Přejít na obsah


Fotka

Správa earthkeše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 7:58

je otázka co si kdo pod starostí představuje .. já si maily čtu, ale reaguju jen na špatné odpovědi, tedy za předkoladu že by došla nějaká špatná, ale zatím bylo všechno perfektní :) .. trošku mě mrzí že už fotky nejsou povinné, ale co už, s tím se nedá nic dělat .. nejvíc mě štve že zrušili různé formuláře a vše se musí řešit přes mail

úžasná věcička byla (stále ještě funguje) http://earth.gcm.cz/
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 8:28

Orxion napsal/a:
trošku mě mrzí že už fotky nejsou povinné, ale co už, s tím se nedá nic dělat

Bohu díky, že už nejsou. Jinak bych těch earthek měla sotva půlku, jen když jde někdo se mnou. To jako myslíš, že by povinným a nutným vybavením pro geocaching měl bejt fotoaparát nebo co? I tak už jsem narazila na to, že owner mazal logy bez fotek (ne mně, ale kolegovi), a musel být důrazně upozorněn, že jedná proti pravidlům.
  • 0

#23 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 12:12

Jacka_dominikanka napsal/a:

Orxion napsal/a:
trošku mě mrzí že už fotky nejsou povinné, ale co už, s tím se nedá nic dělat

Bohu díky, že už nejsou. Jinak bych těch earthek měla sotva půlku, jen když jde někdo se mnou. To jako myslíš, že by povinným a nutným vybavením pro geocaching měl bejt fotoaparát nebo co? I tak už jsem narazila na to, že owner mazal logy bez fotek (ne mně, ale kolegovi), a musel být důrazně upozorněn, že jedná proti pravidlům.


tak většina mobilů to dneska zvládá, a hlavně je to důkaz že jsi tam byla .. odpovědět na pár otázek zvládneš kolikrát od stolu ...
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 12:24

Orxion napsal/a:
tak většina mobilů to dneska zvládá, a hlavně je to důkaz že jsi tam byla .. odpovědět na pár otázek zvládneš kolikrát od stolu ...

Můj Sony Ericsson teda ne :D. Navíc ho ne vždycky s sebou nosím, není to tak dávno, kdy jsem ani žádnej mobil neměla. Ale hlavně je spoustu lidí, kteří se prostě fotit nechtějí, ať už z jakýhokoliv důvodu. Považujou to za zásah do soukromí. Taky nemam ráda ten pocit, že "velký bratr mě vidí", podle mě je to věc osobní volby, jestli někam chceš nebo nechceš tu fotku dát. Stejně, pkud tam nikdo další není, se kolikrát sám nevyfotíš. A fotku samotnýho místa na netu najdeš stejně dobře jako odpovědi. Pokud to ownerovi vadí, tak by měl prostě dát do otázek něco, co se na netu tak snadno nedohledá.
  • 0

#25 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 12:44

Ja se treba na EC nefotim osobne, ale nosim sebou maly GPS logger a fotim ho tak aby byla videt jak vec pozadovana v listingu, tak souradnice na displeji loggeru. Zatim mi to na vsech 16 EC proslo bez problemu. A abych se drzel aspon tematu, odpovedi owneru jsem se dockal asi u tretiny EC. Ale s tim problem nemam, pokud jsou odpovedi spravne, tak ani odezvu od ownera necekam. To dulezite uz jsem se totiz z te EC dovedel.
  • 0

#26 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 12:45

Jacka_dominikanka napsal/a:
Ale hlavně je spoustu lidí, kteří se prostě fotit nechtějí, ať už z jakýhokoliv důvodu. Považujou to za zásah do soukromí. Taky nemam ráda ten pocit, že "velký bratr mě vidí", podle mě je to věc osobní volby, jestli někam chceš nebo nechceš tu fotku dát. Stejně, pkud tam nikdo další není, se kolikrát sám nevyfotíš. A fotku samotnýho místa na netu najdeš stejně dobře jako odpovědi. Pokud to ownerovi vadí, tak by měl prostě dát do otázek něco, co se na netu tak snadno nedohledá.


Chodím většinou sama a tak fotím svůj batoh, nebrání se, pózuje bez odmlouvání.:) Samozřejmě pokud člověk nemá čím fotit, je to podmínka naprd.
  • 0

#27 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 12:46

já tedy vždycky na místě vyfotím svou gps a ještě nikdo nikdy neprotestoval. Myslím, že jako důkaz, že jsem tam byl to stačí. Na druhou stranu mám založenou jednu Earthku a dost lidí tam přikládá fotku zcela běžně, at už svou nebo gps. Kdo nepřiloží, tomu napíšu jestli by fotka nebyla a většinou lidi doplní...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 13:32

Přesnou statistiku si nevedu, ale z nějakých 103 EC odepsala většina ownerů, i když tam zpravidla mají, že napíšou jen v případě chyb.
S fotkou nemám problém, dávám si ji tam dobrovolně vždycky.
Nesmazal mi nikdo ani jeden log.
Ono to třeba taky chce, když posíláte odpovědi přes profil, zaškrtnout přidání svojí e-mail adresy, kdo to má pak pořád hledat a odpovídat přes profily (někomu se možná nechce).
jedna z posledních reakcí na log:

Thanks for visit our earthcache "the Cathedral of Santiago", the answers are Ok.
Greetings from Galicia
almaran (Alex, Marta and Ana)

Stačí, netřeba romány...
  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 13:39

Jacka_dominikanka napsal/a:
......
Ale hlavně je spoustu lidí, kteří se prostě fotit nechtějí, ať už z jakýhokoliv důvodu.
.....


No, třeba já zapomínám zatahovat břicho a to jsou fakt ty fotky hrůza :-D
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 14:01

Jacka_dominikanka napsal/a:
........ Pokud to ownerovi vadí, tak by měl prostě dát do otázek něco, co se na netu tak snadno nedohledá.


Tohleto by mela byt uz povinnost dle pravidel. Bohuzel je naprosto bezne, ze jako otazku, ktera potvrdi navstiveni mista, si owneri voli s geologii (resp. s tematikou jejich earthkese) naprosto neouvisejici veci. Napr. kolik fotek je na infotabuli, jake je cislo na lampe vedle skaly atd. atd. Trochu me ale prekvapuje, ze geoaware takove otazky povoluje, kdyz jsou jasne v pravidlech zakazane.
  • 0

#31 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 15:43

k-lord napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
........ Pokud to ownerovi vadí, tak by měl prostě dát do otázek něco, co se na netu tak snadno nedohledá.


Tohleto by mela byt uz povinnost dle pravidel. Bohuzel je naprosto bezne, ze jako otazku, ktera potvrdi navstiveni mista, si owneri voli s geologii (resp. s tematikou jejich earthkese) naprosto neouvisejici veci. Napr. kolik fotek je na infotabuli, jake je cislo na lampe vedle skaly atd. atd. Trochu me ale prekvapuje, ze geoaware takove otazky povoluje, kdyz jsou jasne v pravidlech zakazane.


Divím se úplně stejně. Jednou jsem mu kvůli tomu psal, ale vidí to jinak. Prý je těžké autory dokopat k něčemu kloudnému. To by neschválil prakticky nic – a to by podle mě vůbec nebylo na škodu. Podle mě je příliš hodný. :) Pak ale narázím na zeměkeše, které jsou sice na pěkných místech, ale poučení z nich neplyne veškeré žádné. Listing opsaný z infotabule (= pro laika naprosto nesrozumitelný) a otázky typu, jaké je číslo na lampě.
Když jsem pár zeměkeší tvořil ještě za éry zahraničních schvalovačů, byl to sice občas vopruz a buzerace, ale s výsledkem aspoň můžu být jakž takž spokojen, i když vylepšovat se dá neustále.
  • 0

#32 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 25 září 2013 - 16:57

kolombo napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
......
Ale hlavně je spoustu lidí, kteří se prostě fotit nechtějí, ať už z jakýhokoliv důvodu.
.....


No, třeba já zapomínám zatahovat břicho a to jsou fakt ty fotky hrůza :-D


"Copak břicho, ale jmelí! To byste se divili, kolik se ho letos urodilo." :D
  • 0

#33 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 19:26

Raraku napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Jsem tedy raději, když se vůbec neozvou, loguji napoprvé bez odpovědí a až když to neprojde, tak je nějakými odpověďmi jakože uspokojím. :D


Že mě to zrovna u tebe vůbec nepřekvapuje... Nechápu proč je vůbec loguješ, když tě ani nezajímá o čem earthka je, body si přeci můžeš nahonit někde jinde ...

Tak abych měl vyčištěno co nejdál ne?
http://www.geocachin...thread_id=23694
  • 0

#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 20:38

Pajast napsal/a:
Divím se úplně stejně. Jednou jsem mu kvůli tomu psal, ale vidí to jinak. Prý je těžké autory dokopat k něčemu kloudnému. To by neschválil prakticky nic – a to by podle mě vůbec nebylo na škodu. Podle mě je příliš hodný. :)


No prave, radeji mene dobrych, nez mnoho spatnych. Jestli je nekdo neschopen se dokopat ke smysluplnym otazkam, tak nema mit zadnou earthkes. Dneska chce kazdy ikonku do zalozenych, ale s earthkou si moc prace neda, at uz s listingem nebo ukoly na miste.
Hlavne nechapu, jak muze povolovat neco, co je proti pravidlum. Fakticky na takove otazky kacer ani odpovidat nemusi.
  • 0

#35 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 21:36

Earthky jdou ještě zakládat?
  • 0

#36 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 22:11

Pajast napsal/a:

k-lord napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
........ Pokud to ownerovi vadí, tak by měl prostě dát do otázek něco, co se na netu tak snadno nedohledá.


Tohleto by mela byt uz povinnost dle pravidel. Bohuzel je naprosto bezne, ze jako otazku, ktera potvrdi navstiveni mista, si owneri voli s geologii (resp. s tematikou jejich earthkese) naprosto neouvisejici veci. Napr. kolik fotek je na infotabuli, jake je cislo na lampe vedle skaly atd. atd. Trochu me ale prekvapuje, ze geoaware takove otazky povoluje, kdyz jsou jasne v pravidlech zakazane.


Divím se úplně stejně. Jednou jsem mu kvůli tomu psal, ale vidí to jinak. Prý je těžké autory dokopat k něčemu kloudnému. To by neschválil prakticky nic – a to by podle mě vůbec nebylo na škodu. Podle mě je příliš hodný. :) Pak ale narázím na zeměkeše, které jsou sice na pěkných místech, ale poučení z nich neplyne veškeré žádné. Listing opsaný z infotabule (= pro laika naprosto nesrozumitelný) a otázky typu, jaké je číslo na lampě.
Když jsem pár zeměkeší tvořil ještě za éry zahraničních schvalovačů, byl to sice občas vopruz a buzerace, ale s výsledkem aspoň můžu být jakž takž spokojen, i když vylepšovat se dá neustále.


nevím moje zkušenost při zakládání EC je trošku jiná .. to co tu popisujete (fotky z infotabule, atp) je problém starších keší podle jiných pravidel .. co jsem zakládal kešku já tak mě zatrhl jakékoliv počítaní šutrů na místě, ale musel jsem řešit něco aby se to prý nedalo vygůglit a současně aby si dotyčný odnesl něco z geologie .. jinak mě to prý nemůže schválit B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#37 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 22:46

Orxion napsal/a:
nevím moje zkušenost při zakládání EC je trošku jiná .. to co tu popisujete (fotky z infotabule, atp) je problém starších keší podle jiných pravidel .. co jsem zakládal kešku já tak mě zatrhl jakékoliv počítaní šutrů na místě, ale musel jsem řešit něco aby se to prý nedalo vygůglit a současně aby si dotyčný odnesl něco z geologie .. jinak mě to prý nemůže schválit B)


Tak zrovna pocitani sutru (nejspis balvanu) mi divne neprijde. Ale samozrejme kdyby ta prisnost na otazky takhle platila porad, bylo by to skvele. Ale bohuzel neni (viz treba tato nedavno publikovana GC4J12D).
  • 0

#38 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 8:45

Jacka_dominikanka napsal/a:...Když jedu do nové lokality, vždycky se první dívám, jestli tam někde není earthka, a pak teprve na tradičky a ostatní typy keší...

Nejsi sama, mám to taky tak. Ještě se podívám na wheriga :)
  • 0

#39 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 8:55

gygant napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:...Když jedu do nové lokality, vždycky se první dívám, jestli tam někde není earthka, a pak teprve na tradičky a ostatní typy keší...

Nejsi sama, mám to taky tak. Ještě se podívám na wheriga :)

Tak to já nemůžu, nemám na čem to hrát. Na wigo chodím vždycky jen jako doprovod někoho s potřebnou technikou. Ale stejně ty earthky se mi líbí o dost víc, při wigu čumíš hlavně do stroje, při earthce naopak kolem sebe, a to z 90% venku v hezký přírodě.
  • 0

#40 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 9:00

kolombo napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
......
Ale hlavně je spoustu lidí, kteří se prostě fotit nechtějí, ať už z jakýhokoliv důvodu.
.....


No, třeba já zapomínám zatahovat břicho a to jsou fakt ty fotky hrůza :-D


:D :D
Jo, to břicho to vždycky hodně kazí. A když se fotím sám, tak ty ustupující vlasy, navíc je to zblízka, paže není moc dlouhá, tak to je moc špatné :D
Ale zase je fakt, že zapomínám využívat samospoušť, takže moje chyba.

Fotky jinak dávám vždy, pořád si mysím, že k EC neodmyslitelně patří. Jsou to často pěkná místa, tak si rád udělám nějaké to foto. Často v listingu je doslova napsáno, že stačí vyfotit GPS, tak natáhnu ruku a vyfotím GPS s rozpoznatelnou scenérií místa či i s čitelným displejem.

A že někdo vidí, kdy jsem tam byl, či vidí mne, tak to neřeším. Vzhledem k tomu, kolik informací člověk o sobě na netu písemně i fotkami dobrovolně zanechává, tak zrovna tohle mne moc nebolí. Ještírci z vesmíru o nás stejně vědí všechno.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama