Přejít na obsah


Fotka

Návrat ke kořenům geocachingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
137 odpovědí na toto téma

#21 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 17:12

Mě na Geocachingu vadí toto: nesmyslné mysterky ve městech, nejlépe mikro někde na sídlišti, kde se musí pěkně dlouho čekat, než odlezou lidi. Hlavně, že na ni owner vidí z okna. Nebo další věc - na pěkném místě je nějaká krabička od potravin s popsaným kusem zmuchlaného papíru pod hromadou kamení. Vždyt tam je plno úkrytů, tak proč to musí dávat pod ty kameny ? Není Geocaching o tom, dávat krabičky do pěkné přirody ? A v poslední řadě se mi nelíbí lidi, kteří na tomto chtějí nějak zbohatnout, nebo když dá někdo nějaký dotazník na forum.
  • 1

#22 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 17:31

Děkuji vám, že se vás tolik zamyslelo nad významem a účelem hry geocaching, že jste tu dokonce někteří v příspěvcích projevili svůj pohled nad významem a účelem hry, který může mít samozřejmě každý trochu odlišný. Věřím, že se někteří z vás zamysleli i nad tím, jestli se nesnaží posunovat geocaching jinam, přivlastňovat si ho a vykládat si pravidla účelově podle svého a vnucovat ostatním svůj pohled na hru jako ten jediný správný, který se musí dogmaticky dodržovat. V některých vašich příspěvcích jsem viděl i to, co jsem vidět chtěl, tedy především respekt před individuálními osobnostmi geokolegů a jejich odlišným pojetím hry, toleranci k jinému názoru, toleranci k jinému způsobu hraní hry, než je ten váš. Děkuji.
  • 1

#23 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 17:39

shaman3 napsal/a:
...vykládat si pravidla účelově podle svého a vnucovat ostatním svůj pohled na hru jako ten jediný správný...


A já zase tobě děkuji za tento názor a pevně doufám, že jej sám ctíš, jak ostatně osobitě dokazuješ zde na fóru, třeba svým odsuzováním některých ownerů za způsob jejich zapojení do dobrovolného otevírání pokladů.
  • -1
Berda

#24 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 17:49

...a ja bych zase rad jen kese velikosti small, protoze ty vetsi jsou moc velky a ty mensi jsou moc maly...! Zaplatpambu za moznost vyberu a co se mi nelibi nebo na co nemam - k tomu me preci nikdo nenuti. Ale dupat nozickou, kricet "ja chci tradicky 2/2, ostatni je spatne - owneri, meli byste se polepsit, aby ME to bavilo!", chlubit se tim, ze zasadne neplatim za nehoraznosti typu PM a loudit opakovane o PM GPX,... No potes, dalsi flame na spadnuti...:-/ A nejlepsi je, kdyz se to obali puvodnim zamerem vytahnout kacery do prirody - jako by do lesa bez pixly nemelo cenu vubec chodit nebo tam byl primo zakaz vstupu...:-)
  • -1

#25 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 17:54

HANSMATT napsal/a:
tady na zumpe snad nikdo nechape ironii B)

teď jsi mne zmátl, který ten shaman3uv příspěvek byl tedy ironický, ten zkládající, nebo ten poslední? A který myslel vážně?


wikipeda napsal/a:
Ironie (řec. eironeia, zastírání, předstíraná nevědomost) je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.


  • 0
.

#26 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 18:26

HANSMATT napsal/a:
tady na zumpe snad nikdo nechape ironii B)

No to, koukám, platí i pro tebe... Inu, vítej v klubu nás, citem k literatuře nepolíbeným.
  • 0
Berda

#27 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 18:33

Základ Geocachingu je jasný: Koupit za 10 000 GPS navigaci a odjet do lesa najít krabici s penězi, kazeťákem a plechovkou fazolí :D. Akorát se mi poslední dobou zdá, že ty ceny klesají. Jak navigací, tak předmětů k výměně.

Prvnímu příspěvku dávám za pravdu, přesně tohle jsem stručněji psal v sousedním tématu. Kešky zakládáme pro ostatní, ne pro sebe (či snad pro nikoho). A vůbec nevadí když nás někdo vidí s GPSkou, my přeci tajní nejsme, stejně jako není tajná tato hra. Tajné by mělo být pouze umístění keší, aby je nemohl kdokoliv najít a vykrádat. Ovšem přiznejme si, že stačí když se zloděj registruje na gc.com a hned je to u všech nepremiových tradiček úplně jedno.
Ta anarchie co tady vládne se mi také moc nelíbí. Ovšem, pročtěme si toto vlákno od začátku. Myslíte si, že byste se dokázali na něčem celorepublikově shodnout? To těžko.

P€T@ napsal/a:
A v poslední řadě se mi nelíbí lidi, kteří na tomto chtějí nějak zbohatnout.

Tak víš jak, když je o něco zájem, vždycky se najde někdo s nabídkou. Proto boční reklama tady na fóru stojí 5 000, proto dokáže megaevent 50 000 vydělat, proto se kradou CWG a prodávají coby "rušené sbírky" na Aukru... Prostě o to je zájem.
  • 0

#28 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 18:49

Koukám - dneska to tady žije ;-)
Tohle vlákno mi připomnělo populární výrok "Všechno špatně - zpátky na stromy!" :-)

Ale zpátky k tématu... Jako téměř vždy bych si dovolil zatleskat Romanovi - zcela s ním souhlasím (opět) ;-)
Také Tiskařův výrok o tajnosti úkrytů a netajnosti hry mi mluví z duše. Pokud budou lidi vědět o Geocachingu, nebudou přehnaně nervozní z různých "nenápadných" hledačů...

A do třetice - neporovnával bych kvalitu českého Geocachingu podle kvality tohoto fora - sem chodí jenom mizivé procento lidí, kteří se touto skvělou hrou baví, že?

Sám za sebe se raduju z každého logu, který mi přijde na moje keše a je mi jedno, jestli dotyčný napíše " nalezeno", nebo nějaký román... Důležité je, že mu nějaká moje krabička stála za to, aby zastavil, vylezl z auta a trochu se prošel :-)
  • 0

#29 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 19:51

HANSMATT napsal/a:
Mozna by se mela pravidla zmenit, napriklad aby se do geocachingu nemotaly takove ty p******y typu lezeme na strom nebo hrajem si na maleho dekodera. V Cesku by rospelo kdyby se vsechy ty kese s hodnocenim T8 nebo D9 zaarchivovaly a zaclo se od zacatku tak jak to ma byt. Hlavni myslenka teto hry je dostat lidi do prirody.


Sorry, ja napriklad kese typu D9, T8 miluji a nechapu, proc si nekdo dela pravo, nebo spise narok me od nich ostrhavat. Daleko vetsi zazitek mam z krabicky, kterou jsem lustil nekolik mesicu, nebo ze stromu / skaly na ktere jsme musel neco dokazat, nez z "smradlave" zaokapovky v centru prahy.
Pak mam strasne rad kese typu "schoval jsem to tak, ze to ani kacer nenajde". Ta radost, ze po hodine hledani najdu stage je suprova. Jsou to proste zazitky.
Najit peknou krabicku v prirode je take problem, protoze co je dale nez 120m od auta prece nema cenu zakladat (jeste ze pro me existuji Jizerky - diky Tome, Kolombo, ...)
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 20:17

Já bych viděl to vrácení na stromy hlavně v tom, aby nevznikaly stovky zbytečných keší o ničem zaplevelujících mapu. Ale to je spíš jen takový povzdech. Za pár let stejně geocaching vyjde z módy a zůstane jen pár bláznů.
  • 1

#31 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 21:23

HANSMATT napsal/a:
Hlavni myslenka teto hry je dostat lidi do prirody.


Omyl, hlavni myslenkou je dostat z lidi prachy. A buzerovat slovickarenim dle pravidel (viz co predvadel jakysi GeoawareNordic 3 na me zabehnute Earthce)

Nicmene dle zakladatele tohoto vlakna, ktery by mohl o "Korenech geocachingu" jiste vydat kroniku na pokracovani a ktery loguje kese u kterych ani nevidel logbook, je toto vlakno odsouzeno do propadliste zump. A kdyz se podivam na dalsi prispevatele ala Tlackar63 a Pet@, tak bych toto vlakno zapalil... :D
  • 0

#32 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 21:37

majkeld napsal/a:

HANSMATT napsal/a:
Hlavni myslenka teto hry je dostat lidi do prirody.


Omyl, hlavni myslenkou je dostat z lidi prachy. A buzerovat slovickarenim dle pravidel (viz co predvadel jakysi GeoawareNordic 3 na me zabehnute Earthce)

Nicmene dle zakladatele tohoto vlakna, ktery by mohl o "Korenech geocachingu" jiste vydat kroniku na pokracovani a ktery loguje kese u kterych ani nevidel logbook, je toto vlakno odsouzeno do propadliste zump. A kdyz se podivam na dalsi prispevatele ala Tlackar63 a Pet@, tak bych toto vlakno zapalil... :D


Michale, jednou provzdy: NEHORI...! :D :D :D
  • 0

#33 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 21:43

"původní myšlenka geocachingu" Laskavé.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#34 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 7:14

majkeld napsal/a:

HANSMATT napsal/a:
Hlavni myslenka teto hry je dostat lidi do prirody. ...


Omyl, hlavni myslenkou je dostat z lidi prachy.

To je ovšem jen hlavní myšlenka GS a někteří z vás jim na to bohužel skočili a "hrajou to podle těch jejich not". :(
  • 1

#35 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 8:04

shaman3e, Jestli s chceš opravdu vrátit ke kořenům, tak vezmi krabičku, umísti ji na nějaké pěkné místo (třeba N 45 17.460 W122 24.800 ) a to napiš do nějakého fóra, ale ne do tohohle, tady už je to prohnilé a čekej, kdo ti to najde.
To jsem vymyslel dnes ráno. PMG = vzít krabičku a umístit. Jinak: PMG = být umístitelem krabičky. Schválně nepoužívám termín owner, ten už je zatížen. A ne plkat na fóru.
  • 0
.

#36 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 8:22

Ne ne, tohle vlákno má sloužit k pouhému zamyšlení se nad návratem ke kořenům. Na nějaké umísťování krabičky je venku moc velká zima. A ty tvoje souřadnice mi nerozluští ani mapy.cz. ;)
  • 1

#37 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 28 březen 2013 - 8:53

shaman3 napsal/a:
A ty tvoje souřadnice mi nerozluští ani mapy.cz. ;)

Kaviárový tousty? To je...
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#38 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 9:36

shaman3 napsal/a:
Ne ne, tohle vlákno má sloužit k pouhému zamyšlení se nad návratem ke kořenům. Na nějaké umísťování krabičky je venku moc velká zima. A ty tvoje souřadnice mi nerozluští ani mapy.cz. ;)

počkej, ty tu voláš po náhravtu k Původním Myšlenkám a nemáš nastudovanou základní historii? http://wiki.geocachi...z/wiki/Historie Tyhle souřadnice musíš znát i kdyby tě probudili o půlnoci!
  • 0
.

#39 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 10:09

To jsi je ale nesprávně interpretoval a wiki také, mezi těmi alfanumerickými znaky "W" a "122" má být mezera.
http://coord.info/GCGV0P
  • 0

#40 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 10:37

poohDA napsal/a:
...tyhle souřadnice musíš znát i kdyby tě probudili o půlnoci!

shaman3 napsal/a:
To jsi je ale nesprávně interpretoval a wiki také, mezi těmi alfanumerickými znaky "W" a "122" má být mezera.
http://coord.info/GCGV0P


To chápu, že zrovna ty mezery tě zmátly, jinak bys to pochopitelně věděl. :D
  • 0
Berda




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama