Přejít na obsah


Fotka

Cageo musi delat betatesty?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#241 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:19

Předpokládám, že když kačer odloví alespoň těch 1000 Keší, bude už mít jakous takous představu o tom, co to je kvalitní keš na zajímavém místě a co není kvalitní keš na zajímavém místě, vzpomene si, jak si např. kolikrát umazal ruce od nekvalitních keší zabalených v zapáchajícím plesnivém igeliťáku na místech, kde většinou jen opilci vykonávají potřebu. Já jsem těch nekvalitních keší na místech zapáchajících močí a stolicí viděl už dost. Souhlasím s ČAGeo, že kvantita keší roste na úkor kvality.
http://www.cageo.cz/...hingu/kdo-jsme/
  • 0

#242 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:23

Na množství ulovených keší opravdu nezáleží. Hlavně jde o to, jestli daný člověk je ochoten přípravě keše věnovat čas. Kvalitně připravená keš obvykle znamená spoustu hodin volného času. Mikrovku za okapem s listingem na 3 radky umi každý trouba. Nasbírané keše vylepšují zkušenosti a člověk má pak více inspirace pro vytváření keší. Takže pár desítek nalezených keší, ideálně více typů, nemůže být na škodu. Ale jako nutnou podmínku bych to neviděl. Navíc zmíněných 1000 nálezů je vysoce diskriminační pro někoho, kdo není z Prahy, kde je keší spousta, nebo nejezdí na powertraily. Jsou oblasti, kde keší moc není a nasbírat tam 1000 kousků není jednoduché. Kdo by tam pak keše zakládal.
  • 0

#243 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:25

shaman3 napsal/a:
Já bych nedovolil založení keše tomu, kdo jich alespoň 1000 neodlovil, tím by se jistě z 50 % zamezilo zakládání nekvalitních keší.


Nebylo by lepší 1 009 keší? Takový počet by byl prvočíslem, navíc prvočíslem šťastným. To by v tom pak byl čert, aby to kvalitu nepozvedlo.
A kdyby se ještě povedlo zavést oponentní betatesty a normu, která by jasně stanovila požadavky na tvrdost pixly, průměr víka, počet a rozměr kolonek v logbooku, prodyšnost sáčku, úpravu listingu a maximální přípustný výškový profil od parkoviště ke kešce, to by teprve byl ten geocaching blaho :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#244 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:26

Já také nejsem z Práglu a ve svém okolí jsem nalezl 400 keší co jsem jen objel na kole, tohle není problém, keší už je všude až moc. Kdo chce nalézt 1000 keší, tak je nalezne, tohle žádný problém není.
  • 0

#245 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:28

KRAVINA NA KVADRÁT - TAKOVÝ BERX.CZ MÁ ODLOVENO AKTUÁLNĚ 933 KEŠÍ A JE TŘETÍ NEJOBLÍBENĚJŠÍ OWNER V ČR (NA FAVORITE BODY)
http://project-gc.co...itbutton=Filter

Množství není rozhodující.
  • 0

#246 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:28

shaman3 napsal/a:
Předpokládám, že když kačer odloví alespoň těch 1000 Keší, bude už mít jakous takous představu o tom, co to je kvalitní keš na zajímavém místě a co není kvalitní keš na zajímavém místě, vzpomene si, jak si např. kolikrát umazal ruce od nekvalitních keší zabalených v zapáchajícím plesnivém igeliťáku na místech, kde většinou jen opilci vykonávají potřebu. Já jsem těch nekvalitních keší na místech zapáchajících močí a stolicí viděl už dost. Souhlasím s ČAGeo, že kvantita keší roste na úkor kvality.
http://www.cageo.cz/...hingu/kdo-jsme/


To si na odlov musíš vybírat dobře hodnocené keše a ne něco, kde je většina logů "Díky za bod". A kdo tě nutí takové keše lovit? Nikdo. Jasně, že je vyčištěná mapa fajn věc. Ale dá se žít i bez toho.
  • 0

#247 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:29

Výjimka potvrzuje pravidlo, množství nemusí být jistě vždy rozhodující, ale určitě by to zabránilo minimálně z 50 % zakládání nekvalitních keší.
  • 0

#248 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:30

shaman3 napsal/a:
Výjimka potvrzuje pravidlo, množství nemusí být jistě vždy rozhodující, ale určitě by to zabránilo minimálně z 50 % zakládání nekvalitních keší.


Pochybuji, ale rozhodně takový beta-test zabrání 95% nekvalitních keší.
  • 0

#249 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:31

Alke04 napsal/a:
KRAVINA NA KVADRÁT - TAKOVÝ BERX.CZ MÁ ODLOVENO AKTUÁLNĚ 933 KEŠÍ A JE TŘETÍ NEJOBLÍBENĚJŠÍ OWNER V ČR (NA FAVORITE BODY)
http://project-gc.co...itbutton=Filter

Množství není rozhodující.


Kolega troll zase nadhodil myšlenku a nevzdá se jí. Zdá se, že je naprosto zbytečné ho přesvědčovat... i když jsem se o to taky pokusil.
Mimochodem keše od berx.cz jsou opravdu perly. Ostatně ty tvoje taky.
  • 0

#250 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:33

bejcci napsal/a:

Alke04 napsal/a:
KRAVINA NA KVADRÁT - TAKOVÝ BERX.CZ MÁ ODLOVENO AKTUÁLNĚ 933 KEŠÍ A JE TŘETÍ NEJOBLÍBENĚJŠÍ OWNER V ČR (NA FAVORITE BODY)
http://project-gc.co...itbutton=Filter

Množství není rozhodující.


Kolega troll zase nadhodil myšlenku a nevzdá se jí. Zdá se, že je naprosto zbytečné ho přesvědčovat... i když jsem se o to taky pokusil.
Mimochodem keše od berx.cz jsou opravdu perly. Ostatně ty tvoje taky.


Ty moje komentovat nebudu (napadlo mě až posléze, co jsem odkaz vložil, že to bude vypadat jako reklama), ale právě, že na to, že jich nemá moc (těch nálezů), tak to, co založil - to jsou fakt krásný kusy.
  • 0

#251 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:36

Alke04 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Výjimka potvrzuje pravidlo, množství nemusí být jistě vždy rozhodující, ale určitě by to zabránilo minimálně z 50 % zakládání nekvalitních keší.


Pochybuji, ale rozhodně takový beta-test zabrání 95% nekvalitních keší.


Betatest zabrání většině špatných keší, ale pravidlem to bohužel není. Dobrým příkladem je GC470N1. Není to tak špatná keš, ale umístění je dost na hraně a listing je opsaný a bez citace. Takhle by neměla vypadat betatestovaná keš. Na druhé straně, už tam chvíli je a dosud nezmizela. Což jsem nečekal.
  • 0

#252 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:38

Alke04 napsal/a:

bejcci napsal/a:

Alke04 napsal/a:
KRAVINA NA KVADRÁT - TAKOVÝ BERX.CZ MÁ ODLOVENO AKTUÁLNĚ 933 KEŠÍ A JE TŘETÍ NEJOBLÍBENĚJŠÍ OWNER V ČR (NA FAVORITE BODY)
http://project-gc.co...itbutton=Filter

Množství není rozhodující.


Kolega troll zase nadhodil myšlenku a nevzdá se jí. Zdá se, že je naprosto zbytečné ho přesvědčovat... i když jsem se o to taky pokusil.
Mimochodem keše od berx.cz jsou opravdu perly. Ostatně ty tvoje taky.


Ty moje komentovat nebudu (napadlo mě až posléze, co jsem odkaz vložil, že to bude vypadat jako reklama), ale právě, že na to, že jich nemá moc (těch nálezů), tak to, co založil - to jsou fakt krásný kusy.


Myslim, ze nekdo, kdo v CR vede zebricek FP, si tohle muze dovolit. Nekteri autori kesi reklamu opravdu nepotrebuji.
  • 0

#253 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:42

Však jsem nadhodil ten návrh k zamyšlení a jsem rád, že jste se nad ním zamysleli, i když ho odmítáte.
  • 0

#254 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:45

shaman3 napsal/a:
Však jsem nadhodil ten návrh k zamyšlení a jsem rád, že jste se nad ním zamysleli, i když ho odmítáte.


On těch chyb má víc - např., by úplně zastavil rozvoj geocachingu po světě. Vem si takové země, kde je sotva pár keší... Polsko například... jak tam lidé mají nasbírat 1000 keší.... V ČR bez problému, tam neřešitelnej problém.
  • 0

#255 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:49

bejcci napsal/a:
Betatest zabrání většině špatných keší, ale pravidlem to bohužel není. Dobrým příkladem je GC470N1. Není to tak špatná keš, ale umístění je dost na hraně a listing je opsaný a bez citace. Takhle by neměla vypadat betatestovaná keš. Na druhé straně, už tam chvíli je a dosud nezmizela. Což jsem nečekal.

dobrý betatest v takovýhle případech může ownerovi říct, hele kámo to není dobré místo. Za tohle pochvalu nesklidíš. Jednu podobnou jsem testoval (GC40JWZ) a taky je to podle mě jen samé trápení. Ale nadruhou stranu, autor se stará, má ji rád, naučil se HTML...
(ale trošku se nám to vlákno zvhrhlo od původního zvrhlého topicu)
  • 0
.

#256 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 13:55

poohDA napsal/a:

bejcci napsal/a:
Betatest zabrání většině špatných keší, ale pravidlem to bohužel není. Dobrým příkladem je GC470N1. Není to tak špatná keš, ale umístění je dost na hraně a listing je opsaný a bez citace. Takhle by neměla vypadat betatestovaná keš. Na druhé straně, už tam chvíli je a dosud nezmizela. Což jsem nečekal.

dobrý betatest v takovýhle případech může ownerovi říct, hele kámo to není dobré místo. Za tohle pochvalu nesklidíš. Jednu podobnou jsem testoval (GC40JWZ) a taky je to podle mě jen samé trápení. Ale nadruhou stranu, autor se stará, má ji rád, naučil se HTML...
(ale trošku se nám to vlákno zvhrhlo od původního zvrhlého topicu)


Musíte si uvědomit, že beta-tester dává pouze DOPORUČENÍ a to dvojího typu:
1) Tohle porušuje pravidla - to předělej
2) Tohle není dobrý, pravidla to neporušuje, ale...
a je na ownerovi, co udělá.
Revieweri pak dává report, co a jak.

Samozřejmě i beta-tester je člověk... i on cokoliv přehlédne.
  • 0

#257 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 14:14

bejcci napsal/a:
Betatest zabrání většině špatných keší, ale pravidlem to bohužel není. Dobrým příkladem je GC470N1. Není to tak špatná keš, ale umístění je dost na hraně a listing je opsaný a bez citace. Takhle by neměla vypadat betatestovaná keš. Na druhé straně, už tam chvíli je a dosud nezmizela. Což jsem nečekal.


Tohle je ale příklad dobrého přístupu testera - nepočíná si jako arbiter elegantiarum, prostě jen mrknul, zdali je keška umístěná na veřejně přístupném místě, jestli je nachystaná k lovení, a hotovo.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#258 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 14:28

MadDogTeam napsal/a:

Gleep napsal/a:...Vypadá to, že tahle diskuse asi někam nevede. Spíš by teď z toho mohl vyplynout úkol pro ČAGEO (nebo jen pro RV), ať vytvořej a sjednotěj pravidla, jak postupovat při zakládání keše a betatestování. Třeba pak tahle diskuse k něčemu povede :-) ...


Brzo se dockate, uvidime co pak bude za diskusi ... jen takove male upozorneni, myslim ze cesti kaceri mohou byt radi ze nepozadujeme povoleni majitele pozemku s ulozenim kese, na ktere mame dle platnych pravidel plne pravo ...

http://www.geocachin...aspx#permission

Hezky den vsem diskutujicim ...


V Německu se taky děje něco divného. Před pár dny dodával jeden jejich RV k publikačnímu logu tuto doušku:

Geocaching in dieser Region hat eine weite Verbreitung gefunden. Aus diesem Grunde werden ab morgen nur noch Caches freigeschaltet oder aus dem Archiv geholt, wenn dafür mindestens zwei andere vorher dauerhaft archiviert wurden. Bitte künftig bei neuen Caches per Reviewer Note die beiden Caches, auf die du dich beziehst und sorge bitte auch dafür, dass ein Cache, auf den du dich beziehst nicht in einem anderen neu eingereichten Cache auftaucht. Der Owner des archivierten Caches hilft dir sicher gerne dabei.

Umíte to někdo přeložit přesněji než googletranslator?
  • 0

#259 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 14:35

Alke04 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Však jsem nadhodil ten návrh k zamyšlení a jsem rád, že jste se nad ním zamysleli, i když ho odmítáte.


On těch chyb má víc - např., by úplně zastavil rozvoj geocachingu po světě. Vem si takové země, kde je sotva pár keší... Polsko například... jak tam lidé mají nasbírat 1000 keší.... V ČR bez problému, tam neřešitelnej problém.


Já myslím, že ČAGeo nemá ani takové nadnárodní ambice, že se snaží o úpravu pravidel pro zakládání keší jen v rámci ČR.
  • 0

#260 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2013 - 15:22

Hamaci napsal/a:
V Německu se taky děje něco divného. Před pár dny dodával jeden jejich RV k publikačnímu logu tuto doušku:

Geocaching in dieser Region hat eine weite Verbreitung gefunden. Aus diesem Grunde werden ab morgen nur noch Caches freigeschaltet oder aus dem Archiv geholt, wenn dafür mindestens zwei andere vorher dauerhaft archiviert wurden. Bitte künftig bei neuen Caches per Reviewer Note die beiden Caches, auf die du dich beziehst und sorge bitte auch dafür, dass ein Cache, auf den du dich beziehst nicht in einem anderen neu eingereichten Cache auftaucht. Der Owner des archivierten Caches hilft dir sicher gerne dabei.

Umíte to někdo přeložit přesněji než googletranslator?


Buď to ber jako apokalyptickou vizi zářných geozítřků a nebo jako příspěvek k prvnímu dubnovému dni (více tady):D

V Německu to vyznívá jako frk, u nás by tomu pár zlepšovatelů kvality asi i zatleskalo, neb někdo zarchivoval jejich herní nadhled:(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama