Přejít na obsah


Fotka

Diskuze na téma: Nesouhlas s reviewrem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#21 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 16:47

OPDCITY napsal/a:
v tom případě je tvojí povinností podat trestní oznámení, jinak jsi spolupachatel :D

Však jsem to udělal, tj. kontaktoval Správu dané CHKO, reakce ownera byla vulgární, reakce reviewera byla také velice podivná - prý řeším hovadiny...
  • 0

#22 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 16:47

hanska napsal/a:

BellaUH napsal/a:
Reviewer nepustí keš odporující platným zákonům.
To po něm může chtít jen owner neznalý pravidel.
A ten pak bude upozorněn aby keš přepracoval v souladu s pravidly.

Ale pustí, bohužel... Mohu ti jmenovat spoustu keší, které byly publikovány, ač odporují platným zákonům!!!

Radši ne, proboha!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#23 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:18

Největší ostudou pro český geocaching je nutnost vytváření jakýchsi národních pravidel... Dlouho mi nebylo jasné, proč toto :http://www.geocachin...thread_id=25786.
Teď už mi je to naprosto jasné ;-(
A dovolím si nesouhlasit s honzakem/hanska - myslím si, že nejhorším pozůstatkem z dob komoušů je naopak potřeba sledovat každého kolem sebe a při každé příležitosti bonzovat a stěžovat si u úřadů a institucí - kdekoliv a na cokoliv, jak to jen jde :-(
  • 0

#24 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:28

hm, to je zase vlákno "Schválně, kdo bude mít poslední příspěvek." (BTW: právě vedu já)
  • 0
.

#25 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:40

By mě zajímalo, jestli ty lidi, co tak vehementně brání právo a napadají chování jiných, mají sami před vlastním prahem uklizeno a jedou pouze podle pravidel :o
  • 0

#26 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:42

Někteří lidé by někdy potřebovali pěkně postaru přes h*bu a bylo by po problémech (a to píšu jako kačer, ne jako reviewer, protože ten s nimi musí bohužel jednat v rukavičkách ;)).
  • 0

#27 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:02

Sutech napsal/a:
Někteří lidé by někdy potřebovali pěkně postaru přes h*bu a bylo by po problémech (a to píšu jako kačer, ne jako reviewer, protože ten s nimi musí bohužel jednat v rukavičkách ;)).

Na špinavou práci přece máte betatestery. Takže čekám, až mě Alex pošle souřadnice, kam mám jet na výlet. Třeba hned s LIDLenkou :)
  • 0

#28 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:20

sambar439 napsal/a:
... myslím si, že nejhorším pozůstatkem z dob komoušů je naopak potřeba sledovat každého kolem sebe a při každé příležitosti bonzovat a stěžovat si u úřadů a institucí - kdekoliv a na cokoliv, jak to jen jde :-(

Jo jo, bonzai club, to znam. :(
  • 0

#29 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:38

Sutech napsal/a:
Někteří lidé by někdy potřebovali pěkně postaru přes h*bu a bylo by po problémech (a to píšu jako kačer, ne jako reviewer, protože ten s nimi musí bohužel jednat v rukavičkách ;)).

Zrovna jsem chtěl napsat, že jsem jednou odporoval Sutechovi, ale on je prostě větší ... :)
Jinak s tím "přes hubu" nelze než souhlasit. A ty komunisti bych do toho fakt nemotal.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:42

Měl bych si to odpustit a držet hubu, ale hanska, ty si fakt nebetyčnej... hmm... vůl je nadávka, dobytek taky, blb je hanlivý, sakra, nějak mi docházej slova. Seš nebetyčnej topol.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:48

A k tématu: zase se někdo nakazil virem "PRAVDUMÁM" a průjmem "PRÁVO"? Dyk vo co de? Stavíme Kárlštejn? Podepisujem kapitulaci znepřáteleným Maledivám? Ani ne, bych řek; strkáme krabičky do škvírek. Vono to nakonec dycky nějak dopadne. Když dojde k rozporu, pravidelně to nakonec skončí tak, že si jedna, ne-li obě strany, pomyslí něco o volech a jde se dál. Tak co přeskočit to stresování mezi? I když... blbý je, když je to pravda. To o těch volech.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#32 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:52

Podle meho soudu, kdo se snizi k takovemu zbytecnemu urazeni druhych, mel by se nad sebou trochu zamyslet.
  • 0

#33 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:04

Ale no jo, to je pravda. -- Ony jsou různé druhy urážení druhých. Je škoda, že je to moje zbytečné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#34 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:06

Predem podotykam, ze jsem s obema svymi reviewery spokojen :) Mel jsem dojem, ze v handrkovani o neschvalenou cache existuje jeste mezistupen "pozadej reviewera, aby tvuj novatorsky napad probral s ostatnimi reviewery", ale ted to v oficialnim pruvodci zalozenim cache nemuzu dohledat. Prakticke zkusenosti s tim nemam, jako zakladatel novatorskymi napady neoplyvam, a kdyz jsem to jako reviewer nabizel nasranym autorum, tak odpovidali v duchu "stejne jste mezi sebou domluveni". Takze po nedomluve s RV zbyva jen apel na GS (staromodni nasrany autor by rekl: "stejne vas GS vzdycky podrzi"), asi to neni zadna vzacnost, kdyz si k tomu zridili extra adresu appeals at groundspeak.com. Jeste k narodnim pravidlum - to taky neni zadne ceske špecifikum - viz stary britsky zakaz kamennych zdi, v Irsku mame hrbitovni cache povolene jen s explicitnim souhlasem spravce, dalsich lokalnich upresneni by se dala najit spousta.
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:20

Řekl bych, že nejlepší řešení je to, co popsal MadDogTeam (Sopdet RW) hned v druhém příspěvku tohoto vlákna pod bodem 1. a 2. A řekl bych, že většina normálních a rozumných lidí se tímto i řídí.

Samozřejmě spousta keší je na hraně pravidel - třeba například některé zakopané keše dokáží být moc pěkné a moc se mi líbí a já bych takové rád měl, ale dnešním pravidlům odporují, takže je jen na našich RW, jestli je povolí... Naproti tomu jiné zakopané keše jsou za trest... Proto si myslím, že je dobré některá pravidla raději ujasnit. Nebo spíše udělat nějaká "doporučení" jak zakládat podobné kešky a proto vítám i podobné aktivity, jako je http://www.geocachin...286#post_413286, kdy pak nechápu vznik tohoto vlákna před tím, než RW představí, co vzešlo z jejich porady...
  • 0

#36 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:30

Nedávno jsem narazil na Milancerovu keš Jak jsme začínali - GC3Y7TN a v ní na obtisk historické hlavní zeměmluví stránky - GPS Stash Hunt (Geocache) Homepage z roku 2000. Obsahuje i naprosto úžasnou sekci o pravidlech:

Vložený obrázek

Pro ty z vás, kterým už tolik neslouží zrak, přepisuji:

The Rule

Take something, leave something. Write it in the Logbook.


A to je celé! A šlo to, lidi si hráli a nezlobili. Nepotřebovali stostránková pravidla provozovatele ani pětisetstránková výkladová a neprůstřelně obkličující pravidla pro České země a její všeočůrávající kačery. Nepotřebovali SČPR (Sněm Českých Pezionovaných Reviewerů) ani VHZACJNNAUSPBŽSNSRCNMVP (Valnou Hromadu Zhrzených Autorů Co Ještě Nic Nezaložili A Už Se Předem Bojí Že Se Nedomluví S Reviewerem Co Nemůže Mít Vždy Pravdu). Nezkoumali, zda sousedovi kačerovi nechcípla koza, či snad proboha neporušil nějaká přikázání §2983, Odst. 261, článek xxiii) Souhrnné sbírky geozákonů a nebylo by třeba ho UU (Urychleně Udat). Řídili se především zdravým rozumem a (především) se radovali z úžasné hry.

Proboha přestaňte blbnout a běžte ven hledat (pokud vás to baví) anebo se přesuňte k jiné zábavě...


  • 0

#37 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:36

Souhlas s tím co napsal MadDogTeam (Sopdet RW)... jinak je tu mraky keší co porušují kde co ale povolily se buď tak nebo onak a funguje to... Občas betatestuju a vím a jsem poučen, že owner má vždycky pravdu a ani reviewer s tím když daný owner nebude chtít (se sekne) nic neudělá (GS to prostě schválí) ... zkušenost hned na dvou betatestech :) a národní pravidla vítám ti za velkou louží prd vědí co je u nás dobře a co špatně a že se problémy občas objevují... (bodeť by ne ta naše zemička není nafukovací), takže ty základní potíže a doporučení by měly být podchycené ... občasným excesům to nezabrání ale většina rozumných lidí si podle toho dokáže udělat názor co je dobré a co ne... :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#38 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:38

kiReGPS napsal/a:
...Nepotřebovali SČPR (Sněm Českých Pezionovaných Reviewerů)

To bych se mel urazit, ze mi neposlali prihlasku do tohohle spolku! :)
Radsi si zitra o volnem uterku vyjedu na kajaku, nejake tradicky se snad po ceste taky najdou.
  • 0

#39 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:39

kiReGPS: pěkný jen nás od tý doby drobet přibylo a ne všichni si jen hrajou... ale jinak pěkný historický úlovek :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#40 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 20:59

haggaeus napsal/a:
Jeste k narodnim pravidlum - to taky neni zadne ceske špecifikum - viz stary britsky zakaz kamennych zdi, v Irsku mame hrbitovni cache povolene jen s explicitnim souhlasem spravce, dalsich lokalnich upresneni by se dala najit spousta.

Nebo naprostý zákaz keší s fyzickou schránkou na území národních parků USA, a nově i v některých státních parcích.

Buďme rádi, že máme reviewery tolerantní a vstřícné, a že náš geocaching je stále relativně svobodný. Bojím se však, že je to jen otázka času. Nesmyslným protlačováním keší, které jsou na hraně a někdy i za hranou, ale třeba i zakládáním hromadných sérií a obrazců se čím dál častěji dostáváme do konfliktu s okolním světem, a ten se začíná bránit. Tu myslivci zlikvidují obrazec, jinde zase ochránci přírody dosáhnou archivace keší narušujících hnízdiště ptáků nebo zimoviště netopýrů. Pokud nedostaneme rozum jako komunita tak není daleko doba, kdy vstoupí v platnost plošné restrikce typu „žádné keše v NP / CHKO“.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama