Přejít na obsah


Fotka

Podmínky zalogování, aneb např. Posazavsky Pacifik...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 9:59

Dlouhodobě ze zvědavosti sleduji logy nejen na této hezké kešce, ale na mnohých dalších, kde jsou dodatečné podmínky pro zalogování - socha/sculpture, Zebin, Frymburk,...). A začíná mi být trochu smutno z toho, jak si časem další cacheři podmínku na některých keškách "ulehčují", nebo neumyslně, nebo dokonce vědomě obcházejí. Např. nepochopím, když je striktně napsáno, že podmínkou logu na Pacifiku je nutná fotka, kde musí být současně vidět Pikovická jehla a GPS a projíždějící vlak, proč tedy logující takovou fotku neudělá!??! A mnohdy dokonce fotku nedodá k logu vůbec... což se stává pomalu pravidlem na scuplture cache.
Takovéto logy mi přijdou hodně nefér vůči předchozím cacherům, kteří si poctivě našli správné místo na odfocení, vše správně naaranžovali a navíc i někdy docela dlouho čekali na možnost splnění všech podmínek.
Rozumím ještě určité toleranci ve splnění logu, kterou owneři na některých úkolových keších povolují, například díky nepřesné a víceznačné formulaci podmínky logu (např. Greenway Pha-Vídeň). Ale pokud je daná striktní a jednoznačná podmínka zalogování, a v listingu je výslovně psáno, že bez splnění této podmínky nemůže být log uznán, o toleranci už řeč být příliš nemůže.
Nechci rozpoutat další flame, jen nedokážu přehlížet některé nešvary, které se v této hře objevují - buď pravidelně, nebo s rostoucí tendencí. Možná by se nad tímto stavem měli zamyslet z obou stránek věci nejen logující, ale také owneři.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 10:57

ale také owneři.

Hlavně owneři... aneb při logování povoleno je vše, co owner toleruje nebo hodlá tolerovat.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:06

... A začíná mi být trochu smutno z toho, jak si časem další cacheři podmínku na některých keškách "ulehčují", nebo neumyslně, nebo dokonce vědomě obcházejí. Např. nepochopím, když je striktně napsáno, že podmínkou logu na Pacifiku je nutná fotka...

Ano souhlasim s tebou, taky mne je z toho smutno. Vzdyt se staci pripravit a pak se pokusit podminku splnit a pokud to nejde a geocacher to nejak vtipne obejde, tak je to tez vporadku a zalezi na vlastnikovi zda to uzna. Ale kdyz stejny for opakuje dalsi a dalsi, tak to neni dobre. Trochu by to casem mohlo vyustit ve virtualni navstevy cache a v logu by mohlo byt: "navstivil jsem tvoji cache na internetu, snad mi uznas log". Jeden cas jsem sledoval cache v Prave poledne a prekvepilo mne ze skoro vsichni se logovali s fotkou "v poledne" a ne " v prave poledne" jak bylo pozadovano. Nuz je to spis problem vlastnika cache a zda je ochoten mazat logy, je to dost nevdecna uloha.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:53

pokud je daná striktní a jednoznačná podmínka zalogování, a v listingu je výslovně psáno, že bez splnění této podmínky nemůže být log uznán, o toleranci už řeč být příliš nemůže.

Keše s podmínkou jsou sice zajímavé zpestření geocachingu, ale mazání logů těm kdo ji nesplní se mi přece jen nezdá být správné. Ten log zni "Found it", takže podle mého kdo schránku fyzicky našel má na něj nárok. Mazat by se mělo jen těm kdo nejsou zapsáni v papírovém logbooku.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 9:47

Tak jsem si precetl vasi diskusi a nestacim koukat. Kostnicky koncil hadra. Tak uz toho Husa konecne upalte a s nim vsechny, kteri pred objektiven nechodi po rukou nebo ten digital prubuh dokonce nemaji. Takove rozvratniky je treba poslat tam kam patri, nejlepe at chodi kanalem, at ty heretiky nikdo nevidi.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:02

beru vas za slovo, vecer udelam cistky na sose

Hlavně owneři... aneb při logování povoleno je vše, co owner toleruje nebo hodlá tolerovat.


  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:29

Nuz je to spis problem vlastnika cache a zda je ochoten mazat logy, je to dost nevdecna uloha.

Dokonce tam byly fotky z ruznych dennich i nocnich hodin s omluvou, ze jen projizdeji a uz nikdy se sem nevrati (lide z ruznych vzdalenych zemi). Psal jsem jim, at to predelaj na "NOTE", ale kaslali na me. Ale ani tak to fakt nesmaznes, to ti neda :-). Podminka fotky k logu je bic na ownera a ja uz si to dvakrat rozmyslim, nez ji zase nekam dam.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 13:04

Keše s podmínkou jsou sice zajímavé zpestření geocachingu, ale mazání logů těm kdo ji nesplní se mi přece jen nezdá být správné. Ten log zni "Found it", takže podle mého kdo schránku fyzicky našel má na něj nárok. Mazat by se mělo jen těm kdo nejsou zapsáni v papírovém logbooku.

Mazani logu lidi, kteri nesplni vyslovne urcenou jednoznacne formulovanou podminku je naprosto spravne. Alternativou je vyzvat k premene na note, mozna i owner ma moznost zmenit typ logu z Found it na NOTE sam, to jsem jeste nezkousel.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:27

Keše s podmínkou jsou sice zajímavé zpestření geocachingu, ale mazání logů těm kdo ji nesplní se mi přece jen nezdá být správné. Ten log zni "Found it", takže podle mého kdo schránku fyzicky našel má na něj nárok. Mazat by se mělo jen těm kdo nejsou zapsáni v papírovém logbooku.

No, je to fakt o pohledu, už jsem viděl logy nalezeno i když dotyčný od cache viděl jen obal... taky je to "Found it" ...já beru jako nález celkové splnění podmínek, zalogování do logbooku a pochopení myšlenky cache
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 10:59

Tak jsem si precetl vasi diskusi a nestacim koukat. Kostnicky koncil hadra. Tak uz toho Husa konecne upalte a s nim vsechny, kteri pred objektiven nechodi po rukou nebo ten digital prubuh dokonce nemaji. Takove rozvratniky je treba poslat tam kam patri, nejlepe at chodi kanalem, at ty heretiky nikdo nevidi.

Tohleto myslis skutecne vazne nebo je to jen ulet ?

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:34

To ja uz mam rozmysleno, ze na "turistickou" cache zadnou podminku nikdy nedam. Maximalne u narocnejsi multi/mystery, kterou tezko bude nekdo delat a pak se hajit, ze nahodou jel kolem a TomTom mu nahlasil, ze tu ma cache...

Dokonce tam byly fotky z ruznych dennich i nocnich hodin s omluvou, ze jen projizdeji a uz nikdy se sem nevrati (lide z ruznych vzdalenych zemi). Psal jsem jim, at to predelaj na "NOTE", ale kaslali na me. Ale ani tak to fakt nesmaznes, to ti neda :-). Podminka fotky k logu je bic na ownera a ja uz si to dvakrat rozmyslim, nez ji zase nekam dam.


  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:44

Dokonce tam byly fotky z ruznych dennich i nocnich hodin s omluvou, ze jen projizdeji a uz nikdy se sem nevrati (lide z ruznych vzdalenych zemi). Psal jsem jim, at to predelaj na "NOTE", ale kaslali na me. Ale ani tak to fakt nesmaznes, to ti neda :-). Podminka fotky k logu je bic na ownera a ja uz si to dvakrat rozmyslim, nez ji zase nekam dam.

Já bych si takovou podmínku do logu u normální kešky nedal :-(
Nějak se mi nechce dohadovat s těmi, co to logovali špatně a vyhazovat jim logy pro nesplnění podmínek.
Ostatně, málokdo jsme úplně bez chyb, v sobotu jsem stál u keše, kam se má vkládat přírodnina a neměl jsem taky nic sebou :-(

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:02

Psal jsem jim, at to predelaj na "NOTE", ale kaslali na me. Ale ani tak to fakt nesmaznes, to ti neda :-).

Tak to mi nejak unika, proc davas podminku, kdyz vlastne nechces, aby byla dodrzovana...
Vsichni pak placete nad tim, jak se obchodujou kaminky za pekny obsah, ztraci se coiny, travelbugy a pritom nejste schopni si vynutit splneni vlastni podminky.
Kazdy si pak rekne 'tohle mi proslo' a bude v tom jednani pokracovat, nebo ho stupnovat.
A pak jsou na tom biti ti slusnejsi, kteri, kdyz nemohou podminku splnit, tam treba nejdou nebo se opravdu zaloguji jako note.
Smutne...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 13:14

nevim, nektere jedince jsem k tomu vyzyval opakovane
prave jsem rozeslal 17 geospamu a zitra rano se bude mazat

Mazani logu lidi, kteri nesplni vyslovne urcenou jednoznacne formulovanou podminku je naprosto spravne. Alternativou je vyzvat k premene na note, mozna i owner ma moznost zmenit typ logu z Found it na NOTE sam, to jsem jeste nezkousel.


  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:40

Mazani logu lidi, kteri nesplni vyslovne urcenou jednoznacne formulovanou podminku je naprosto spravne.

Jak jsi sám psal, geocaching se provozuje pro radost a nesplneni podminky je ochuzovani sebe sama a ne sizeni tech druhych. Mě se na geocachingu líbí, že má několik stránek - turistickou část, kdy poskytuje cíl kam jít nebo bicyklit; potom volitelně buď orientaci podle mapy nebo dobrodružné bloudění a obcházení překážek a nebo zdolávání překážek stylem "přímo za šipkou"; a nakonec hledání na cílovém místě; a pokud k tomu přibude ještě něco dalšího, třeba fotografování něčeho nebo provozování nějakých blbinek jako pózování na bývalém Leninově podstavci, tak to jedině vítám, ale pokud někoho jiného oslovuje jenom něco z toho, tak proč ne? Některým cacherům asi jde hlavně o tu turistiku a tak si třeba čtou nápovědy předem, nebo jdou ve skupině až na místo a když to první najde, tak už se ostatní bez dalšího hledání zapíšou taky. Někomu jinému se může zdát že tím o část půvabu geocachingu přijdou, ale hlavní je že si to každý užije tak jak mu to nejlépe vyhovuje. No a log typu "Schránku jsem sice našel, ale nefotil jsem / nestravěl jsem se na hlavu o půlnoci v dobovém obleku atd." se od toho zase tak moc neliší, ten geocacher prostě využil jenom část zábavy kterou mu autor připravil. To jakým typem logu se to zapíše je spíš technická otázka a srovnávat to s obchodováním kamínků za pěkný obsah a ztrácením coinů a travelbugů mi přijde dost přehnané.

zmenit typ logu z Found it na NOTE

Ale je to tak důležité? Přesný počet ulovených "bodů" stejně nemá moc velkou informační hodnotu, a z věcného hlediska "Found it" odpovídá skutečnosti, když doopravdy found it.

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:42

hmm tak jsem po vyzvání odstranil svoje "Found it" na Sose. Do dnesniho odpoledne jsem traditional chápal jako "přijít-najít-zalogovat". Vše ostatní jsem řadíl do kategorie mysterya jim podobné. No co se dá dělat. Jiný kraj jiny mrav.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:17

Tak to mi nejak unika, proc davas podminku, kdyz vlastne nechces, aby byla dodrzovana...
Vsichni pak placete nad tim, jak se obchodujou kaminky za pekny obsah, ztraci se coiny, travelbugy a pritom nejste schopni si vynutit splneni vlastni podminky.
Kazdy si pak rekne 'tohle mi proslo' a bude v tom jednani pokracovat, nebo ho stupnovat.
A pak jsou na tom biti ti slusnejsi, kteri, kdyz nemohou podminku splnit, tam treba nejdou nebo se opravdu zaloguji jako note.
Smutne...

Kes byla zakladana v dobe, kdy se kaceri az na vyjimky jeste osobne neznali a podminkou byla navozena situace, ze se jich muze setkat vic u kese ve stejnou dobu a nemusi spolehat na nahodu. Pokud nekdo nestal o setkani s ostatnimi nebo nemel casove moznost se tam dostat, byla to jeho vec a me to bylo vicemene jedno. Psal jsem jen proto, aby mistni videli, ze nejsem pro srandu kralikum a ze maj chodit nacas, ale nic smutnyho na tom nevidim :-). Vlastne na jedne strane kostela byly rucicky furt na 12:00, takze se dala fotka poridit kdykoliv :-). To ale nikdo nevedel :-).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 13:55

nevim, nektere jedince jsem k tomu vyzyval opakovane
prave jsem rozeslal 17 geospamu a zitra rano se bude mazat

Už jsem tvůj email dostal. Je to asi právo ownera, já např. na své cache žádné podmínky nekladu, protože traditional chápu jako "přijít-najít-zalogovat". Vše ostatní řadím do kategorie mystery & spol.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:58

Geocacher prostě využil jenom část zábavy kterou mu autor připravil.

A co z toho má za zábavu pak ten autor?
Kešek je spousty, tak proč chodit na ty, které mě nesedí? Jdu na tu, co mě vyhovuje celkově... co bych měl z cache ve které se musí dělat něco co já nechci (nemusím, jsem línej) dělat? Tak jdu na jinou... myslí tu někdo na ty autory?
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:59

hmm tak jsem po vyzvání odstranil svoje "Found it" na Sose. Do dnesniho odpoledne jsem traditional chápal jako "přijít-najít-zalogovat". Vše ostatní jsem řadíl do kategorie mysterya jim podobné. No co se dá dělat. Jiný kraj jiny mrav.


Za tu dobu byl problém se tam někdy stavit a fotku pořídit dodatečně? Je to zkrátka jen o přístupu a chtít si zahrát a splnit jednu lehkou podmínku, kterou naprostá většina ostatních zvládla bez problémů a bez reptání. O mravech bych se tedy raději už vůbec nezmiňoval...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama