Přejít na obsah


Fotka

Hromadný GPX bez premioveho clenstvi?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#61 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 12:05

Pises ze, pokud by vsichni za hru museli platit, tzn. vsichni by byli PM, pak by, cituji: A mám pocit, že by asi v ČR neexistovalo 25000 nicků, nebo kolik jich je. Asi by nebylo tolik ukradených TB a Coinů, asi by nebylo tolik ukradených keší a asi by i neexistovaly razítka "ANTIGEOTYM","VYMUDLENO" a pod. Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů. Ti mají zájem o co největší podíl uživatelů, neb to je výborný argument pro komerční vyučití a třeba jednání o ceně za reklamu. Z vety "Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů" mi pak vyplyva, ze BM hraci podle tebe kvalitu hry snizuji. Stejne tak tvuj popis zalozeni kese BM uzivatelem je dost pritazenej za vlasy... Ja jako BM mam zalozeno x kesi, na vsech zaplatpanbu velkou spokojenost a hezke logy. To bych teda jako BM na to hrat a zakladat hezke nemel mit pravo, protoze nektery BM zakladaj tak jak jsi popsal ty? :D:D:D
  • 0

brundi
 


#62 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 12:16

brundi napsal/a:
Z vety "Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů" mi pak vyplyva, ze BM hraci podle tebe kvalitu hry snizuji. Stejne tak tvuj popis zalozeni kese BM uzivatelem je dost pritazenej za vlasy... Ja jako BM mam zalozeno x kesi, na vsech zaplatpanbu velkou spokojenost a hezke logy. To bych teda jako BM na to hrat a zakladat hezke nemel mit pravo, protoze nektery BM zakladaj tak jak jsi popsal ty? :D:D:D

No to je to, že jsi to nepochopil. Když zaplatíš, tak to fakt chceš hrát a potom už žádný PM a BM nejsou. A nebudou ani přiblblý dotazy, jak to mám obejít, když nechci zaplatit. Právě, že nebylo by rozdílů v možnostech PM a BM. Ale jasně, že připouštím, že to nenní absolutně spasitelný. Jasně, že se najde tatíček, který na své ratolosti měl čas naposled, když je tvořil a aby robátko dalo pokoj, tak mu koupí nejdražší GPSku k ní mapy celýho světa a předplatné na GS na 10 let. Ale ono by jich zas až tolik nebylo. ;)
  • 0

#63 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 13:29

brundi napsal/a:
...

Z vety "Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů" mi pak vyplyva, ze BM hraci podle tebe kvalitu hry snizuji. ...


Škoda, že se nedá zjistit, kolik je normálních BM hráčů a kolik těch takykačerů, dětí s telefony, antigeocachingteamů, hráčů, kteří přestanou hrát po dvaceti nálezech, ale skončí u nich dva coiny atd. Obávám se, že jednotky procent to nebudou. Naopak mezi PM členy to ty jednotky procent budou. Ale to už se tady rozebíralo milionkrát a každá taková diskuze skončila tím, že tady lidi začali vyjmenovávat důvody, proč nepodporovat jakoukoli komerci. A nakonec to zazdí shaman3 :-)
  • 0

#64 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 13:42

brundi napsal/a:
Stejne tak tvuj popis zalozeni kese BM uzivatelem je dost pritazenej za vlasy...


no je to pritazene, desne moc nadsazene. zhruba o 4% :D. jinak myslim, ze tvoje toceni se na pm x bm neni ze spravneho uhlu. a s nejvetsi pravdepodobnosti ty by sis vstup do hry zaplatil.
GS mohl zvolit v podstate bud cestu, kterou se vydal nebo naopak platbu vsem. obchodne je vseobecne nepochybne uspesnejsi volba - zaujmout masy zdarma a z casti z nich vyinkasovat zisk, nez nechat platit vsechny, mit omezeny pocet hracu a muset se venovat mnohem vice propagaci a riskovat, ze nekdo udela konkurencni hru pro bm zdarma. ne nadarmo se to takhle deje vsude - zaklad zdarma pro vytvoreni zakladny uzivatelu, zbytek za platbu. a ze jim ostatni zadarmo vytvareji obsah, to je dalsi standard techto projektu - databaze poi, obchodu, receptu, akordovych zapisu, online her aj. kam uzivatele sami pridavaji obsah a sami do nej muzou nahlednout. a vlastnik databaze pak se ziskanymi daty vytvari zisk - prodej databazi, reklamy, hromadna stazeni .... no abych to nezakecal - z obchodniho modelu GS je videt, jak psal cejda, ze chteji masy a zbytek je jim jedno. pokud by byl GC placeny, nikdy by se takhle hodne nerozjel, stale by kese mely urcitou exkluzivitu - ono kdyz bylo v praze treba jen 200 kesi, nebyla to takova vsednost, narazit na kes. ovsem taky by nejspis zadny GS uz nebyl, protoze by je prevalcoval nekdo z obchodnim modelem zaklad zdarma. to placeni neposkytne kvalitu samo o sobe, to placeni jen ohromne omezi tu masu lidi.
  • 0

#65 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:14

d-n napsal/a:

Nekra napsal/a:
Vysvětlete mi kdyžtak, v čem to mám blbě. Že je to nelegální chápu. Že je to krádež ne. (Možná "neoprávněné získání výhody" by bylo přesnější.)


Když ti v supermarketu dají zadarmo jeden jogurt jako ochutnávku a ty pak půjdeš a vezmeš si celé plato jogurtů s tím, že bys přece mohla chodit postupně a brát si je po jednom, je to krádež nebo neoprávněné získání výhody?


Nekra to myslím vystihl tak, jak jsem měla v úmyslu já.
Mimochodem není neobvyklé, že tihle obchodníci kamarádům rozdávají jogurty určené k ochutnávce po platech. Když dopravní podnik neumožní koupit si na jednu jízdu 1 lístek a budu si muset koupit celoroční kupón, radši začnu jezdit autem. Když bude hra plošně zpoplatněna, přestanu hrát. To, že jsem příležitostný hráč přece neznamená, že to s hrou nemyslím vážně, ne-li vykrádám keše. Nutkání nějakou sama pro všechny založit mám, asi jako každý. Stále se ale držím, abych coby začátečník nestvořila paskvil.
A co prémiové keše? Ty se běžným členům nezobrazují, takže je zcela v pořádku, že je tyhle prográmky pro BM nestahují. Pokud by tomu tak nebylo, pak bych to už za krádež považovala...
  • 0

#66 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:37

brundi napsal/a:
Stejne tak tvuj popis zalozeni kese BM uzivatelem je dost pritazenej za vlasy...

No ona je to bohužel realita:( Říkají ti třeba něco nicky Dušek a jeho přítel Mihule? Ti byli pověstní krabicí od zmrzliny a od jogurtu. Co dokonce, oni ani ty pixly nedávali;):D. Hele podívej se třeba na tohle http://www.geocachin...d9-b6412e4e0eaf
ty nás tam vyškolili:D:D:D
Mihule založil pixlu ani ji tam nedal , kámoš Dušek druhý den odlovil FTF a na oslavu založil Malikovske skaly. viz. obrazek jeho "cach":D:D
  • 0

#67 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:50

[quote]Cejda napsal/a:
[quote]brundi napsal/a:
Stejne tak tvuj popis zalozeni kese BM uzivatelem je dost pritazenej za vlasy... [/quote]
Nebo ti tady ještě přidám Duškův Bednarec ;)
Ještě to je přitažený?:D
  • 0

#68 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 17:11

to je jeste bytelna krabice. ty od ramy a vlasskeho salatu z lahudek byly vyzivnejsi :). lidi fakt si nemyslete, ze je to nejaka latina a "prece takovou blbost jako je ......... by nikdo neudelal" udelal. vymyslete si jakoukoliv pitomost a ja vam garantuju, ze na 90% uz se stala :D. sednete si s reviewery, nechte jim prinest pivo (aby jim dlouhym vypravenim nevyschlo v krku) a poslechnete si, co chodi do front ke schvaleni. 10% se da hned publikovat, 10% je nejaka nebetycna blbost, kterou nikdo neni schopen pochopit, co tim dotycny myslel. a ten zbytek mezi se pohybuje od formalnich chybek opravitelnych raz dva az po pixlu schovanou pod vyhybkou zeleznicniho koridoru :).
  • 0

#69 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 17:15

Dain & Olik napsal/a:
jinak myslim, ze tvoje toceni se na pm x bm neni ze spravneho uhlu. a s nejvetsi pravdepodobnosti ty by sis vstup do hry zaplatil.
GS mohl zvolit v podstate bud cestu, kterou se vydal nebo naopak platbu vsem. obchodne je vseobecne nepochybne uspesnejsi volba - zaujmout masy zdarma a z casti z nich vyinkasovat zisk, nez nechat platit vsechny, mit omezeny pocet hracu a muset se venovat mnohem vice propagaci a riskovat, ze nekdo udela konkurencni hru pro bm zdarma. ne nadarmo se to takhle deje vsude - zaklad zdarma pro vytvoreni zakladny uzivatelu, zbytek za platbu. a ze jim ostatni zadarmo vytvareji obsah, to je dalsi standard techto projektu - databaze poi, obchodu, receptu, akordovych zapisu, online her aj. kam uzivatele sami pridavaji obsah a sami do nej muzou nahlednout. a vlastnik databaze pak se ziskanymi daty vytvari zisk - prodej databazi, reklamy, hromadna stazeni .... no abych to nezakecal - z obchodniho modelu GS je videt, jak psal cejda, ze chteji masy a zbytek je jim jedno. pokud by byl GC placeny, nikdy by se takhle hodne nerozjel, stale by kese mely urcitou exkluzivitu - ono kdyz bylo v praze treba jen 200 kesi, nebyla to takova vsednost, narazit na kes. ovsem taky by nejspis zadny GS uz nebyl, protoze by je prevalcoval nekdo z obchodnim modelem zaklad zdarma. to placeni neposkytne kvalitu samo o sobe, to placeni jen ohromne omezi tu masu lidi.

Asi tak. I já jako BM bych si dovedl představit přísnější omezení pro BM nebo jiný obchodní model. Ale v dnešní době vymýšlet blokování přístupu a myslet si, že si lidi nenajdou cestu, jak to obejít, je marný. Nemá smysl zase rozebírat PM vs. BM. Snad jen k tomuhle vláknu - nenavádět, neulehčovat, když nechce jít ofiko cestou, ať tomu musí aspon věnovat čas a úsilí. Stáhnout pár keší kolem chalupy je i pro BM bez problému naprosto legální cestou.
  • 0

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 19:24

Zerthe napsal/a:
... To, že jsem příležitostný hráč přece neznamená, že to s hrou nemyslím vážně, ne-li vykrádám keše. ...


Většina lidí vykrádajících keše jsou BM, tak to je. A zpoplatnění je vyfiltruje, pochopitelně i s těmi, kteří za nic nemůžou. Představte si, že máte obchod a tam tři prodavačky. Jedna začne krást, ale nevíte, kdo to je. V životě to chodí tak, že majitel vyhodí všechny tři.
  • 0

#71 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 19:28

Cejda napsal/a:
... Ti byli pověstní krabicí od zmrzliny a od jogurtu. ...


Já o víkendu našel na Kladně v konstrukci zábradlí mostu jen vložený logbook, bez krabičky. A největší hrůzu, kterou jsem kdy našel, byla papírová krabice od kafe. Z papíru bylo spíš rozmočené bláto s plastovým víčkem.
  • 0

#72 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 20:27

Smrk napsal/a:
Většina lidí vykrádajících keše jsou BM, tak to je. A zpoplatnění je vyfiltruje, pochopitelně i s těmi, kteří za nic nemůžou. Představte si, že máte obchod a tam tři prodavačky. Jedna začne krást, ale nevíte, kdo to je. V životě to chodí tak, že majitel vyhodí všechny tři.

Jenže z toho zároven vyplývá, že ani PM není 100% záruka a Mirek Dušín. A jestli majitel vyhodí všechny tři....Kdo zbyde?:P
Věčná to diskuze. I já bych měl pár nápadů. Ale že by kvůli mě (a Vám) měnil GS svůj obchodní model?
  • 0

#73 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 20:41

zdeziz napsal/a:

Smrk napsal/a:
Většina lidí vykrádajících keše jsou BM, tak to je. A zpoplatnění je vyfiltruje, pochopitelně i s těmi, kteří za nic nemůžou. Představte si, že máte obchod a tam tři prodavačky. Jedna začne krást, ale nevíte, kdo to je. V životě to chodí tak, že majitel vyhodí všechny tři.

Jenže z toho zároven vyplývá, že ani PM není 100% záruka a Mirek Dušín. A jestli majitel vyhodí všechny tři....Kdo zbyde?:P
Věčná to diskuze. I já bych měl pár nápadů. Ale že by kvůli mě (a Vám) měnil GS svůj obchodní model?


100% jistota samozřejmě není. Ale když si někdo za něco platí, je ta jistota mnohonásobně vyšší. Ale je fakt, že je to diskuze pořád dokolečka, která nikam nevede :-)
  • 0

#74 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 22:09

Nekra napsal/a:
No honny, na rozdíl od tebe věřím, že nějakej ten film nebo písničku (což jsou taky data) si během života nelegálně stáhla spousta lidí (s přístupem k počítači) - tudíž že to není tak ojedinělé a vzácné, aby to spadalo pod to, co si představuju pod termínem "nenormální".


Dovolil jsem si tvůj příspěvek zkrátit a reagovat jen na tuto část. Protože srovnávat film, písničku a software je nesmysl. Proč? Když si stáhneš film, nebo písničku pro svojí vlastní potřebu, nic neporušuješ. U softwaru je tomu jinak. Samozřejmě, software o kterých se zdejší diskuze točí jsou volně ke stažení. Takže také nic nikdo neporušuje. Ale jen do té doby než tento software použiješ k nabourání do jiné aplikace. V tom případě už porušuješ zákony. Sice nevěřím tomu, že by po tomhle někdo šel, ale náhoda je ..... A vždy z někoho můžou udělat exemplární případ a na tom se pak hojit. Znám pár lidí co se živilo prostřednictvím HS, RS, letibit, atd. a mysleli si, že jim se nic nemůže stát. Opak byl pravdou. Ale co, každý je strůjcem svého štěstí.
  • 0

#75 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 22:47

Ale ale, jdi ty brepto... Softwarem, kterým POUZE prohlížíš (pravda, i stahuješ) a pak už na svém počítači normálně zapracováváš volně dostupná data (a to ty listingy opravdu jsou) žádný zákon neporušuješ ! Maximálně porušíš ty jejich ToU, ale to je tak vše. Jasně, hromadné bagrování dat neúměrně zatěžuje servery GS a to, mimo jiné, může i degradovat předplacené služby PM uživatelům, ale to je asi tak všechno na co pak může kdokoli nadávat...
Tohle nemá se zákony vůbec nic společného.
  • 0

#76 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 23:03

Jarous1 napsal/a:
Ale ale, jdi ty brepto... Softwarem, kterým POUZE prohlížíš (pravda, i stahuješ) a pak už na svém počítači normálně zapracováváš volně dostupná data (a to ty listingy opravdu jsou) žádný zákon neporušuješ ! Maximálně porušíš ty ToU, ale to je tak vše. Jasně, hromadné bagrování dat neúměrně zatěžuje servery GS a to, mimo jiné, může i degradovat předplacené služby PM uživatelům, ale to je asi tak vše...
Tohle nemá se zákony vůbec nic společného.


Jsi si jistý, že stahuješ jen listingy a ne DB GS? Četl jsi Copyright © 2000-2013 Groundspeak, Inc. Všechna práva vyhrazena. Podmínky užití?

třeba:

Use any robot, spider, scraper or other automated means to access our services for any purpose without our express written permission.
Frame our websites or any portion of our sites on another website or mobile application without our written permission.
Use our services, including GPX files, for any purpose other than your personal use without our written permission.
Take any action that imposes, or may impose in our sole discretion an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure.
Abuse or exploit bugs, undocumented features, design errors or problems in our services.


Já předně reagoval na to, že porovnávat filmy, písničky a software je nesmysl.
  • 0

#77 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 23:04

Proti bagrování dat se už léta používá Captcha. To GS neudělá, protože ví, že to lidi neskutečně .... a omezuje to návštěvnost (a tím i zobrazování reklam). Teď Captchu zavedli na ČUZK na katastrálkách a zdržuje to moc, jenomže na ty chodit musím, kvůli práci.
  • 0

#78 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 23:45

tomy.22 napsal/a:
Jsi si jistý, že stahuješ jen listingy a ne DB GS? Četl jsi Copyright © 2000-2013 Groundspeak, Inc. Všechna práva vyhrazena. Podmínky užití?

třeba:

Use any robot, spider, scraper or other automated means to access our services for any purpose without our express written permission.
Frame our websites or any portion of our sites on another website or mobile application without our written permission.
Use our services, including GPX files, for any purpose other than your personal use without our written permission.
Take any action that imposes, or may impose in our sole discretion an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure.
Abuse or exploit bugs, undocumented features, design errors or problems in our services.


Já předně reagoval na to, že porovnávat filmy, písničky a software je nesmysl.


Nevím jak který program, ale ten který OBČAS (max. jednou za měsíc, a to ještě tak na 400-500 kešek) použiji já, stáhne jen HTML stránku s listingem (na můj disk) a tam pak teprve proseje, vysosá a vyrobí z ní co je potřeba.

Jo, porovnávat tyhle věci je dost mimo. A ještě k tomu operovat našimi zákony, když ve většině ciziny je to už taky trochu jinak.
  • 0

#79 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 23:47

mpik napsal/a:
Proti bagrování dat se už léta používá Captcha. To GS neudělá, protože ví, že to lidi neskutečně .... a omezuje to návštěvnost (a tím i zobrazování reklam). Teď Captchu zavedli na ČUZK na katastrálkách a zdržuje to moc, jenomže na ty chodit musím, kvůli práci.


Pokud to máš kvůli práci, tak nechápu proč si Tvůj zaměstnavatel už dávno nevydupal/nezaplatil nějaký oficiálnější přímější přístup bez těchto pitomin... ;)
  • 0

#80 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 5:34

Smrk napsal/a:
Většina lidí vykrádajících keše jsou BM, tak to je. A zpoplatnění je vyfiltruje, pochopitelně i s těmi, kteří za nic nemůžou. Představte si, že máte obchod a tam tři prodavačky. Jedna začne krást, ale nevíte, kdo to je. V životě to chodí tak, že majitel vyhodí všechny tři.

Cože?? Většina zlodějů jsou prodavačky?!?! ...ne. Sorry nedalo mi to - samo si to o to říkalo, ale teď vážně. Představit si dokáži cokoliv, ale nechci si představit co by následovalo, až bych bezdůvodně (ano, domněnky ještě stále zaplať bůh, platným důvodem nejsou) rozvázal s těmi prodavačkami pracovní poměr a porušil tak smlouvu. Fakt nevěřím že by si to některá z nich nechala líbit... Dokonce ani ta (pokud by taková byla) co kradla, protože ať je to jak chce, bez důkazů a jen s domněnkami jsem druhej...
... a popravdě jsem nikdy neslyšel o žádném podobném případě který popisuješ a vlastní zkušenost mluví spíše o opaku. Ikdyž byl pachatel znám, "odhalen" a dokonce se i při policejním zásahu přiznal... dopadlo to vždy stejně... přiznání zpochybněno, (přímé) důkazy žádně...:( tak to v životě prostě chodí ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama