Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12101 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 11:19

Ty se ale podle aktuálně platného nařízení nemáš volně trajdat po svém okrese. Najdi si jej a přečti si celý bod III.

 

...
III. nařizuje v rámci pobytu a pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy

...
2. pobývat v době od 05:00 hod. do 20:59 hod. v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou

...
c) cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti,
...

 

Ve dne a solo na kese do prirody rozhodne muzu.


  • 3

#12102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 11:25

Sice by mne zajímalo, jak ten bloumající člověk u stromu v lese bude vysvětlovat, že zrovna sportuje, ale o to ani tak nejde. Spíše, jak chces zajistit všechny ty ostatní body u tradičních FTF dýchánků?


  • 0

#12103 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 11:32

Sportovat nemusí, stačit pobyt v přírodě.

Nicméně důvod nepublikací vidím podobně jako xjurasek. Tedy rozumnější je počkat, neubyde nás.


  • 5

#12104 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 11:33

Sice by mne zajímalo, jak ten bloumající člověk u stromu v lese bude vysvětlovat, že zrovna sportuje, ale o to ani tak nejde. Spíše, jak chces zajistit všechny ty ostatní body u tradičních FTF dýchánků?

Vysvětlit jde samozřejmě všechno, i chůze je sportování. Ale předpokládám, že důvodem je zabránění možné negativní mediální publicity. Samozřejmě pokud pominu možnou nákazu.

 

Ale taky nechápu, proč si stěžovat rovnou na GS - co se prvně zeptat revírníků :-).


  • 2

#12105 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 11:36

S ohledem na prakticky zakaz cestovani mezi okresy mi prijde zakaz novych publikaci jako korektni a spravny, takze legimitizovat pripadne FTF dychanky rozhodne nechci. Psal jsem ciste k solo/rodinnem lovu v ramci okresu.


  • 2

#12106 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 12:13

Podle logů na našich keších vidím, že řada lidí si s hranicemi obce (dříve) a okresů (teď) žádnou hlavu nedělá


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 29 březen 2021 - 12:15

  • 1

#12107 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 12:29

Podle logů na našich keších vidím, že řada lidí si s hranicemi okresů žádnou hlavu nedělá

 

Ze na existujici cache hodi navstevy i mimo okres neni v jejich moci ovlivnit - staci treba zastavka pri sluzebni ceste apod. Muzeme se bavit o (ne)smyslnosti jednotlivych opatreni (napr. proc se nemuzu projit po 21te hodine je mi zahadou), ale kdyz uz jsou nejak nastavena, nenechejme si nimi kazit oblibenou hru.

I kdybych to bral ze strany revirniku/GS jako alibismus, snazim se vzit do jejich role - zachoval bych se stejne.


  • 2

#12108 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 12:44

Neboli: Co kdyby se, hypoteticky, potkali 3 FTFkari (a prosim nechapat hanlive) na nove publikovane cache

Hypoteticky? Nevím kde žiješ, ale u nás jsou FTFka vcelku regulérní eventy o 10+ lidech.


  • 2

#12109 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 12:53

Hypoteticky? Nevím kde žiješ, ale u nás jsou FTFka vcelku regulérní eventy o 10+ lidech.

Bylo to myšleno spíš jako příklad, za N si můžeš dosadit libovoné číslo :-). Snažím se zprávám vyhýbat, ale za šíření už můžou minimálně lyžaři, dovolenkáři, děti na hřišti, kadeřnictví, sportovci, hospody, malé obchody, lidi nedodržující opatření... Proč tam přidávát ještě geocaching.


  • 2

#12110 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 13:35

Hypoteticky? Nevím kde žiješ, ale u nás jsou FTFka vcelku regulérní eventy o 10+ lidech.

Já osobně si myslím že i kdyby se FTFkaři tam v tom množství setkali, tak budou rozumní a budou se chránit respirátorem.

Prostě kdo chce, bude se chránit ochranou FFP2.

Takže můj názor: publikovat keše a eventy bez omezení, reviewer není ten kdo má kontrolovat vládní nařízení - na to jsou určené jiné složky státu.

Každý jednotlivec by ta nařízení měl dodržovat i když popravdě né všechna se zdají být rozumná.


  • -1

#12111 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 16:35

Ze na existujici cache hodi navstevy i mimo okres neni v jejich moci ovlivnit -

Já jsem tak lovil ve středu v jiném okrese.
Vezl jsem tam dceru na vyšetření a přes hodinu na ní čekal.

Měl jsem sedět v autě? Tak jsem si objel okolí a pár kešek odlovil.


  • 1

#12112 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 16:52

Já tu asi budu za kacíře, ale se slušně napsaným dotazem na HQ problém nemám. Já sám bych to neudělal a postoj RW respektuji. Pokud se někomu nelíbí jejich rozhodnutí,tak toto je pravděpodobně jedina možnost něco zmenit. Nedělal bych z nich hned praskace. A pro nás pro všechny doufám, že pokud jim HQ odpoví, že podpoří RW.:)
  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#12113 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 17:21

Rozhodnutí revírníků je takové polovičaté....... Nepustí nové krabičky, ale stávající jim nevadí, kde se může dohodnout s někým společný pohodový popracovní odlov? Ani se nedivím, že kačeři mají výhrady,......


  • -3

#12114 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 17:28

To už ale nezpůsobí revírníci svým konáním, ale způsobí to dotyční svojí blbostí.


  • 5

#12115 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 20:20

Už jsem to psal kamsi na fb, jen to jakousi záhadou zmizelo. Můj názor na psaní stížností, zastavení publikací i výzvu k publikování keší na Opencachingu vyjádřím přirovnáním:

 

Pokud bych přijel s autem do servisu a zaměstnanec opravny (revírník) by mi řekl, že kvůli podezření že bych nemusel jezdit střízlivý mi auto neopraví, taky bych si našel jinou opravnu. Peníze za PerManentku bych samozřejmě chtěl vrátit. A nemyslím si, že by to někdo ze zde diskutujících udělal jinak.


  • -2

#12116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 20:37

Ty jsi někdy zaplatil revirnikovi, aby ti publikoval kešku?
  • 2

#12117 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 21:28

Ty jsi někdy zaplatil revirnikovi, aby ti publikoval kešku?

Ne, stejně jako bych neplatil zaměstnanci opravny za provedenou práci. Jak píšu, mám roční PerManentku, takže peníze ode mě dostala firma provozující autoservis předem bez ohledu na počet a rozsah vyžadovaných oprav. Pokud se zaměstnanci servisu rozhodnou z důvodů "co by kdyby" opravy nevykonávat, očekával bych vrácení peněz. Stejně, jako tomu bylo třeba v případě permanentek fotbalových.

Narážíš-li na to, že někomu dělají základní opravy i zadarmo, je to jejich dobrá vůle. Tací zákazníci si samozřejmě na nic stěžovat nemohou, mohou pouze využít služeb jiného servisu.

A narážíš-li na to, že majitel servisu svým zaměstnancům neplatí, ale jen jim jednou za měsíc příjde říct "děkuju", to je jejich soukromá věc, která zákazníky autoopravny nemusí zajímat.

 

Nejsem PM, nepíšu na HQ, ani nezakládám na OC. Jen vysvětluji, že postoj těch lidí chápu.


  • 3

#12118 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 21:43

Ale ty nemáš roční perManentku na práci opravářů. Ty sis zaplatil jen za to, že ti řeknou, kde Opraváři jsou.
  • 0

#12119 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 21:50

To srovnání s autoservisem mi pokulhává.

Pokud zůstaneme u aut, tak to auto můžeš dál plnohodnotně používat protože mu nic není, jen ti tam teď hned nedají nové doplňky (tunning?), které ale k provozu nejsou potřeba.

 

Mě osobně pozastavení publikací nevadí, míň mě teď stresuje pípnutí telefonu  ;)


  • 1

#12120 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 22:04

Ale ty nemáš roční perManentku na práci opravářů. Ty sis zaplatil jen za to, že ti řeknou, kde Opraváři jsou.

Napůl souhlasím. Vskutku nemáme PerManentku na práci opravářů (na práci revírníků). Zaplatili jsme si, abychom měli aktuální seznam jimi provedené práce (notifikace na nové keše). Jenže ta práce neprobíhá.

Vrátím-li se k fotbalu, žádný fotbalový klub neřekl že nám peníze nevrátí, i když nemůžeme na stadiony, protože oni přeci pořád plánované zápasy hrají.

 

Pokud zůstaneme u aut, tak to auto můžeš dál plnohodnotně používat protože mu nic není, jen ti tam teď hned nedají nové doplňky (tunning?), které ale k provozu nejsou potřeba.

Ano. Je tedy pravděpodobné, že nám v případě zájmu nenabídnou částku za celou PerManentku, ale pouze určitou část.

Nebo je tu tedy šance, že vycítí možnou finanční ztrátu, a namísto vracení peněz se pustí do diskuse se svými zaměstnanci. A v to nejspíše všichni píšící na HQ doufají. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka