Přejít na obsah


Fotka

Návrat ke kořenům geocachingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
137 odpovědí na toto téma

#41 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2013 - 17:38

Samozřejmě. B)
  • 0

#42 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 28 březen 2013 - 20:16

Tož já bych se ke kořeňom vrátil, jen nevím, jestli jsem nenastoupil do tohoto vlaku pozdě a ty kořeně už jsem neviděl. Jinak si užiju všechny druhy keší, někdy jsem sice zklamán velikostí TICTAC na konci, ale zase může být hezký listing. Na co nemám, nebo si netroufnu, nejdu. Nevadí..keší je hodně a je z čeho vybírat. Sám se snažím přispět do toho rance svými kešemi a jsem rád za každý hezký log, byť by měl formu TFTC/TNLN :-) To potěší dvojnásob :-) Takže já ke kořeňom rozhodně jdu.
  • 0

#43 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 19:24

Trochu jsem se do tohoto tematu zacetl a po prvni strance toho zanechal. Objevuje se tady presne to, proc jsem uz loni lovil tak nejak pri ceste bez ladu a skladu, bez planovani tras atd. Geocaching je nekde uplne jinde nez jsem kdysi ocekaval a zazival. Kdysi clovek nasel zajimava mista, dozvedel se ruzne zajimavosti, listing byl plny informaci. Po pracne sebranych indiciich jej cekala krabicka, ktera byla odlovitelna bez velkych problemu, protoze uz si toho uzil dost cestou k ni, ... Dneska zaklada kesku kdekdo, aniz by mel nejakou zkusenost, listingy mnohde nestoji za nic, nedozvim se nic o miste, kde je ukryta a proc prave tady a autori si daji nejvic prace s ukrytim kese samotne, byt uz jen ziskat souradnice bylo martyrium. Jeden maldicky autor mne peskoval, ze jsem projevl malo pokory, kdyz jsem si nenapsal o indicii pote, co on zmenil zpusob ziskani informaci pro bonuskes a v listingu mnou jiz odlovene nebylo v den odlovu nic. Mozna bychom se meli autorum klanet a byt vdecni, ze vubec nam dovolili kes odlovit.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#44 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 19:50

Ano, souhlasím, někteří owneři už bohužel nedělají keše pro kačery, ale pouze sobecky pro sebe a ještě to považují za správné. :(
  • 0

#45 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 19:55

staska napsal/a:
Geocaching je nekde uplne jinde nez jsem kdysi ocekaval a zazival. Kdysi clovek nasel zajimava mista, dozvedel se ruzne zajimavosti, listing byl plny informaci. Po pracne sebranych indiciich jej cekala krabicka, ktera byla odlovitelna bez velkych problemu, protoze uz si toho uzil dost cestou k ni,

Já to vidím i tak, že owneři jsou k tomu tlačeni lovci, viz zkušenosti z mých multin - tu nejdelší si pár jedinců rozdělilo do dílčích částí, každý udělal jen jednu část, pak se všichni vesele zapsali na finálce. U dalších dvou multin zaměřených primárně jako cyklistické si většina kačerů indicie raději vygooglí než by trasu poctivě projeli...A podobně přistupují mnozí kačeři k multinám obecně. A pokud člověk udělá dlouhý listing s plno informacemi, ještě to od některých schytá...
  • 0

#46 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 19:57

staska: Nerozumim tomu, proč to píšeš. Máš pravdu v tom, že keší vzniká hodně a část z nich zákonitě nedosahne kvality, jakou bychom si představovali. Ale na druhou stranu, pořád je dost a dost těch, které za vyluštení, přečtení listingu anebo navštívení pěkného místa stojí, stačí si s tím dát jen trochu práce a najít si je. A že si u toho odlovíš pár keší u cesty, za kterými bys cíleně nešel? I když ta keška stojí za prd, stejně si ten Found it dáš a využiješ toho, že ji tam autor dal. Jsme na tom podobně, nějakej rok to už děláme, kešek máme odlovenejch plno, ale žádnou jsme nezaložili. A já bych teda nesebral to odvahu/drzost vyčítat někomu, že založil mizernou krabici nebo se nechová podle mého gusta, i když si to můžu stokrát v duchu myslet.... EDIT: takže za závěr - 100% souhlas s homole a klikám na pomyslné plus a kvalitní příspěvek :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#47 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 20:02

hanska napsal/a:
Já to vidím i tak, že owneři jsou k tomu tlačeni lovci, viz zkušenosti z mých multin - tu nejdelší si pár jedinců rozdělilo do dílčích částí, každý udělal jen jednu část, pak se všichni vesele zapsali na finálce. U dalších dvou multin zaměřených primárně jako cyklistické si většina kačerů indicie raději vygooglí než by trasu poctivě projeli...A podobně přistupují mnozí kačeři k multinám obecně. A pokud člověk udělá dlouhý listing s plno informacemi, ještě to od některých schytá...

Nech je to prostě hrát tak, jak se jim to líbí a nenuť je dělat to, co nechtějí. Votomtoceléje. Ty keše děláš pro ně a ne pro své uspokojení, že je k něčemu přinutíš.
  • 0

#48 blackwine

blackwine

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 21:44

shamane3, už jsem fakt nechtěl reagovat, ale nakonec to nevydržím - netrpíš ty nějakou duševní poruchou? protože si hodně často protiřečíš a oba protichůdné názory zastáváš stejně rezolutně... takže owner podle tebe nesmí zakládat keše jaké sám chce, protože je to proti "původní myšlence", ale hledači si to můžou hrát "jak se jim líbí" a nikdo jim do toho nemá co mluvit?
  • 0

#49 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 22:29

Je to tak. Když to přeženu a napíši trochu ironicky, tak kačer má jedinou povinnost, zapsat se do logbooku a owner by ho neměl nutit plnit při tom nějaké úkoly, úkoly můžou být klidně plněny kačerem na základě dobrovolnosti, ale pokud ty úkoly kačer nezvládne, nebo je ani zvládat nechce, tak by neměl owner podmiňovat pomoc poníženými žádostmi a upředňostňovat tak jenom někoho, toho kdo ownera poníženě žádá a ostatním házet klacky pod nohy. Pokud už owner nějaké úkoly dává, musí se smířit i s tím, že je kačer obejde a zjistí si finální souřadnice jinak. Je zbytečné kvůli tomu kačerům házet klacky pod nohy a nadávat tu např. na finalcaching, to je jenom přirozená obrana kačerů, kteří se cítí být od ownerů vydíráni vyzýváním, aby se na řešení šifry ownera poníženě dotázali. Může se časem např. stát, že kačer nebude lézt na strom pro logbook, ale vezme motorovou pilu, strom porazí a pak se zaloguje. Tím se skutečně vrátí geocaching zpět ke kořenům, protože to je to jediné, co z toho stromu zbyde.
  • 0

#50 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 22:37

Ano, ano - tomu hlasitě tleskám. Bravo hochu. Lepší ukázku rozdílu mezi shamanstvím a zdravým rozumem bych nevymyslel...! :D:D



  • 0

#51 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 22:51

No hlavně jestli sis všiml, že jsem i upozornil na to, že píši s nadsázkou. ;)
  • 0

#52 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 23:06

Tak se běž ty "nadsázko" na tu mysterku podívat...:o:o P.S. Číst umím a ironii rozumím velmi dobře. Občas se ale podvědomí dere legračně dírama ven.
  • 0

#53 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 23:45

Prijde mi to, ze nejcasteji pouzivana slova/spojeni jsou v techto vlaknech PONIZENI VYDIRANI MUSI SE SMIRIT zni mi to spise jako diagnoza ... Kazdy by mel zacit ponejprv sam u sebe . Preci nechci li byt nekym omezovan , nebudu omezovat ani ostatni svymi vyklady pravidel a korenu Navrat ke korenum,proboha - kdo definuje ty "koreny" ? Kdo je opravnen definovat ty koreny ? Navrat by tedy mel byt zruseni vsech mysterek, vsech T5 ? Tj. aby jedna skupina definujici ty "spravne" koreny tim padem omezila ty druhe , ktere naopak tyto krabky bavi ? Co mi to jenom pripomina? Nechte tu hru takova jaka je, pokud mi prijde nejaka krabka nablbla, visi na dalnicnim piliri, ci na uschlem strome, tak ji nelovim a necham ji byt . Owneri snad nejsou tridni nepratele ne ?
  • 0

#54 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 5:24

HANSMATT napsal/a:

blackwine napsal/a:
shamane3, už jsem fakt nechtěl reagovat, ale nakonec to nevydržím - netrpíš ty nějakou duševní poruchou? protože si hodně často protiřečíš a oba protichůdné názory zastáváš stejně rezolutně... takže owner podle tebe nesmí zakládat keše jaké sám chce, protože je to proti "původní myšlence", ale hledači si to můžou hrát "jak se jim líbí" a nikdo jim do toho nemá co mluvit?


Protoze owneri (obecne, na nikoho neukazuju a nemyslim vsechny, ale myslim tim zakladani T8, D9, snaha skryt cache co nejvic pred cachers, aby mu tam chodilo co nejmin lidi) nenaplnuji puvodni myslenku, hraci - cachers se temto novym podminkam prizpusobili, takze je opravdu asi jedno jak hrajes a owner by ti v tom opravdu nemel branit



Ozřejmi mi ti tvé dedukce. Co je T8 a D9. Nikdy jsem se s tím nesetkal.
  • 0

#55 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 6:32

To je tzv. "nadsázka". Jistě jsi se s tím už setkal, akorát jsi to třeba nepochopil. ;)
  • 0

#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 9:49

tomy.22 napsal/a:
Ozřejmi mi ti tvé dedukce. Co je T8 a D9. Nikdy jsem se s tím nesetkal.


Už toho nech...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:56

Čeho mám Aviatiku nechat? Normálně jsem se zeptal. Vidíš na tom něco špatného? Shamane, nadsázka vím co je, ale zrovna od tebe si nic vysvětlovat nenechám.
  • 0

#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 11:54

Ha - našli jsme většího troubu nad šamana! Kde je ten geroradostnej koutek? :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 12:12

Kde koho našel? Podle čeho soudíš?
  • 0

#60 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 15:20

Tak už jsem pochopil Shamanovo pojetí "kořenů geocachingu" - owner má povinnost zakládat co nejvíce snadných kešek, multiny či nedejbože mysterky by zakládat neměl, měl by držet h..u a krok, když někdo získá finálky z různých databází či jinak podvádí (ať už vůči pravidlům, tak vůči slušnému chování a etice). Naopak lovec může cokoli... Jen si shaman neuvědomil, že bez ownerů jaksi nemá lovec co lovit - ani se nedivím, sám má plnou h..u řečí a dosud nezaložil ani jednu kešku a když prý nějakou založí, tak ji nikdo nevyluští...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama