Přejít na obsah


Fotka

Návrat ke kořenům geocachingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
137 odpovědí na toto téma

#61 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:07

Povznes se trochu nad tímto svým přízemním uvažováním, ukazuješ tu jen svoji malost a sobeckost. Zamyšlení se nad návratem ke kořenům geocachingu je především zamyšlení se nad sebou samým, nad svoji vlastní schopností a ochotou tolerance k jiným geokolegům a k jejich jiným názorům, nad respektováním jejich individuálních osobností a jejich odlišného pojetí hry. Především zamyšlení se nad tím, zda svým dogmatickým vynucováním svého subjektivního pohledu na geocaching už nezasahuješ do svobody rozhodování svých geokolegů o způsobu lovu. Jediné skutečné pravidlo je defacto fyzický zápis v logbooku (a i to se může časem přežít), to by si měli uvědomit hlavně ti geokolegové, kteří nám tu káží o etice, slušném chování a pravidlech, a vyžadují při tom neoprávněně po ostatních, aby bez výhrad sdíleli jejich subjektivní pohled na hru.
  • 0

#62 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:19

Ach jo každé téma se dříve nebo později zaplevelí hloupostmi které vypotí sebestředný cyklista !!!
  • 0

#63 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 19:21

HANSMATT: Upřímně jediné co jsem si přečetl z této diskuze je tvůj poslední příspěvek, a mám trochu pocit, jestli ti viróza nezasáhla i mozkové blány...upřímně, shaman3 tu většinou vyvolává flamewar a věčně oponuje všemu co se zde řeší, to poznám i při své občasné návštěvě tohoto webu. Nebudu se zastávat všech, někdy se tu objevují hrozné koniny, ale házet to tu všechno do jednoho pytle. Co tak vidím, že i když přijde někdo i s naprosto pitomým dotazem, který vznikl jen kvůli lenosti si přečíst geowiki, na kterou je hned na začátku stránky výrazně odkazováno, tak dostane radu, či je slušně odkázán na patřičnou stránku. Já se tu zatím vždycky setkal se slušným jednáním. Víš, ono je to možná i o tvém přístupu. P.S. Oprav si to slovíčko "pobit", to mne úplně střelilo do očí, to ti nějak ujela ruka. A je také lepší psát háčky a čárky nad písmeny, ono se to pak o mnoho líp čte a dělá to i lepší dojem.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#64 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 19:46

shaman3 napsal/a:
Zamyšlení se nad návratem ke kořenům geocachingu je především zamyšlení se nad sebou samým,

Tak už se konečně zamysli!!!
  • 0

#65 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 20:32

Když jsem se pro zajímavost podívala na GC na S3 profil, tak bych snad víc než teoretizování o kořenech doporučila vyrazit do terénu za keškami nebo na event za známými i neznámými. Už je to dost dávno, co se S3 věnoval praxi.:o Letos nula, nula, nic a to máme čtvrt roku za sebou. Řekla bych, že pohyb by pomohl vyčistit hlavu a dodal energii.
  • 0

#66 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 20:38

zvedavka: Tak víš co, já kešuji pouze na kole a ono už prostě nebylo půl roku takové počasí, abych mohl na kole někam vyjet. Pokud bude zítra stejně jako bylo dnes, tak snad připravím kolo a vyjedu na jednu multinu, jenže oni hlásí, že do rána napadne 20 cm sněhu, takže tomu nevěřím.
http://www.novinky.c...eorologove.html

Vložený obrázek
  • 0

#67 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 21:17

shaman3 napsal/a:
zvedavka: Tak víš co, já kešuji pouze na kole a ono už prostě nebylo půl roku takové počasí, abych mohl na kole někam vyjet.


Koukám, že jsi tvrďák jen u keců na fórech :-)

V zimě se kešuje na lyžích nebo sněžnicích. A na hřebenech Jizerek potkávám i v zimě cyklisty běžně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#68 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 5:41

wetu napsal/a:
A to je na tom geocachingu hezký, že nemusím za každou cenu lovit. Můžu počkat do jara. Dokonce nemusím ani tuhle hru hrát.
Já hledám, co mě zaujme. A proto fandím třeba takové SKÁKAJÍCÍ ŽÁBĚ, která přináší další lákavou výzvu, o níž se sice přímo nepíše v listingu, ale je tu. Určitě tu cestu jedu autem nebo na kole (690km), ale to mám problém s nabíjením kamery po cestě.
Porušují takovou akcí (eventem rozloženým do 6ti dní) owneři nějaká pravidla??? Hlavně nekecají a hru vytahují ze standardní šedi. Podívejte co variant stylů je třeba v hudbě a taky tu jsou pravidla, která ti co je dobře znají mohou porušit tak, aby vzniklo něco nového. Tím ta pravidla obohacují. Zprvu jsou sami, ale časem to chytne další. I tady si vybereš, na co máš náladu. Bez vývoje by se nedalo kecat třeba na internetu. Museli by jsme to tesat do kamene - no hrůza. Wetu

Tohle je stoprocentní pravda a není potřeba se zamýšlet nad čímkoli ostatním-hlavně když to dělá radost mě a všechny ostatní kecy jsou k ničemu...:D
  • 0

#69 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 6:04

wetu: Děkuji za tvůj příspěvek. Jsem rád, když vidím, že se opravdu někdo zamyslel nad svým přístupem k jiným geokolegům a že prokázal schopnost tolerovat jejich odlišný pohled na geocaching. Pro mě je geocaching jen takovým podružným doplňkem jízdy na silničním kole, prostě jezdím na kole proto, že se mi to líbí a abych nejezdil jen tak bezcílně, tak při tom jedu podle GPS za nějakou keškou, zapíši se do logbooku a zaloguji na internetu datum a čas nálezu. Jeden čas jsem si mylně myslel, že bych mohl zapisovat na internetu i takové nálezy, kde se do logbooku nezapíšu, protože na keš nedosáhnu, pouze ji vyfotím, ale od toho už asi začnu pro nesouhlas ownerů raději upouštět, prostě se jím přizpůsobím a když mi internetový log smáznou, fotka keše jim nebude stačit, tak sklopím uši a budu tzv. "držet hubu a krok". Jsou určitě geokolegové, kteří to nepochopí a budou brát můj přístup ke geocachingu jako rouhání, protože pro ně není geocaching podružná věc při výkonu jiné činnosti, pro ně je to ta věc hlavní. Stejně jako já chápu je, že je pro ně geocaching skoro náboženstvím, že nepřestávají lovit ani v zimě, kupují si kvůli tomu lyže, sněžnice, horská kola, stromolezecké nebo potápěčské nářadí, ..., stejně tak by oni mohli časem třeba pochopit i mě, že já si nebudu kupovat žádné lyže ani sněžnice, žádné stromolezecké ani potápěčské vybavení, horské kolo si koupím jedině až to bude nezbytností kvůli dírám a nerovnostem na asfaltové silnici, ale rozhodně si to nebudu kupovat kvůli geocachingu. Takhle by se nad svým přístupem k jiným geokolegům s odlišným pojetím hry mohli třeba časem zamyslet i colombo a zvědavkanoční, a třeba časem pochopí, proč v zimě nelovím, a přestanou mít ke mě uštěpačné poznámky o tom, že nemám už půl roku ani jeden nález, že nejsem žádný tvrďák se sněžkami a lyžemi. Se silničním kolem se prostě v zimě lovit nedá, proto lovím jen v létě. Doufám, že jsem to vysvětlil i pro ně dost polopatisticky.
  • 0

#70 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 9:32

To shaman3: Neber to jako nějakou provokaci, prostě mě to jen zajímá a proto se prostě musím zeptat. Proč se musíš zalogovat i do keší kam jsi se nezapsal (nenalezl, nebo se k nim nedostal apod.). Co přesně z toho máš? Proč ti tak vadí rozmanitost hry, která v rámci svých pravidel umožňuje prakticky každému nalézt si tu "svou" keš k odlovu (pro někoho je super T5 keš, pro někoho 1/1), když tě nikdo nenutí ty ostatní lovit. Proč prostě hraješ hru která tě podle tvých slov omezuje a proto se snažíš z ni udělat hru jinou. Napadlo mě, že pro tebe by třebo bylo lepší takový Munzee, tak proč GC? Opravdu to prosím neber jako provokaci, jen mě to prostě zajímá.
  • 0

#71 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:08

MK1977 napsal/a:
To shaman3: Neber to jako nějakou provokaci, prostě mě to jen zajímá a proto se prostě musím zeptat. Proč se musíš zalogovat i do keší kam jsi se nezapsal (nenalezl, nebo se k nim nedostal apod.). Co přesně z toho máš? Proč ti tak vadí rozmanitost hry, která v rámci svých pravidel umožňuje prakticky každému nalézt si tu "svou" keš k odlovu (pro někoho je super T5 keš, pro někoho 1/1), když tě nikdo nenutí ty ostatní lovit. Proč prostě hraješ hru která tě podle tvých slov omezuje a proto se snažíš z ni udělat hru jinou. Napadlo mě, že pro tebe by třebo bylo lepší takový Munzee, tak proč GC?
Opravdu to prosím neber jako provokaci, jen mě to prostě zajímá.


...a nebo proste nelogovat na netu nic nebo jen ty opravdu odlovene a delat si svou "full" evidenci v Geogetu napr. Jinymi slovy zbavit se zavislosti na bodech. Doporucuji z vlastni zkusenosti...
Jenze jemu jde zrejme o neco uplne jineho - a tak tu prudi...
  • 0

#72 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:19

MK1977 napsal/a:
To shaman3: Neber to jako nějakou provokaci, prostě mě to jen zajímá a proto se prostě musím zeptat. Proč se musíš zalogovat i do keší kam jsi se nezapsal (nenalezl, nebo se k nim nedostal apod.). Co přesně z toho máš? Proč ti tak vadí rozmanitost hry, která v rámci svých pravidel umožňuje prakticky každému nalézt si tu "svou" keš k odlovu (pro někoho je super T5 keš, pro někoho 1/1), když tě nikdo nenutí ty ostatní lovit. Proč prostě hraješ hru která tě podle tvých slov omezuje a proto se snažíš z ni udělat hru jinou. Napadlo mě, že pro tebe by třebo bylo lepší takový Munzee, tak proč GC?
Opravdu to prosím neber jako provokaci, jen mě to prostě zajímá.


Prostě chce mít vysmajlíkované všechny kešky ve svém okolí. A když někdo udělá PM keš nebo T5 keš, tak mu v tom zabrání.
  • 0

#73 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:35

kolombo napsal/a:
V zimě se kešuje na lyžích nebo sněžnicích. A na hřebenech Jizerek potkávám i v zimě cyklisty běžně.

I v zimě se dá keškovat pěšky a nohy snad nikdo shamanovi neuřízl:) A i cyklisty lze v zimě na horách potkávat nejen v Jizerkách, ale např. i na beskydské Lysé hoře. Jen se obávám, že tento internetový hrdina by tam nevyjel ani v létě (až na vrchol vede asfaltka, takže by to zvládl i na silničce). A takových kopců je hodně i blíže jeho HC - Jizerky desítky keší, Krkonoše také by se toho našlo dosti, Ještěd, Klínovec...
  • 0

#74 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:37

Taky uz se tesim, az osedlam kolo, ale u nas na Ostravsku budeme muset jeste chvili pockat. Pres noc napadlo minimalne 10cm a stale snezi, to bych si ani s tim MTB moc nepojezdil :(
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#75 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:49

Taky bych si rád myslel to, co shaman3, že "Pro mě je geocaching jen takovým podružným doplňkem jízdy na silničním kole...". Jenže když se člověk dívá na mapu a vidí osamocenou truhličku mezi samými smajlíky (otazníky mě nevzrušují), tak mu to nedá a jede a třeba i leze tam. Navíc 1000–878 keší už není moc... Silniční kolo mi ze sklepa kdysi nějaký zloděj ukradl (za což mu mnohokrát děkuji, pojišťovna Favorita zaplatila a koupil jsem si pořádné trekkingové :) ), vyrobil jsem si provazový žebříček atd., ale že bych mohl logovat "bezkontaktně", mně zatím ani ve snu nenapadlo. A na kole se i v zimě jezdit dá, chce to prstové rukavice (stačí od Vietnamců), pod helmu třeba kapesník a šlapat rychle a jet pomalu na lehký převod. P. S. nevymyslíte někdo "bezkontaktní logování" na stromech? - stačí do 5 centimetrů. U keše na stromě mi totiž vždycky scházejí 2 až 3 ruce... :(
  • 0

#76 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:57

Shaman3 je veliký vtipálek :D Aneb udělejme to tak, jak to vyhovuje mne B) Na takového egoistu jen tak člověk nenarazí. Já netuším, co se tady ještě v tomto vlákně řeší. Keší jsou stovky, tisíce, každý si může vybrat tu svou. Jestli někomu nějaká nelahodí, nikdo mu pistoli u hlavy nedrží. A jestli někdo nedokáže přenést nevysmajlíkovanou ikonku, tak by se měl léčit. Já po skalách ani stromech nelezu, ale je to jen má priorita. Jsou lidé, kteří naopak takové zážitky vyhledávají. Každý si najde svoje, a v tom je krása výběru. A jestli někoho ta hra nebaví, nemusí ji hrát. Nechápu, co se tu vůbec řeší, beztak tohle téma bylo založeno jako flame, ze kterého nic nevzejde. A Shaman3 má očividně "hodně" věcí na práci, když vyvolává takové diskuze a sepisuje věčně oponující příspěvky. Já takové potřeby nemám, obalil jsem řízky a odpoledne mne čeká pečení beranů :D Takže hezké Velikonoce všem a hrajte tu hru tak, aby Vás bavila a přitom jste nekazili zážitek ostatním. Jen tak budeme všichni spokojeni. A to je podle mne ten správný kořen Geocachingu!
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#77 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 11:01

Smrk napsal/a:

MK1977 napsal/a:
To shaman3: Neber to jako nějakou provokaci, prostě mě to jen zajímá a proto se prostě musím zeptat. Proč se musíš zalogovat i do keší kam jsi se nezapsal (nenalezl, nebo se k nim nedostal apod.). Co přesně z toho máš? Proč ti tak vadí rozmanitost hry, která v rámci svých pravidel umožňuje prakticky každému nalézt si tu "svou" keš k odlovu (pro někoho je super T5 keš, pro někoho 1/1), když tě nikdo nenutí ty ostatní lovit. Proč prostě hraješ hru která tě podle tvých slov omezuje a proto se snažíš z ni udělat hru jinou. Napadlo mě, že pro tebe by třebo bylo lepší takový Munzee, tak proč GC?
Opravdu to prosím neber jako provokaci, jen mě to prostě zajímá.


Prostě chce mít vysmajlíkované všechny kešky ve svém okolí. A když někdo udělá PM keš nebo T5 keš, tak mu v tom zabrání.

Tak nějak to doopravdy je :P a souvisí to s tímto tématem:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#78 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 11:20

Smrk napsal/a:

MK1977 napsal/a:
To shaman3: Neber to jako nějakou provokaci, prostě mě to jen zajímá a proto se prostě musím zeptat. Proč se musíš zalogovat i do keší kam jsi se nezapsal (nenalezl, nebo se k nim nedostal apod.). Co přesně z toho máš? Proč ti tak vadí rozmanitost hry, která v rámci svých pravidel umožňuje prakticky každému nalézt si tu "svou" keš k odlovu (pro někoho je super T5 keš, pro někoho 1/1), když tě nikdo nenutí ty ostatní lovit. Proč prostě hraješ hru která tě podle tvých slov omezuje a proto se snažíš z ni udělat hru jinou. Napadlo mě, že pro tebe by třebo bylo lepší takový Munzee, tak proč GC?
Opravdu to prosím neber jako provokaci, jen mě to prostě zajímá.


Prostě chce mít vysmajlíkované všechny kešky ve svém okolí. A když někdo udělá PM keš nebo T5 keš, tak mu v tom zabrání.


...a kdyz to nebude mit, scvrkne se mu pindik. A tak tu prudi...:D :D :D :D
  • 0

#79 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:42

Mě by to opravdu zajímalo a tak prosím o plnohodnotnou odpověď shamana3. Předem díky. A ostatních jsem se opravdu neptal.
  • 0

#80 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:19

Si myslím, že už jsem na to odpověděl, Smrk to trefil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama