Přejít na obsah


Fotka

Cageo musi delat betatesty?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#221 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:25

dr.vota napsal/a:

look_as napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Vůbec bych se nedivil, kdyby teď s reviewerováním praštil nejen Skupec, ale všichni naši revírníci...


Zopakuju uz jednou napsane: Reviewer je sveho druhu verejna osoba. Jako politik. A mel by tedy nejakou tu medializaci ustat.

A zaroven by mel umet zaujmout stanovisko a vysvetlit sve jednani, pokud vypada kontroverzne.

Skupec ti dal odpověď hned v prvním postu.
Je jeho právem si vyžádat tolik betatestů, kolik uzná za vhodné, protože za publikace zodpovídá (GS).
Není povinen ti ani oznamovat, že na tvoji keš poslal někoho na betatest, natož od tebe čekat schválení. A může tam poslat kohokoliv uzná za vhodné.
Naopak jsem přesvědčen, že betatest má dělat ta osoba objektivně, a ne že si ji bude vybírat sám owner.
Nechápu, co tu pořád rozpatláváš. :)


Neni povinen to ano, ale neni slusne nekomu neverit a nevysvetlit proc!
Takove chovani pak na me pusobi jako buranstvi a zvule.
  • 0

#222 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:25

look_as napsal/a:

micska napsal/a:

look_as napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Vůbec bych se nedivil, kdyby teď s reviewerováním praštil nejen Skupec, ale všichni naši revírníci...


Zopakuju uz jednou napsane: Reviewer je sveho druhu verejna osoba. Jako politik. A mel by tedy nejakou tu medializaci ustat.

A zaroven by mel umet zaujmout stanovisko a vysvetlit sve jednani, pokud vypada kontroverzne.


Stanovisko zaujal, chtěl další betatest, co se Ti na tom furt nezdá?


Nevysvetlil to!

a číst umíš? viz:

Ahoj,
tvůj příspěvek je adresovaný asi mě.

Nadpis tvého článku je o tom, jestli Cageo musí dělat betatesty. Odpověď je, že žádné betatesty dělat nemusí, je to jen jejich dobrovolná činnost, kterou se zhostili velice dobře a pomáhají mi při schvalování, pomáhají nováčkům i pokročilým při zakládání a údržbě kešek.

Druhá část tvého článku je o tom, jestli mohu vyžadovat na betatest konkrétního kačera. Ano mohu. Ke schválení mohu použít jakýchkoliv prostředků pro schválení a kontrolu cache.

V tvém konkrétním případě jsem poprosil o betatest přímo Barbíny a ne Cageo. Nemusel jsem ti to ani říkat a betatest mohl proběhnout bez tvého vědomí. Je ale fér o tom konkrétního kačera kontaktovat. A u typu cache, jakou jsi zaslal ke schválení ty, chci betatest vždy a je jedno, kolik má který owner odlovených a založených kešek. A pokud je vše tak jak má být, není se čeho obávat. Konkrétně Barbíny dělají betatesty velice nezávisle a popíší mi vše tak, jak jaký je stav. Jen fakta! Až mě někdy štvou, protože mě ani nenaznačí zda cache schválit či ne. To je prý moje práce.

Měj se hezky, užij si Velikonoce.

Petr

Díky a ahoj
Skupec Reviewer


  • 0

#223 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:27

look_as napsal/a:

dr.vota napsal/a:

look_as napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Vůbec bych se nedivil, kdyby teď s reviewerováním praštil nejen Skupec, ale všichni naši revírníci...


Zopakuju uz jednou napsane: Reviewer je sveho druhu verejna osoba. Jako politik. A mel by tedy nejakou tu medializaci ustat.

A zaroven by mel umet zaujmout stanovisko a vysvetlit sve jednani, pokud vypada kontroverzne.

Skupec ti dal odpověď hned v prvním postu.
Je jeho právem si vyžádat tolik betatestů, kolik uzná za vhodné, protože za publikace zodpovídá (GS).
Není povinen ti ani oznamovat, že na tvoji keš poslal někoho na betatest, natož od tebe čekat schválení. A může tam poslat kohokoliv uzná za vhodné.
Naopak jsem přesvědčen, že betatest má dělat ta osoba objektivně, a ne že si ji bude vybírat sám owner.
Nechápu, co tu pořád rozpatláváš. :)


Neni povinen to ano, ale neni slusne nekomu neverit a nevysvetlit proc!
Takove chovani pak na me pusobi jako buranstvi a zvule.


Jo tak, tak o tohmle je tady tech 12 stranek. Skupec svym buranastvím a zvůlí nekomu šlápl na ego. Tak to jo.
Ježkovo voči :|
  • 0

#224 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:29

Pořád nevíme, jakou specialitu pro nás look_as připravuje a těžko tedy zhodnotíme oprávněnost požadavku na další betatest :-) Každopádně look_as asi není žádnej zelenáč a keš pravděpodobně nebude v rozporu s pravidly. Možná jen vzniknul nějaký komunikační šum, možná jsou tu nějaké osobní spory, možná jen jeden z nich zrovna vstával levou nohou... Nechci probírat oprávněnost nároku na betatest od Barbínů, ale je nějaký problém aby ho udělali? Vypadá to, že tahle diskuse asi někam nevede. Spíš by teď z toho mohl vyplynout úkol pro ČAGEO (nebo jen pro RV), ať vytvořej a sjednotěj pravidla, jak postupovat při zakládání keše a betatestování. Třeba pak tahle diskuse k něčemu povede :-)
  • 0

#225 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:42

dr.vota napsal/a:
Je jeho právem si vyžádat tolik betatestů, kolik uzná za vhodné, protože za publikace zodpovídá (GS).

Na základě čeho má tato práva? Do teď jsem myslel že betatesty jsou doporučené, nevynutitelné a fungují proto, že s nimi lidé souhlasí. Může sem prosím někdo postnout část pravidel v originále, ze kterých toto právo vyplývá,nebo třeba i jen do sz? Předem děkuju.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#226 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:43

Probůh, proč by nějaká asociace měla pro naši hru vytvářet pravidla? To je dobrá komédie tady :D
  • 0

#227 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:46

perchCZ napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Já si prostě nemůžu pomoct..., ale...

Reviewer, kterej žádá o beta-test kohokoliv, jakkoliv, kdykoliv je z mého pohledu někdo, kdo se snaží nám všem zajistit, abychom lovili keše, které vůbec kešema jsou.... která splňují nastavená pravidla.


Taky uhybáš od tématu. To co jsi napsal je jasný, taky nevidím problém pokud RW nařídí další betatest nebo doporučí betatestery, ale nařídit konkrétní lidi, to je ten problém. Nevím jak ty, ale já taky nemám rád, když mě někdo omezuje, proto nelezu do žádných spolků a združení.


Ahoj,
NEUHÝBÁM... ale právě protože ty beta-testy dělám, vím jak to chodí... že mě o beta-test žádají občas kačeři, se kterými se známe, abych jim pokryl něco, co není úplně košér. Vždy jsem řekl ne a vždy říkat ne budu, protože odmítám si vzít na triko to, že kterémukoliv z reviewerů budu něco zatajovat. Konec-konců, když dělám beta-test... i já nesu své jméno na trh. ALE... vím, že občas to tak chodí, že se kačer s betatesterem domluví a tak chápu, že reviewer si sám chce říct, koho tam chce... a on nenařizuje - on žádá a pokud ví o někom, kdo je ochoten hradit benzín, čas a energii na to, aby možná neměl ani ten bod - je to naopat fajn.

To jestli jsou oba členi VV ČAGEO... sorry, ale Barbie dělali beta-testy dlouho před ČAGEO a Skupec byl reviewerem, když ještě ČAGEO taktéž nebylo.

Reviewer si tam může zajít klidně sám a zkontrolovat si to sám. Vynadáme mu pak za to? Nebo mu vynadáš za to, že tam nepůjde sám, ale vezme si sebou někoho dalšího (třeba Lemurka;)... kterou tímto zdravím)? To jestli je aktuálně Petr členem - nevím a je mi to naprosto jedno. Reviewer se řídí pravidli Groundspeaku a to je pro mě hlavní a jediné, co mě zajímá... zda pravidla porušil nebo ne.

Přestaňme z toho dělat bankovní tajemství... a keš bude stejně pro všechny a ne pro někoho. A že tam byl kdokoliv před tím brát jako špatnost či se kvůli tomu dohadovat mě přijde jako když se malé děti hadají na pískoviště.

PROBOHA LIDI - JSME DOSPĚLÍ LIDÉ, PŘEČTĚTE SI TOHLE VLÁKNO A ZAMYSLETE SE NAD TÍM, JESTLI SE TAKTO BAVÍ DOSPĚLÍ LIDÉ NEBO KLUCI Z PÁTÉ BÉ.
  • 0

#228 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:46

Gleep napsal/a:...Vypadá to, že tahle diskuse asi někam nevede. Spíš by teď z toho mohl vyplynout úkol pro ČAGEO (nebo jen pro RV), ať vytvořej a sjednotěj pravidla, jak postupovat při zakládání keše a betatestování. Třeba pak tahle diskuse k něčemu povede :-) ...


Brzo se dockate, uvidime co pak bude za diskusi ... jen takove male upozorneni, myslim ze cesti kaceri mohou byt radi ze nepozadujeme povoleni majitele pozemku s ulozenim kese, na ktere mame dle platnych pravidel plne pravo ...

http://www.geocachin...aspx#permission

Hezky den vsem diskutujicim ...
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#229 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:49

A jeste jedno upozroneni

ZADNY Z RV NENI CLENEM CAGEO


:D prosim prectete si to jeste jednou a zkuste to pochopit :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#230 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:52

Hamaci napsal/a:
Probůh, proč by nějaká asociace měla pro naši hru vytvářet pravidla?
To je dobrá komédie tady :D

Prosatelit, proč si myslíš, že se něco takového děje?
  • 0
.

#231 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:53

MadDogTeam napsal/a:
A jeste jedno upozroneni

ZADNY Z RV NENI CLENEM CAGEO


:D prosim prectete si to jeste jednou a zkuste to pochopit :D


http://www.cageo.cz/...dajici-clenove/
  • 0

#232 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:55

look_as napsal/a:

MadDogTeam napsal/a:
A jeste jedno upozroneni

ZADNY Z RV NENI CLENEM CAGEO


:D prosim prectete si to jeste jednou a zkuste to pochopit :D


http://www.cageo.cz/...dajici-clenove/

zakládající člen != aktuální člen
  • 0
.

#233 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 12:56

Hamaci napsal/a:
Probůh, proč by nějaká asociace měla pro naši hru vytvářet pravidla?
To je dobrá komédie tady :D

Protože to maj v popisu práce :-) Chtějí přeci zlepšovat GC v Čechách, ne? Beru je jako nějakou autoritu která má SNAD možnost dát RV dohromady, aby sjednotili své postupy. Opravuji tedy, ne ať pravidla vymyslí, ale ať zorganizuje jednání mezi RV. Tahle plodná diskuse sama o sobě nic nevylepší a jen se to tu pohádá. Ale myslím že tu zaznělo pár rozumných názorů, které tu zapadnou ve zbytečných dohadech.
A nehledě na to, že spousta členů ČAGEO jsou letití kačeři se zkušenostmi, kteří mohou dodat zajímavé podněty. Podle mě to není "nějaká asociace" je to vzorek lidí pocházející z celé naší komunity.
  • 0

#234 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:05

No ono by to chtělo opravdu nějaká pravidla a omezení pro zakládaní keší přidat. Keší je moc a kvalita upadá. Já bych nedovolil založení keše tomu, kdo jich alespoň 1000 neodlovil, tím by se jistě z 50 % zamezilo zakládání nekvalitních keší.
  • 0

#235 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:06

MadDogTeam napsal/a:

Gleep napsal/a:...Vypadá to, že tahle diskuse asi někam nevede. Spíš by teď z toho mohl vyplynout úkol pro ČAGEO (nebo jen pro RV), ať vytvořej a sjednotěj pravidla, jak postupovat při zakládání keše a betatestování. Třeba pak tahle diskuse k něčemu povede :-) ...


Brzo se dockate, uvidime co pak bude za diskusi ... jen takove male upozorneni, myslim ze cesti kaceri mohou byt radi ze nepozadujeme povoleni majitele pozemku s ulozenim kese, na ktere mame dle platnych pravidel plne pravo ...

http://www.geocachin...aspx#permission

Hezky den vsem diskutujicim ...

Tak to jsem zvědavej... Doufám že to bude alespoň krůček vpřed :-)
A už vidím jak má "diskuse" o tom několik zamčených vláken se spoustou flejmů. To bude počteníčko...
  • 0

#236 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:07

shaman3 napsal/a:
Já bych nedovolil založení keše tomu, kdo jich alespoň 1000 neodlovil, tím by se jistě z 50 % zamezilo zakládání nekvalitních keší.

Toto zavani diskriminaci. Doufam, ze je to vtip.
Presnejsi pravidla pro kese klidne. Omezit pozadavky na ownera nikoliv.
  • 0

#237 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:09

Je to návrh do diskuze. Myslím to samozřejmě vážně a také se podle toho chovám, když jsem nenalezl alespoň těch 1000 keší, tak žádné nezakládám. Doufám, že to tu ČAGeo čtou a vezmou ten návrh za vlastní a prosadí ho.
  • 0

#238 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:10

look_as napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Já bych nedovolil založení keše tomu, kdo jich alespoň 1000 neodlovil, tím by se jistě z 50 % zamezilo zakládání nekvalitních keší.

Toto zavani diskriminaci. Doufam, ze je to vtip.
Presnejsi pravidla pro kese klidne. Omezit pozadavky na ownera nikoliv.


Na množství nezáleží - svou první keš jsem založil, když jsem měl 21 nálezů a docela se líbila. Teď jsem beta-testoval jednomu borci s 8 nálezama a až na drobnosti byla super a naopak jsem dělal beta-test kačerovi z 2000 nálezů - první keš, překombinovaná mysterka obtížnosti 6 a půl hvězdičky a ta schránka... to byla bomba... víte, že jsem nevěděl, že kelímky od Ramy mají nový design.
  • 0

#239 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:11

shaman3 napsal/a:
No ono by to chtělo opravdu nějaká pravidla a omezení pro zakládaní keší přidat. Keší je moc a kvalita upadá. Já bych nedovolil založení keše tomu, kdo jich alespoň 1000 neodlovil, tím by se jistě z 50 % zamezilo zakládání nekvalitních keší.

Teď nevím jestli to nemyslíš ironicky, u tebe jeden nikdy neví. Nechápu, za základě čeho přepokládáš, že kombajnér by zakládal kvalitní keše.
PS. všem 1000+ lovcům se omlouvám ze zjednodušující a dehonestující označení, je za tím jen mediální zkratka a moje závist :-)
  • 0
.

#240 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:16

Máš pravdu shamane3, já bych to ještě zpřísnil - co třeba 3000 keší? ;). Navíc jsi přišel ve správný okamžik - je třeba tuto diskuzi pomalu uzavřít :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama