Přejít na obsah


Fotka

Diskuze na téma: Nesouhlas s reviewrem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:10

K cele teto diskuzi mam jen dve veci: 1) Jak muze nekdo premyslet o jednani s reviewery ohledne publikovani kesi, kdyz zadnou kesku nikdy nezalozil? 2) Toto vlakno muselo byt zalozeno na zakazku Honzakovi. Ten je vzdy v prvni utocne linii proti reviewerum, aby se vzapeti divil, ze mu vic jak 3 tydny neodpovidaji. Si rikam, ze by i revieweri meli mit svuj ignore list na kacery.
  • 0

#42 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:18

DrakMrak napsal/a:
...jen nás od tý doby drobet přibylo a ne všichni si jen hrajou...


První půlka: ano, vím...
Druhá půlka: no právě, v tom je bohužel celej problém - nehrajou si, i když je to hra...:o



  • 0

#43 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:27

k-lord napsal/a:
2) Ten je vzdy v prvni utocne linii proti reviewerum, aby se vzapeti divil, ze mu vic jak 3 tydny neodpovidaji. Si rikam, ze by i revieweri meli mit svuj ignore list na kacery.

Měl by sis nastudovat pravidla, reviewer by měl reagovat do 7 kalendářních dní, onen reviewer nejen v mém případě má běžnou lhůtu 14 dnů i více...Už si na to několik reviewerů stěžovalo u Groundspeaku - reakce nulová...
  • 0

#44 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:34

hanska napsal/a:
Už si na to několik reviewerů stěžovalo u Groundspeaku - reakce nulová...


To jsou ale manýry... Oni už si stěžujou i revieweři na reviewery???
  • 0

#45 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:36

hanska napsal/a:

k-lord napsal/a:
2) Ten je vzdy v prvni utocne linii proti reviewerum, aby se vzapeti divil, ze mu vic jak 3 tydny neodpovidaji. Si rikam, ze by i revieweri meli mit svuj ignore list na kacery.

Měl by sis nastudovat pravidla, reviewer by měl reagovat do 7 kalendářních dní, onen reviewer nejen v mém případě má běžnou lhůtu 14 dnů i více...Už si na to několik reviewerů stěžovalo u Groundspeaku - reakce nulová...


Uz ti to tu psalo x lidi. Prestan se chovat jako internetovy spratek a mozna ti zacnou odpovidat i driv. A ze je reakce nulova? On ani GS nebude jednat s hulvaty.
  • 0

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:54

hanska napsal/a:

k-lord napsal/a:
2) Ten je vzdy v prvni utocne linii proti reviewerum, aby se vzapeti divil, ze mu vic jak 3 tydny neodpovidaji. Si rikam, ze by i revieweri meli mit svuj ignore list na kacery.

Měl by sis nastudovat pravidla, reviewer by měl reagovat do 7 kalendářních dní...

Měl by sis nastudovat pravidla! Reviewer má začít řešit novou keš ve frontě do 7 dnů.
  • 0

#47 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 21:57

sambar439 napsal/a:
myslím si, že nejhorším pozůstatkem z dob komoušů je naopak potřeba sledovat každého kolem sebe a při každé příležitosti bonzovat a stěžovat si u úřadů a institucí - kdekoliv a na cokoliv, jak to jen jde :-(

Já si zase myslím, že je tu zcela opačný problém: po pádu komunismu je zde nesmírná touha lidí mít (nejen) v geocachingu za každou cenu totální anarchii. Žádné problémy s reviewery, žádný publikační proces, žádné kolizní vzdálenosti, žádné archivování keší jejichž owneři kašlou na údržbu, powertraily pěkně v národních parcích, žádná pravidla pro výměnu...
Musím říct, že myšlenkové pochody takových lidí opravdu nechápu.

A k tématu:
Reviewer je zástupce Groundspeaku, provozovatele hry Groundspeak Geocaching kterou dobrovolně hrajeme. Proto je nutné jeho rozhodnutí respektovat.
Reviewer je zároveň také pouze člověk, který může dělat chyby. V takovém případě je na nás jej na ty chyby upozornit. A pak už záleží jen na něm, zda se nad celou věcí dokáže nestraně zamyslet.
  • 0

#48 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 22:23

No hlavně je třeba si uvědomit, že geocaching není pouze Groundspeak. ;)
  • 0

#49 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 5:49

Tiskar94 napsal/a:

sambar439 napsal/a:
myslím si, že nejhorším pozůstatkem z dob komoušů je naopak potřeba sledovat každého kolem sebe a při každé příležitosti bonzovat a stěžovat si u úřadů a institucí - kdekoliv a na cokoliv, jak to jen jde :-(

Já si zase myslím, že je tu zcela opačný problém: po pádu komunismu je zde nesmírná touha lidí mít (nejen) v geocachingu za každou cenu totální anarchii. Žádné problémy s reviewery, žádný publikační proces, žádné kolizní vzdálenosti, žádné archivování keší jejichž owneři kašlou na údržbu, powertraily pěkně v národních parcích, žádná pravidla pro výměnu...
Musím říct, že myšlenkové pochody takových lidí opravdu nechápu.

A k tématu:
Reviewer je zástupce Groundspeaku, provozovatele hry Groundspeak Geocaching kterou dobrovolně hrajeme. Proto je nutné jeho rozhodnutí respektovat.
Reviewer je zároveň také pouze člověk, který může dělat chyby. V takovém případě je na nás jej na ty chyby upozornit. A pak už záleží jen na něm, zda se nad celou věcí dokáže nestraně zamyslet.


Řekl bych, že pravdu máte oba dva - problém je v tom, že z toho co píšete si někteří vybírají vždy to, co se jim líbí. Prostě, když se jim něco nelíbí u druhé kešky něco v čem porušuje pravidlo, šup, už si běží stěžovat, ale u své keše by nejraději, aby se to samé pravidlo přehlédlo, protože přece u té druhé keše se to samé pravidlo také "přehlédlo"....

Ani jeden ze zde zmiňovaných případů není dobrý, ani anarchie, ani sešněrování pravidly. Myslím, že nejlepší je řídit se zdravým rozumem, což naši RW většinou dělají. Bohužel díky tomu vzniká spousta keší, kvůli kterým vznikají rozmíšky mezi kačery, protože "tomu jsi schválil tohle a mně ne" atp. Přitom se zapomíná, že ani RW nemá všechny informace o kešce, protože tam na místě nebyl...

Např. v Polsku jsem nedávno viděl, jak kvůli takovým pravidlům byla archivovaná keš, která byla asi 15 metrů od tratě, protože byla vedle starých kolejí, na kterých rostl asi strom (podle fotky - já tam byl v zimě, takže jsem koleje neviděl vůbec - byly pod sněhem, ale vlak jsem viděl na těch kolejích 15 metrů vedle na místě bylo jen metr sněhu). Na druhou stranu u nás fungují celkem pěkné kešky půl metru od živé vlečky ve starém zabezpečovacím zařízení, kde určitě nějaké vlaky jezdí (i podle slov autora) ovšem pomalu a velmi zřídka... Bohužel kvůli podobným bonzákům by šla tato hezká česká keš asi taky do archívu, i když je jinak moc pěkná a byla by jí určitě škoda...

Jinak ohledně GS a pravidel které nastolil - jako vše i GC se vyvíjí. Proto si myslím, že je dobrá ta snaha RW o lokální pravidla a pokud se nám - jako komunitě něco nelíbí, měli bychom se pokusit navrhnout změnu. Bohužel GS je komerční firma a samozřejmě ji zajímá více zisk, než spokojenost uživatelů (alespoň tak mi to už pár let připadá...)
  • 0

#50 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 5:58

Roman_Jaromer napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:

sambar439 napsal/a:
myslím si, že nejhorším pozůstatkem z dob komoušů je naopak potřeba sledovat každého kolem sebe a při každé příležitosti bonzovat a stěžovat si u úřadů a institucí - kdekoliv a na cokoliv, jak to jen jde :-(

Já si zase myslím, že je tu zcela opačný problém: po pádu komunismu je zde nesmírná touha lidí mít (nejen) v geocachingu za každou cenu totální anarchii. Žádné problémy s reviewery, žádný publikační proces, žádné kolizní vzdálenosti, žádné archivování keší jejichž owneři kašlou na údržbu, powertraily pěkně v národních parcích, žádná pravidla pro výměnu...
Musím říct, že myšlenkové pochody takových lidí opravdu nechápu.

A k tématu:
Reviewer je zástupce Groundspeaku, provozovatele hry Groundspeak Geocaching kterou dobrovolně hrajeme. Proto je nutné jeho rozhodnutí respektovat.
Reviewer je zároveň také pouze člověk, který může dělat chyby. V takovém případě je na nás jej na ty chyby upozornit. A pak už záleží jen na něm, zda se nad celou věcí dokáže nestraně zamyslet.


Řekl bych, že pravdu máte oba dva - problém je v tom, že z toho co píšete si někteří vybírají vždy to, co se jim líbí. Prostě, když se jim něco nelíbí u druhé kešky něco v čem porušuje pravidlo, šup, už si běží stěžovat, ale u své keše by nejraději, aby se to samé pravidlo přehlédlo, protože přece u té druhé keše se to samé pravidlo také "přehlédlo"....

Ani jeden ze zde zmiňovaných případů není dobrý, ani anarchie, ani sešněrování pravidly. Myslím, že nejlepší je řídit se zdravým rozumem, což naši RW většinou dělají. Bohužel díky tomu vzniká spousta keší, kvůli kterým vznikají rozmíšky mezi kačery, protože "tomu jsi schválil tohle a mně ne" atp. Přitom se zapomíná, že ani RW nemá všechny informace o kešce, protože tam na místě nebyl...

Např. v Polsku jsem nedávno viděl, jak kvůli takovým pravidlům byla archivovaná keš, která byla asi 15 metrů od tratě, protože byla vedle starých kolejí, na kterých rostl asi strom (podle fotky - já tam byl v zimě, takže jsem koleje neviděl vůbec - byly pod sněhem, ale vlak jsem viděl na těch kolejích 15 metrů vedle na místě bylo jen metr sněhu). Na druhou stranu u nás fungují celkem pěkné kešky půl metru od živé vlečky ve starém zabezpečovacím zařízení, kde určitě nějaké vlaky jezdí (i podle slov autora) ovšem pomalu a velmi zřídka... Bohužel kvůli podobným bonzákům by šla tato hezká česká keš asi taky do archívu, i když je jinak moc pěkná a byla by jí určitě škoda...

Jinak ohledně GS a pravidel které nastolil - jako vše i GC se vyvíjí. Proto si myslím, že je dobrá ta snaha RW o lokální pravidla a pokud se nám - jako komunitě něco nelíbí, měli bychom se pokusit navrhnout změnu. Bohužel GS je komerční firma a samozřejmě ji zajímá více zisk, než spokojenost uživatelů (alespoň tak mi to už pár let připadá...)


konkretne s tou vleckou, je to keska "Anglican" v praze ruzyni. je fakt, ze tam vlak (posun s jednim vagonem) obcas projede, ale duchodce s holi je rychlejsi
  • 0

#51 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 6:41

see.bee napsal/a:
konkretne s tou vleckou, je to keska "Anglican" v praze ruzyni. je fakt, ze tam vlak (posun s jednim vagonem) obcas projede, ale duchodce s holi je rychlejsi

Jo, a když se kačer motá v přilehlém okolí, vyleze z domečku obsluha trati a řekne: "jestli hledáte tu krabičku, tak musíte tady po těch schůdkách a pěšinkou na druhou stranu, co je ta stará kolej :D "
  • 0

#52 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 6:46

Roman_Jaromer napsal/a:
Např. v Polsku jsem nedávno viděl, jak kvůli takovým pravidlům byla archivovaná keš, která byla asi 15 metrů od tratě, protože byla vedle starých kolejí, na kterých rostl asi strom (podle fotky - já tam byl v zimě, takže jsem koleje neviděl vůbec - byly pod sněhem, ale vlak jsem viděl na těch kolejích 15 metrů vedle na místě bylo jen metr sněhu). Na druhou stranu u nás fungují celkem pěkné kešky půl metru od živé vlečky ve starém zabezpečovacím zařízení, kde určitě nějaké vlaky jezdí (i podle slov autora) ovšem pomalu a velmi zřídka... Bohužel kvůli podobným bonzákům by šla tato hezká česká keš asi taky do archívu, i když je jinak moc pěkná a byla by jí určitě škoda...

Vynechal jsi takovou malou drobnost, že listing keše vyzýval k procházce po trati, souřadnice ukazovaly doprostřed kolejí, keš (náhradní dodaná lovci) se skládala z několika papírků neboli náhradních logbooků a owner nereagující na maily se na gc.com přihlásil naposled v roce 2009. Vážně má cenu takovou keš udržovat naživu?

EDIT: A jednalo se o bývalou stanici Nový svět fungující do konce druhé světové války, specializovanou výhradně na svoz dřeva ;).
  • 0

#53 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 7:22

Jacka_dominikanka napsal/a:

see.bee napsal/a:
konkretne s tou vleckou, je to keska "Anglican" v praze ruzyni. je fakt, ze tam vlak (posun s jednim vagonem) obcas projede, ale duchodce s holi je rychlejsi

Jo, a když se kačer motá v přilehlém okolí, vyleze z domečku obsluha trati a řekne: "jestli hledáte tu krabičku, tak musíte tady po těch schůdkách a pěšinkou na druhou stranu, co je ta stará kolej :D "


a taky jeden z 101 dalmatinu,..... je podle mne spatne zamerena.
  • 0

#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 7:36

see.bee napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

see.bee napsal/a:
konkretne s tou vleckou, je to keska "Anglican" v praze ruzyni. je fakt, ze tam vlak (posun s jednim vagonem) obcas projede, ale duchodce s holi je rychlejsi

Jo, a když se kačer motá v přilehlém okolí, vyleze z domečku obsluha trati a řekne: "jestli hledáte tu krabičku, tak musíte tady po těch schůdkách a pěšinkou na druhou stranu, co je ta stará kolej :D "

a taky jeden z 101 dalmatinu,..... je podle mne spatne zamerena.

No, já to hledala, pokud si dobře pamatuju, ve svých kačerských začátcích, kdy jsem ještě neměla navigaci, jen leteckou mapu s vyznačeným bodem. Takže je pochopitelný, že jsem ten okruh měla poněkud širší :D.
  • 0

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 7:57

Tiskar94 napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Např. v Polsku jsem nedávno viděl, jak kvůli takovým pravidlům byla archivovaná keš, která byla asi 15 metrů od tratě, protože byla vedle starých kolejí, na kterých rostl asi strom (podle fotky - já tam byl v zimě, takže jsem koleje neviděl vůbec - byly pod sněhem, ale vlak jsem viděl na těch kolejích 15 metrů vedle na místě bylo jen metr sněhu). Na druhou stranu u nás fungují celkem pěkné kešky půl metru od živé vlečky ve starém zabezpečovacím zařízení, kde určitě nějaké vlaky jezdí (i podle slov autora) ovšem pomalu a velmi zřídka... Bohužel kvůli podobným bonzákům by šla tato hezká česká keš asi taky do archívu, i když je jinak moc pěkná a byla by jí určitě škoda...

Vynechal jsi takovou malou drobnost, že listing keše vyzýval k procházce po trati, souřadnice ukazovaly doprostřed kolejí, keš (náhradní dodaná lovci) se skládala z několika papírků neboli náhradních logbooků a owner nereagující na maily se na gc.com přihlásil naposled v roce 2009. Vážně má cenu takovou keš udržovat naživu?

EDIT: A jednalo se o bývalou stanici Nový svět fungující do konce druhé světové války, specializovanou výhradně na svoz dřeva ;).


Je to tahle keš: GC20BMY

Problém vznikl tím, že nepoužívaná a tedy neudržovaná železniční trať z Harrachova do Polska, u které keš založil, se opět stala provozovanou železniční tratí.

Ke keši je sice dobrý přístup i po jiných cestách, než podél kolejí, ale to by owner musel spolupracovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 8:17

Tiskar94 napsal/a:
Já si zase myslím, že je tu zcela opačný problém: po pádu komunismu je zde nesmírná touha lidí mít (nejen) v geocachingu za každou cenu totální anarchii. Žádné problémy s reviewery, žádný publikační proces, žádné kolizní vzdálenosti, žádné archivování keší jejichž owneři kašlou na údržbu, powertraily pěkně v národních parcích, žádná pravidla pro výměnu...
Musím říct, že myšlenkové pochody takových lidí opravdu nechápu.

Přesně tak, mnoho lidí zapomíná na jednu ze základních pouček demokracie: svoboda jednoho nesmí omezovat svobodu někoho jiného - převedeno do praxe - pokud např. nesmyslně schválený powertrail v CHKO mimo jakékoli stezky zapříčíní další omezování všech návštěvníků hor, je to prostě špatně!!! Asi nejen dle mého názoru by měly být keše v chráněných územích zakládány jen u (dejme tomu do 20 m) již existujících stezek a s rozumem tak, aby docházelo k co nejmenšímu poškození přírody. Jenže mnozí revieweři to berou tak, že co není zakázáno, to je povoleno, proto vítám to, co napsal Tobias reviewer ve svém profilu: "cache v chráneném území s vyšším stupnem ochrany - over si, že cache není umístena v chráneném území typu NP, NPR, PR a pokud ano, uložení musí být max. do 3m od turistické cesty".
  • 0

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 8:34

Podle mě první věc, kterou by si člověk při komunikaci s revírníkem měl uvědomit, je to, že on dělá pro mě jakožto hráče dobrovolně a zdarma spoustu práce, Nemá z toho žádný zvláštní výhody ani užitek, měla by mu za to tedy náležet aspoň určitá úcta a respekt, a taky vděčnost ze strany jak ostatních hráčů, tak "placeného" vedení či"majitele" hry. Na druhé straně jistá úcta a vděčnost samozřejmě náleží i ownerům, kteří věnují svůj čas a peníze na přípravu hry pro ostatní hráče. Možná, že kdybychom všichni ve vzájemném kontaktu zůstali i jen u této základní úcty a vděčnosti, už by to stačilo k odbourání 90% problémů. Revírník není ani velkomožný pán, kterého je třeba o všechno pokorně prosit, ani překážka na cestě k založení mé geniální a vysoce originální škatule, ani pucflek, na kterýho hvízdnu, a on srazí podpatky a do 7 dnů mi povinně schválí, co si zamanu. Je to kolega, spoluhráč, zkušenější kamarád, který mi chce poradit a pomoci. Navíc kromě svých vlastních zkušeností disponuje ještě směrnicemi, vycházejícími ze zkušeností dalších spoluhráčů, a nezištně věnuje svůj čas a energii tomu, aby si naše společná hra zachovala aspoň nějakou úroveň, byla aspoň relativně bezpečná a abychom s ní nadměrně neotravovali zbytek světa (např. porušováním zákonů), který by nám to pak případně mohl zatrhnout a měli bychom po srandě. Takže rozhodnutí revírníka samozřejmě může být nesprávné, může se mýlit, nemít plnou informaci, stejně jako já i každej jinej člověk nemusí být při rozhodování ani úplně oproštěn od předsudků a osobních sympatií a antipatií. Můžu s ním o tom vést dialog, diskutovat, nesouhlasit, dokonce si v krajním případě stěžovat "vejš", ale vždycky se slušností a úctou. Někdy mi to připadá, že chudák revírník je jak mezi né dvěma, ale asi tak pěti mlýnskýma kamenama :D. Owneři mu nadávají, že odmítá schválit kdejakou kravinu, hráči mu nadávají, že kdejakou kravinu schválil, Groundspeak mu nadává, že schválil něco, co kravina není, ale oni to za takou považují, protože se naprosto neorientují v místních poměrech, rodina a nekačerské okolí mu nadává, že věnuje čas a energii kravinám, do toho může mít ještě nějakou uzávěrku v práci a tři powertraily ve frontě, a nikdo mu neřekne ani "děkuju". To bych teda nechtěla dělat ani za tučné prebendy půl prasete a sud piva tejdně :D.
  • 0

#58 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:32

Jacka_dominikanka napsal/a:
Někdy mi to připadá, že chudák revírník je jak mezi né dvěma, ale asi tak pěti mlýnskýma kamenama :D. Owneři mu nadávají, že odmítá schválit kdejakou kravinu, hráči mu nadávají, že kdejakou kravinu schválil, Groundspeak mu nadává, že schválil něco, co kravina není, ale oni to za takou považují, protože se naprosto neorientují v místních poměrech, rodina a nekačerské okolí mu nadává, že věnuje čas a energii kravinám, do toho může mít ještě nějakou uzávěrku v práci a tři powertraily ve frontě, a nikdo mu neřekne ani "děkuju". To bych teda nechtěla dělat ani za tučné prebendy půl prasete a sud piva tejdně :D.


... ze ty nas potaji nejak sledujes? Nebo mas informace "zhora" :D :D
  • 0

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#59 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:38

Jacka_dominikanka napsal/a:
Někdy mi to připadá, že chudák revírník je jak mezi né dvěma, ale asi tak pěti mlýnskýma kamenama :D. Owneři mu nadávají, že odmítá schválit kdejakou kravinu, hráči mu nadávají, že kdejakou kravinu schválil, Groundspeak mu nadává, že schválil něco, co kravina není, ale oni to za takou považují, protože se naprosto neorientují v místních poměrech, rodina a nekačerské okolí mu nadává, že věnuje čas a energii kravinám, do toho může mít ještě nějakou uzávěrku v práci a tři powertraily ve frontě, a nikdo mu neřekne ani "děkuju". To bych teda nechtěla dělat ani za tučné prebendy půl prasete a sud piva tejdně :D.


Přesně...

Nevděk světem vládne, bohužel...
  • 0

#60 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:40

hanska napsal/a:
Asi nejen dle mého názoru by měly být keše v chráněných územích zakládány jen u (dejme tomu do 20 m) již existujících stezek a s rozumem tak, aby docházelo k co nejmenšímu poškození přírody. Jenže mnozí revieweři to berou tak, že co není zakázáno, to je povoleno, proto vítám to, co napsal Tobias reviewer ve svém profilu: "cache v chráneném území s vyšším stupnem ochrany - over si, že cache není umístena v chráneném území typu NP, NPR, PR a pokud ano, uložení musí být max. do 3m od turistické cesty".

Asi by sis v tom měl udělat trochu jasno. V CHKO není nijak omezen pohyb návštěvníků, tedy není možné ani omezovat geocaching, resp. není možno toto na základě pravidel GC ani zákona vymáhat. Výjimkou jsou pouze území v CHKO, kde je vstup omezen nějakou místní vyhláškou, a nebo pak zvláště chráněná území, jako jsou NP a NPR, kde je omezen vstup pouze na značené turistické cesty.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka