Přejít na obsah


Fotka

Co se to děje ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
100 odpovědí na toto téma

#61 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 20:11

Benjo5 napsal/a:
Byli jste tam nahoře? Zažili jste tu situaci? Hlavně, že máte všichni haldu rozumů.
Zkusili jsme najít nejstarší neodlovenou keš v Evropě a nešlo to.
Kamarádka se necítila na to jít dál, navíc se jí rozbila mačka. Já jsem extremista, takže vnitřní hlas říkal jít dál a odlovit. Ale měl jsem ji tam nechat a jít si za keší, jen abych se tady vyhnul tomuto špinění?
Byl to trpký moment otočit se a dost hořký milník. Tu keš mi ze soucitu kamarádka nabídla k publikaci, abych aspoň nějak mohl ten milník zalogovat. Žádná velká radost to nebyla a pak tady čtu, kdo ví jak na to nejsem hrdý. Tleskám osvícenosti lidí, co to jsou schopni napsat.
Nenechat v horách parťáka ve štychu pro mě bylo důležitější než nějaký milník. Jestli je pro vás laciná kritika důležitější, tak jděte do háje.



A jak si muzes byt jisty, ze bys tu kes nasel?
  • 0

#62 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 20:17

Tak se nám benjo vybarvil v celé své nádheře - prý pro něj není důležitý nějaký milník a proto český reviewer publikoval keš ve Francii proto, aby mohl onen milník mít. Zbytek jeho příspěvku snad ani nemá cenu hodnotit, jak může někdo vůbec uvažovat nechat v horách parťáka samotného jen kvůli nějaké kešce, to asi nejen mi opravdu rozum nebere:(
  • 0

#63 beruska80

beruska80

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:04

Aqualungu vrať se !!!
Tohle by jsi nedopustil.
K tomu by jsi se nepropůjčil.

A přečti si to dřív, než mě to místní moderátor smaže. Jako vloni, když jsem tě ve foru pochválila :-)
  • 0

#64 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:06

Je až obdivuhodné, že jsi se rozhodl nenechat ji tam zemřít, vzdálil se tak blízko svému vysněnému cíli a spokojil se jen s jakousi náhradou. Všechna čest!
  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#65 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:08

Nesnáším hony na čarodějnice!!! :( Jděte už do háje! Benjo to tu napsal docela rozumně a já ho docela chápu. S tím dodatečným FTFkem to byl poměrně úlet a zbytečná a hloupá frajeřinka, možná pro reviewera i pro ně pocit "umíme to a můžem si to dovolit". Ale z výlevů některých zdejších diskutérů je mi smutno... A to o dost víc než z té Benjovy a Alexovy hloupé frajeřinky.
  • 0

#66 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:16

Nepřipadá ti to spíš skoro jak v politice? Takové to předvádění "my jsme něco víc než vy a můžeme si dovolit víc než vy".....Nikoho ze zúčastněných neznám, ale nelíbí se mi to. Snažím se dívat z nadhledu, ale vadí mi tam víc věcí. Zajímalo by mě, co by dělal český rv, kdyby mu nějak podobně do schvalovacích kompetencí zasáhl francouzský kolega. To bych moc ráda viděla. PS: a všechno kvůli takové blbosti jako jsou dvě čísílka?
  • 1

#67 denebolla

denebolla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:21

Pokud jsi, Benjo, tak rozumný a skromný a pokud na to nejsi hrdý, jak píšeš, tak by sis to měl možná sám nechat zrušit. Takhle to vypadá jenom trapně. Je mi líto, že ti milník nevyšel (zároveň gratuluji, že jsi k němu byl tak blízko, jako málokdo), ale je normální, že to prostě nevyjde, a takhle tě už bude málokdo brát vážně. To je moje osobní doporučení. Jinak je to tvůj vlastní vnitřní boj.
  • 0

#68 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:25

zvedavkanocni napsal/a:
.... Takové to předvádění "my jsme něco víc než vy a můžeme si dovolit víc než vy"....


LIKE!!! B)

O to tady asi nejvíc jde! A zrovna když vyšla "pravidla" atd, atd. A pak si jednu nedej!
  • 0

#69 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:28

zvedavkanocni napsal/a:
Nepřipadá ti to spíš skoro jak v politice? Takové to předvádění "my jsme něco víc než vy a můžeme si dovolit víc než vy".....

Vždyť jsem to psal... :)

Jenže to, co udělal Benjo a spol. o tom si akorát tak pomyslím něco o hloupé frajeřině, zbytečném machrování, možná i zbytečném ztrapňování, a tak něco. Své důvody napsal, čekat od Benja nějaké sypání hlavy popelem je asi marné. Z některých těch dalších příspěvků mi ale čiší zlost a nenávist. A to já prostě nemusím a neumím. A nechci! Asi tak nějak...
  • 0

#70 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:31

A ten další smazaný log :( (kdo je asi maže? B)) Arogant posted a note for Cosmiques (Traditional Cache) at 11/4/2012 Log Date: 11/4/2012 Fuuuuuj, děláte ostudu českému geocachingu. Stydím se za Vás. U Benja mě to nepřekvapuje, ale že se v tom bude podílet i reviewer, morální autorita... Je m'excuse pour mes concitoyens. Pardonne-leur, car ils ne savent ce qu'ils font. (google translator)
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:39

venca68 napsal/a:
Nesnáším hony na čarodějnice!!! :( Jděte už do háje! Benjo to tu napsal docela rozumně a já ho docela chápu....

hele, zase ja to pro zmenu nechapu vubec :D. pro me je to furt stejna kravina - udelat tohle, abych pak mohl rikat, ze mam jubilejni tisici ftf na mont blanc? jako ze bych tomu po case i zacal sam verit :D.
  • 0

#72 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:39

Děláte z komára upíra. Vono de vcelku o houno, velebnosti. Benjo, o nějaký tvý lezení nahoru dolů nejde, to přece musíš cejtit sám. Akorát je blbý, že namísto slavobrán a hrdořečení za pokus o super zářez jsi nedomyslel tu volovinu a teď tě kdejakej trouba, co by si s Mirkem Dušínem nikdy nedal ani frťana, tahá smetištěma. Tos prokoučoval.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#73 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:42

zvedavkanocni napsal/a:
Takové to předvádění "my jsme něco víc než vy a můžeme si dovolit víc než vy"

Opakuji znovu, žádné frajeření to rozhodně nebylo. Než logovat jako 10.000. keš nějakou drajvku v Chamonix a jako 1000. FTF nějakou bezejmennou keš, kamarádka mi dala možnost zalogovat oba milníky tam nahoře, jak byl původní plán, alespoň takto.
Žádná velká hrdost natož pak předvádění, že jsme něco víc, tak si to můžeme dovolit, se opravdu nekonalo. Prostě se to tak vyvinulo, já děkuji kamarádce, že mi alespoň takto dala možnost ty milníky zalogovat.

denebolla napsal/a:
Jinak je to tvůj vlastní vnitřní boj.

Žádný vnitřní boj nemám. Jestli to někomu připadá trapné, budiž, žádná extra elegance to není, uznávám. Ale určitě to přežiju a jestli tu někdo kvůli tomu skončí s FTFky nebo má pocit křivdy, jak ho jako český kačer ve Francii reprezentuji, je to jeho věc. Stejně jako moje tento hořký milník.
  • -1

#74 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:46

Za dvacet let se na to možná budeš dívat jinak a možná ti to dojde. Já osobně bych si zalogovala klidně nějakou drajvku než bych....ale to je každého věc. Třeba k tomu dojdeš a pochopíš.
  • 2

#75 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:46

venca68 napsal/a:
... čekat od Benja nějaké sypání hlavy popelem je asi marné. Z některých těch dalších příspěvků mi ale čiší zlo a nenávist. A to já prostě nemusím a neumím. A nechci! Asi tak nějak...



Možná jsem tupej či neumím číst mezi řádky tak jako ty, třeba jsme každý z jiné planety, ale nějak tu nenávist nevidím. Spíš smutek z toho, že se někdo tak zbytečně a trapně shazuje kvůli jakési statistice. Dokážu pochopit, že jsou horolezci co kvůli vidině vrcholu přijdou o život protože jim nedostatek kyslíku zatemní mozek a oni už pak neumí přemýšlet o všech důsledcích toho co činí, ale netušil jsem, že tato vysokohorská nemoc může postihovat i kačery v honbě za FTF a číslem do statistik :o

Bylo by to úsměvně kdyby se to dělo na nějakém soukromé akci, je to směšné, že se to páchá veřejně a ještě v cizině. Tomu, že kdo nechce chápat ten nepochopí už se ani nepodivuji, ale tvůj závěr tedy jde mimo veškeré mé chápání. Nějak se nám zřejmě posunují měřítka hodnocení skutků nebo se některým měří jinak než jiným. Na ty co máme rádi jsme obvykle shovívavější než na ty které nemusíme, ale mělo by to být spíše naopak jestliže chceme ostatní kultivovat tak sotva tím, že poklesek jednoho "tak nějak pochopíme" zatímco jiného za názor "kamenujeme". Ale to už je spíše do jiného vlákna. Bohužel :(
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#76 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 21:49

Dain & Olik napsal/a:
... hele, zase ja to pro zmenu nechapu vubec ...

To, že něco chápu, neznamená, že s tím souhlasím a že bych to tak udělal. Určitě neudělal. Tedy... hlavně proto, že pravděpodobnost mého výskytu na MontBlancu se limitně blíží k nule. Jen mi Benjovy myšlenkové pochody přijdou (u Benja) pochopitelné. Jestli se s nimi ztotožňuji, je věc jiná.

Nejlíp to asi tefil Citecka :):):):

Děláte z komára upíra. Vono de vcelku o houno, velebnosti.

Benjo, o nějaký tvý lezení nahoru dolů nejde, to přece musíš cejtit sám.

Akorát je blbý, že namísto slavobrán a hrdořečení za pokus o super zářez jsi nedomyslel tu volovinu a teď tě kdejakej trouba, co by si s Mirkem Dušínem nikdy nedal ani frťana, tahá smetištěma. Tos prokoučoval.


  • 1

#77 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 22:37

Benjo5 napsal/a:
Než logovat jako 10.000. keš nějakou drajvku v Chamonix a jako 1000. FTF nějakou bezejmennou keš

Jsem si tu možnou potupu představil a jedno oko nezůstalo suché. Jestli je nějaký pádnější důvod pro ohýbání pravidel a porušení spousty zásad ze strany reviewera (jejichž plnění požaduje po ostatních kačerech), já ho nevidím.
O nějaké etice boje o FTF mluvit nebudu, k tomu by měli více co říct lidi, kteří na FTF hrají. Za sebe řeknu jenom tolik, že má důvěra v to, že předchozích 999 FTF bylo poctivých a ne "náhodou", se tímto poněkud oslabila.
  • 1

#78 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 22:51

Benjo5 napsal/a:
Byli jste tam nahoře? Zažili jste tu situaci? Hlavně, že máte všichni haldu rozumů.
Zkusili jsme najít nejstarší neodlovenou keš v Evropě a nešlo to.
Kamarádka se necítila na to jít dál, navíc se jí rozbila mačka. Já jsem extremista, takže vnitřní hlas říkal jít dál a odlovit. Ale měl jsem ji tam nechat a jít si za keší, jen abych se tady vyhnul tomuto špinění?
Byl to trpký moment otočit se a dost hořký milník. Tu keš mi ze soucitu kamarádka nabídla k publikaci, abych aspoň nějak mohl ten milník zalogovat. Žádná velká radost to nebyla a pak tady čtu, kdo ví jak na to nejsem hrdý. Tleskám osvícenosti lidí, co to jsou schopni napsat.
Nenechat v horách parťáka ve štychu pro mě bylo důležitější než nějaký milník. Jestli je pro vás laciná kritika důležitější, tak jděte do háje.


Ne, nebyl jsem tam nahore, ale podobnejch veci jsem uz v zivote par zazil. Pokud jde o GC tak uz mam na triku i nepovedeny FTF kam se napred leti pres pul sveta letadlem a pak jeste jede tejden na lodi. Takovy veci se stavaj.

Ja o ty tvy akci samozrejme vedel dopredu. Trosku jsem se v tom povrtal, vyhodnotil moznost nalezu jako ne moc pravdepodobnou a drzel palce at se ten zazrak povede. Kdyz mi jeden kacer rikal ze jsi schopen v pripade neuspechu tu kes tam podstrcit a ze to FTF udelas v kazdym pripade, jednoznacne jsem prohlasil ze ne, ze sice jedes casto na hranici toho co je jeste unosny, ale ze vis kde ta hranice je a takhle daleko za ni bys nesel.

Vetsinou v zivote dokazu odhadnout lidi kolem sebe a vim co od koho muzu cekat. Bohuzel tady jsem se hrube zmylil. Je mi to docela lito. A hlavne vubec nechapu smysl cely tyhle akce. Ty sam velice dobre vis ze jsi tam zadny FTF neudelal a milnik je akorat fikce. Vedi to i vsichni ostatni. Tak proboha proc? Proc hodis za hlavu ty leta prace, tisice cistejch nalezu, stovky cistejch FTF a odepises to vsechno kvuli jednomu imaginarnimu cislu kterymu nemuze verit nikdo, ani ty sam? Nebylo by lepsi pomoct kamaradce, zalogovat si to DNF, uzit si vejlet kam se kazdej nedostane a zachovat si dustojnost? A pak si udelat to FTF #1000 treba tady doma, treba na bezejmenny kesi, pockat si tam s flaskou sampusu az dorazim ja a par dalsich STFkaru a nechat si pogratulovat? Coz bych ja s radosti udelal.

Jsi si fakt jistej ze takhle sis ten milnik uzil lip?

A kdyz vidim kam az je schopnej RV zajit aby udelal nekomu radost, zacinam uvazovat jestli jsem se nemylil i v jinejch vecech, kde jsem nechtel uverit famam. Tohle se fakt nemelo stat :(
  • 1

#79 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 22:55

Ježišikriste, co se to děje, jé jé jé? Hoří, hoří, zapálil jsem vánoční stromeček, hoří hoří hoří.... Sorry nedalo mi to :-D Btw. Zádný hlubší význam než spojitost s předmětem vlákna a důležitostí téhle debaty v tom určitě nehledejte :-D
  • 0

#80 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 23:07

Je vtipný, jak se tady může každý málem pominout. Vsadím se, že kdybychom našli tu Puppet stash, na 4 stránky by se to tady asi nevzmohlo. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama