Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak být nenápadný?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 15:21

Jak odlovit kešku, která je na nějakém viditelném a poměrně frekventovaném místě? Mám jít v noci nebo za deště? Nebo bych byl hodně nápadný, zatímco ve dne za normálního počasí je nějaký Kotja všem ukradený. Jak postupujete vy? EDIT: Ještě by bylo fajn vymyslet nějaké tajné znamení, které by kačerům řeklo: "Keška tam je, ale má ji jiný kačer a loguje, nebo ji nemůže kvůli mudlům vrátit." třeba něco jako víčko od coca-coly třikrát propíchnuté špendlíkem
  • 0

#2 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 15:28

Vseko zavisi od toho ze kde ta keska je. Lovenie vo dvojici je obrovska vyhoda. Hlavne ak ten druhy clovek je partner :) Nikto si nejak extra nevsima dvoch bozkavajucich ludi. Pocas toho sa da keska pekne zobrat z miesta ukrytia. Vsimnu si ze sa ludia bozkavaju ale nevsimaju/nevidia si co robi clovek s rukou ktora je pri tom kryta. Tiez sa da vo dvojici fotit, alebo robit nejake blbosti ktore su az tak napadne ze su nenapadne. Uz sa mi stalo ze sme sa fotili pri keske a ludia okolo sa nam este aj ponukli ze nas odfotia, co poskytne niekedy este lepsie krytie. (Len pozor na to komu davas fotak, aby ti clovek s nim neutiekol :D ) Odlov v dazti nemam rad, lebo pri tom moze navlhnut keska s logbookom. Odlov v noci nie je vzdy mozny (hlavne ak je na mieste taka tma ze si treba svietit, to je dost napadne). Ja chodievam lovit s priatelkou a vzdy nieco vymyslime :)
  • 0

#3 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 15:29

Co sa tyka toho ze niekto loguje alebo nemoze kesku vratit.... Vzdy ked sa mi nieco taketo stalo (aj ked naposledy to bolo uz dost davno) tak keser ku mne prisiel, povedal ze ma kesku, pokecali sme a po case sme spolocne kesku vratili na miesto nenapadnejsie ako kebyze je tam sam.
  • 0

#4 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 15:41

Blbý je, že když se u křoví ochomejtá jeden "lovec", mají ho nekačeři za úchyla a začnou ho pozorovat. A to pak je s nějakou nenápadností amen. (můj případ, lovím sama a s žádným kačerem se neznám, jen ty, které náhodou potkám u kešek). Ovšem když se u křoví ochomejtá celý hlouček lidí, podvědomě si mudlové vyhodnotí, že je velmi malá pravděpodobnost, že by takhle velká skupina byla nějak "postižená". Spíš je jen napadne, co že to asi mají za akci a dál nic neřeší. Možná s tímhle souvisí i to, že když loví větší skupina kačerů, tak přestávají dávat pozor na opatrnost. A to opravdu vždycky. Takže když je člověk sám, tak se zkusit tvářit, že dělám něco, co by NORMÁLNÍ člověk opravdu v křoví dělal. Třeba vykonával potřebu ;-)
  • 0

#5 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:01

V křoví je to v pořádku stejně jako kešky typu sáhnu-držím. Mě jde o kešku třeba v zídce po kolena na kterou je vidět z proluky mezi paneláky vedle vstupu do obchodu (pravděpodobně-musím trošku pátrat, čímž budu dost nápadný)
  • 0

#6 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:06

Doporučuji takovouto kešku odlovit v oranžové reflexní vestě a rovnou hrrr na věc. Čím víc se kačer bude snažit být nenápadný tim spíš si jeho chování někdo všimne. ;) Edit: můžeš si vzít metr a dělat že něco měříš
  • 0

#7 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:07

Jako ideální krytí se mi osvědčil foťák. Fotit se dá vážně všechno ;)
  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:14

Jojo, naprostý souhlas, ve dvou nebo více lidech okolí už tak nesleduje, co dělají -natož v partě - za to když se někde vyskytne na vesnici okounějící jedinec, tak ho ostatní v lepším případě chodí pozdravit a zeptat se, ke komu přijel na návštěvu ( fakt jsem takhle cestou z Vlašimi narazila v jedné vesnici pod Blaníkem na až příliš přátelské obyvatelstvo a odměnila vzorně opakovaně zdravící holčičku v doprovodu rodičů nějakou drobností - pochvala dítěte je potěšila tak, že chtěli pomáhat s cestou :) ), v horším babky pozorují z oken každý krok a v nejhorším se keš prostě musí vzdát. Lovím tak napůl sama a napůl společně s různou společností, takže rozdíly hodně vnímám. Jako samotná ženská zažívám i dost humorné chvilky - třeba při pár drive-in keších ze série Bechyňky - Elinky u mě během odpoledne 2x zastavili pánové ochotní pomáhat s porouchaným autem. A vysvětlujte jim, že jen měníte baterie v GPS nebo se do ní díváte na další keš! Fakt je, že párkrát už jsem měla někde sama i trochu strach a rychle mizela. Známý mě vybavil pepřákem a pro jistotu mě na výpravách občas konroluje přes mobil - spíš ho ale zajímá, co jsem zase kde vyvedla a kdy o tom napíšu humoristickou knížku.:D Když jde kačer sám, obvykle se zavazují u keše tkaničky, jakoby se píše sms nebo volá, hraboší se v kabele nebo batohu, čistí se brýle...prostě běžné činnosti, které poskytnou čas.
  • 0

#9 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:23

Sám ve městě lovím na některých místech těžko. Takže v rámci nenápadnosti a snahy o neprozrazení úkrytu raději odejdu a nechám to na jindy (či na nikdy). Brzy ráno a za přítmí je to lepší, ale světlo zase prozrazuje tvou přítomnost.

Ve skupině to jde snáze, člověk není tak nápadný ale zase i tak jsou někteří bez skurpulí a tak jsem zažil že skupina vyrazili 40m k blízké keši, když nám u auta postávali mudlové. Já bych se ke keši ani nevydal, ale starší a zkušenější mne překvapili a vyrazili bez zábran. Tak to mne překvapilo.

Takže to je různé - já jsem až moc opatrný a výsledkem je že ve městě se projdu a z 4 vyhlídnutých se vrátím s prázdnou protože nemohu být 100% nenápadný. (na sídlišti bych i tak chtěl vidět kontrolu, že nikdo nekouká z jednoho z 358 oken na tebe - tam jsou ty keše fakt risk pro samotnou keš a jejího ownera)

Jednou jsem keš vracel asi 45 minut http://coord.info/GLA315HP.

Proto mám násobně raději keše v přírodě mimo města a zástavby.
  • 0

#10 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:23

Mně se nejlépe osvědčilo počkat až se bude hrát mistrovství světa v hokeji, alespoň čtvrtfinále a budou hrát naši. To po ulicích skoro nikdo nechodí a i ty největší špeky uprostřed Prahy se dají odlovit nepozorovaně. :-)
  • 1
.

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:34

Praha je asi kapitola sama pro sebe - to bych si zkusila domluvit společnost a jít alespoň ve 3-4 lidech. Radši také lovím mimo město, ale zažila jsem i situaci, kdy jsem se vracela od keše z lesa k autu asi 600m a kolem tmavě ZELENÉHO auta na kraji louky bylo stádo býků, co utekli z ohrady...fakt zážitek, obejít se to nedalo - teď už se na to dobře vzpomíná, ale tehdy jsem přemýšlela, kam zavolat SOS.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 17:02

Dobrá varianta je opřít si u keše kolo a něco na něm dělat. Ale představa, že někde na návsi, kde se všichni znají, odlovíte nenápadně nějakou keš, to je naivita. O keši ví celá vesnice a mají z Vás srandu :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 17:26

Máš pravdu, Kolombo - párkrát mi někdo, kdo byl poučený a zahlédl navigaci v ruce, zkazil zábavu, protože mi rovnou bez ptaní řekl, kam si mám pro keš sáhnout. To mnohem lepší byla poučená dvojice důchodců u parkoviště u Blaníku - jak pán viděl navigaci, tak se přištrachal s tím, že musí dohlédnout, jestli si vyberu správnou cestu a hlavně abych ji vrátila na správné místo.:D Na něj opravdu nezapomenu, byli s paní fajn a vybavili mě všemi možnými letáky od map až po houbovou kuchařku. Asi gc zážitky opravdu sepíšu.:P
  • 0

#14 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 17:33

Pomůckou osamělého lovce je tma, déšť, zima. Každý faktor ubírá mudlů a jejich ochoty civět kolem. Teď v létě se každý coural, vybavoval na chodníku se sousedama, psem, ptáčkama atd. Když je v pět tma a pod nulou, nikoho nezajímáš. V Praze nejradši lovím v zimní večery. Jinak samozřejmě ve dvou se to lépe táhne, dva lidi stojící kdekoliv jsou méně nápadní než jeden.
  • 0

#15 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 17:37

Monterky a oranzova vesta jsou ve meste zaruka nenapadnosti, to pak muzete klidne lezt po ctyrech a nikdo si vas nevsimne a pokud mate jeste nejaky ten pristroj a montazni bednu v ruce, tak to jistite. Na vesnici je nejlepsi jit rovnou na vec, neb tam uz stejne vsichni vedi co tam je, tak nema cenu se zdrzovat nenapadnosti. Jinak ve meste plati, ze cim vic lidi, tim je kacer nenapadnejsi. Prusvih je jeden duchodce na lavicce a nikdo v okoli, to pak ma objekt na pozorovani a neuniknete mu. V tom pripade odlov vzdavam hned predem.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 18:14

Nenápadný je ten, kdo se chová jako všichni okolo. Matěj co vosahává 30 minut parapet je magor. Fakt si myslíte, že někoho zajímá, co štracháte z toho okapu? Lidičky, sedněte si na zadek....
  • 0

#17 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 18:36

Kotja napsal/a:
Mám jít v noci nebo za deště?
Nebo bych byl hodně nápadný, zatímco ve dne za normálního počasí je nějaký Kotja všem ukradený.
Jak postupujete vy?

Mno, řekl bych, že to bude různé, případ od případu. V domácím městě máš samozřejmě alespoň velkou výhodu, že si hodinu můžeš opravdu vybrat. U nás na Kladýnku, kde mi jedna keška na extra moc frekventovaném místě pořád nešla rozumně lovit, se to např. spravilo náhodou tím, že jsem jednoho dne šel okolo toho místa, zrovna když se spustil takový klasický aprílový lijáček na pět minut a ulici vylidnil jako když luskne prsty. Rychle vyhmatat a šup se schovat do nějakého blízkého průjezdu.

Oranžová vesta a koště coby pláštík neviditelnosti přes den může uprostřed dne slušně fungovat, ale nikdy jsem je doopravdy nevyzkoušel. Pokud jde o tu konkrétní situaci kolem zídky, hádám, že nejjednodušší by to asi bylo přes extrémnější hodiny - prostě bez kamufláže vyšacovat v sobotu hodně brzy ráno.

Já mám navíc tu nevýhodu, že v šeru (a to je pro mě i to, co by jiný pravděpodobně považoval za luxusně osvětlenou noční ulici) jaksi až tak dobře nevidím, rozhodně ne do té míry, aby to vydalo na hledání sofistikovanějších skrýší. Takže pokud už hrát ve městě na mudloprázdno, v zimě si moc neškrtnu a zbývá jen přelom jara a léta, kdy se rozednívá dřív, než mudlové vstanou či stmívá později, než ustane většina pouličního ruchu.

I ten lov proti play-off hokejového MS už jsem několikrát zkusil. Jelikož ten sport obecně nijak zvlášť nežeru a nadto právě na takové vypjaté okamžiky bych neměl nervy prožívat přímý přenos (kupř. finále ZOH 1998 jsem sledoval jen do nástupu na led a pak je schválně šel zaspat, ať se stará video). Takže přesně pro tyhle okamžiky mám GC jako ideální útočiště - v terénu mi nehrozí, že bych se náhodou dozvěděl nějaký průběžný stav a nervoval se jím a ještě k tomu mudlové sedí u bedny.

Kolo je taky dobrá věc. Ale u jedné keše mi ani ono nebylo až tak platné. Tedy najít nebylo ještě pod jeho krytím, jako že dohušťuju duši, až tak těžké, jenže ona potvůrky krabička nebyla ve skrýši jen tak vteřinově zavěšená či přicvaknutá, ona ještě držela zadrhnutá jako přezůvky v pytlíku. A na takové vyprošťování už jsem pro danou chvíli přiměřenou pantomimu z rukávu vytřepat nedokázal...

Relativně nejlíp jsem se z podobných situací nedávno cítil na jedné rušné vlakové zastávce - tam alespoň bylo naprosto přirozené, že se v koutku peronu opírám o zábradlí a čtu si noviny, než mi to přijede (ve skutečnosti samozřejmě než to přijede mudlům na protějším peronu).

Ale když samotný člověk na kraji města napochoduje pro keš na hráz rybníka, kde každých dvacet kroků sedí rybář s prutem, pak je asi každý rozum v koncích a ústup nasnadě. V jaké hodiny se vlastně na ryby typicky chodí či nechodí, abych měl představu, kdy je či není reálné zase někdy pro takovou keš odbočit?

Solim napsal/a:
Prusvih je jeden duchodce na lavicce a nikdo v okoli, to pak ma objekt na pozorovani a neuniknete mu.

Jo, onehdy se mi stalo na PLB 5 tuším. Sedící rušivý element s keší jak na divadle. A tam je to ještě zábavnější, že si člověk přemýšlí, na čí zvednutí se to na té vedlejší lavičce takovou dlouhou chvíli čeká - zda je to blázen, relaxující obyvatel přilehlého sídliště, nebo nedejbože kačer, eventuálně všechno troje v jednom. :D :D
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 18:55

Podle literatury. Neviditelný plášť nebo Problém někoho jiného.
  • 0

#19 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 19:46

V Boleslavi je to jednoduchý, počkám si, až má škodovka dovolenou a pak se z ní stane město duchů. Nebo dělej že ti něco spadlo, nebo si vážeš tkaničku.
  • 0

#20 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 19:57

Toto téma mě připomnělo jeden log GLA3DHP2, co jsem kdysi četl :-) Kolo není vždy výhodný maskovací prostředek.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama