Přejít na obsah


Fotka

Cageo musi delat betatesty?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#261 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 15:35

dr.vota napsal/a:

look_as napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Vůbec bych se nedivil, kdyby teď s reviewerováním praštil nejen Skupec, ale všichni naši revírníci...


Zopakuju uz jednou napsane: Reviewer je sveho druhu verejna osoba. Jako politik. A mel by tedy nejakou tu medializaci ustat.

A zaroven by mel umet zaujmout stanovisko a vysvetlit sve jednani, pokud vypada kontroverzne.

Skupec ti dal odpověď hned v prvním postu.
Je jeho právem si vyžádat tolik betatestů, kolik uzná za vhodné, protože za publikace zodpovídá (GS).
Není povinen ti ani oznamovat, že na tvoji keš poslal někoho na betatest, natož od tebe čekat schválení. A může tam poslat kohokoliv uzná za vhodné.
Naopak jsem přesvědčen, že betatest má dělat ta osoba objektivně, a ne že si ji bude vybírat sám owner.
Nechápu, co tu pořád rozpatláváš. :)


Vyžavat kolil betatestů chce může, ale pokud tam před uveřejněním někoho pošle bez mého vědomí, tak bych mu vymazal log za betatest. Už stačí, že tu běhají finálky, teď zas budou betatesteři, takže o keši bude před zveřejněním vědět kde, kdo. Skupec má právo v rámci dodržení pravidel to vyžadadovat (v pravidlech to není), ale ne prosazovat konkrétní osoby. Ať klidně vznikne volný seznam betatesterů (opět ne pouze členové asociace) a owner si vybere. Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#262 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 15:36

Nevyhrožuj. :D
  • 0

#263 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 15:47

shaman3 napsal/a:
Nevyhrožuj. :D


konstatuju
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#264 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 15:52

perchCZ napsal/a:

Ať klidně vznikne volný seznam betatesterů (opět ne pouze členové asociace) a owner si vybere.


FYI: Betatest

a zakladatelé si volně vybírají. Do toho seznamu se můžeš sám přidat, když budeš chtít.
  • 0

#265 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 15:59

No, to je kvalitní seznam. Stejně kvalitní jako vynucované betatesty. Namátkou: vlkys 2012 11 nálezů, 2013 0 nálezů vlcice.pavlina 2012 0 nálezů, 2013 0 nálezů ostatní doporučovaní betatesteři jsou stejně kvalitní a zkušení? Nebo je to podmínkou betatestů - sám nelovit?
  • 0

#266 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 16:01

taxoft napsal/a:

perchCZ napsal/a:

Ať klidně vznikne volný seznam betatesterů (opět ne pouze členové asociace) a owner si vybere.


FYI: Betatest

a zakladatelé si volně vybírají. Do toho seznamu se můžeš sám přidat, když budeš chtít.


Tady o princip jak postupovat. Tady je vidět, že se mohlo v klidu vybírat nikoliv přikazovat.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#267 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 16:03

JE SMUTNÉ, ŽE TI, CO TU DISKUTUJÍ SI PŘEČTOU JEN POSLEDNÍ STRANU (V LEPŠÍM PŘÍPADĚ) A KLIDNĚ ODEPISUJÍ JEN NA POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY BEZ OHLEDU NA TO, CO SE V MINULOSTI PROBRALO.

KDYBYCH TEĎ VZAL SVŮJ PŘÍSPĚVEK NĚKOLIK STRÁNEK STAREJ A VLOŽIL HO SEM ZNOVU - BYL BY PŘESNĚ DO TÉTO SITUACE AKTUÁLNÍ.


Zkuste nejprve číst a pak psát.
  • 0

#268 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 16:41

Lanc napsal/a:
Vzhledem k tomu ze asociace betatestovala 79 keši a z toho 53 betatestoval barbieteam, tak asi bude hlavním testerem ČAGea?
Ze 79 keši jich 64 publikoval Skupec, tak mi přijde že využívá služeb ČAGea mnohonásobně víc než ostatní reviewři. Když k tomu přičteme že Skupec je jedním ze zakládajících členů asociace, tak lookasova domněnka, že mu bylo vnucováno betatestovani ČAGeem, není úplně od věci.


Čísla jsou zjišťována ručně ze stránek Čagea, tak jsem se snad nikde moc neupočítal.


Když už si Lanc dal tolik práce, aby upozornil na záslužnou činnost ČAGeo, tak já jenom doplním, že z uváděných 53 betatestů jich 35 připadá na dvě navazující série SBK a 2SBK, tedy na dva půldenní výlety do našeho blízkého okolí. Těch zbylých 18 už je snad stravitelné číslo. Nehledě na to děláme betatesty v rámci svých možností (Staro- a Mladoboleslavsko, Nymbursko a částečně Praha) sami právě proto, aby si nikdo nemohl stěžovat, že jako koordinátor betatestů dostanu listing já a pak ho předávám některému z kolegů, jako to děláme v případě betatestů na Kladensku, Rakovnicku, Berounsku apod.

Nehledě na to je drtivá většina betatestů, které jako ČAGeo děláme, na vlastní žádost ownera (ať už ho chtěl sám nebo o něj požádal reviewer, protože šlo o první založenou keš). A to, že většinu keší publikuje Skupec, je zase dáno tím, že tyhle keše, jejichž owneři se svobodně rozhodli pro betatest od nás, se nacházejí v jeho revíru. Důvodem, proč jiní revieweři "služeb ČAGeo využívají mnohonásobně méně" (píšu v uvozovkách, protože z předchozích řádků snad lze pochopit, že rozhodnutí o využití našich služeb činí spíš owneři než revieweři), je prostý fakt, že ve svých rajónech mají své "vlastní lidi". A v čem to je, že to tam nikomu nepřipadá zavrženíhodné, nedemokratické a v rozporu se základními lidskými právy? Možná tím, že tam geocaching berou jako svou společnou zábavu a betatest jako přínos.
  • 0

#269 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 16:46

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Americke reviewery na tebe. Takovi jako ty si vubec neuvedomuji, jak benevolentni reviewery tady mame. Tam se reviewerovi neco nezda a proste ti kes nepublikuje. Zadne betatesty nic takove, proste mas smulu, kes nebude. GS stoji jednoznacne za nima, tudiz u nich nevykricis nic. A zahlcoval bys je jen do doby, nez bys dostal dlouhodoby ban. Cav Scout by mohl vypravet.
Tady nas revieweri nechteji pripravit o adrenalinove kese a stejne se najdou jedinci, kterym se nelibi, jak se u nas schvaluje. Rok tady schvalovat jako v Americe a jeste by jste se radi vraceli k soucasnemu stavu.
  • 0

#270 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:05

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Pokud by ti to nevadilo, rád bych tě seznámili s Erikem či popř. s GeowaremGLB. Zažiješ něco neuvěřitelného... musel jsem fotit každý šutr, kontakt na majitele a podobně. Nakonec mi to doschválil (v prvním případě Aqualung se slovy: "Tohle pustím i kdyby mě měli vyrazit" a v druhém GeoawareCZ).
  • 0

#271 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:19

k-lord napsal/a:

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Americke reviewery na tebe. Takovi jako ty si vubec neuvedomuji, jak benevolentni reviewery tady mame. Tam se reviewerovi neco nezda a proste ti kes nepublikuje. Zadne betatesty nic takove, proste mas smulu, kes nebude. GS stoji jednoznacne za nima, tudiz u nich nevykricis nic. A zahlcoval bys je jen do doby, nez bys dostal dlouhodoby ban. Cav Scout by mohl vypravet.
Tady nas revieweri nechteji pripravit o adrenalinove kese a stejne se najdou jedinci, kterym se nelibi, jak se u nas schvaluje. Rok tady schvalovat jako v Americe a jeste by jste se radi vraceli k soucasnemu stavu.


Po pravdě řečeno, pokud to tak někdo budě dělat, je to jeho právo a nelze proti tomu nic namítat. Ale vnucovat mi kdo na demnou bude dohlížet ne. Takže stručně radši Amíky než cenzory.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#272 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:19

barbieteam napsal/a:
Když už si Lanc dal tolik práce, aby upozornil na záslužnou činnost ČAGeo

Pokud to má být poděkování, tak není zač;):D

, tak já jenom doplním, že z uváděných 53 betatestů jich 35 připadá na dvě navazující série SBK a 2SBK, tedy na dva půldenní výlety do našeho blízkého okolí. Těch zbylých 18 už je snad stravitelné číslo. Nehledě na to děláme betatesty v rámci svých možností (Staro- a Mladoboleslavsko, Nymbursko a částečně Praha) sami právě proto, aby si nikdo nemohl stěžovat, že jako koordinátor betatestů dostanu listing já a pak ho předávám některému z kolegů, jako to děláme v případě betatestů na Kladensku, Rakovnicku, Berounsku apod.

Nehledě na to je drtivá většina betatestů, které jako ČAGeo děláme, na vlastní žádost ownera (ať už ho chtěl sám nebo o něj požádal reviewer, protože šlo o první založenou keš). A to, že většinu keší publikuje Skupec, je zase dáno tím, že tyhle keše, jejichž owneři se svobodně rozhodli pro betatest od nás, se nacházejí v jeho revíru. Důvodem, proč jiní revieweři "služeb ČAGeo využívají mnohonásobně méně" (píšu v uvozovkách, protože z předchozích řádků snad lze pochopit, že rozhodnutí o využití našich služeb činí spíš owneři než revieweři), je prostý fakt, že ve svých rajónech mají své "vlastní lidi". A v čem to je, že to tam nikomu nepřipadá zavrženíhodné, nedemokratické a v rozporu se základními lidskými právy? Možná tím, že tam geocaching berou jako svou společnou zábavu a betatest jako přínos.

Rád bych poděkoval, že sis našel čas a pokusil se vysvětlit situaci a trochu osvětlil chod ČAGea. Bohužel nic z toho co jsi tu napsal, nevysvětluje proč Skupec ignoroval Modraka a jeho betatest, ale to se můžeme dozvědět jen od Skupce přímo, tak si třeba taky někdy najde čas a nějaké slovo sem písne, abychom tu nemuseli pořád vařit z vody a dohadů.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#273 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:30

perchCZ napsal/a:

k-lord napsal/a:

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Americke reviewery na tebe. Takovi jako ty si vubec neuvedomuji, jak benevolentni reviewery tady mame. Tam se reviewerovi neco nezda a proste ti kes nepublikuje. Zadne betatesty nic takove, proste mas smulu, kes nebude. GS stoji jednoznacne za nima, tudiz u nich nevykricis nic. A zahlcoval bys je jen do doby, nez bys dostal dlouhodoby ban. Cav Scout by mohl vypravet.
Tady nas revieweri nechteji pripravit o adrenalinove kese a stejne se najdou jedinci, kterym se nelibi, jak se u nas schvaluje. Rok tady schvalovat jako v Americe a jeste by jste se radi vraceli k soucasnemu stavu.


Po pravdě řečeno, pokud to tak někdo budě dělat, je to jeho právo a nelze proti tomu nic namítat. Ale vnucovat mi kdo na demnou bude dohlížet ne. Takže stručně radši Amíky než cenzory.


Také budu raději, pokud mi keš zamítne třeba Amík a řádný reviewer, než aby mi nebyla schválena proto, že se nemáme rádi s kamarády nějakého českého, který si vymýšlí řadu nesmyslů nad rámec svých povinností i práv.
  • 0

#274 HaRaKa

HaRaKa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:35

k-lord napsal/a:

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Americke reviewery na tebe. Takovi jako ty si vubec neuvedomuji, jak benevolentni reviewery tady mame. Tam se reviewerovi neco nezda a proste ti kes nepublikuje. Zadne betatesty nic takove, proste mas smulu, kes nebude. GS stoji jednoznacne za nima, tudiz u nich nevykricis nic. A zahlcoval bys je jen do doby, nez bys dostal dlouhodoby ban. Cav Scout by mohl vypravet.
Tady nas revieweri nechteji pripravit o adrenalinove kese a stejne se najdou jedinci, kterym se nelibi, jak se u nas schvaluje. Rok tady schvalovat jako v Americe a jeste by jste se radi vraceli k soucasnemu stavu.


K-lorde, pěkné. Nevážíme si toho, co máme...
  • 0
-------------------
Hanka a Radek
HaRaKa team

GeoVysočina

#275 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:37

perchCZ napsal/a:
Po pravdě řečeno, pokud to tak někdo budě dělat, je to jeho právo a nelze proti tomu nic namítat. Ale vnucovat mi kdo na demnou bude dohlížet ne. Takže stručně radši Amíky než cenzory.


Doufam, ze si to Skupec precte a vyrazne si ulehci praci tim, ze mnoho kesi misto dotazovani rovnou zamitne. Za toto doporuceni Skupcovi te bude geokomunita v Praze a Stredoceskem kraji milovat.

Nezlob se na me, ale uz meles kraviny. Stejne jako ostatni, co tu furt melou neco o nejake cenzure.

A jsem zvedav, zda by jsi v klidu stravil fakt, ze ti nepublikuje reviewer kes, protoze na to ma pravo. Byl bys mezi prvnimi, co by opet rvali o cenzure a spatnem reviewerovi.
  • 0

#276 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:41

docile napsal/a:

perchCZ napsal/a:

k-lord napsal/a:

perchCZ napsal/a:
.... Osobně se přiznám, že kdyby se to stalo mě, tak už jen z primcipu vměšování a z podstaty mé povahy, že všechny podobné druhy vnucování vůle mě staví na zadní, bych GS zahltil, že by to museli nějak řešit.


Americke reviewery na tebe. Takovi jako ty si vubec neuvedomuji, jak benevolentni reviewery tady mame. Tam se reviewerovi neco nezda a proste ti kes nepublikuje. Zadne betatesty nic takove, proste mas smulu, kes nebude. GS stoji jednoznacne za nima, tudiz u nich nevykricis nic. A zahlcoval bys je jen do doby, nez bys dostal dlouhodoby ban. Cav Scout by mohl vypravet.
Tady nas revieweri nechteji pripravit o adrenalinove kese a stejne se najdou jedinci, kterym se nelibi, jak se u nas schvaluje. Rok tady schvalovat jako v Americe a jeste by jste se radi vraceli k soucasnemu stavu.


Po pravdě řečeno, pokud to tak někdo budě dělat, je to jeho právo a nelze proti tomu nic namítat. Ale vnucovat mi kdo na demnou bude dohlížet ne. Takže stručně radši Amíky než cenzory.


Také budu raději, pokud mi keš zamítne třeba Amík a řádný reviewer, než aby mi nebyla schválena proto, že se nemáme rádi s kamarády nějakého českého, který si vymýšlí řadu nesmyslů nad rámec svých povinností i práv.


Cenzory... takové silné slovo...
Cenzor - Člověk či orgán, který omezuje právo svobodně se vyjadřovat. Povahou cenzury musí být tedy potlačení práva. Ty nemáš právo požadovat zveřejnění své keše na serveru GEOCACHING.COM - je to server soukromé společnosti a je jen ní (tedy společnosti Groundspeak) za jakých okolností se tvá data na svém serveru zveřejní. GS si stanovil, že to budou dělat lidé, které urči a v ČR důvěřuju několika hráčům, kterým tu pravomoc dal.

Tato pravomoc je stanovena v pravidlech, SE KTERÝMI SI TY SOUHLASIL při registraci. Pravidla nepřikazují reviewerovi pustit jakoukoliv keš - oni ho pouze zavazují, jaká keš být puštěna nesmí. V tomuto má právo si provést kontrolu, pověřit někoho na místě, aby kontrolu provedl, poslal mu fotky či cokoliv jiného, co nepřesahuji rámec hry.

Pokud nějaká keš nebyla spuštěna neprávem - uveď konkrétní případě a já osobně ti:
A) Vysvětlím, čím porušuje pravidla
B) Pokud pravidla skutečně neporušuje, pomohu k její publikaci

Pokud však nechceš dodržovat pravidla, se kterými si souhlasil - hraj jinou hru.
  • 0

#277 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:48

Alke + 1 akorat se obavam, ze nekteri jedinci to proste nepochopi, ani kdyby jim to vysvetlil sam Jeremy. ;) Oni ziji ve svete kde, kdyz po nich nekdo neco chce, tak je to byrokracie a kdyz nekdo neudela neco podle jejich predstav, tak je to cenzura.
  • 0

#278 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 17:52

k-lord napsal/a:

perchCZ napsal/a:
Po pravdě řečeno, pokud to tak někdo budě dělat, je to jeho právo a nelze proti tomu nic namítat. Ale vnucovat mi kdo na demnou bude dohlížet ne. Takže stručně radši Amíky než cenzory.


Doufam, ze si to Skupec precte a vyrazne si ulehci praci tim, ze mnoho kesi misto dotazovani rovnou zamitne. Za toto doporuceni Skupcovi te bude geokomunita v Praze a Stredoceskem kraji milovat.

Nezlob se na me, ale uz meles kraviny. Stejne jako ostatni, co tu furt melou neco o nejake cenzure.

A jsem zvedav, zda by jsi v klidu stravil fakt, ze ti nepublikuje reviewer kes, protoze na to ma pravo. Byl bys mezi prvnimi, co by opet rvali o cenzure a spatnem reviewerovi.


Presne neco takoveho jsem chtel napsat. Je tu hezký základ seznamu tech, co preferují rovnou zamitnutí při jakýchkoli RW pochybách, jen aby si, nedejbože, nepozval někoho na betatest "za jejich zády. Raději zamítnout než zvůle a cenzura... ;)
Ach jo, kde to jsme
  • 0

#279 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 18:02

micska napsal/a:
Presne neco takoveho jsem chtel napsat. Je tu hezký základ seznamu tech, co preferují rovnou zamitnutí při jakýchkoli RW pochybách, jen aby si, nedejbože, nepozval někoho na betatest "za jejich zády. Raději zamítnout než zvůle a cenzura... ;)
Ach jo, kde to jsme

Jojo, seznamy nepřizpůsobivých, ty jsou za každého režimu potřeba ;)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#280 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 18:17

Alke04 - nechci přenášet ty dlouhé texty - PŘESNĚ TAK TO CÍTÍM A NEPŘIPADÁ MI TO SILNÉ, ALE TREFNÉ
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama