě ty "vařené brambory").


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12029 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:00

To Zverinec:
Přes lezavé počasí radši hledám odpověď než fyzickou krabku v kdoví jakém, často humusoidním, stavu. Navíc u jednoho člověka bývá u fyzické keše problém s nenápadností - dobře náhodně okomentoval kolega kačer při nedávném potkání. Prý blondýna v lese, natož samotná, se tak moc často nevidí, proto si jí každý hned všimne a zkoumá, co tam dělá
...a zjistí, že jde o známou kolegyní. Jo, začínám uvažovat o nenápadné paruce. :-)

Možná by to pomohlo (ta paruka) neb jak se vzpomínám, tak blondýn v lese jsem moc nepotkal.

 

Já mám spíš opačný problém, že si někdy v lese připadám jak pařez. Už mne jednou v lese očuchával botu zajíc a já tam stál jak tvrdé Y a jen nechápavě zíral na to zvíře. Už jsem jen čekal, že zvedne nožičku a počůrá mne, ale on ne, jen pomalu odhopkal.

Jindy jsem zas na bobku logoval cache v pařezu a metr ode mne prošel houbař a očividně mne neviděl, když jsem se posléze vztyčil, tak se děsně lekl. Že bych si pořídil blonďatou paruku :huh: ?


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12030 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:08

Takže labku nemůže založit každý? Diskriminace BM asi? 

V poslední verzi apky je volba Odeslat žádost. Mám ji tam i já jako BM. ale nezkoušel jsem ji odesílat, nevím, co bych s tím dělal. Pokud bych měl nápad na sérii, zkusil bych to.


  • 1

#12031 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:11

Používám Locus a buď se mi to otevře v interním prohlížeči v Locusu nebo v browseru Opera, ale zaboha nevím, jak systém přinutit, aby to otevíral v ofiko appce.

 

To musi byt nastavenim telefonu. Nepredpokladam, ze by to byla zalezitost aplikace, protoze si nemyslim, ze by Ludek v a:Drake delal nejakou specialni obsluhu odkazu. Navic posledni verze a:Drake i c:geo byly vydane driv nez jsme odkaz do listingu vlozili. Tak na to tezko mohou byt nejak pripraveny dopredu.

 

Mozna je to tim, jaky browser se pouziva implicitne. Domnivam se totiz, ze aplikace spusti odkaz v browseru a az ten prepne na tu aplikaci. Treba proto, ze GS aplikace ma nekde nastaveno, jaky odkaz obluhuje, a browser to respektuje. Pokud to browser ignoruje, nespusti ji.

 

Pokud je tu nekdo s Locusem, komu se otvira primo (nebo neprimo, viz predchozi veta) aplikace, mozna by nebylo na skodu si vyjasnit nektera nastaveni.

 

EDIT: Asi by bylo vhodne se s timto tematem presunout do nejakeho LABkoveho vlakna (treba naseho, ktere se venuje prave serveru s generovanymi GPX soubory s labkami, tam bude zajemcu a resitelu asi nejvic) nebo zalozit k tomu vlakno samostatne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 25 December 2020 - 9:28

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12032 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:45

 Jo, začínám uvažovat o nenápadné paruce. :-)

Co zkusit masku Fantomase  :) ?

 

Ale pravda, v lese problém  nemám, spíš u keší někde na rynku, kde je kolem spousta očí, hlavně pak když si poblíž hrají děti, ty jsou zvlášť všímavé. Vždycky pak myslím na to, že ownerovi přidělám práci s obnovou krabičky.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 25 December 2020 - 9:48

  • 0

#12033 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:53

Já používám otevírání labek z Locusu. Už si moc nepamatuji, ale musel jsem si zrušit asociace na otevírání pro všechny prohlížeče. Pak po kliknutí na odkaz v listingu labky zvolím Chrome. Jiný prohlížeč mi nefungoval. Po kliku tedy Chrome zajistí přesměrování do adventure lab. Akce asi jedno, jestli se to volá a Locusu nebo adrake či z odkazu z webu.
  • 0

#12034 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 9:54

Používám Locus a buď se mi to otevře v interním prohlížeči v Locusu nebo v browseru Opera, ale zaboha nevím, jak systém přinutit, aby to otevíral v ofiko appce.


Já to v Locusu taky nemohl otevřít v oficiální aplikaci a pak jsem zjistil, že když dám otevřít ten odkaz z Locusu v chrome, otevře to labku přímo v aplikaci.
  • 0

#12035 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 10:25

No když vezmu vařenou bramboru, tak tam se škrabkou pohořím, ale nožem to jde rychle :) . Ale je fakt, že si taky rád ulehčuji práci a tak na LABky používam a:Drake kde mám všechny LABky (a tam mám právě ty "vařené brambory").


:) to musim zkusit. Ale skrabka maostrou špičku, tak by to mozna slo :)
Ja hlavne nelovim pomoci mobilu, takze... :)
  • 0

#12036 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 10:51

Jo a pak to plne zaimplementuji do GC a budes to muset prochazet znovu. :-D


Prošel jsem jich asi 20-25 a upřímně, klidně si ta místa projdu znovu, je mi to jedno. :) Nicméně, nemyslím si, že by se labky staly plnohodnotnou součástí GC.
  • 0

#12037 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 12:27

Jo a pak to plne zaimplementuji do GC a budes to muset prochazet znovu. :-D


Když si LABky smažeš na vlastním profilu na https://labs.geocaching.com, lze je "odvymazat" a znovuobcházení tím odpadá ;-)
  • 0

#12038 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 14:27

To Zverinec:
Přes lezavé počasí radši hledám odpověď než fyzickou krabku v kdoví jakém, často humusoidním, stavu. Navíc u jednoho člověka bývá u fyzické keše problém s nenápadností - dobře náhodně okomentoval kolega kačer při nedávném potkání. Prý blondýna v lese, natož samotná, se tak moc často nevidí, proto si jí každý hned všimne a zkoumá, co tam dělá
...a zjistí, že jde o známou kolegyní. Jo, začínám uvažovat o nenápadné paruce. :-)

jj, to uznávám, u městských keší je to velká výhoda. Ale obecně z toho mám spíš splín, že se GC posunuje k čistě virtuálu :), takže jsem ve správném koutku :)


  • 2

#12039 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1215 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 14:42

Já to v Locusu taky nemohl otevřít v oficiální aplikaci a pak jsem zjistil, že když dám otevřít ten odkaz z Locusu v chrome, otevře to labku přímo v aplikaci.


Díky, když je výchozí prohlížeč Chrome, otevře to Lab appku. Pokud tam mám moji oblíbenou Operu, tak tam na Lab appku nepřepne.

Díky za popostrčení, kde je zakopán pes.
  • 0

#12040 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2020 - 17:25

Ale obecně z toho mám spíš splín, že se GC posunuje k čistě virtuálu :), takže jsem ve správném koutku :)


Jestliže by se něco takového jednoho dne stalo, asi bych s GC skončil. Bez těch fyzických krabek to nemá smysl.
Nicméně, nemyslím si, že by se vše přesunulo jen do online světa. GS si musí být vědomo toho, že pokud by se pro něco takového rozhodlo, odešla by spousta lidí jinam a tedy i peněz z PM. Možná je to však jen můj dojem, nemám ke svému tvrzení žádné podklady.
  • 4




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama