Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#2721 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 17:53

Obvykle loguju hned večer po návratu z výpravy. Teď ale loguju po týdenní dovolené a neskutečně mne vytáčí, že musím před každým logem znovu nastavovat datum. Co si tak pamatuju, tak dříve to fungovalo tak, že jsem si nastavil datum logu a to tam drželo, dokud jsem výslovně datum nezměnil na nové. Komu zase tohle vadilo?


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#2722 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 21:30

Obvykle loguju hned večer po návratu z výpravy. Teď ale loguju po týdenní dovolené a neskutečně mne vytáčí, že musím před každým logem znovu nastavovat datum. Co si tak pamatuju, tak dříve to fungovalo tak, že jsem si nastavil datum logu a to tam drželo, dokud jsem výslovně datum nezměnil na nové. Komu zase tohle vadilo?

https://forums.geoca...k/&_fromLogin=1

 

To už tu řešíme 3 měsíce + a ticho po pěšině. Hlavně že dělaj suvenýrý a podobný p*****...


  • 3

#2723 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 22:50

Loguju starým způsobem a bez problémů. Poprvé použité datum drží než ho změním. Nevidím žádný praktický důvod používat nový styl


  • 0

#2724 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 9:02

Loguju starým způsobem a bez problémů. Poprvé použité datum drží než ho změním. Nevidím žádný praktický důvod používat nový styl

U starého způsobu logování je zase třeba pokaždé nastavit typ logu, v novém je přednastaveno found it. Takže to vyjde zhruba nastejno.


  • 0

#2725 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 11:25

U starého způsobu logování je zase třeba pokaždé nastavit typ logu, v novém je přednastaveno found it. Takže to vyjde zhruba nastejno.

Aha, to jsem netušil. Používám už hodně dlouho skript GClh a tam mám přednastavený typ logu na Found It (pro starý způsob). Ono těch vychytávek co urychlí nebo zjednoduší práci, je tam spousta...


  • 2

#2726 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 19:45

Používám Fieldnotes, takže naštěstí tohle nemusím řešit.

Loguji s novým stylem, protože tam alespoň jde pohodlně vkládat fotky.

Naštěstí přes Fieldnotes ještě jdou vkládat i logy typu Need maintenance apod.


  • 1

#2727 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2023 - 7:21

Loguji většinou z adraka, nebo z Draftů, poslaných z adraka. Ani nevím, jaký styl pak používám. A když mám blbý signál, z adraka se neodešlou fotky a tuším, že jsou problémy s otáčením, takže to pak taky řeším na webu. Blbý to bylo u virtuálek, kde jsem si to už nekontroloval a owner mi napsal, že mi tam chybí fotky. Ale asi by stálo za to, vrátit se ke starému postupu a logovat přímo ze stránky a přečíst si předtím předchozí logy.


  • 0

#2728 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2023 - 19:45

Tak jsem myslel, že nelze logovat nález jedné keše 2x. Když jsem teď otevřel listing jedné keše, tak jsem si říkal, že se mýlím... Že by nějaká chyba serveru? 

Na jedné keši jsem našel logy toho samého kačera, oba Found it logy, oba se stejným nickem, jen u obou stejných nicků byl jiný počet nálezů...

Teď když jsem psal tento příspěvek, chtěl jsem dát odkaz na oba logy a koukám, že jeden z logů tam najednou není... Přitom mezi oběma logy byl log z jiného data, i když oba logy měly stejné datum.

Asi nějaká chyba GS.

Mám to i v printscreenu, ale už si nějak nepamatuji, jak se sem do fóra vkládají obrázky...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 16 září 2023 - 19:45

  • 0

#2729 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2023 - 19:11

Dlouho jsem používal uložené odkazy ve tvaru

 

https://www.geocachi...px?state_id=407 pro konkrétní kraj a

http://www.geocachin...x?country_id=56 pro stát

 

Nyní to nejede, další vylepšení ze strany GS. Zatím jsem nezkoumal, jak a jestli to jde zadat odkaz jinak


  • 0

#2730 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2023 - 19:15

To je nová chyba, od včerejška, tady se to diskutuje: https://forums.geoca...-on-seek-sites/


  • 0

#2731 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2023 - 21:57

Tak jsem dnes zjistil, že se stále nemůžu přihlásit na labs.geocaching.com. Ovšem jen z Chrome.

 

Zkusil jsem to tedy z Edge nebo z Firefoxu a tam odsud to jde... Takže pokud s tím máte problém, zkuste to taky odjinud. Jen nevím, čím by to mohlo být, nevíte někdo?


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 listopad 2023 - 22:05

  • 0

#2732 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2023 - 22:53

Tak otvírání odkazů na konkrétní státy nebo kraje už opravili. Huráááááá!


  • 0

#2733 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2023 - 19:46

https://www.geocachi...ance-log-types/


  • 0

#2734 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2023 - 18:30

Právě jsem si všimnul, že když se dívám na cestovatele kde byl, tak mají keše sice jméno, ale kod GC0 ! Zda je to i někde jinde nevím.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 prosinec 2023 - 18:30

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2735 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2023 - 19:00

Právě jsem si všimnul, že když se dívám na cestovatele kde byl, tak mají keše sice jméno, ale kod GC0 ! Zda je to i někde jinde nevím.

Je to nahlášené už od 13.12., viz https://forums.geoca...ckables-listed/

souvisí to s vadnými odkazy v listingu, ty už jsou opravené, ale tohle ještě ne.


  • 1

#2736 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2023 - 12:25

Nevím zda to taky není známá chyba, ale v informacích o cestovateli chybí poslední záznam, tedy kdy a jak se to dostalo k aktuánímu vlastníkovi. Viz například TB67YDV


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2737 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2024 - 8:49

Ahoj,

nemáte náhodou někdo stejný problém, případně nevíte, zda se to dá nějak řešit?

V centru zpráv jsem si psal s jedním uživatelem, zprávy normálně vidím. Pak mi uživatel odepsal, přišla mi o tom notifikace na můj osobní mail, a v tom mailu byl prázdný text zprávy. Otevřel jsem tedy centrum zpráv přímo na geocaching.com, kde mi sice svítí žlutý puntík u doručených zpráv, že mám nové, ale žádné se mi nezobrazují, ani když načtu příslušnou konverzaci. Už několik dní stejný stav, indikátor nové nepřečtené zprávy svítí pořád, ale zpráva se mi vůbec nezobrazuje.


  • 0

#2738 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2024 - 20:54

Tak jsem zjistil, že na webu nefungují na stránce trakovatelných předmětů odkazy na kešky, v kterých byly :-( Vždy se zobrazí odkaz https://www.geocachi...om/geocache/GC0, který samozřejmě vyhodí neplatnou stránku...


  • 2

#2739 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2024 - 8:55

Taky jsem to včera zjistil. Jde to přes odkaz na log, a z něj na keš, to funguje.

Zase asi něco vylepšovali.


  • 0

#2740 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2024 - 8:16

Začlo na mě z různých připojení (práce, doma...)¨vyskakovat okno s dotazem na jednu věc, kterou bych chtěla zlepšit na gc.com. Tak opakovaně odpovídám, že funkčnost klikacích odkazů, které buď nevedou nikam, nebo hodí někam úplně jinam...

 

(Řeší populistický blbostě, místo aby napřed dořešili fungování toho základního.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 28 únor 2024 - 8:18

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama