Přejít na obsah


Fotka

Akce a fotosoutěž Wiki Loves Monuments - aneb potkali jste kulturní památku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 19:13

Roman_Jaromer napsal/a:
Myslel jsem, že budeš objekty obměňovat, když týden je nikdo nenajde, abys dal šanci dalším lidem :-)
Přiznám se, že kdybych měl dodat všechny objekty, co mám nafocené, dával bych tam možná 2-3 tisíce objektů a teď mám čas dát tak 5-10, takže čekám, až se naskytne další vhodný objekt ;-).
Klidně v jiném kraji ;-)


čím víc, tím líp.

Na wiki se ty obrázky nestratí. Mimo této souteže existuje i projekt Wikiprojekt České obce, kdy existuje v rámci focení českých vesnic (ještě nenafocených) i možnost proplácet benzín (nevím přesně jak to tam je a kolik se proplácí), funguje to už asi 3-4 roky a funguje to dobře. Vznikly tak tisíce fotek stovek vesnic a projekt pokračuje i nadále.

Pro více informací na FB https://www.facebook...rojektCeskeObce (zde určitě poradí odpovědní lidé, slečna, která se o to stará je velmi schopná a ochotná). Případně https://cs.wikipedia...jekt_České_obce - doporučuju.

Já teda fotím vesnice zásadně bez proplácení čehokoliv, nelíbí se mi to - ale pokud to někoho motivuje, tak jsem pro.
  • 0
:)

#22 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 19:15

mpik napsal/a:
Podle IISPP jsem to porovnával, to by mělo být dobře. Navíc i do toho jsem je některé dával já, jen to fotil někdo jiný. Na wiki dávám jen svoje fotky. A co se týče uploaderu, stejnou věc jsem namítal i na GeoSpy. Jde o to, že z některých prohlížečů obrázků lze přetahovat fotky rovnou do nahrávací oblasti. Když se fotky ukazují jen jako názvy, hledají se těžko. Lze ale přepnout na miniatury. Jediný důvod pro uploader je, že umožňuje zadat víc fotek najednou, což obyčejné okénko v HTML neumí. Proto třeba na Úschovnu se musí nahrávat po jednom souboru, nebo vše zazipovat.


Pokud by tohle byl ten hlavní problém, tak to lze řešit softwarem - například existuje Vicuňa Uploader http://yarl.github.io/vicuna/ - ten to řeší mimo prohlížeč.
  • 0
:)

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 19:22

Problém to není. Ale já prostě prohlížím náhledy v prohlížeči fotek a autmaticky se je snažím přetahovat do nahrávaqcího okénka - a ono to nejde. Co se týče tohoto způsobu, šlo mi to v Chromiu a jde to ve Firefoxu. Nešlo mi to v GoogleChromu. Víc tady zdržuje vyhledání správné fotky a porovnávání s jinými, jestli je to skutečně to správné číslo popisné - ale to je nutnost, pokud to někdo jako já nemá už seřazené. já mám seřazeno jen podle vesnic. GPS jsem tehdy ještě neměl.
  • 0

#24 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 22:45

Obměna zadání proběhne někdy během zitřka. Pro mpika hlásím, že fotečky už jsou víceméně opracované (popisky, souřaďky, kategorie) a dle možností i nasazené do článků - skoro všechny v seznamech KP, většina i v příslušných obcích, některé i jinde, kde se to tematicky hodí (Voluta, Včelí úl). Pro ukázku kategorií viz např. Category:Barn (Malovice), popisné stránky souborů např. File:Hracholusky32.JPG či File:VcelinBudkov.JPG, zapracování do článků např. Budkov (okres Prachatice) či Hracholusky (okres Prachatice). K probíraným památkám jsme při té příležitosti doplnili zjištěné souřaďky i do seznamů.

Již zúčastnění kolegové to jistě vědí, ale pro další pár slov neuškodí: Obecně je při nahrávání foto dobré rozhodně nepoužívat nějaké "nicneříkající" shluky písmenek a cifer, jak soubory vylezou z fotoaparátu, ani pouhé obecné výrazy jako Kaplička zezadu.jpg, ale volit název dostatečně popisný a jednoznačný, tedy měl by u podobých dokumentačních foto zejména obsahovat údaj o lokalitě (typicky název vesnice, případně i včetně rozlišení např. okresem. Číslo popisné či ve městech i název ulice je u domů taky dobrý nápad. A ovšem jedním či několika slovy případně dále přiblížit, čeho se snímek týká (štít usedlosti, socha svatého toho a toho, křížek při silnici do XXX atp. Zkrátka ve výsledku by se od názvu mělo být možné při dalším zpracování či vyhledávání snímků jakž takž orientovat. Podrobněji se to samozřejmě rozvádí v popiscích, ale v nejzákladnější formě je dobré, když to shrnuje už sám název souboru. Tu poznamenám, že nahrané snímky sice lze v případě nutnosti přejmenovat, ale to už na rozdíl od běžné editace popisků a kategorií není v pravomoci řadových uživatelů, nýbrž je nutno zadat takový úkol někomu z vyvolených administrátorů, kteří mají nad hlavu i spoustu jiných důležitých úkolů. Proto se k nějakému dodatečnému přejmenovávání sahá zřídka, spíše jen v případech, kde název obsahuje zjevný omyl atp.

P.S. Zrovna teď mě mezi čerstvými přírůstky potěšilo ze širší vlastní domovské oblasti, že kdosi nahrál několik foto kapličky u Mšeného-lázní, na jejíž keš se v dohlednu chystám...
  • 0

#25 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 19:57

Tak, nová sada zadání je zde:

Jihočeský kraj
okres České Budějovice
Hluboká nad Vltavou - mohylové pohřebiště Tolom
GC1B6RZ Mohyly v Tolomech

Jihomoravský kraj
okres Břeclav
Boleradice - kostel sv. Jana Křtitele
GC37F23 SPORE 77 - Kostel Boleradice
(vítány jsou veškeré další foto městyse Boleradice)

Karlovarský kraj
okres Karlovy Vary
Žlutice - zřícenina hradu Nevděk
GC1VFX9 Nevdek

Královéhradecký kraj
okres Trutnov
Žacléř - důl Jiří, šachetní budova s těžní věží
GC29XXD Hornicka

Liberecký kraj
okres Liberec
Andělská Hora (Chrastava) - kostel P. Marie Sněžné
GC1PJMN Andelska Hora
(vítány jsou i veškeré další foto Andělské Hory i jiných místních částí Chrastavy - např. Horní Vítkov s kostelem Navštívení P. Marie)

Moravskoslezský kraj
okres Bruntál
Bílčice - pozůstatky hradu Šternek
GC3AXGB Okolo Kruzberka - hradiste Sternek
(vítány jsou i veškeré další foto obce Bílčice, mj. kostel sv. Markéty)

Olomoucký kraj
okres Přerov
Černotín - vápenka
GCY5GQ Stara vapenka / Old Limekiln
(vítány jsou i veškeré foto obce Černotín)

Pardubický kraj
okres Pardubice
Opatovice nad Labem - Opatovický klášter, archeologické stopy
GC4DGGD Opatovicky klaster

Plzeňský kraj
okres Plzeň-sever
Čeminy - pozůstatky hrad Komberk
GCPC76 Komberk
(vítány jsou i veškeré další foto obce Čeminy, př. zámek, socha sv. Jana Nepomuckého atd.)

Hlavní město Praha
Praha 7 / Troja
Troja - býv. usedlost Černohouska (v areálu zoo, srv. záznam na oficiálních stránkách zoo)
GC18Z53 Prague ZOO Camera Cache

Středočeský kraj
okres Kolín
Chotouň (Chrášťany) - kostel sv. Prokopa (od J. B. Santiniho)
GC1HC03 Za svatym Prokopem

Ústecký kraj
okres Ústí nad Labem
Tašov - kaple sv. Maří Magdalény
GC1DJM6 Kaple Tasov - DVD cache

Kraj Vysočina
okres Havlíčkův Brod
Libice nad Doubravou - kostel sv. Jiljí
GC4A823 Kostel sv. Jiljí
(vítány jsou veškeré další foto městyse Libice nad Doubravou, mj. zámek)

Zlínský kraj
okres Vsetín
Hošťálková - zámek
GC3DR8N Hostalovsky zamek
(vitány jsou další foto obce Hošťálková, mj. římskokatolický kostel Povýšení sv. Kříže)
  • 0

#26 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 20:42

Nahrál jsem tu kapličku Milíře:
https://cs.wikipedia...ře),_Milíře.JPG
  • 0

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 22:01

No, tak tady jsem byl na více místech, na Rotemberku samozřejmě :-). Dokonce podrobně zdokumentováno ;-).

V Opatovicích jsem byl, ovšem nějaký klášter jsem tam tenkrát neviděl, takže jsem přidal jen mimosoutěžně pár fotek už ke stávajícím...
(ještě tam nebyla keška, tak jsem tam viděl jen pomník, sv. Jana nepomuckého (přidány fotky k již stávajícím):
https://commons.wiki...em)_z_dálky.jpg
a zdejší mlýn (opět přidány další fotky k již stávajícím):
https://commons.wiki...h_nad_Labem.jpg
Zajímavé je, že u mlýna byl i křížek (pěkný), který na Wiki vůbec není, asi není v chráněných objektech :-( Což se dost divím, vypadá podobně jako vedlejší sv. Jan Nepomucký :-(((

V Boleradicích máme sice příbuzné, ale za posledních 5 let jsem tam bohužel nějak neměl čas pořádně fotit, takže jako naschvál kostel mám vyfocený jen hodně nekvalitně :-(((
  • 0

#28 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 22:26

Tak odezva velmi potěšující - z toho, co vidím na hrabátku pro prvotní zpracování, to vypadá, že
obratem ze seznamu výše se zaplnily nejméně 3 položky, za čímž stojí jmenovitě- Norbert_G, tr.ma a Roman_Jaromer. Tedy bod pro kraj, Středočeský a dva pro Královéhradecký (opravte mě, pokud bych snad někoho přiřadil špatně), což dává stav:
H 4
C 1
S 1
ostatní 0

Děkujeme za zapojení - na místa těch vyřízených položek do zítřka nastoupí nějaké dálší.
  • 0

#29 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 22:37

No já jsem z Hradeckého, ale fotka je z Libereckého. Jestli to počítáš podle bydliště, tak to přeřaď.
  • 0

#30 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:23

Milíře hlásím už zapracovány, ostatní to vbrzku čeká.
Aktualizace - nově poptávány tedy jsou:

Královéhradecký kraj
okres Trutnov
Žacléř - důl Jiří, šachetní budova s těžní věží
GC29XXD Hornicka

Liberecký kraj
okres Semily
Košťálov - zřícenina hradu Košťálov
GC1PYXV Zricenina Kostal
(vítány jsou i foto částí obce, např. Kundratice - socha Jana Nep. aj.)

Plzeňský kraj
okres Plzeň-sever
Čeminy - pozůstatky hrad Komberk
GCPC76 Komberk
(vítány jsou i veškeré další foto obce Čeminy, př. zámek, socha sv. Jana Nepomuckého atd.)
  • 0

#31 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:45

Toniczech napsal/a:
Aktualizace - nově poptávány tedy jsou:

Královéhradecký kraj
okres Trutnov
Žacléř - důl Jiří, šachetní budova s těžní věží
GC29XXD Hornicka

Liberecký kraj
okres Semily
Horní Štěpanice (Benecko) - kostel Nejsvětější Trojice
GC214J4 Kostel Nejsvetejsi Trojice
(vítány jsou veškeré další foto Horních Štěpanic i ostatních částí obce Benecko)

Plzeňský kraj
okres Plzeň-sever
Čeminy - pozůstatky hrad Komberk
GCPC76 Komberk
(vítány jsou i veškeré další foto obce Čeminy, př. zámek, socha sv. Jana Nepomuckého atd.)


Tak na haldě v Žacléři jsem bohužel ještě nebyl, alespoň si pro další přidávání budu muset počkat na příští týden...

Ale v Horních Štěpanicích jsem byl :-). I když tu keš ještě odlovenou nemám... Tak jedna fotka před 7 lety ;-)
https://commons.wiki...Štěpanicích.jpg

Jen si říkám, že zase jim tam chybí spousta krásných křížků atp. Škoda, že nejsou někde kategorizovány i podobné objekty :-( Prostě podle mě by to chtělo zapracovat rozhraní jako je Waymarking přímo do Wiki, aby tam byly i souřadnice a dalo se vyhledávat dle mapy, kategorií (kříž, pomník, pramen atp.)... Tohle je pro mě docela nepochopitelné.
  • 0

#32 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 17:58

Když borci z Královéhradeckého kraje nezaberou na svém, s úspěchem vylupují teritoria sousední. ;) ;) Počítám-li tedy dobře, je to už 5. zářez na konto H. Velká pochvala za aktivní přístup tedy a pro Semilsko nezbývá, než obratem vypsat položku náhradní:

Liberecký kraj
okres Semily
Košťálov - zřícenina hradu Košťálov
GC1PYXV Zricenina Kostal
(vítány jsou i foto částí obce, např. Kundratice - socha Jana Nep. aj.)

Ohledně zastoupení křížků v evidenci svatá pravda. Teď jsem nadhazoval do souběžného vlákna tipů na místa pro keše Kohoutov TU - ve vesnici a okolí je popsaný cca tucet křížků, z čehož na seznamu KP nefiguruje ani jediný... A podobně nebo jen o málo líp je to s těmi drobnými památkami všude možně. Tahle obec, díky své poloze v zázemí Kuksu, je světlá výjimka alespoň v tom, že je má odborně sepsané. Takže opravdu nezbývá, než abychom si podobné pamětihodnosti podchycovali a dokumentovali sami a dávali to pak nějak dohromady. K čemuž naštěstí Commons (+Wiki) nabízí dostatečně otevřenou platformu, kde žádná pamětihodnost není dost bezvýznamná.

  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 18:11

Jo, někdy jsou kříže zapsané jako součást jiné kulturní památky, třeba kostela se hřbitovem. Ale často tam zapsané nejsou ani ty, co jsou přímo u kostela. Ale spousta drobných památek není evidovaná vůbec. Nebo třeba je zapsaný hřbitov, ale ne stavby na něm. V současné době se to dává dohromady, ale je to práce na dlouho. Předběžná i amatérská dokumentace třeba na wiki určitě ničemu neškodí a může být hodně důležitá, např. když dojde k poškození nebo krádeži.
  • 0

#34 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 18:36

Toniczech napsal/a:
Když borci z Královéhradeckého kraje nezaberou na svém, s úspěchem vylupují teritoria sousední. ;) ;) Počítám-li tedy dobře, je to už 5. zářez na konto H. Velká pochvala za aktivní přístup tedy a pro Semilsko nezbývá, než obratem vypsat položku náhradní:

Liberecký kraj
okres Semily
Košťálov - zřícenina hradu Košťálov
GC1PYXV Zricenina Kostal
(vítány jsou i foto částí obce, např. Kundratice - socha Jana Nep. aj.)

Ohledně zastoupení křížků v evidenci svatá pravda. Teď jsem nadhazoval do souběžného vlákna tipů na místa pro keše Kohoutov TU - ve vesnici a okolí je popsaný cca tucet křížků, z čehož na seznamu KP nefiguruje ani jediný... A podobně nebo jen o málo líp je to s těmi drobnými památkami všude možně. Tahle obec, díky své poloze v zázemí Kuksu, je světlá výjimka alespoň v tom, že je má odborně sepsané. Takže opravdu nezbývá, než abychom si podobné pamětihodnosti podchycovali a dokumentovali sami a dávali to pak nějak dohromady. K čemuž naštěstí Commons (+Wiki) nabízí dostatečně otevřenou platformu, kde žádná pamětihodnost není dost bezvýznamná.


Stejně jako v tom sousedním vlákně ti nabízím zaslat fotky 12-ti různých křížů či soch v Kohoutově + kostela i se souřadnicemi + 2 další z Kohoutova Kladrub + kapličku :-).

Jen nemám čas hledat, co ke kterému objektu na Wiki patří - problém - nemají tam souřadnice či přesné určení, kde objekt stojí...

A jako ve vedlejším vlákně i tady říkám, že by se mi líbilo něco, jako spojení waymarkingu s wiki... Přidat tam mapu, hledání zajímavých objektů podle mapy, kategorií atp. s tím, že by tu byl i popis... Škoda, že ideál nikdy neexistuje a vše má své pro a proti :-).
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 19:08

Tak alespoň přidám ten hrad Košťálov :-)
Ta Jirkova keška se mi tam moc nelíbila, alespoň v době, kdy jsem tam byl... byla ve zdi a podobné kešky nemám rád :-( Navádějí lidi k rozebírání pamětihodností...
https://commons.wiki..._zbytky_zdí.jpg
  • 0

#36 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 8:06

Roman_Jaromer napsal/a:
Tak alespoň přidám ten hrad Košťálov :-)


Hrad Košťálov tedy taky dobyt, dokonce ani na domovské město nezapomenuto. :) :) Tu poznamenám, že stejnojmenný hrad na Lovosicku má taky svou keš GCPEPG - ta by ti uložením snad nevadila, moc hezké výhledy odtamtud. Takže 6. bod pro Královéhradecký kraj a následuje nová výzva k jeho sz. sousedům:

Liberecký kraj
okres Liberec
Andělská Hora (Chrastava) - kostel P. Marie Sněžné
GC1PJMN Andelska Hora
(vítány jsou i veškeré další foto Andělské Hory i jiných místních částí Chrastavy - např. Horní Vítkov s kostelem Navštívení P. Marie)
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2013 - 6:53

Tak jsem se podíval na stránky projektu a zkusil si projít vlastní město a okres. A narazil jsem na hrůzu, že tam nejsou popisná čísla. To se těžko hledá, který dům je třeba vyfotit. Ale jde to. Prokliknout do mapy NPÚ a odtud po krátkém hledání lze nakliknout nejen celou adresu, ale prokliknout i do MISu, oficiální fotodatabáze NPÚ. Ovšem kdo se v problematice neorientuje, uteče odtud dřív, než se o něco pokusí. Mimochodem, tu mapu na ArcgisServeru vidím skoro poprvé. Používám pro práci tu na T-Mapách. Pravda je, že s tou se musí opravdu člověk naučit dělat, je pomalá a uživatelsky nepřívětivá. EDIT: bohužel vidím, že mnoho odkazů do mapy NPÚ ve skutečnosti nefunguje. Takže se hledá mnohem hůře, co vyfotit. EDIT2: S překvapením zjišťuju, že přetahování obrázků myší do uploaderu funguje!
  • 0

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 8:52

Tak jsem zadal i pár fotek z Kohoutova, minulý týden. Bohužel díky dosti velké spletitosti Wiki si vůbec nejsem jistý, zda správně, Dokonce mi to napsalo něco v tom smyslu, že mám konflikt s autorskými právy a můj obrázek může být smazán... Toniczechu, psal jsem ti dotaz, jestli to mám správně, ještě jsem však nedostal odpověď, přišel ti mail? Nechtěl jsem tam tímto způsobem přidávat další, když si nejsem jistý, že to je dobře... A hlavně když mi přijde, že by to chtělo lépe provázat...
  • 0

#39 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 10:41

Romane, dívám, dívám, a už vidím. Nenech se vyděsit, v tomhle případě je problém čistě formální - na stránce popisku onoho souboru chyběla šablonka, která znázorňuje licenci. takový kousíček kódu ve dvojitých zobáčkových závorkách, myslím, že v tomhle případě to bude vypadat něco jako {{cc-by-sa-3.0}}. Sice máš licenci správně uvedenou slovem v tabulce, ale jak tam není i takovouhle šablonkou, pak je soubor automaticky detekován a přistane ti na diskusní stránce upozornění. Z toho si tedy nic nedělej, šablonku licence jsem ti tam doplnil a teď už je soubor po formální stránce v pořádku. Mrkni když tak na rozdíl verzí popisné stránky, ať vidíš, jak to vypadá ve zdrojovém kódu.

Shrnuto podtrženo, podobné "vzkazy", i když na pohled vypadají nehezky, si nijak neber osobně, to je prefabrikovaný kous textu a vyjma toho, že občas se pod něj podepíše živý člověk, většinou představují jen automatické upozornění na nějakou chybějící drobnost.

Jinak, nejen pro tebe, ale i pro ostatní, co by rádi na Commons něco nahráli, co nemá odkazy v oněch seznamech, a nevědí přesně jak, je tu stručný odkaz na nahrávací formulář a vzorový text popisku ke zkopírování.

Bohužel sám se ke Kohoutovu a některým dalším položkám ke zpracování nedostanu asi jak příští týden, je toho teď na "backendu" Commons moc, co třeba do konce září poklidit, právě proto, aby se podobné fotky pak dobře zatřídily. Ale o sadu cílů pro poslední záříjový týden netřeba se bát, ta by zítra být měla.


  • 0

#40 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 22:56

Nové fotocíle na poslední záříjový týden:

Jihočeský kraj
okres Český Krumlov
Hořice na Šumavě - kašna III, popř. kašna IV
GC1356B Horice na Šumave (7 kašen / seven fountains)

Jihomoravský kraj
okres Znojmo
Šumná - zřícenina hradu Šimperk
GCXY26 Zricenina hradu Simperk - the Simperk castle ruin
(vítány jsou i veškeré další foto obce Šumná)

Karlovarský kraj
okres Cheb
Trstěnice - lovecký zámeček Berchenbogen
GC395KM Trstenicky zamecek
(vítány jsou veškeré další foto obce Trstěnice, zejm. kostel sv. Víta už má svůj článek, a zatím bez ilustrace)

Královéhradecký kraj
Hradec Králové
Myštěves - zámek (jinak též "Blažkov" "Blažkovický hrad")
GC2DEN3 Zamek Mysteves

Liberecký kraj
okres Liberec
Osečná - sousoší Víry se sochami sv. Jana a Pavla
GC1JBJ1 The Sculpture of three saints in Osecna
(vítány jsou i další foto města Osečná a jeho místních částí, např. Druzcov, Chrastná)

Moravskoslezský kraj
okres Opava
Slavkov - kostel sv. Anny
GC3RTY9 Kostel svate Anny ve Slavkove
(vítány jsou i veškeré další foto obce Slavkov)

Olomoucký kraj
okres Prostějov
Ohrozim - mohylové pohřebiště na temeni návrší Horka
GCYE0J Ohrozimska Horka
(vítány jsou veškeré další foto obce Ohrozim - např. socha sv. Floriány či kostel sv. Václava)

Pardubický kraj
okres Ústí nad Orlicí
Moravský Karlov (Červená Voda) - kostel sv. Josefa Kalasanského
GC1TZZE Moravsky Karlov

Plzeňský kraj
okres Rokycany
Kornatice - zřícenina tvrze Mydlná
GC1D6KX Tvrz Mydlna
(vítány jsou i veškeré další foto obce Kornatice)

Hlavní město Praha
Praha 8 / Bohnice
Bohnice - fara (Bohnická 4/30)
GC1GXZC Autentika

Středočeský kraj
okres Rakovník
Slabce - socha sv. Antonína
GC439NW Sochy svatych
(vítány jsou veškeré další foto městyse Slabce, např. zámek)

Ústecký kraj
okres Chomutov
Želina (Rokle) - kostel sv. Vavřince
ex-GC12N43 Sv. Vavrinec, nyní okolní GC1ZZTB Pramen u sv. Vavrince - Prameny SZ #07 či GC288ZY Jeskyne pod sv. Vavrincem

Kraj Vysočina
okres Žďár nad Sázavou
Dolní Heřmanice - zřícenina hradu Templštejn (nad Oslavou, ne stejnojmenný hrad nad Jihlavou!)
GCZQGM Pukla pychavka
(vítány jsou i veškeré další foto obce Dolní Heřmanice)

Zlínský kraj
okres Uherské Hradiště
Strání - lovecký zámeček
GC44DP1 Lovecky zamecek Liechtensteinu ve Strani
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama