Přejít na obsah


Fotka

Návrat ke kořenům geocachingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
137 odpovědí na toto téma

#81 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:49

V tom případě nechápu, proč sis vybral jako bezvýznamný doplněk svého jezdění na kole hru, kterou nechceš hrát. Protože na jednu stranu se oháníš tím, že jediná povinost hráče vůči ownerovi je log v logbooku oproti němuž můžeš logovat na netu a přitom děláš vše proto aby si i toto jediné pravidlo, které jsi ochoten uznat, porušoval. Nechápu, nerozumím a rád bych rozumněl.
  • 0

#82 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 14:12

Prostě si chci hrát tu hru po svém, jako ji hraje spousta jiných po svém. To že dělám vše pro to, abych porušil jediné pravidlo, není přece pravda, to pravidlo jsem porušil pouze vyjímečně tam, kde to jinak nešlo. Kde jsem na keš nedosáhl, tam jsem ji vyfotil a logoval i s fotkou. Některým ownerům to stačilo, některým ne, pokud mi owneři můj log smazali, tak jsem se s tím smířil. Není třeba z toho dělat nějakou vědu a nebo dokonce dogma. Defacto jsem to pravidlo porušil pouze u dvou keší na stromech, na které jsem nedosáhl a které jsem pouze vyfotil. A dále nejsem samozřejmě zapsán ani v logboocích earthcachí, ale ty žádný logbook nemají, tam jsem také pořídil pouze foto a logoval s fotografií. Některým ownerům to stačí, některým ne a já se s tím jejich nesouhlasem dokáži smířit a respektovat ho.
  • 0

#83 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 14:27

shaman3 napsal/a:
Prostě si chci hrát tu hru po svém, jako ji hraje spousta jiných po svém. To že dělám vše pro to, abych porušil jediné pravidlo, není přece pravda, to pravidlo jsem porušil pouze vyjímečně tam, kde to jinak nešlo. Kde jsem na keš nedosáhl, tam jsem ji vyfotil a logoval i s fotkou..

.
Ty kráso, Jonea v2:). Více snad k tomu netřeba dodávat.
  • 0

#84 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 14:31

Nevidím na tom nic špatného, je to věc mezi konkrétním ownerem a konkrétním kačerem, ostatní by jim do toho kecat moc neměli.
  • 0

#85 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 14:54

shaman3: Jestli jsi zalogoval fyzickou cache bez zápisu v logbooku, zalogoval jsi ji podvodně. A je jedno, jestli jsi ji viděl, vyfotil nebo snad do logu namaloval krávu... ;) Dokonce je i jedno, jestli ti to owner (nebo kdokoliv jiný) povolil. Ale to nepochybně víš - to totiž ví každý :)
  • 0

#86 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 15:21

MK1977 napsal/a:
V tom případě nechápu, proč sis vybral jako bezvýznamný doplněk svého jezdění na kole hru, kterou nechceš hrát. Protože na jednu stranu se oháníš tím, že jediná povinost hráče vůči ownerovi je log v logbooku oproti němuž můžeš logovat na netu a přitom děláš vše proto aby si i toto jediné pravidlo, které jsi ochoten uznat, porušoval. Nechápu, nerozumím a rád bych rozumněl.


Nechapes? Proste on chce!
Chce aby byly jen drive-in tradicky, protoze na vic nema (chut, schopnosti, cas - at uz cokoli...)
Chce mit vycistenou mapu, protoze jinak se mu scvrkava pindik asi...
Chce i PMO kese, ale platit nebude, neni prece blbej, aby se nechal vydirat za tuto moznost navic...
Chce logovat cokoli, at to odlovil nebo ne.
Chce, chce, chce...
Nic vic...
Smutnej priklad zmetka, kteryho by mel tatik rezat, ale nereze, ke skode jeho okoli...
A tak tu prudi...:|
  • 0

#87 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 15:27

Tvoje argumentace je svou logikou na úrovni porušování zákazu vjezdu. Pokud budu chtít projet zákazem vjezdu, tak projedu, protože chci, ale vlastně to dělám jenom občas ;) A dokud mě nechytí policajti, tak je to vlastně v pořádku. Logika je uplně stejná. Je to stejné jako když si uděláš řidičák a začneš jezdit autem. Když autem jezdíš, musíš dodržovat pravidla silničního provozu určená pro auta. Ale taky tím autem jezdit nemusíš a můžeš se projít třeba pěší zónou. Ale chtít obojí, tj. jet autem a vzít to skrz pěší zónu, tak tam asi bude nějaká chyba. Ve většině diskusí se točíš na tom, že platí jen jedno základní pravidlo pro zalogování, ale když se ti to hodí, tak ho klidně porušíš z nějakého marginálního důvodu.
  • 0

#88 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:22

Ano přesně tak, je to z mé strany podvod, který je ovšem možný pouze se souhlasem ownera, takže v tom nejsem sám. Vadí vám to? Zamyslete se nad tím, jestli je to normální, že vám to vadí. Logování konkrétní keše je věcí konkrétního kačera a konkrétního ownera, vám ostatním do toho defacto nic není. Pokud mi to owner umožní, nevidím v tom žádný problém, nechte to prostě na něm.

Pokud už tu padl ten příměr s porušováním dopravních předpisů, tak vás můžu ubezpečit, že i dopravní předpisy lze porušit naprosto legálně, pokud s tím souhlasí policista, pokyn policisty je totiž víc než např. dopravní značky. Stejně jako mě umožnil owner "podvodný" log, tak mi může policista umožnit porušení dopravních předpisů a může mě s autem pustit třeba i na tu pěší zónu.

§ 76/5 zák. č. 361/2000 Sb.
Pokyny policisty, strážníka obecní policie, vojenského policisty nebo příslušníka vojenské pořádkové služby jsou nadřazeny světelným signálům, dopravním značkám nebo dopravním zařízením.
  • 0

#89 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:38

Pánově, asi je veškeré vysvětlování zbytečné - on stejně nepochopí. Jen je otázka, jestli proto, že nechce nebo nemůže. Normální je, že pokud něco chci, tak pro to něco udělám - nebo jak píšete, tak prostě danou keš mít nebudu. Buď se k ní podívám někdy příště s lepší výbavou ( stalo se nám, že jsme při procházce dost daleko od bydliště koukali na jednu z keší na strom a říkali si, že se u ní stavíme někdy s provazovým žebříčkem, třeba za půl roku - ani jednoho by nenapadlo bez zápisu otravovat ownera ) nebo ji prostě ulovenou mít nebudu. Na GC se mi mimo jiné líbí právě to, že se mu mohu věnovat, kdy chci a na jaké obtížnosti chci - ano nemusím se na žádnou keš vydat třeba dva roky, ale když chci hru hrát, nebudu porušovat to nejzákladnější pravidlo - ZÁPIS DO LOGBOOKU. Původně jsem si myslela, že dotyčného GC BAVÍ a jeho příspěvky plynou z toho, že se mu již dlouho nevěnoval.:o
  • 0

#90 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:41

Typomanie to je! Zadna http://cs.wikipedia....wiki/Grafomanie grafomanie... Kurna, uteklo mi to. NEREAGOVAT, NEREAGOVAT... :)
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#91 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:47

Že ty nemáš řidičák? Tohle platí pro ŘÍZENÍ DOPRAVY - např. na křižovatce dojde k nehodě, nevypnou se ihned semafory, ale dopravu v krizové situace řídí jedna z uvedených osob a její pokyny jsou nadřazené všemu ostatnímu. Určitě tě nepustí autem na pěší zónu - pokud by to udělal, dopouští se sám minimálně přestupku ( zneužití služebního postavení ).......
  • 0

#92 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:47

shaman3 napsal/a:
Ano přesně tak, je to z mé strany podvod, který je ovšem možný pouze se souhlasem ownera, takže v tom nejsem sám. Vadí vám to?.

Ano pokud hraju nějakou hru, která má daná svoje pravidla tak mi vadí pokud tu samou hru hraje někdo kdo ty pravidla nedodržuje a podvádí. A je jedno jestli je to fotbal, kuželky nebo geocaching.
  • 0

#93 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:31

shaman3 napsal/a:
Ano přesně tak, je to z mé strany podvod, který je ovšem možný pouze se souhlasem ownera, takže v tom nejsem sám. Vadí vám to? Zamyslete se nad tím, jestli je to normální, že vám to vadí. Logování konkrétní keše je věcí konkrétního kačera a konkrétního ownera, vám ostatním do toho defacto nic není. Pokud mi to owner umožní, nevidím v tom žádný problém, nechte to prostě na něm.

Pokud už tu padl ten příměr s porušováním dopravních předpisů, tak vás můžu ubezpečit, že i dopravní předpisy lze porušit naprosto legálně, pokud s tím souhlasí policista, pokyn policisty je totiž víc než např. dopravní značky. Stejně jako mě umožnil owner "podvodný" log, tak mi může policista umožnit porušení dopravních předpisů a může mě s autem pustit třeba i na tu pěší zónu.

§ 76/5 zák. č. 361/2000 Sb.
Pokyny policisty, strážníka obecní policie, vojenského policisty nebo příslušníka vojenské pořádkové služby jsou nadřazeny světelným signálům, dopravním značkám nebo dopravním zařízením.

Jsem rád, že jsi vzpomněl tento případ. Ano pokyn policisty je nadřazen. Ale jistě jsi si všml, že nejdříve je pokyn a až pak akce. A je to za účelem řešení vzniklých nepředvídaných okolností. Tedy nikoliv, že projedeš z vlastní vůle zákazem vjezdu a pak se budeš bránit tím že ti tosnad někdo povolí. Tady tvá logika vícenež pokulhává. To by ti owner nedjříve musel povolit tvůj způsob logování a až poté by jsi mohl takto logovT. Jinak jsi stále v pozici jedince porušujícího pravidla/zákony. Je smutné, že to nechápeš a dáváš tím špatný příklad i ostatním. A menší porušování pravidel vede k porušování i těch větších a hra/společnost bez pravidel/zákonů spěje ke svému rozkladu. Netvrdím, že zrovna ty budeš porušovat i další pravidla (i když z tvého přístupu jsem přesvědčen, že klidně porušíš jakékoliv pravidlo, které se ti hodí), ale minimálně dáváš ostatním příklad, že jakákoliv pravidla jsou k ničemu. Když to přeženu, tak vlastně tvrdíš, že krást je správné, pokud tě nechytí (ještě jednou ozorňuju, je to nadsázka).
  • 0

#94 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:32

shaman3 napsal/a:
Ano přesně tak, je to z mé strany podvod, který je ovšem možný pouze se souhlasem ownera, takže v tom nejsem sám. Vadí vám to?.


Můžeš mi ukázat, z čeho jsi vydedukoval, že pokud tvůj podvod schválí owner, tak je to v pořádku?

Jsi prostě zase vedle jak ta jedle. Pravidlo o zapsání do papírového logbooku v keši je dáno ze strany GC a ne ze strany ownera.

Nevymejšlej zase svoje fantasmagorie a nebo je alespoň nevnucuj ostatním, cyklisto.
  • 0

#95 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:39

A koho jsem vlastne podvedl? Maximalne sam sebe. Tvarite se tu, jako ze se tim podvodem citite strasne poskozeni, pritom poskozeny jsem vlastne ja. To ja jsem dobrovolne ochudil sam sebe o nevsedni zazitek pri zdolavani kese. ;)
  • 0

#96 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:42

Ještě jednou, ale asi to nemá smysl........:D


Můžeš mi ukázat, z čeho jsi sportovče vydedukoval, že pokud tvůj podvod schválí owner, tak je to v pořádku?

  • 0

#97 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 19:07

Na příběhu téhle slavné keše je defacto dokázáno, že je to tak v pořádku.
http://coord.info/GC34DC4

Owner tam v pátek 29.3.2013 umožnil logování keše FI bez zápisu v logbooku a i když tam pak bylo několik NA logů vyzývajících retriewera k archivaci keše pro porušení pravidel, retriewer defacto ty FI logy potvrdil a logy vyzývající k archivaci keše byly smazány včetně logů WN, které takové chování ownera nebo kačerů odsuzovali. Takže z toho defacto plyne, že owner může umožnit kačerovi logování na internetu i bez zápisu v logbooku a takový FI log je platný.
  • 0

#98 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 19:14

shaman3 napsal/a:
Na příběhu téhle slavné keše je defacto dokázáno, že je to tak v pořádku.
http://coord.info/GC34DC4

Owner tam v pátek 29.3.2013 umožnil logování keše FI bez zápisu v logbooku a i když tam pak bylo několik NA logů vyzývajících retriewera k archivaci keše pro porušení pravidel, retriewer defacto ty FI logy potvrdil a logy vyzývající k archivaci keše byly smazány včetně logů WN, které takové chování ownera nebo kačerů odsuzovali. Takže z toho defacto plyne, že owner může umožnit kačerovi logování na internetu i bez zápisu v logbooku a takový FI log je platný.


Ne, ty si prostě jinej. :D


  • 0

#99 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 19:19

Časy se prostě mění, vývoj hry jde kupředu, k internetovému logu už není nutný fyzický zápis v logbooku, postačí pouhý souhlas ownera. Já to ještě navíc doplňuji fotografií keše, takže co víc po mě ještě můžete chtít? Legálně už nic. ;)
  • 0

#100 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 19:19

shaman3 napsal/a:
Takže z toho defacto plyne, že owner může umožnit kačerovi logování na internetu i bez zápisu v logbooku a takový FI log je platný.


Chápeš to špatně. Owner ty logy může tolerovat a nemusí je smazat. O rozdílnosti takového logu a logu regulérních lovců snad není ani pochyb.

Pomůžu si příměrem, aby to pochopil i takový popleta, co jsi ty:

Když někde zaplatíš falešnými penězi a podaří se Ti to, nestanou se z falešných peněz pravé. Stále jsou jen falešné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama