Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.7


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:55

petulinka1 napsal/a:
Ja mam pocit, ze tam byl prave problem s tim API, ktery proste posle vsechny tvy logy a nezajima ho, ze to neni FI. Kazdopadne z vetsi casti to (vetsinou) jsou nalezy, takze proto ten nazev :)
Jinak si myslim, ze ty kese navic v DB nicemu nevadej, ne? :)


Tak technicky lze udelat, ze si vyzadam jen konkretni typy logu. (Ostatne, uz ted to i delam.) Nicmene jsem si rekl, ze kdyz uz stahuji ty nalezy, tak tech par logu navic nikoho nezabije, a clovek alespon ma opravdu vsechno, z ceho by se teoreticky daly delat nejake statistiky.

Zlobit se, ze mam v databazi o par kesi navic? Trochu iracionalni, kdyz je zcela normalni mit v databazi navic desetitice jinych kesek.
  • 0

#122 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:57

plavcik napsal/a:
Ahoj, dá se prosím ovlivnit, jaká mapa se otevře v dialogu na zadání nového waypointu (malá ikonka mapy)?


Neda. Potrebuji tam zobrazovat nejakou globalni mapu, protoze jinak bych to asi musel prohanet nejakym polygonovym filtrem a zjistovat, jestli ty souradnice spadaji do uzemi pokrytem nejakou jinou mapou... no fuj.
  • 0

#123 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 10:52

Takhle složitý postup mě vůbec nenapad. Asi rozumím, ale myslel jsem to tak, jestli by to nešlo někde v nastavení určit napevno. Přece jen, alespoň u mne to využiju v 99% případů u přidaných WP u mysterek, tj. v 99% v ČR. Pokud bych doplňoval nějaký WP v zahraniční, přepnul bych si mapu v nastavení....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#124 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:26

Tak nevím, ale: 1. otevřu ggt seznam 2. přičtu k němu ještě jeden 3. chci součet uložit do prvního seznamu 4. chyba, ggt soubor používá jiný proces :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#125 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:31

mi to teda zadnej problem nedela,. proste kliknu na disketku pro ulozeni a nic nerve. nebezi ty nahodou nejaky sync s dropboxem apod?
  • 0

#126 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:58

petulinka1 napsal/a:
mi to teda zadnej problem nedela,. proste kliknu na disketku pro ulozeni a nic nerve. nebezi ty nahodou nejaky sync s dropboxem apod?


Jen nad adresářem Dropbox.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#127 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:16

Geoget ty GGT soubory skutecne nedrzi otevrene. Otevre je, precte a hned zase zavre. Tedy musi to drzet otevrene neco jineho... nemas ten GGT otevreny treba nejakym textovym editorem?
  • 0

#128 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:44

Na tyhle problémy je velmi dobrý Unlocker (http://www.emptyloop.com/unlocker/). Ten vám dovolí blokovaný soubor odblokovat a ukáže vám i jaký proces ho blokuje.
  • 0

#129 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 22:16

HaLuMa napsal/a:
Geoget ty GGT soubory skutecne nedrzi otevrene. Otevre je, precte a hned zase zavre. Tedy musi to drzet otevrene neco jineho... nemas ten GGT otevreny treba nejakym textovym editorem?


Aha, Skype to byl. Posílal jsem seznam dál do skupiny a asi ho drží, dokud ho nepřijmou všichni, včetně off-line kontaktů :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#130 jawunek

jawunek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 16:06

zdravím... můžete mně prosím Vás poradit, nebo na tomto foru odkázat někam, kde se dovím, jakým způsobem dostanu keše do locus mapy, stáhnul jsem si geoget, ale stále z toho nejsem rozumný, dále jsem se kdesi dočetl, že přes geojarry se dají keše improrotovat do geodetu a dále do locus map... jsem ve světě android čerstvě, tak prosím o radu, co a jak, podotýkám, že potřebuji, aby to makalo offline, děkuji za odpověď
  • 0

#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 16:22

Jakmile budes mit kese v Geogetu, tak si do mobilu zkopirujes soubor s databazi, a do locusu si dej tohle: https://play.google.....geogetdatabase

  • 0

#132 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 22:10

pokud ovsem trvas na locusu. koukni na a:drake, ten je pro GeoGeti databazi primo delany! a kese pokud mozno nebagruj pres geojarry, ale pouzivej funkce dostupne primo v geogetu (databaze -> import -> stahnout kesky)
  • 0

#133 jawunek

jawunek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 14:55

HaLuMa napsal/a:
Jakmile budes mit kese v Geogetu, tak si do mobilu zkopirujes soubor s databazi, a do locusu si dej tohle: https://play.google.....geogetdatabase



díky, tenhle progam mám, ale co dál, ty kde seženu ty keše, ty přece nejsou součástí toho programu a právě jsem se někde dočetl, že je do geogetu dostanu přes ten geojarry, kterej je stáhne přímo z ofic. stránek geogaching... sice to ení moc v souladu s pravidly, ale když se to dělá skromně, není s tím problem... nebo jak jinak seženu tu databazi?
  • 0

#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 15:16

Viz. vyse.
  • 0

#135 jawunek

jawunek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 22:21

:-) mně chyběl ten samotný program Geoget, nebyl na googleplay... no a ono to je na pc :-) takže první zavada odstraněna, už je mi to jasnější, jinak nějaké typy jak tam ty keše nahraju, kdyz nejsem premium člen na geocaching.com, jestli existuji i jiné zdroje, odkud se to dá improtovat...
  • 0

#136 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 22:44

http://geoget.ararat.cz/doku.php/user
  • 0

#137 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 7:22

K cemu my se s tou dokumentaci pisem, kdyz to lidi ani nectou, behem stahovani programu? ;)
  • 0

#138 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 8:35

Peťulinko, zde přece platí sada absurdních zákonitostí, se kterými je třeba se předem smířit jako s osudem:

1. Samostatně si dokumentaci vyhledá a přečte jen mizivé procento uživatelů - dejme tomu 10-15%.

2. Bod 1. se vztahuje i na absolutní laiky, kteří vůbec netuší, která bije a potřebují poradit i s naprosto elementárními činnostmi.

3. Sepisování dokumentace pomáhá ani ne tak tazatelům, jako radičům. Ti pak na stále se opakující otázky nemusí kopypejstovat celé odpovědi, ale jen odkazy na příslušnou kapitolu s dovětkem RTFM.

4. Bod 3. zvýší procento dle bodu 1. na výborných 15-20%.

5. Drtivá většina těch, kteří budou k přečtení dokumentace nasměřováni, ji shledá jako nedostatečnou, zavádějící, nepřehlednou, zcela neaktuální (protože neobsahuje včerejší změny), málo obsažnou v bodech A a nestravitelně obsáhlou v bodech B. Množiny A a B se přitom u jednotlivých uživatelů budou pochopitelně vzájemně vyměňovat. Každopádně bude dokumentace shledána jako zcela nevyhovující. V drsnějších případech zazní "kterej de*il to psal...?".

Zbývá snad jen dodat absurditu poslední - i přes výše uvedené má cenu návody a dokumentaci psát...B)


  • 0

#139 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 8:55

Vskutku trefny popis nasi marne cinnosti o osvetu. A i s tim poslednim tucnym dovetkem souhlasim (jinak bych te marne prace uz davno nechal). :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#140 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 12:24

petulinka1 napsal/a:
K cemu my se s tou dokumentaci pisem, kdyz to lidi ani nectou, behem stahovani programu? ;)

Já jsem v práci vytvořil stručný návod stylem: Vyberte menu Nástroje - Možnosti, karta Obecné, kliknout na Vyprázdnit.
A pak v podstatě stejný, ale u každého popisu byl i obrázek.
A výsledek? Lidi mi volali "Já nevím, co mám dělat."
"Četl jste návod?"
"Tomu krátkýmu nerozumím."
"Tak tam je ten s obrázky."
"Ten je ale zase dlouhej."
Nakonec jsem jim ten krátkej předčítal. :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama