Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nápady na nové typy keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 22:35

Modrak napsal/a:

Co se tyka presny definice tak ja osobne uvazuju jen pomer SUMA(mikro) > SUMA(small), v prvnim priblizeni to staci.

Já moc nechápu, proč by keš velikosti mikro měla být automaticky braná jako nějaký odpad, jako horší než kterákoliv jiná velikost. Přece mikro nejsou jen filmovky ve svodidlech a tiktakovky na dopravních značkách, ale taky krabičky zadlabané do chorošů v lese, různé "plavací" a "ponorné" PETky, nanovky na nepravděpodobných předmětech, umělé větve a šišky na stromech, "krmítka" z kokosových ořechů a vůbec různé zajímavé výtvory dle fantazie každého jednoho soudruha. Nedávno jsem na větvi našla magnet a na něm umělý žalud :D. A naprosto mě dostal Hardihoodův futrál na brejle nebo vykuchané dálkové ovládání na cosi :D. Řekla bych, že procento nudných fádních škatulí je u mikro stejné jako u jakékoliv jiné velikosti. Velikost keše bych vůbec nebrala jako směrodatnou pro hodnocení její kvality. Ale možná to bude tím, že jsem ještě neodlovila žádný powertrail, zato většina mých odlovených keší je z Prahy a blízkého okolí.
  • 0

#42 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 23:03

Modrak napsal/a:
Takze je to jak v tom videu, kdyz budes chodit s Kapsou na cundr, nebudou prevazovat mikra, ale smallky. Ale najdes jich holt min s vynalozenim vetsiho usili. Pokud ale ma nekdo odlovenejch vetsinu mikro, je to tim ze si takovy sam vybral protoze se posbiraj snaz, a ne tim ze by jich bylo vic.

A z toho jako vyplývá co? Že ten, kdo chodí s Kapsou na čundr, je lepší kačer než ten, kdo ne? To, že se geocaching v určité podmnožině keší protíná se zálibou některých lidí v trampingu, toulkách přírodou, dlouhých pochodech a podobných věcech, přece neznamená, že jenom a výhradně tato podmnožina keší tvoří nějaký „kvalitnější“ geocaching. Výhodou geocachingu je jeho rozmanitost a to, že se protíná se spoustou jiných zálib - kdo má rád šifry, křížovky, sudoku, může se vyřádit v mysterkách, kdo se rád toulá přírodou, ocení dlouhé multiny nebo keše uprostřed hluboké přírody či divočiny, kdo zrovna nemá čas se za pixlami honit přes půl dne mimo civilizaci, vybere si pár drive-in keší po cestě z/do práce nebo z/na pracovní schůzku či jinam.
Kdo jsi, že si osobuješ právo hodnotit, které keše jsou ty správné a které opovrženíhodné? A kteří kačeři jsou lepší a kteří horší. Tím, jak reaguješ, potvrzuješ moje dříve napsaná slova, že sis z geocachingu udělal soutěž a že si porovnáváním s ostatními potřebuješ něco dokazovat. Sem spadá i ten tvůj strach, že by se dodatečnou změnou některých typů keší mohly „znehodnotit“ statistiky. A hrozně tě štve, že si někdo dovolí vidět to jinak.

Ještě doplním: Já před vnějšími znaky preferuji zážitek. Odlov mě musí bavit a musím z něho mít dobrý pocit. A protože každého uspokojuje něco jiného, je pro mě důležité pouze to, co uspokojí mě samotného. Proto lovím. Ne proto, abych se někomu vyrovnal. A pocity ostatních jsou mi ukradené. Opravdu nelovím proto, aby si o mě někdo něco myslel nebo nemyslel.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#43 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 23:28

Je to jednoduché. Dlouhodobě mi chybí v informacích o keši velikost nano (a marně čekám na uvedení T.I.N.Y., která tu měla být už 1.4.) Dále bych uvítel, kvůli nepovolení v pravidlech a zájmu o konání Mooving events, eventy pochodové a pohybující se.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#44 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 0:14

mh.mail napsal/a:
A z toho jako vyplývá co?


Smarja chlape, vis o kterym videu mluvim? Evidentne ne, pac to bys vedel ze pointa nema s trampingem nic spolecnyho a s Kapsou na zadnej cundr ve skutecnosti nikdo nechodi. A posledni kdo by chodil na cundr jsem ja.

Z toho nevyplyva vubec nic, nez to ze kazdej ma presne takovy kese, jaky si posbira. A ani kese nehodnotim, to hodnotej kaceri treba FP bodama. Jasne ze at si nekdo posbira jen co ma cestou z prace u silnice, kdyz nema vic casu. Ale at se pak nedivi ze to jsou samy mikra a ze vesmes nemaj zadny body a ze treba za nic nestojej. A at si klidne nekdo zije s predstavou ze kesi velikosti mikro je vetsina. Me je to fakt uplne jedno, je to jeho nevedomost kterou se ochuzuje. Ale ty mozna nedokazes pochopit ze jsou fakt tezky kese, na kterejch nekdo dela treba nekolik mesicu, treba jen proto aby sam sobe dokazal ze to dokaze. A ze nestoji o to aby mu to nekdo vprostredku rozvrtal administrativnim zasahem, coz treba u tech challengi se muze stat snadno. Nevim jestli na takovejch vecech taky delas, nebo jestli vubec vis ze existujou. Ja jich mam rozdelanejch spoustu a fakt nestojim o to aby se mi do toho nekdo vrtal. A kdyz to udela, tak na mejch aktualnich statistikach se to nijak zasadne neprojevi, ty uvidis porad to samy, nebo neco tak podobnyho ze nepoznas rozdil. Ale me (i jinejm lidem) to muze zhatit takovy usili, ktery si ten kdo treba pro nedostatek casu (a na tom neni nic spatnyho) lovi jen tradicky cestou z prace nedokaze ani predstavit. Pritom ve statistice tim prijdu treba jen o jeden rozdelanej bod (kterej jsem jeste ani nemel), a kterej v tom celkovym poctu nehraje vubec zadnou roli a nikdo krome me si toho ani nevsimne.

Argument ze pak soudnej owner je rozumnej a uzna to i tak je nesmysl. Jednak ne kazdej owner je rozumnej (napriklad nedavno mi jeden nemec smaznul zcela regulerni FI log na asi 3 dny archivovany kesi, ktera ale byla v terenu vcetne notesu a ja o jeji archivaci pri odlovu nemel tuseni), a krome toho ne kazdej stoji o to aby se mu uznalo neco co tak nejak splnil-nesplnil a aby se o to nekoho doprosoval.
  • 0

#45 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 0:39

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já moc nechápu, proč by keš velikosti mikro měla být automaticky braná jako nějaký odpad, jako horší než kterákoliv jiná velikost. Přece mikro nejsou jen filmovky ve svodidlech a tiktakovky na dopravních značkách, ale taky krabičky zadlabané do chorošů v lese, různé "plavací" a "ponorné".....


Ja nerikam ze automaticky. Jasne ze spousta mikro jsou paradni kese a mnohdy maji sve opodstatneni. Zalud asi vim jakej myslis, je tam i miniaturni motejl, mas sneky, sroubovky a stovky dalsich paradnich mikro kesi. Nebo ani sama pixla neni az tak pekna, ale je to pixla od super mysterky a tim ma tu hodnotu. A na druhou stranu existuje spousta zanedbanejch smallek bez udrzby nekde na smetisti. Ale ja mluvim o statistice a velkejch cislech. A velky cisla delaj ty powertraily, delaj je ty drajvky ve svodidlech na dalnici, tic-tacovky obaleny sedivou paskou na dopravni znacce atd. Automaticky to neplati, statisticky ve velkejch cislech ale jo, kdyz ma nekdo 5000 nalezu a z toho 3500 mikro, tak je pravdepodobny ze vetsina z nich za moc nestoji.
  • 0

#46 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 7:42

Ad bonusovky - osobně bych nebyl proti je přiřadit k challenge keším (pro ownery by odpadlo složité vymýšlení vzorců, pro lovce nutnost si nezapomenout zapsat nějaké číslo). Pak je ale pár keší, které v názvu nonus nemají, ale bonusovky to jsou (extrémní případ - "bonusovka" BM, souřadnice k ní uvedeny ve dvou dalších keších, jedna BM, druhá PM mysterka). Pak bych osobně uvítal eventy s podmínkou (např. u dlouhých turistických eventů, T5 eventů apod.). Challenge keše musí mít slovo challenge přímo ve svém názvu, tam je zvláštní ikonka asi zbytečná (pominu-li další typ do statistik). U velikosti bych asi nejen já přivítal selektaci nano keší.
  • 0

#47 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:11

hanska napsal/a:
Ad bonusovky - osobně bych nebyl proti je přiřadit k challenge keším (pro ownery by odpadlo složité vymýšlení vzorců, pro lovce nutnost si nezapomenout zapsat nějaké číslo).

Ano, to má, dle mého názoru, hlavu a patu. Ale GS by musel upravit pravidla pro challenge - podle současných pravidel to nejde (challenge nesmějí být vázány na seznam konkrétních keší, což by tady bylo).

hanska napsal/a:
Challenge keše musí mít slovo challenge přímo ve svém názvu, tam je zvláštní ikonka asi zbytečná (pominu-li další typ do statistik).

Pokud by na to byl speciální typ, povinnost mít slovo challenge v názvu by tím odpadla.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#48 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:20

Abych shrnul, co tady bylo podstatného řečeno, kačeři by ocenili: - závodní eventy - pohyblivé eventy - velikost nano - barevné odlišení otazníků u challenge keší, případně i u bonusových keší
  • 0

#49 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:48

Smrk napsal/a:
Abych shrnul, co tady bylo podstatného řečeno, kačeři by ocenili:

- závodní eventy
- pohyblivé eventy
- velikost nano
- barevné odlišení otazníků u challenge keší, případně i u bonusových keší


adventure cache ještě;) podobné sesumírování by se koukám mohlo dělat ve více tématech...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#50 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 9:17

a ještě rozlišit:

multistagemulti
questionmulti
streetviewmulti
honzakmulti
bookmystery
moviemystery
googlemystery
cyphermystery
proxymystery
wifimystery
chirpmystery
uvmystery
archimedesmystery
mysterymystery
debilmystery
flashmobevent
rulesflashmobevent
mikroevent
nanoevent
nobodyevent
honzakevent
...

a všechny jejich kombinace...
  • 0

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 9:26

dr.vota napsal/a:
a ještě rozlišit:

multistagemulti
questionmulti
streetviewmulti
honzakmulti
bookmystery
moviemystery
googlemystery
cyphermystery
proxymystery
wifimystery
chirpmystery
uvmystery
archimedesmystery
mysterymystery
debilmystery
flashmobevent
rulesflashmobevent
mikroevent
nanoevent
nobodyevent
honzakevent
...

a všechny jejich kombinace...


:-D :-D No konečně jsem se dneska pořádně zasmál
  • 0

#52 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 10:52

Ty se směješ, ale dochází barvy!
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#53 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 10:58

Klid, barev je 16 777 216 :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#54 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 11:14

dr.vota napsal/a:

:D
Jinak typy mi žádné nechybí - naopak přebývají earthky... Multi-mysterky by měl řešit atribut field-puzzle.
  • 0

#55 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 11:28

Joe Tramp napsal/a:
...Multi-mysterky by měl řešit atribut field-puzzle.


...kteréhož atributu si nikdo nevšimne ani po otevření listingu, natož v GPX v Garminu nebo dle ikonky v mapě.

Attribs jsou nejmíň využitelná fíčura v listingu vůbec. Pokud by se objevovaly v bublině v mapě a exportovaly se do GPX, pak ano, ae takto to žádný attrib nespasí. Další ikona by pomohla víc. Asi jen pár - URČITĚ ta "neluštíš nic doma", možná i challenge. A to by tak stačilo.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 12:08

Kdo mi sáhne na earthky a wiga, toho zabiju B)
  • 0

#57 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 12:30

Smrk napsal/a:
Kdo mi sáhne na earthky a wiga, toho zabiju B)


"Kdo šáhne na maso, toho tne sekera, ať padne, kam padne!".
"A to se podívejme, řekl otec a šáhl na maso."

BTW jsou dve cesty jak to spravedlive resit aby byli vsichni spokojeni. Muzeme kazdymu pridat typ kesi jaky chce a doufat ze nedojdou barvy. Nebo na to muzeme jit z druhyho konce a kazdyho nechat zrusit ten typ kese ktery se mu nelibi. Pak s barvami urcite vystacime, akorat ze dvou milionu kesi nezbyde ani jedna. Ta druha varianta me prijde rozumnejsi :D
  • 0

#58 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 12:42

Hodně lidí tady píše o speciální ikonce u challgenge keší, ale já si myslím, že pokud by to tak bylo, tak vznikne hrozně moc různých nesmyslných challenge keší, protože je kačeři budou chtít mít ve statistikách. Takže takhle se to sice plete s klasickými mysterkami, ale jsem ráda, že speciální ikonka není. Ale s těmi barevnými otazníky by to nebyl špatný nápad, kdyby byly ve statistikách dohromady.
  • 0

#59 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 13:58

Tak jako existuje hodnocení keší nezávislé na oficiálním serveru, možná by se dala podobným způsobem udržovat i databáze neoficiálních atributů a podobných přídavných informací, které groundspeak není schopen a ochoten zavést.
  • 0

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 14:36

Modrak napsal/a:

Smrk napsal/a:
Kdo mi sáhne na earthky a wiga, toho zabiju B)


"Kdo šáhne na maso, toho tne sekera, ať padne, kam padne!".
"A to se podívejme, řekl otec a šáhl na maso."


"Varoval jsem tě," pronesl řezník jen tak pro sebe a sekera zasvištěla vzduchem.

Začíná mi to připomínat jmelí .-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka