Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12061 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 13:59

Pokud by se totiž změnily i tyto, popř. i název místa, tak naštveš ty, kteří si stahují gpx soubory s labkami.

 

Uz se mi to pri hledani jednou stalo, ale owner byl ten posledni, na koho jsem si v dane chvili stezoval (ano, spravne jsem to byl ja, kdo si mel overit po 3 mesicich aktualnost :-)). Labky jsou vetsinou par desitek metru od sebe a pokud je nezmeni o kilometry, asi se to da prezit :-).

 

Za me bych urcite respektoval ownerovo rozhodnuti.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 27 prosinec 2020 - 14:00

  • 0

#12062 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 17:05

Tak tady jsem trochu mimo mísu. Když si pustím appku a zvolím LABkeš, tak se mi přeci načtou aktuální data, nebo ne? Sice jsem postřehnul, že je tu nějaký nový server pro LAB, ale nějak mi uniká jeho použití, když se stejně musí hrát pomocí appky. Nebo je to celé jinak? Díky za vysvětlení.


  • 0

#12063 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 17:09

Tak tady jsem trochu mimo mísu. Když si pustím appku a zvolím LABkeš, tak se mi přeci načtou aktuální data, nebo ne? Sice jsem postřehnul, že je tu nějaký nový server pro LAB, ale nějak mi uniká jeho použití, když se stejně musí hrát pomocí appky. Nebo je to celé jinak? Díky za vysvětlení.

 

labgpx.cz nema s groudnspeak nic spolecneho. Jedna se jen o server, kde nekolik dobrovolniku vytvari .gpx soubory k existujicim labkam. Puvodne kvuli tomu, aby bylo mozne importovat .gpx do GeoGet a tim generovat spravne statistiky. Vedlejsim (pro me primarnim :-)) efektem je moznost importovat .gpx do c:geo (a:Drake, Locus,...) a pouzivat svou oblibenou aplikaci pri hledani. Z c:geo se prekliknu pouze na miste do lab aplikace pro zalogovani, jinak ji nemusim vyuzivat :-).


  • 3

#12064 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 18:16

Tak tady jsem trochu mimo mísu. Když si pustím appku a zvolím LABkeš, tak se mi přeci načtou aktuální data, nebo ne? Sice jsem postřehnul, že je tu nějaký nový server pro LAB, ale nějak mi uniká jeho použití, když se stejně musí hrát pomocí appky. Nebo je to celé jinak? Díky za vysvětlení.

 

Tak si treba predstav, ze jsi z nejakeho duvodu odlovil prvni 2 labky ze serie a pak ti autor zmeni celou serii. vcetne tech dvou, co uz mas odloveno. Jeste lepsi bude, kdyz zmeni poradi nebo labku zrusi a vytvori uplne novou. Pak jsi odlovil 2 labky ze serie, ale ve skutecnosti jich mas jeste odlovit 5. Vyznas se v tom, kdyz nikde nevidis zadnou historii, co kdy bylo zmeneno?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12065 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 20:29

Jasně pochopil jsem to, pokud pracuji s Geodetem, tak mi to umožní stáhnout si LABky z jiného serveru a uložit jako nějaký soubor, se kterým budu pracovat ve svém oblíbeném hledači kešek. To Gord: Přeci mě znáš, jsem naprosto nepoučitelný chaotik a upřímě, nikdy bych nezjistil, kolik že těch LABek mám ještě najít. :-) Co je pro mě důležité, není tady jiná appka pro hraní, ale pouze jiné způsoby úpravy dat. Něco podobného jako je ten druhý server pro wigo.


  • 0

#12066 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 20:40

Co je pro mě důležité, není tady jiná appka pro hraní, ale pouze jiné způsoby úpravy dat. Něco podobného jako je ten druhý server pro wigo.

 

Bohužel je to tak. Apku si GS drží pod pokličkou, i když lecos už prosáklo. Např. c:geo už má zadané feature requesty pro podporu LABek, ale obávám se, že pokud to začne podporovat jiná aplikace (potažmo až se někdo pořádně podívá na způsob komunikace), tak budou LABky ráj pro falešné logování. I když se tak často neděje, může u normálních cache owner zasáhnout a při absenci fyzického zápisu log smazat. U LABky taková možnost není a odhalení způsobu komunikace povede k nekontrolovatelnému gaučovému logování.


  • 0

#12067 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 23:25

ZOJU nenašel ani (MT) Jonea...

Sem nenasel ani ja. Byl jsem vcera na stagi, prislo mi ze to dam, v podstate jsem to skoro mel, dokonce mi vysel i checksum, jen ty souradnice nedavaly smysl a zrejme mi chybela jeste jedna transformace. Je to fakt nejaky obzvlast vypeceny.


  • 0

#12068 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2020 - 9:08

labgpx.cz nema s groudnspeak nic spolecneho. Jedna se jen o server, kde nekolik dobrovolniku vytvari .gpx soubory k existujicim labkam. Puvodne kvuli tomu, aby bylo mozne importovat .gpx do GeoGet a tim generovat spravne statistiky. Vedlejsim (pro me primarnim :-)) efektem je moznost importovat .gpx do c:geo (a:Drake, Locus,...) a pouzivat svou oblibenou aplikaci pri hledani. Z c:geo se prekliknu pouze na miste do lab aplikace pro zalogovani, jinak ji nemusim vyuzivat :-).

Kromě výše zmíněných je pro mne největším bonusem, že vidím všechny labky v jedné mapě s ostatními keškami. Takže někde jdu, vidím, že je poblíž trasy a kešky labka, která je roztahaná po celém širokém okolí. A druhý bonus je, k přiblížení k labce používám luxusu Locusu s komfortem perfektních map a funkcionalit samotné aplikace. Nejlepší je, na místě si pak z Locusu proklikem otevřu přímo labku v té parodii na aplikaci a zaloguji.
  • 3

#12069 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2020 - 16:00

Že by novej Jonea? Včera toodoo v našem kraji bouchnul krásných 360 keší. Zřejmě slušnej oddíl...  :D

 

Je fakt, že Jonea na FB plánoval na 25.12. výpravu na Orlickoústecko. Jeho log jsem ale ještě nezaznamenal.

 

Když už mi na keši přistál i Joneův FI log, nezbývalo mi, než vyrazit na kontrolu. Výpravu si kluci jistě užili, jen do keše se zapsat zapomněli.

Bude se mazat.  B)  


  • 4

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12070 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2020 - 18:52

Tak si treba predstav, ze jsi z nejakeho duvodu odlovil prvni 2 labky ze serie a pak ti autor zmeni celou serii. vcetne tech dvou, co uz mas odloveno. Jeste lepsi bude, kdyz zmeni poradi nebo labku zrusi a vytvori uplne novou. Pak jsi odlovil 2 labky ze serie, ale ve skutecnosti jich mas jeste odlovit 5. Vyznas se v tom, kdyz nikde nevidis zadnou historii, co kdy bylo zmeneno?

Tak jsem našel kompletně předělanou LABkovou sérii i s bonusem. https://coord.info/GC862EG
Já ji mám odlovenou v původní verzi. 


  • 0

#12071 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 6:52

Jen ze zvědavosti, když odlovim část LABek a autor je předělá, předpokládám že nálezy stejně zůstávaji, ne? Jediný problém by byl v případě bonusový a předělání výpočtu.
  • 0

#12072 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 7:18

Taky bych to tak viděl. Ale v případě změny výpočtu bonusovky (změny na LABkách) bys dle mého nevyzkoušeného názoru, měl tyto změny zjistit, když si u série rozklikneš "Zobrazit 5 záznamů z deníku"


  • 0

#12073 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 7:31

Ale v případě změny výpočtu bonusovky (změny na LABkách) bys dle mého nevyzkoušeného názoru, měl tyto změny zjistit, když si u série rozklikneš "Zobrazit 5 záznamů z deníku"

S výjimkou případů, kdy místo přímého uvedení bonusového čísla či přímo souřadnic bonusu je po zodpovězení otázky u labky na místě uvedena další otázka pro získání bonusového čísla. Při její změně a současně i změně toho bonusového čísla by ti, kteří již labku absolvovali, měli situaci zkomplikovanou. Proto jsem třeba při provedené změně na své labce volil doplňující otázku tak, aby bonusové číslo zůstalo stejné.
 


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 29 prosinec 2020 - 7:44

  • 0

#12074 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 8:44

Taky bych to tak viděl. Ale v případě změny výpočtu bonusovky (změny na LABkách) bys dle mého nevyzkoušeného názoru, měl tyto změny zjistit, když si u série rozklikneš "Zobrazit 5 záznamů z deníku"

Já to tak mám.
Všech 5 se tváří odloveno i když jsou ikonky jinde.
Všech 5 záznamů mám otevřeno, takže i bonusová čísla.
Podle mě by to bylo stejné i kdybych je neměl odloveny všechny.
  • 1

#12075 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 17:31

Myslel jsem si to. Jenže problém je, že "deník" je vidět při zobrazení přes API i podvodníkům (jestli se něco nezměnilo) 

Takže ti, co chtějí ochranu na LABku, tak dají otázky po té odpovědi, ti to zkomplikují právě těm poctivým kačerům, co to mohou mít rozdělané...

Trochu škoda. Je dobré jako autor mít na zřeteli i tyto případy.

Já osobně jsem raději rezignoval na ochranu před těmi podvodníky a raději to napsal do toho deníku, abych netrestal ty, co náhodou si nevšimli té otázky při zobrazení potvrzení odpovědi (i to se totiž občas může stát), případně ostatní.


  • 1

#12076 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2020 - 17:35

No, a já to ochránil tak, že jsem rezignoval na bonus keš k Labkam, když každé je něco jiného, spojeného jen bodem a majitelem serveru/hry.

Co čtu, tak problémy jsou přesně v tom roubování těchto dvou věcí dohromady.
  • 1

#12077 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 10:13

Minulý týden jsem listoval seznamem profláklejch keší na finálkách. Je pravda, že z mých kešek jsou tam prakticky všechny :-( Vždy mám pak pár dní depresi jak sviň a říkám si, že všechny své keše archivuji, ale zatím jsem si to vždy rozmyslel. Ovšem nečastější keše v seznamu jsou teď bonusovky LABek.


  • 3

#12078 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 10:28

Minulý týden jsem listoval seznamem profláklejch keší na finálkách. Je pravda, že z mých kešek jsou tam prakticky všechny :-( Vždy mám pak pár dní depresi jak sviň a říkám si, že všechny své keše archivuji, ale zatím jsem si to vždy rozmyslel. Ovšem nečastější keše v seznamu jsou teď bonusovky LABek.

Souhlas, mám to samé archivaci dělat nebudu ale rozhodně nebudu už opravovat, abych kupoval novou krabku a plýtval časem když nějaký dobytek poslal na web to opravdu ne.


  • 0

#12079 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 11:31

Minulý týden jsem listoval seznamem profláklejch keší na finálkách. Je pravda, že z mých kešek jsou tam prakticky všechny :-( Vždy mám pak pár dní depresi jak sviň a říkám si, že všechny své keše archivuji, ale zatím jsem si to vždy rozmyslel. Ovšem nečastější keše v seznamu jsou teď bonusovky LABek.

 

Jen tak mimochodem, které weby kontroluješ? Já znám jen f***y.cz -- tam zatím mám 1 z 6.


  • 0

#12080 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 12:43

Minulý týden jsem listoval seznamem profláklejch keší na finálkách. Je pravda, že z mých kešek jsou tam prakticky všechny :-( Vždy mám pak pár dní depresi jak sviň a říkám si, že všechny své keše archivuji, ale zatím jsem si to vždy rozmyslel. Ovšem nečastější keše v seznamu jsou teď bonusovky LABek.

Tak co si budeme, je tam bohužel prakticky všechno. Mně se to tam taky objevuje rychle, do měsíce tam většinou všechno je. Teď už teda nemám přehled, protože je to pro uzavřenou komunitu, naštěstí tam má přístup kamarád, takže díky němu vím, co mám jak moc překopat, kde je potřeba změnit indicie atp. 

Co ale musím říct, poté, co se vystřídají takové ty nejznámější firmy na začátku, je pak relativně klid. Sem tam nějakou svou keš vezmu a kompletně překopu. Včetně indicií (protože tam často jsou napsané - takže jen změnit finální místo k ničemu nevede). Někdy to bohužel efekt nemá a je to zbytečná práce, někdy mě naopak překvapuje, jak dlouho se ta keš po překopání drží a jak dlouho se k ní finálkaři nedostanou - a kupodivu a k mé radosti je to častější případ.

Příští rok si v Praze dávám zakládací pauzu, tak si asi budu předělávat některé své keše tak pro radost. Na druhou stranu někde to taky nejde nebo se mi místo pro finálku fakt líbí tak, že to měnit nechci. Tak jak kde. Uvidím.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama