Přejít na obsah


Fotka

Co ještě vylepšit v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#61 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:02

gord napsal/a:
No, on ten solver v aDrake neni zadny zazrak. 2x mi spocital nesmysly a tak jsem ho zacal kontrolovat :) Tak je mi tak trochu k nicemu :) (Tim nehanim Ludkovu praci, naopak, obdivuju, ze se do toho pustil a dekuju mu za to.)

Jakmile je vzorec trochu slozitejsi, je hodne obtizne udelat nejaky univerzalni resitel. Staci se podivat, kolika zpusoby jsou napsane i jednoduche vzorce.


Kontrola musí být. Ona tvořivost autorů je nekonečná a vyhodnocovací algoritmus nedokáže všechno pobrat. Jestli ti spočítal nesmysly jen 2x, tak to je docela úspěch :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#62 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:04

Ahoj, po instalaci dávky pro přesun nalezených do druhé databáze po mě požaduje Combine verze 2.0.7.16. Já ale našel jen 2.0.6.16. Chyba u mě nebo překlep? Dík zdeziz
  • 0

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:05

LudekV napsal/a:

gord napsal/a:
No, on ten solver v aDrake neni zadny zazrak. 2x mi spocital nesmysly a tak jsem ho zacal kontrolovat :) Tak je mi tak trochu k nicemu :) (Tim nehanim Ludkovu praci, naopak, obdivuju, ze se do toho pustil a dekuju mu za to.)

Jakmile je vzorec trochu slozitejsi, je hodne obtizne udelat nejaky univerzalni resitel. Staci se podivat, kolika zpusoby jsou napsane i jednoduche vzorce.


Kontrola musí být. Ona tvořivost autorů je nekonečná a vyhodnocovací algoritmus nedokáže všechno pobrat. Jestli ti spočítal nesmysly jen 2x, tak to je docela úspěch :)

přinejmenším 90% vzorců to zvládne bez zásahu, další s drobnou ruční úpravou... to už úspěch je a smysl to má
  • 0

#64 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 6:34

zdeziz napsal/a:
Ahoj, po instalaci dávky pro přesun nalezených do druhé databáze po mě požaduje Combine verze 2.0.7.16. Já ale našel jen 2.0.6.16. Chyba u mě nebo překlep? Dík zdeziz

To je nejake nedopatreni. U sebe mam 2.0.7.17, takzejdu zverejnit novou verzi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#65 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 15:46

dr.vota napsal/a:
Životně důležité to asi není, ale líbil by se mi zrovna takový (ideálně kompatibilní) solver vzorců k výpočtu souřadnic z proměnných (indicií)

Na to já mám ten sešit v Calcu z Openoffice - díky tomu jsem narazil na ten zmiňovaný problém při kopírování přes schránku a proto jsem projevil přání, aby v attach přibyla složka TEMPLATE, odkud by se kopírovaly soubory do adresáře dané keše.
Přikládám tento sešit, je v něm makro "Souradnice", které podle přiloženého obrázku lze přiřadit na klávesovou zkratku CTRL+SHIFT+A, která v OO není ničím obsazena a snadno se mačká.
Co má šedivé pozadí, to se dá měnit, co má žluté pozadí, to se dá kopírovat pod sebou, pokud je třeba více výpočtů souřadnic. Jinak vzorečky musí odpovídat syntaxi vzorců v Calcu (což většinou je), písmenka se mohou psát jak malými, tak velkými písmeny a makro se provede na ten blok, který má ve sloupečku A vložené X (musí být malé) na řádku s nejvyšším číslem.
  • 0

#66 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 15:50

Kreten8 napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Životně důležité to asi není, ale líbil by se mi zrovna takový (ideálně kompatibilní) solver vzorců k výpočtu souřadnic z proměnných (indicií)

Na to já mám ten sešit v Calcu z Openoffice - díky tomu jsem narazil na ten zmiňovaný problém při kopírování přes schránku a proto jsem projevil přání, aby v attach přibyla složka TEMPLATE, odkud by se kopírovaly soubory do adresáře dané keše.
Přikládám tento sešit, je v něm makro "Souradnice", které podle přiloženého obrázku lze přiřadit na klávesovou zkratku CTRL+SHIFT+A, která v OO není ničím obsazena a snadno se mačká.
Co má šedivé pozadí, to se dá měnit, co má žluté pozadí, to se dá kopírovat pod sebou, pokud je třeba více výpočtů souřadnic. Jinak vzorečky musí odpovídat syntaxi vzorců v Calcu (což většinou je), písmenka se mohou psát jak malými, tak velkými písmeny a makro se provede na ten blok, který má ve sloupečku A vložené X (musí být malé) na řádku s nejvyšším číslem.

to já mám už dávno systém svůj v excelu taky, ale právě že se všechny ty vzorce musí zase přepisovat a hlavně vždy a ručně upravovat, což v a:drake v 90% odpadá. Takže díky, ale tohle nechci.
  • 0

#67 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 22:25

tak ne ze by nesel udelat ggp, ktery by si prevzal poznamku z kese, vycucal si z ni promenny, z listingu by zkusil naparsovat vzorec, spocital.. az ho nekdo napise tak ho klidne zaradim do SolveHelperu, ale musi se napsat, na na osetrovani vsech tech kravovin co muzou nastat se ale necejtim ani z 10%.
  • 0

#68 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 7:13

Už jsem to jednou nakous, v oknu na stahování přes Geocaching Live přidat možnost stahovaní podle jména nebo kodu keše. Podobně jako u Jarry.
  • 0

#69 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 8:15

Pokud vim, GC.Live tuto moznost nenabizi, takze je tezko to doplnit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 8:16

Tedy kod kese jde.. hledani podle jmena sice taky, ale za tak pitomych podminek, ze je to v praxi k nicemu.
  • 0

#71 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 8:46

...jo, podle kódu by se to občas hodilo - a kdyby tam šlo najednou vložit více tak jako j GJ, tak už by to vůbec nemělo chybu :)
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 9:05

Ja vim, ted je nutne si zalozit body z temi GC kody a pak je hromadne aktualizovat.
  • 0

#73 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 9:31

http://geoget.ararat...esi_pres_gclive pouzivam skoro denne
  • 0

#74 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 20:46

možná už to tu bylo, ale šlo by na mapě s kešema přidat do filtru i filtrování dle velikosti kešek (když bych chtěla hledat třeba jen small nebo large) ... při zobrazení většího počtu kešek by mě to pomohlo (než každou rozkliknout samostatně) ? Dík
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 20:50

1. nejdriv si v geogetu vyfiltrujes kese, ktere chces zobrazit 2. a az potom si je nechas zobrazit v cachemape. C sis pred tim nevyfiltrovala, tak tam nebude. Takze kdyz si pred tim vyfiltrujes je ty velikosti/otiznosti/tereny/druhy kesi, ktere te zajimaji, tak se ti zobrazi na mape jen to co chces. Ten filtr primo v cachemape vlastne vubec nepotrebujes.
  • 0

#76 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 20:57

H: vem si ale, ze jedes nekam, treba do Prahy. To budes takle filtrovat porad dokolecka v GG? Je podle me jednodussi si exportovat celou oblast, kteoru chci, a pak si jenom hrat v mape. Tvym zpusobem bys bud porad filtroval a exportoval nebo neustale klikal na kesky jak trotl ;)
  • 0

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:10

To jsou ale dve ruzne veci. Bud tam nejake kese vubec nechci mit a nezajimaji mne, pak neni dovod si je do mapy vubec cpat. Pokud mne zajimaji, tak pak mi zase na te mape neprekazi, a staci na ni jen najet mysi, a hned vidi, co je to zac. Posledni verze cachemapy totiz zobrazuje tu velikost i obtiznosti i pri pouhem najeti mysi nad bod. Neni treba nic rozklikavat.
  • 0

#78 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:14

Tak dobre. Znovu :D Budu dejme tomu na Smichove. Nevim, kolik mi vyjde casu na loveni. Ale kdyby mi vysla hodina, tak si odlovim treba techchle deset kesi, co jsou tu kousek od sebe... Hmm, ale do ktery to TBcko muzu dat? Tak jdeme hazet myskou... U deseti kesi je to sice nenarocny, ale kdyz mas vetsi uzemi a chces si to poradne rozplanovat, tak to stoji fakt za to.
  • 0

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:19

Ja ti nevim, ale to je presne jednorazova vec, u ktere si stejne tu cachemapu musis nechat zobrazit, takze neni problem si ji nechat zobrazit s temi daty, ktere te zrovna zajimaji. Jednou vyfiltrujes, jesnou zobrazis, jednou se rozhodnes, jednou mapu zavres a vypnes komp, protoze letis s TB do ulic.
  • 0

#80 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:21

Minimalne dvakrat filtruju azobrazuju mapu, pokud se v tom chci vyznat. Nejdriv chci videt vsechny okolo, at si podle ty mapy muzu vybrat a pak chci vedet, ktery z nich jsou ty, kam se to vleze.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama