Přejít na obsah


Fotka

16.11. 2013 – STRATOCACHING


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
425 odpovědí na toto téma

#321 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 20:50

Na podruhé to bude lepší.  Vychytají se mouchy a stratokeše se najdou všechny. Juraf369


  • 0
www.jimiteam.webnode.cz

#322 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:05

O celou věc jsem se začal zajímatž hodně pozdě. Neměl jsem v plánu stratocache ulovit, jelikož to jednak nejsou regulérní keše (taky se mohl GS vyprsit a udělat z nich locationles keše nebo tak něco :( ) a jednak je to kus z ruky a jen tak jet někam k Plzni s tím, že budu běhat s dětma v poli, tak to ne.

 

Sledoval jsem to tedy vše z netu a musím za sebe konstatovat, že se to moc nepovedlo..

- původní start ńaplánovaný na 8:00, na konec start 10:25 :(

- aplikace slibovaná, pak uvolněná v podstatě v čas startu

- aplikace zcela nefunkční a je to totální ostuda jednoho z sponzorů. Tohle bych nevypustil do světa ani za nic. Ostuda totální.

- po statru balonu video fantastické, neuvěřitelná hodina sledování stoupání balonu a dění okolo. DÍKY

- odpálení keší a pak už je nic. ano nic. 

-- aplikace mrtvá, keše padají a podle aplikace stále stoupají :(

-- keše dopadají, probouzí se, ale tracker je mrtvej. Proč?

- komunikace z centrály absolutně zmatečná

- keše se našly, ale souřadnice nejsou v treckeru, je tam jeden nálezce, ale keš už se veze na centrálu... zmatek totální.

--- snad nejlepší informace na FB na který každý nadává :)

 

Je škoda, že keše zamrzly, teď je tedy docela pěkná pravděpodobnost pro BF lov, pokud se najdou někde v místě dopadu.

 

Projekt hodně zajímavý, zvládnutá první půlka po startu, před startem zmatek. Druhá půlka ohledně keší opět zmatek.

 

I tak ale díky za zajímavý zážitek a pohled na hranici vesmíru. Díky.

 

Přiznám se, že jsem byl podobného názoru jako ty, ale po návštěvě gymnázia ve Slaném - do velína, kam jsme byli pozváni jsem naprosto změnil názor:

- Opoždění letu bylo z nařízení letového provozu v Ryzyni, neb se kvůli tomuto musela odklánět i letecká doprava

- Aplikace, určitě chyba dodavatelské firmy

- K rozmrzání a následným problém při pádu.... během naší návštěvy velína tam bylo X lidí, kteří pracovali od rána v plném nasazení, aby nám ostatním udělali radost. Jen během té chvíle, co jsme tam byli, tak měli ohlášeno, že jedna cache skončila v Berounce a druhá kdesi v rybníku... a v tom je kouzlo celé této hry oprati Geocachingu... skutečně rozhodnuje náhoda.

 

Naše kačerská generace si zvykla dostávat všechno na zlatém podnose a nejlépe zadarmo. Kde jsou ty časy, kdy kačeři chodili s příšernými navigacemi - často jen za šipkou bez hintu, keše byli ve výrazně horším stavu než dnes a bylo jich výrazně méně, souřadnice sis musel přepisovat z webu, letecké mapy neexistovaly, zaměření +-30 metrů, listingy o délce odstavce.

 

Ten projekt byl experiment a nikdo nevěděl, jak to dopadne.... to, že někdo něco našel, co bylo ve vesmíru byl fantastický úspěch. A že nebylo vše dokonalé? Nebylo a jo to poučení, které vývojáře posune dál, ale všichni jsme měli stejné podmínky.


  • 9

#323 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:22

Akce dopadla nad ocekavani - fotky mluvi za vse - myslim si, ze bezne se takove veci nekonaji :-)))

gallery_15909_38_15918.jpg

 

gallery_15909_38_25439.jpg

 

gallery_15909_38_54964.jpg


  • 5

mikisi.png


#324 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:27

Tady byla nejvetsi chyba ta, ze vsechny smeinka vypadly ve stejnou chvili. Tim se uz na zacatku rozhodlo o tom, ze to dopadne na vicemene stejny misto. Nevim proc jsem zila v domneni, ze ty seminka budou padat postupne s odstupem....

 

Jinak to byla akce pekna, napinava, ale tohle me zklamalo no :(

Tak ono by podle mě stačilo mít každý to semínko s jiným profilem křídla.. pak by mohl být rozptyl širší...


  • 0

#325 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:34

http://www.youtube.c...h?v=k5ADOiE6vO8 místo dopadu. Blázinec


  • 3

#326 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:37

To, ze kese dopadnou vicemene na jedno misto pro nas bylo take novinkou, nejak jsme to necekali.

Zas to bylo napinavejsi, proste kdo mel vic stesti.

 

Touzili jsme po fotce a toto prani nam splnil nalezce graffitu, ktery nas vsechny pribehnuvsi nechal vyfotit.

Takze za me spokojenost, den s prateli, nejake kese, legrace...


  • 0

#327 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:44

Přihlásil jsem se natěšen na nevídanou akci. Tak nějak jsem nepředpokládal, že to dopadne někam blízko, ale naděje byla. Projekt monstrózní.

Pak se to začalo jaksi hatit, nezbylo, než si zrobit trochu srandy tady na foru. ALE...

 

Krásné video, celkově zajímavý pokus, vůbec jsem totiž nečekal, že to dopadne tak blízko místa startu. Vezme-li člověk v potaz rychlost větru a proudění v 30km a níž. Technologicky jistě zajímavá a poučná akce. Využití zákonů přírody a aerodynamiky mohutné.

Příště snad dopadne vše lépe.


  • 0

#328 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 21:54

Alke4: Popsal jsem svůj pocit z toho,co jsem sledoval od počítače a moc se na to těšil. Nechtěl jsem lovit, ale sledovat dění. Aplikace k ničemu, web nefunkční.. a to je škoda.

 

Je to supr akce, velký obdiv všem okolo něj. První půlka určitě dopadla dobře, to hledání už byla fraška. Jsem z té generace,co překreslovala mapy na papír a šla hledat, neboj... a chápu to. 

 

Ano, start se oddaloval, ale proč nikdo nenapsal, je to kvůli tomu a tomu... Prostě chyba v komunikaci s komunitou. Jestli mám za  sebou 10.000 "vlčáků" tak nemůžu dát na idnes fotku "balon se plní" hodinu po očekávaném startu atd.

 

Když jsem viděl ty natěšené kačery, co směřují do oblasti "51", tak proč někdo nedal info, stratokeš spadla do rybníka na souřadnicích xy... Je tu hafo kačerů bláznů T6 co by naložili akvalung a šlo lovit... V tom je síla téhle komunity.


  • 5

#329 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 22:31

Zajímavá akce dost jsem se bavil i když jsem se jenom vyfotil s Axis . Příště ale vychytat mouchy, zvětšit rozptyl (kdybych měl takový při střelbě z děla na takovou vzdálenost, tak bych byl Pan Kanonýr) možná víc balónů, ...


  • 0

#330 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 22:39

Start byl v planu od zacatku v 9:00 - V devet probehla informace o odsunuti startu - pritomni byli informovani. Stream na stratocaching padal - stejny stream bezel na hlavni strane idnes, kde to bylo stabilni.

 

Stream celou dobu zobrazoval deni - vcetne startu, ktery probehl o malo pozdeji, nez se planovalo. Testy probihaly vetsinou za ucasti par lidi - pricina odlozeni startu byla technicka - zapricinena davem lidi, ktery byl na miste. Nez se povedlo odhalit tuto pricinu (kterou logicky nebylo v nasich silach predpovedet predem) trocha casu utekla.

 

Jak bylo uz zminovano - obrovske nasazeni vsech slozek celeho experimentu je pro vsechny remcaly u PC nepredstavitelne.

 

To co se povedlo dnes, se povedlo doposud jen Red Bullu s rozpoctem desitek milionu. Streamovat online do vysky 31km a zase zpet je obrovsky uspech.

 

Organizace celeho projektu byla perfektni. Nedostatky se objevily na strane dodavatelu.

 

Vsechny kese byly nalezeny na BF - a souradnice byly zverejnovany postupne, jak byly nalezci hlaseny - proto doslo k urcitym zmatkum. Tady se cely organizacni tym snazil natesenym lidem alespon trochu umoznit zamyslenou hru. Mohlo se ve dve hodiny odpoledne vyhlasit konec hry - kese jsou ztracene - bohuzel i to je uskali experimentu. Misto toho se podarilo hru udrzet, aby si hledaci taky prisli na sve.

 

Od zacatku to byl experiment - i do nazvu eventu jsme tuto informaci zamerne vlozili.

 

Jeste vcera se planovalo vypusteni ve vysce cca 12km. Dnes ovsem pocasi neuveritelne pralo a skutecne se povedlo vystoupat do vysky 31km - to nikdo necekal! = Obrovsky uspech. Video v HD kvalite je opravdu uzasne, stejne tak fotky.

 

To ze pristavajici dropion videly stovky lidi z ruznych vzdalenosti a vyhledavaci tym ho temer chytal do naruce je uzasne!

 

To ze se povedlo vypustit kese a i presto, ze jsme je ztratili se dokazalo 4 najit, je dle meho mineni uspech.

 

Mouchy, ktere se objevily, jsou jenom maly zlomek toho, co se vse mohlo pos... a v pomeru k tomu, co se povedlo, se jedna opravdu o zanedbatelnou pihu na krase cele velice uspesne akce.


  • 9

mikisi.png


#331 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 22:56

Díky moc všem organizátorům byla to opravdu jedna z NEJ akcí... A těch aut a napětí všude kolem... Super, pěkné a milé... :-) (A už se nemohu dočkat na video :D)


  • 1

#332 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:07

I já, ačkoli jen diák u PC, děkuji. Miluji akce na pomezí techniky a pohybu v terénu, proto miluji i GC. Toto byla skutečně akce, která nás donutila zvednout od žabomyších politických zpráv a od pseudohvězdiček z TV oči VZHŮRU! Jde o dílo hodné Běhounka, Nobileho, Picarda, dědiců Součkových a Verneových. Díky moc!


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#333 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:19

Jen bych ještě měl jeden takový malý dotaz?? Co bude s těmi dalšími 60 coiny?? Budou přerozděleny, nebo třeba na prodej??...


  • 0

#334 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:26

Jen bych ještě měl jeden takový malý dotaz?? Co bude s těmi dalšími 60 coiny?? Budou přerozděleny, nebo třeba na prodej??...

 

Ted jsou vsichni plni dojmu a je potreba zpracovat vsechny technicky veci a nebyl cas rozhodnout, co se s nima bude dit. Kazdopadne urcite budeme informovat, az se bude vedet vic.


  • 1

mikisi.png


#335 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:32

Start byl v planu od zacatku v 9:00 - V devet probehla informace o odsunuti startu - pritomni byli informovani. Stream na stratocaching padal - stejny stream bezel na hlavni strane idnes, kde to bylo stabilni.

 

Stream celou dobu zobrazoval deni - vcetne startu, ktery probehl o malo pozdeji, nez se planovalo. Testy probihaly vetsinou za ucasti par lidi - pricina odlozeni startu byla technicka - zapricinena davem lidi, ktery byl na miste. Nez se povedlo odhalit tuto pricinu (kterou logicky nebylo v nasich silach predpovedet predem) trocha casu utekla.

 

Jak bylo uz zminovano - obrovske nasazeni vsech slozek celeho experimentu je pro vsechny remcaly u PC nepredstavitelne.

 

To co se povedlo dnes, se povedlo doposud jen Red Bullu s rozpoctem desitek milionu. Streamovat online do vysky 31km a zase zpet je obrovsky uspech.

 

Organizace celeho projektu byla perfektni. Nedostatky se objevily na strane dodavatelu.

 

Vsechny kese byly nalezeny na BF - a souradnice byly zverejnovany postupne, jak byly nalezci hlaseny - proto doslo k urcitym zmatkum. Tady se cely organizacni tym snazil natesenym lidem alespon trochu umoznit zamyslenou hru. Mohlo se ve dve hodiny odpoledne vyhlasit konec hry - kese jsou ztracene - bohuzel i to je uskali experimentu. Misto toho se podarilo hru udrzet, aby si hledaci taky prisli na sve.

 

Od zacatku to byl experiment - i do nazvu eventu jsme tuto informaci zamerne vlozili.

 

Jeste vcera se planovalo vypusteni ve vysce cca 12km. Dnes ovsem pocasi neuveritelne pralo a skutecne se povedlo vystoupat do vysky 31km - to nikdo necekal! = Obrovsky uspech. Video v HD kvalite je opravdu uzasne, stejne tak fotky.

 

To ze pristavajici dropion videly stovky lidi z ruznych vzdalenosti a vyhledavaci tym ho temer chytal do naruce je uzasne!

 

To ze se povedlo vypustit kese a i presto, ze jsme je ztratili se dokazalo 4 najit, je dle meho mineni uspech.

 

Mouchy, ktere se objevily, jsou jenom maly zlomek toho, co se vse mohlo pos... a v pomeru k tomu, co se povedlo, se jedna opravdu o zanedbatelnou pihu na krase cele velice uspesne akce.

Gratulace největší, doufám, že už v klidu odpočíváte. Taky jsem to sledoval z domova a bavil se tím skvělým videem. Člověk musí být tak trochu magor aby se do takového projektu vůbec pustil. Ještě jednou gratulace všem zůčastněným...

P.S. bude někde video z dropionu ke stažení? Docela rád bych to pár lidem pustil....


  • 0

#336 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:35

Na stránkách technetu píšou, že buďto zítra nebo v pondělí :-)


  • 0

#337 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2013 - 23:39

Mně jen není jasný - těch 6 kešek zůstalo kdesi u Plzně, nebo je někdo BF našel?


  • 0

#338 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 0:08

Malá ukázka :D http://technet.idnes..._tec_vesmir_kuz


  • 0

mikisi.png


#339 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 2:26

Alke4: Popsal jsem svůj pocit z toho,co jsem sledoval od počítače a moc se na to těšil....

 

V pohodě, já to tak bral - chtěl se se zase podělit se svými dojmy z terénu, které byli pozitivnější, ale věřím, že od počítače... i pod tlakem diskuzních fór jak zde, tak na Technetu byla cítit špatná nálada, která však v terénu tolik nebyla. Spíše kačeři začili něco nového... když lidé bojují o FTF, zůstane jim (pokud nedají DNF) alespoň bod, jako cena útěchy. Tady to bylo mnohem těžší než boj o kdejaké FTF, protože těch fleků bylo na počet lidí nesrovnatelně méně, než jsme většinou zvyklý (Praha - vyjímka potvrzuje pravidlo).


  • 0

#340 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 2:28

A jestli měl být rozsah menší... A bych taky nadával, kdybych byl od Hradce, moc se na to těšil padlo to na druhou stranu... já měl to štěstí, že mě balon spadl 2 km od domu, ale i to je SC... Jednou sem, podruhé do Německa, potřetí do Lhoty u Volejnic a potřetí do Pardubic... o to to je zajímavější a každý úspěch cennější - ne?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama