Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nápady na nové typy keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:12

Co sleduji oficiální fórum, každou chvíli se tam objeví nějaký nápad na nějaký nový typ cache. GS se do realizace takových nápadů obvykle nestihne ani pustit, jelikož do té doby než se k nápadu dostanou již někdo zjistí něco, proč daný typ keše nemůže existovat (např. Group-hunt [zakázáno jako event pravidly] či návrat webcam [keš musí mít fyzický logbook]). Jenže češi se tam moc nevyskytují, že, tak zakládám vlákno tady u nás. Kdo ví, třeba někoho napadne něco dobrého co GS třeba i zrealizuje :).
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:13

Ja nejak zadny novy druh kese nepostradam.
  • 0

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:21

...a rovnou přihazuji, žeano ;). Než mi tam někdo najde proč by to nemělo jít...

Racing-event cache
Vložený obrázek
Racing-event cache je setkání geocacherů pořádané za účelem závodů.

Pravidla:
Racing-event je specializován na venkovní hry. Papírové kvízy, tomboly a podobné aktivity nemohou být publikovány jako tento typ keše. Setkání všech účastníků eventu ve stejný čas není nutné, avšak každý účastník eventu se musí účastnit závodu. Použití GPS může být vyžadováno.

Příklad listingu:
Vložený obrázek Vavrduv memorial
An racing-event cache by player Event Date: 06/26/2011
Difficulty: Vložený obrázek Terrain: Vložený obrázek
Size: Vložený obrázek
Při tomto závodu se pojedete na kole s dvěma pomocníky. Startovat budete na souřadnicích X a vodou pojedete na souřadnice Y, kde naleznete souřadnice dalšího bodu. Na tom bodě bude kontrola, která si vás zapíše a vy od ní budete pokračovat do cíle. Tým s nejrychlejším časem vyhrává.
Vložený obrázek
Tým - Starovní čas
Tým 1 - 8:00
Tým 2 - 9:00
Tým 3 - 10:00
  • 0

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:32

Já postrádám nějaké Adventure Cache, což bych si představoval jako chlíveček pro multinky, které dneska jsou zprzněny otazníkem jen proto, že mají na trase nějaký ten puzzlík nebo zábavný úkol. Tím by se oddělily trochu komplikovanější dobdordužné multinky od mysteriózních záležitostí pro šílence, které baví doma civět na monitor a pokoušet se integrovat deviaci vytanuvší v mysli ownera. Fajnovostem jako GC2G16G, GC1XD22 nebo GCPX6Z by zkrátka slušela jiná ikonka, než otazník, který mě často odradí už od toho, abych otevřel listing.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#5 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:43

PaWcz napsal/a:
Já postrádám nějaké Adventure Cache, což bych si představoval jako chlíveček pro multinky, které dneska jsou zprzněny otazníkem jen proto, že mají na trase nějaký ten puzzlík nebo zábavný úkol. Tím by se oddělily trochu komplikovanější dobdordužné multinky od mysteriózních záležitostí pro šílence, které baví doma civět na monitor a pokoušet se integrovat deviaci vytanuvší v mysli ownera.
Fajnovostem jako GC2G16G, GC1XD22 nebo GCPX6Z by zkrátka slušela jiná ikonka, než otazník, který mě často odradí už od toho, abych otevřel listing.


Tak pro takove jsem taky! V podstate tu mam na to tema bookmark "s otaznikem ven" :-)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 8:52

Mě by se ještě líbila zvláštní ikonka pro challenge keše.
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 9:13

PaWcz napsal/a:
Já postrádám nějaké Adventure Cache, což bych si představoval jako chlíveček pro multinky, které dneska jsou zprzněny otazníkem jen proto, že mají na trase nějaký ten puzzlík nebo zábavný úkol. Tím by se oddělily trochu komplikovanější dobdordužné multinky od mysteriózních záležitostí pro šílence, které baví doma civět na monitor a pokoušet se integrovat deviaci vytanuvší v mysli ownera.
Fajnovostem jako GC2G16G, GC1XD22 nebo GCPX6Z by zkrátka slušela jiná ikonka, než otazník, který mě často odradí už od toho, abych otevřel listing.


Smrk napsal/a:
Mě by se ještě líbila zvláštní ikonka pro challenge keše.


Řekl bych, že jsem pro obě dvě varianty :-).
Ono pro změnu někdy člověk v terénu narazí na multinu, kde pro změnu musí něco luštit a pak je překvapený, když nemá přístup k webu, nebo něco podobného...
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 9:28

PawKo: zlatá slova.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 9:58

Me nechybi nic. Prebejva mi Wigo, to by mohl zrusit. Na Challenge by mohla bejt zvlastni ikonka, ale to je jen o te ikone, de facto uz dnes to je zvlastni typ kese s vlastnimi pravidly, jen nema tu samostatnou ikonku. Jenze zas sahat do toho zpetne kdyz uz tech challengi existujou stovky je taky tezky. Vyzaduje to soucinost owneru, udela to problemy prave na tech challengich protoze nekde to zmeni podminky. Neni to sranda. Nesahal bych na to, budte radi ze veci fungujou jak fungujou. Lepsi nepritel dobreho.
  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 10:17

PaWcz napsal/a:
Já postrádám nějaké Adventure Cache...

Souhlasím, myslím, že by to nebylo od věci.

PaWcz napsal/a:
... jiná ikonka, než otazník, který mě často odradí už od toho, abych otevřel listing.

To je tak trochu obecný problém - pokud někdo apriorně odmítá se vůbec zabývat něčím konkrétním, může se mu v určitých případech stát, že se tím o něco ochudí. Každý extrémismus je škodlivý a tohle je určitě příklad extrémního chování. (Já zase odmítám např. sledovat v TV určité typy pořadů či jiné věci; taky se tím můžu třeba o něco ochudit.)
Zatím nezbývá, než listingy otazníků otevírat. Ono by se už zběžným prolétnutím listingu mělo dát zjistit, do jaké kategorie keš spadá. Možná by aspoň mohl pomoci atribut „Field Puzzle“.

Modrak napsal/a:
Me nechybi nic. Prebejva mi Wigo, to by mohl zrusit.

To mě fascinuje, jak by spousta lidí rušila (nebo zakazovala) něco, co se jim samotným nelíbí, nepotřebují to, nebo tomu nerozumí. Zvěčnělým etalonem těchto je Věra Pohlová.

Modrak napsal/a:
Jenze zas sahat do toho zpetne kdyz uz tech challengi existujou stovky je taky tezky. Vyzaduje to soucinost owneru...

Nemyslím, že by to bylo tak strašný. Kdo to udělá, bude to mít, kdo to neudělá, tomu zůstane otazník. No stress.
Ale tak jako tak - akademická diskuze.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 10:34

HaLuMa napsal/a:
Ja nejak zadny novy druh kese nepostradam.

Tak, tak.

Mohli by nechat jen geocache, tj. zrušit earth-. A bylo by to ideální.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 10:35

Modrak napsal/a:
... Prebejva mi Wigo, to by mohl zrusit. ...


Proč zrušit wigo? Je to můj nejoblíbenější typ keší :-)
  • 0

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:10

Smrk napsal/a:

Modrak napsal/a:
... Prebejva mi Wigo, to by mohl zrusit. ...


Proč zrušit wigo? Je to můj nejoblíbenější typ keší :-)


Protoze je to pocitacova hra, ktera navic se nehraje, ale spis hackuje. Technologie jsou chatrny, moc to nefunguje, kdyz chces jit na wigo tak aby sli 3 lidi s ruznejma zarizenima, pak je sance ze to aspon na jednom z nich dohrajou az do konce. Nevim co tohle ma spolecneho s geocachingem, nez ze je za to nakonec taky bod. I ten logbook je tam na konci pridanej tak nejak umele, aby to vubec slo za kes povazovat. Ale co, totez plati pro eventy, CITO a kdovi co jeste.

jj, pani Pohlova ma pravdu ;)
  • 0

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:21

mh.mail napsal/a:
Nemyslím, že by to bylo tak strašný. Kdo to udělá, bude to mít, kdo to neudělá, tomu zůstane otazník. No stress.
Ale tak jako tak - akademická diskuze.


No to prave neni tak jednoduchy. Zmenis typ u existujicich kesi. Tedy rozbijes statistiky. Rozbijes napriklad prave plneni podminek nekterych challengi, ktere jsou zrovna na tom postavene. Navic to neudelas koordinovane, ale jak sam pises, kdo udela udela, kdo neudela neudela. Kdyz si predstavim ze treba bych plnil challenge na 100 mysterek v rade (nebo snad 30, ted nevi, ale existujou takovy), mel uz jsem skoro hotovo a najednou mi nekdo z odlovenyho otazniku udelal ex post neco jinyho a mohl bych zacit znovu, tak to bych teda moc radost nemel. Ono je snadny vymejslet od stolu jak neco predelat, ale tezsi je domejslet dusledky. Proto je lepsi nesahat na nic a bejt rad ze veci aspon nejak fungujou, a ne zas tak spatne. Takze je klika ze GS je pomerne neschopnej zmeny realizovat a moc toho novyho nevymysli :)
  • 0

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:23

Modrak napsal/a:

Smrk napsal/a:
Proč zrušit wigo?...

Protoze...

Ale jistě, to je tvůj názor a máš na něj právo, i když to není tak horký, jak to popisuješ (já jsem zatím každé wigo odehrál prakticky na jednom přístroji a snad jenom jednou jedinkrát jsem měl technické problémy, které nesouvisely s mojí blbostí; a s tím hackováním - kdo chce, hackuje, kdo nechce, tak si to odehraje). Zaručeně nikdo nebude u tebe stát a s namířenou pistolí tě nutit nějaké wigo odehrát. Někomu se líbí, jinýmu holt ne. Ale proboha, proč je hned chceš rušit?
I když chápu, že ta tvoje poznámka byla udička a já se na ni chytil.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:25

Modrak napsal/a:

Smrk napsal/a:

Modrak napsal/a:
... Prebejva mi Wigo, to by mohl zrusit. ...


Proč zrušit wigo? Je to můj nejoblíbenější typ keší :-)


Protoze je to pocitacova hra, ktera navic se nehraje, ale spis hackuje. Technologie jsou chatrny, moc to nefunguje, kdyz chces jit na wigo tak aby sli 3 lidi s ruznejma zarizenima, pak je sance ze to aspon na jednom z nich dohrajou az do konce. Nevim co tohle ma spolecneho s geocachingem, nez ze je za to nakonec taky bod. I ten logbook je tam na konci pridanej tak nejak umele, aby to vubec slo za kes povazovat. Ale co, totez plati pro eventy, CITO a kdovi co jeste.

jj, pani Pohlova ma pravdu ;)


Nevím, jestli je 17 nalezených dost k tomu, aby se člověk zamíchal do diskuse, ale ani s jednou jsme neměli žádný výraznější problém a na odehrání používáme jen jednu Nokii.
  • 0

#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:27

Modrak napsal/a:
Proto je lepsi nesahat na nic a bejt rad ze veci aspon nejak fungujou, a ne zas tak spatne. Takze je klika ze GS je pomerne neschopnej zmeny realizovat a moc toho novyho nevymysli :)

Tak jistě, ono v poslední době dochází k více inovacím, které jsou spíše k horšímu než k lepšímu, a to nejen v geocachingu, my Pražáci bychom mohli vyprávět. Ale kdyby se touhle logikou řídili třeba bratranci Ruchadlovi, tak snad nemáme ani tu veverku!
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#18 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 11:31

mh.mail napsal/a:

Modrak napsal/a:
Proto je lepsi nesahat na nic a bejt rad ze veci aspon nejak fungujou, a ne zas tak spatne. Takze je klika ze GS je pomerne neschopnej zmeny realizovat a moc toho novyho nevymysli :)

Tak jistě, ono v poslední době dochází k více inovacím, které jsou spíše k horšímu než k lepšímu, a to nejen v geocachingu, my Pražáci bychom mohli vyprávět. Ale kdyby se touhle logikou řídili třeba bratranci Ruchadlovi, tak snad nemáme ani tu veverku!

Veverka je jediná přeživší ... http://zpravy.idnes....bice-zpravy_pri
  • 0

#19 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 12:13

Modrak napsal/a:
Zmenis typ u existujicich kesi. Tedy rozbijes statistiky. Rozbijes napriklad prave plneni podminek nekterych challengi, ktere jsou zrovna na tom postavene. (...) Kdyz si predstavim ze treba bych plnil challenge na 100 mysterek v rade (nebo snad 30, ted nevi, ale existujou takovy), mel uz jsem skoro hotovo a najednou mi nekdo z odlovenyho otazniku udelal ex post neco jinyho a mohl bych zacit znovu, tak to bych teda moc radost nemel.


Tenhle problém ale nevznikne případným zavedením nových typů keší, ten už tu dávno je - když se owner rozhodne, že po posvěcení rewírníkem přidá k tradičce stage a učiní z ní multinku nebo když u mysterky zruší šifrování a změní ji v tradičku, máš stejný problém. A to vůbec nemluvím o změnách v hodnocení obtížnosti a terénu, které jsou ještě častější a komplikují plnění challenge 81.

Jenže prvotní účel typů keší, atributů a terénního rankingu je v tom, aby lovec věděl, na co se má připravit. Statistická kouzla jsou vedlejší. Rozumný autor challenge stejně nebude mít problém uznat odlov cache, na níž došlo ke změně typu (kdy k ní došlo většinou snadno pozná podle logu reviewera). A kdo si potrpí na pünktlich statistiky, ten to stejně řeší uzamčením záznamů v GeoGetu, MoziGu nebo GSAKu.

Kdyby vznikly nové typy keší, jež by zpřesnily prvotní informaci pro lovce, bude to pro obyčejného kačera spíš přínos než komplikace. Kdo rád louská rébusy, bude hned vědět, že se mu mezi otazníky nepletou výzvy a mutlimysterky - a naopak.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 12:34

PaWcz napsal/a:

Modrak napsal/a:
Zmenis typ u existujicich kesi. Tedy rozbijes statistiky. Rozbijes napriklad prave plneni podminek nekterych challengi, ktere jsou zrovna na tom postavene. (...) Kdyz si predstavim ze treba bych plnil challenge na 100 mysterek v rade (nebo snad 30, ted nevi, ale existujou takovy), mel uz jsem skoro hotovo a najednou mi nekdo z odlovenyho otazniku udelal ex post neco jinyho a mohl bych zacit znovu, tak to bych teda moc radost nemel.


Tenhle problém ale nevznikne případným zavedením nových typů keší, ten už tu dávno je - když se owner rozhodne. po posvěcení rewírníkem přidá k tradičce stage a učiní z ní multinku nebo když u mysterky zruší šifrování a změní ji v tradičku, máš stejný problém. A to vůbec nemluvím o změnách v hodnocení obtížnosti a terénu, které jsou ještě častější a komplikují plnění challenge 81.

Jenže prvotní účel typů keší, atributů a terénního rankingu je v tom, aby lovec věděl, na co se má připravit. Statistická kouzla jsou vedlejší. Rozumný autor challenge stejně nebude mít problém uznat odlov cache, na níž došlo ke změně typu (kdy k ní došlo většinou snadno pozná podle logu reviewera). A kdo si potrpí na pünktlich statistiky, ten to stejně řeší uzamčením záznamů v GeoGetu, MoziGu nebo GSAKu.

Kdyby vznikly nové typy keší, jež by zpřesnily prvotní informaci pro lovce, bude to pro obyčejného kačera spíš přínos než komplikace. Kdo rád louská rébusy, bude hned vědět, že se mu mezi otazníky nepletou výzvy a mutlimysterky - a naopak.


Trefa do černého...
Řekl bych, že normální autor chalengí by s tím neměl problémy...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama