Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#2701 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2023 - 20:27

Takový obrázek znám i z Vídně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2702 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2023 - 21:53

Funguje vám stará mapa ?

 

Tak upřesnění: nejdou mi Google mapy, Leaflet mapy ano.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 05 červenec 2023 - 22:17

  • 0

#2703 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2023 - 22:50

Ano, Google mapy mi na staré mapě jdou oboje. Já ale od té doby, co nejdou Mapy.cz používám OSM


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 05 červenec 2023 - 22:51

  • 0

#2704 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2023 - 18:16

Mě taky Google mapy nejdou, zkoušela jsem dva prohlížeče. Díky za poznámku o Leaflet mapách, dřív jsem si možnosti vybrat mapu vůbec nevšimla!


  • 0

#2705 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2023 - 18:36

To je nějaká nová fičúra, že na e-mail chodí zpráva co se píše po dokončení LAB série?
  • 0

#2706 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2023 - 21:17

Ano, taky už mi jich pár přišlo.


  • 0

#2707 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2023 - 14:47

Konečně to po těch letech udělali! Jsem jim za to vděčný... Alespoň vím, co se na LABce děje. 


  • 0

#2708 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2023 - 13:54

Ono se na LABkách něco děje? Jedině že by demontovali lampu, například - a to se stejně nedozvíš, protože takový člověk nedokončí sérii, když hraje poctivě, a od gaučáka je jakýkoli log na nic. ;-) A navíc přijde log jen od toho, který nechá zhodnocení - a to sis moh' přečíst i tak. Holt musím vyrobit další filtry pro úklid smetí z mailu.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2709 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2023 - 14:19

Ono se na LABkách něco děje? Jedině že by demontovali lampu, například - a to se stejně nedozvíš, protože takový člověk nedokončí sérii, když hraje poctivě, a od gaučáka je jakýkoli log na nic. ;-) A navíc přijde log jen od toho, který nechá zhodnocení - a to sis moh' přečíst i tak. Holt musím vyrobit další filtry pro úklid smetí z mailu.

No kdyby do aplikace dávali aspoň nějakou možnost prohlédnout si dodatečně labky a zalogovat v poklidu domova. Prostě "standard", který umožňuje jakákoliv aplikace pracující s běžnou cache...


  • 0

#2710 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2023 - 18:41

Ale to můžeš. Obejdeš labky se zapnutou aplikací aby si "natáhla" souřadnice místa a pak zaloguješ doma. Nevimale jak to funguje u lineárních, u běžných to mám vyzkoušené
  • 2

#2711 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2023 - 6:39

Jo, když dají otázku, jak se něčemu řekne bulharsky a na wiki je asi 20 výrazů a jen jeden z nich funguje, to se nedá jinak než z domova. Možná pomocí 2 telefonů. Ale s jedním, kdy se po přepnutí vždy startuje aplikace od začátku, se to nedá. Je to prostě chyba nebo vlastnost, ale je nutno do zóny dojít aby se odpověď odemkla a pak zůstane odemčená dokud ji nedáš. Pochopitelně u městských s velkými zónami to svádí k projetí tramvají, od toho jsou ale otázky, zjistitelné jen na místě.


  • 0

#2712 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2023 - 7:17

Ale to můžeš. Obejdeš labky se zapnutou aplikací aby si "natáhla" souřadnice místa a pak zaloguješ doma. Nevimale jak to funguje u lineárních, u běžných to mám vyzkoušené

U sekvenčních tento přístup nefunguje. Navíc často je správná odpověď potřeba pro získání bonusu a proto je vhodné zadávat v terénu.


  • 0

#2713 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2023 - 9:56

Já LABky procházím poctivě, hodnocení dávám, ale log obvykle jen "Díky", protože víc datlovat na mobilu někde na náměstí v horku se mi logicky nechce. To moc užitečné pro ownera nebude.

 

Přitom u keší, kde jde logovat z PC, píšu unikátní logy (co jsem zažil, jak se mi ta keš líbila atd.), tam je to pohodové.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2714 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2023 - 18:28

Já začal používat přepis diktovaného zápisu. Jen se to musí dost často opravovat...

Ale taky píšu log u LABky jen když mám čas. Když nemám, tak až třeba doma a to jen když si na to vzpomenu... 


  • 1

#2715 chudejka

chudejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2023 - 16:54

Přitom u keší, kde jde logovat z PC, píšu unikátní logy (co jsem zažil, jak se mi ta keš líbila atd.), tam je to pohodové.

LAB keše není problém logovat (zapsat hodnocení) až doma, ale stojí to čas, to je jasné. Na PC ve svém GC profilu na záložce Geocaches Found rozkliknu odkaz Lab Cache a vidím, které jsem ulovila/dokončila, prokliknu na QR kód, sejmu mobilem, otevřu odkaz v aplikaci Adventure Lab a mohu psát. Pokud se mi nechce ťukat v mobilu, využívám "poznámky", ke kterým lze v rámci google účtu přistupovat v PC i v mobilu (Google Keep). Poznámku napíši na PC a otevřu v mobilu, kde ji zkopíruji a vložím do hodnocení v Adventure Lab


  • 1

#2716 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2023 - 12:52

LAB keše není problém logovat (zapsat hodnocení) až doma, ale stojí to čas, to je jasné. Na PC ve svém GC profilu na záložce Geocaches Found rozkliknu odkaz Lab Cache a vidím, které jsem ulovila/dokončila, prokliknu na QR kód, sejmu mobilem, otevřu odkaz v aplikaci Adventure Lab a mohu psát. Pokud se mi nechce ťukat v mobilu, využívám "poznámky", ke kterým lze v rámci google účtu přistupovat v PC i v mobilu (Google Keep). Poznámku napíši na PC a otevřu v mobilu, kde ji zkopíruji a vložím do hodnocení v Adventure Lab

Určitě netvrdím, že to nejde. Jen konstatuji, že aplikace nedosahuje komfortu jiných užívaných - když už si pamatuje, které místo jsem navštívil, tak je celkem jednoduché pamatovat si i dokončené série. Prostě zatím stále je to takový polotovar.


  • 0

#2717 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2023 - 7:57

Jen se chci zeptat. Neni zde nekdo pripojeny pres Vodafone (exUPC)? Nedari se mi pripojit na Geocaching.com. Pres jineho dodavatele internetu na mem notebooku a i telefonu vse ok.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2718 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2023 - 9:45

Jen se chci zeptat. Neni zde nekdo pripojeny pres Vodafone (exUPC)? Nedari se mi pripojit na Geocaching.com. Pres jineho dodavatele internetu na mem notebooku a i telefonu vse ok.

 

UPDATE: Zda se, ze uz vse funguje. Tak asi konec poplachu :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2719 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 15:45

Teď jsem chtěl napsat WA log na dnešní event a nejde to, jenom WN a Attended. Na ostatní eventy to napsat jde. Čím to může bejt? Nový vylepšení, nebo chyba?
  • 0

#2720 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 16:14

V novém rozhraní pro logování se objevila hláška, že daný typ logu (WA) už není k dispozici. Pochopil jsem to tak, že už na něj je pozdě. Když však použiješ staré rozhraní, máš WA stále k dispozici jako tomu bylo do včerejška (psal jsem včera WA ve vlaku z Odense na event v Kodani a normálně to byl WA, přičemž c:geo jede skrze nové rozhraní). Asi holt zase nějaká změna k lepšímu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama